Bolink volgt Van Minderhout op bij Waerdenborch Holtens Nieuwsblad 3 Cursus Cubaanse Salsadans Expositie leden Profoto Midweekspecial over Elfde van de Elfde Avond Stimmungsmacher speelt Normaal voor klein publiek Open dag Eungs Schöppe Agenda HOLTEN-Ze weet waar ze aan is begonnen, zegt ze heel beslist en uit haar lovende woorden over De Waerdenborch blijkt niets dan enthou siasme. Column Dinsdag 20 november 2007 HOLTEN - Na het succes van de eerste cursus Salsa, start vrijdag 7 december een nieuwe begin nerscursus Salsa in dorpshuis de Boschkamp in Holten. De swingende muziek en dans vin den zijn oorsprong in Cuba en is onder meer in het Caribische gebied en de VS verder ontwik keld tot de huidige salsa. Later is het ritme en het salsadansen ook overgewaaid naar Europa. De lessen Salsa zullen plaats vinden op de vrijdagavond, van 19.00 tot 21.00 uur. Binnen deze twee uur worden een begin ners- en gevorderdencursus elk half uur afgewisseld. Zo is men verzekerd van een swingende en gezellige avond. HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp wordt van 9 no vember tot en met 12 december een expositie gehouden van fo to's van fotoclub Profoto. De foto's zijn door de leden van Profoto gemaakt in het kader van de jaarlijkse clubwedstrijd. De prijzen in deze wedstrijd zijn gewonnen door Albertha Dik kers (eerste), Margot Houtman (tweede) en Wim Stobbe (der de). Voor de expositie is een selectie gemaakt uit de foto's die voor deze wedstrijd waren ingezon den. De clubwedstrijd staat elk jaar op het programma van Profoto. Nieuwe rector Bolink neemt het roer over van Van Minderhout: "Het is nu nog een ontdekkings tocht, maar mijn eerste indruk is goed." Wis en waarachtig. Zo of en touw könnt oe gedach'n hèèmaol ofdwaal'n. Det ha'k de ofgelööp'n daag'n toen'k lèèz'n det de plietsie ne óöl'n man het riebewies hadd'n of e nömm'n umdette op de Kwint'nweg argens 'n-tuin was in e rèèdne. Nieuwsgie rig vreug ik n'aandem dag wie of det toch wa kon weer ne wes. Ie schrikt ai heurt det n' ööld'n Kroepin det is oaverkömm'n en dette in't zeek'nhuus is e störm'n. Ie könnt oe ofvroag'n of ze det riebewies noe drek in mös- s'n nemm'n. Ie könnt oe of vroag'n of de plietsie der good an hef e doane um do- ar drek zo'n grööt verslag van te schriem'n. In zu'n ge val mai toch ök verwach'n det ze een betje noadèènkt. Het is neet gebuurt en det gif te dèènk'n. Miene gedach'n gung'n terugge noar mien moo. Terugge noar het ver haal det ze mie zö vaake ver telt hef. "Toen.inn'oorlogde Canadeez'n ööns kwamm'n bevriej'n, wörd'n ut bie ööns in huus an de Liez'nweg zöö geveurluk, dawwe der neet langer könn'n bliem'n. De hèèle familie köri trechte bie Kroepin in'n Beusebarg." Doar hef zie de bevrijding met e maakt. Zie is det eur hèèle lèèm'n nóóit wier ver- gett'n. Zie was der daank- baar vuur. Det veuilt te be- griep'n, want de huuze an de Liez'nweg wadd'n bienoa amoal in braand e schött'n. Wie hebt det verhaal vaake meug'n anheur'n. De leste kèèr nog in't PW Jaans'n in Dèèmter. Meer as zestig joar noar de tied, gung't ter nog oaver wat ze in die daag'n met mekaa hebt belèèfd. Fa milie, gecondelèèrt met oe verlees. Het kan mangs gek goa in't lèèm'n en det duur berich'n in de kraante. Mangs köi't bie't verkèèrde eine hem- m'n. Det heb ik e had, toen'k schrèève det ne Hoolter een hunneke in duuzel zöll hem- m'n e höuw'n. Niks van wo- ar! Hèèmao mis!, nöh ja, hèèmao? Hij heffm wal e raakt, ma neet express. Het hunneke is ter in al zien spöl- sigheid tèèg'n anne leup'n. De rechter hef de man vrie e sprökk'n duur gebrek an be wies. Het kan nog gekker. Sunterkloas is nog hèèmaol neet an e kömm'n in Hoolt'n, ma de karsversie- ring haenk ter al volop. Zöö mött den blood toch wal in de warre komm'n. Die man wordt kaant op't verkèèrde been e zat. Ik vuurspel oe dai neet gek mött opkiek'n ai Sunterkloas, de Karsman en Prins Carnaval teglieke tèèg'n komt in darp. Het likk wa één grööt Sodom en Ga- morra.Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viejkop Drs. R.A. Bolink is per 1 novem ber de nieuwe rector van De Waerdenborch. Zij volgt L.G.M. van Minderhout op. Bolink is niet onbekend met de school van 1977 tot 1983 liep ze er rond om vervolgens met een vwo-diploma op zak naar Gro ningen te vertrekken voor een studie economie. Een nieuwe ling in het onderwijs is ze ook niet: voordat ze naar de Waer denborch kwam, was ze werk zaam bij de Saxion Hogescho len en Deventer en Enschede als plaatsvervangend directeur en manager onderwijsinnovatie bij de academie Financiën, Eco nomie en Management (FEM) voor de opleidingen accountan cy, bedrijfseconomie en fiscale economie. Van 2001 tot 2005 was ze zelfs de grondlegger van de hogere hotelschool van Saxion in Apeldoorn. En ook met verbouwing, zo be zweert ze, is ze heel bekend. Dus mocht het op De Waerden borch nog niet gedaan zijn met de uitbreidingsdrift, de nieuwe rector weet van wanten. "Het is nu nog een ontdekkings tocht, maar mijn eerste indruk is goed. De Waerdenborch is een mooie school met aandacht en daarmee zeg ik eigenlijk al les. Aandacht voor de leerlin gen, aandacht voor een goed le raren korps, aandacht voor een mooie omgeving, maar ook voor onderwijs ontwikkeling en de zorgstructuur", vertelt Bolink over haar eerste weken. Haar voorganger Van Minder hout, die inmiddels afscheid heeft genomen, maar pas in ja nuari officieel vertrekt, is niet minder enthousiast over 'zijn' school. "We hebben samen veel goede dingen tot stand ge bracht. Met het aantal leerlin gen groeien ook de mogelijkhe- HOLTEN - Het radioprogram ma Midweekspecial van de lo kale omroep Radio 350 zendt woensdag 21 november tussen 20.00 en 21.00 uur een samen vatting uit van de Elfde van de Elfde Avond van carnavalsver eniging De Fienpreuvers. Deze avond werd afgelopen za terdag gehouden in Het Bonte Paard in Dijkerhoek. Hier werd de nieuwe Prins Carnaval be kendgemaakt en nam de oude afscheid. Naast een verslag, wordt er ook een interview met de nieuwe Prins uitgezonden. Het programma is te beluiste ren op 105.2 MHz en op de ka bel op 104.1 MHz. DIJKERHOEK - De Dijkerhoek- se band Reeperbahner Stim mungsmacher staat vooral be kend om zijn vertolking van Duitse Schlagers. Maar de band heeft nog veel meer in z'n mars. Zo gaan de Dijkerhoekse roc kers nummers van Normaal spelen. Zij doen dat zondag 25 november om 16.00 uur in het voorcafé van Het Bonte Paard. Een intiem concert, wordt dat dus. Er kunnen dan ook maar tweehonderd man naar binnen. In het voorprogramma staan De Grunzels. Wie kaarten wil bemachtigen kan dit doen via info@stimmungsmacher.nl FOTO: SANDER SCHEPERMAN den die je hebt als school. De laatste stap daarin is dat we bin: nenkort ook gymnasiumonder- wijs gaan geven. Latijn en antie ke cultuur gaven we al, daar komt straks Grieks bij. Dan zijn we denk ik een zeer complete school, die 98 procent van de leerlingen uit het basisonder wijs kan opvangen", vertelt Van Minderhout. Met zijn 59 jaar is hij - vindt hij zelf - nog helemaal niet te oud om nieuwe uitdagingen te zoe ken. Die heeft hij gevonden in een nieuwe baan als APS con sultant. Dat wil zeggen dat hij een kijkje komt nemen op an dere scholen en de mensen daar adviseert hoe het beter zou kunnen. Zoals gezegd, begint hij daar pas in januari. En tot dan? "Tot die tijd houd ik lekker vakantie", aldus Van Minderhout. MARKELO - Museum Eungs Schöppe houdt zondag 25 no vember de deuren open voor de bevolking van Markelo en om geving. Een open dag met gratis toegang, van 11.00 tot 15.00 uur. Het museum vond het mooi om in het nu afgelopen toeristisch seizoen de nodige bezoekers te ontvangen, maar heeft onder dat bezoek wat weinig mensen uit de directe omgeving gezien. Daarom nog een extra kans voor hen. Dat is dan tevens de laatste kans om de tentoonstel ling over het leven van alledag te zien. Daarna wordt de ten toonstelling opnieuw ingericht. Meestal zijn het de fraaiste stuk ken die in musea worden ten toongesteld, maar in het afgelo pen seizoen werden in Eungs Schöppe juist ook de minder fraaie stukken getoond. NOVEMBER V&T Holten: ds. Astrid Douma over geestelijke verzorging in zie kenhuis, Irene, dinsdag 20 no vember 2007, 20:00 Korenavond Holtens Mannen koor, Kandelaar Holten, vrijdag 23 november 2007, 20:00 Aankomst Sinterklaas, Smids belt Holten, zaterdag 24 novem ber 2007, 15:00 - 17:00 Kinderfilm Sinterklaas ver dwaalt in het grote bos, Bosch kamp, zondag 25 november 2007, 14:00