'Je biedt iedereen een ander podium dan gebruikelijk' Ongeval op Al na remmanoeuvre Holtens Nieuwsblad Hollens Nieuwsblad Nieuw stuk en kerstspel van OCH Intocht Sinterklaas komt ook naar Holten Uitslag luiers raden Bijeenkomst PCOB&ANBO HOLTEN - Wat later dan de bedoeling was, maar de nieuwe lokalen van Basisschool De Re genboog aan de School straat in Holten komen er dan toch. Na een vertraging kan nu eindelijk worden begonnen met de bouw van nieuwe lokalen Asfalt op fietspad Nijverdalseweg Dinsdag 20 november 2007 Nieuwe lokalen Regenboog De fundatie is vorige week ge legd, terwijl deze week de pre fab-blokken worden aange bracht. Dat gaat gebeuren met zwaar materiaal, weet schooldi recteur Rob Klein te melden. "We hebben een brief gekregen van de aannemer dat het perso neel op maandag, dinsdag en woensdag de auto niet mag par keren in de Boschkampsstraat naast de school. De blokken worden er namelijk overheen getild." Volgens Klein is de ople veringvan de twee nieuwe loka len op 20 december en kunnen de kinderen er op 7 januari 2008 voor het eerst in. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de lo kalen er al voor de winter zou den staan. Dat de bouw enige vertraging heeft opgelopen komt volgens Klein door 'om standigheden'. "De bedoeling was om kort na de vakantie al te beginnen, maar er is een fout gemaakt bij de procedure voor de vergunning. Bij een bepaald artikel hadden we in plaats van versie A versie B zeg maar. Daardoor heeft het zes weken langer geduurd voordat ze kon den beginnen met het voorpro duceren van de prefab. Helaas heeft het wat langer geduurd, maar het zij zo." De nieuwe lokalen voor De Re genboog zijn nodig omdat de school meer leerlingen heeft ge kregen. In het begin van het nieuwe schooljaar groeide het aantal leerlingen van 295 naar 315 en volgens de schooldirec teur houdt de groei niet op. Eer der dit jaar stond de gemeente nog sceptisch tegenover de plannen om twee extra lokalen aan de school toe te voegen. Oorzaak was een prognose van de gemeente van het aantal kin deren op de school in de toe komst en die zou juist een da- HOLTEN - Nog enkele nachtjes geduld en dan zal Sinterklaas ook Holten aan gaan doen. Om 15.00 uur komt de Sint met zijn gevolg naar Smidsbelt, waar hij wordt verwelkomd door burgemeester Bort Koelewijn, dweilband De Braandheultjes en natuurlijk alle kinderen. Het programma zalzorondl6.30 uur duren. archieffoto: johan bolink HOLTEN - Mien Zaal wist tij dens het evenement Rondje Kultur(hus) in het gemeente huis, het goede aantal luiers te raden. ZoZijn had namelijk een wed strijd bij hun kraam. Wie het goede aantal luiers wist te raden die in de luiertaart wa ren verwerkt, kreeg een schaal met bonbons. Mien raadde 32 stuks. HOLTEN - PCOB Holten en AN- BO Holten houden donderdag 22 november om 14.30 uur een gezamenlijke bijeenkomst in de Kandelaar aan de Stations straat. Maria Westen zal vertel len over de Stichting Welzijn Ouderen in Holten. Wie geen vervoer heeft, kan bellen met C. de Voogd-Van de Straten (PCOB), 0548-365027 of S. Lo- deweges, 0548-363419. VERVOLG VAN VOORPAGINA HOLTEN - "Je biedt iedereen een ander podium dan gebrui kelijk", zegt Dolf. "Zo kun je la ten zien dat hun talent ook an ders gebruikt kan worden". Johanna Stam geeft aan dat de toneelspelers worden gezocht in de leeftijd van 11 tot en met 25 jaar. Daarnaast wel aange vuld met volwassenen. Uitein delijk moeten er 225 spelers worden aangetrokken. "We schrijven alle scholen, clubs en jeugdgroepen aan", maakt Jo hanna duidelijk. "Belangstel lenden kunnen zich via de web site www.theaterspektakelhol- ten.nl opgeven en daarbij me teen aan geven wat ze graag zouden willen gaan doen en waarom". Het is zeker niet zo dat alleen kerkgangers mogen reageren. De inschrijving staat open voor iedereen in de ge zochte leeftijdscategorie. Eli' „aw Stichting Theaterspektakel Holten heeft het decor van de nieu we openluchtvoorstelling David gepresenteerd, foto: harry broeze Voor de hoofdrolspelers komt er een heuse auditieronde. Dolf: "Want dit moeten natuurlijk de besten van de besten zijn. Het wordt een professioneel stuk met voornamelijk jongeren." Harry Gijsen geeft aan dat er in december/ januari in de voor malige loods van Waterloo al wordt begonnen met de bouw van het immens grote decor. "In deze loods hebben we de ruim te om het decor helemaal op te bouwen en ermee te oefenen". ling laten zien. Volgens Klein is het een landelijke trend dat er op den duur minder leerlingen zullen zijn, omdat er nu een maal minder kinderen worden geboren, maar volgens de schooldirecteur gaat de groei op zijn school voorlopig nog wel even door. De Regenboog telt momenteel veertien groepen en maar twaalf leslokalen. Om de leerlin gen een vaste plek te kunnen geven wordt gebruik gemaakt van een onderwijsvernieu wingsruimte en van de hal waar de leerlingen van groep 8 ge huisvest zijn. HOLTEN - Toneelclub OCH is momenteel druk bezig met de voorbereidingen van haar nieu we toneelstuk 'De Nachtoel van Weering'. In februari staat de première voor het stuk gepland. Tegen de kerst is OCH in de re gio te zien met een heuse kerst stal. Op locatie wordt met een compleets ingerichte stal met dieren het kerstspel gespeeld. In Holten kan de stal worden be zocht tijdens de kerstmarkt. De stal zal dan worden opgebouwd op de Holterberg, daarnaast wordt het kerstspel nog in Colmschate en Laren gespeeld. HOLTEN - Als gevolg van een remmanoeuvre zijn donderdag 15 november op de A 1 ter hoogte van Holten vier auto's betrokken geraakt bij een aan rijding. Twee personen raakten gewond. De politie kreeg don derdag 15 november om 9.30 uur een melding van een aanrij ding op de A 1 ter hoogte van Holten. Een 23-jarige automo bilist uit Wierden reed over de A 1 in de richting van Deventer. De 23-jarige moest op een gege ven moment remmen omdat het verkeer voor hem langza mer ging rijden. Bij het afrem men raakte zijn auto in een slip en hij reed hierbij zijn voorgan ger, een 36-jarige automobilist uit Enschede, aan. Twee achter opkomende automobilistes, een 52-jarige Almelose vrouw en een 37-jarige Hengelose konden de 23-jarige niet meer ontwijken, met een aanrijding als gevolg. De twee vrouwelijke automobilisten raakten gewond en moesten naar het ziekenhuis gebracht worden. HOLTEN - Het fietspad langs de Nijverdalseweg moet een opwaardering krijgen. Het pad valt binnen het fietsnetwerk Twente en bestaat nu uit rode gravel. De 1,25 meter brede weg zou breder moeten. Daarnaast wordt de weg geasfalteerd. De gemeente vindt het strate gisch ook een goede zet om het fietspad te verharden. Het is een goede verbinding tussen oost en west van de Sallandse Heu velrug. Daarnaast sluit het aan op het hoofdsteunpunt bij Na- tuurdiorama Holterberg. Ook is het een betere aanrijdroute naar het dorp Holten. Fietsers maken nu echter liever gebruik van de geasfalteerde wegen dan het halfverharde fietspad langs de Nijverdalse weg. Het pad heeft een lengte van 4 kilometer. Het breder maken en het asfalteren gaat 390 duizend euro kosten. De Provincie heeft een subsidie van 87.500 euro toegezegd, maar de gemeente vindt de eigen bijdrage te hoog uitvallen. Daarom is opnieuw overleg met de Provincie geweest om te ko men tot een 50-50 bijdrage, wanneer het fietspad ineens wordt opgewaardeerd in 2008. Hieruit is opgemaakt dat de ho gere subsidie waarschijnlijk wel beschikbaar zal komen. Wanneer de subsidie rond is, kan in maart worden begonnen met de werkzaamheden. Dan is het fietspad voor het komende recreatieseizoen gereed. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Hus-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 ofe-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, SmidsbelL7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- adviseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.J.M. ter Hedde Directie: |.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.J. lochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5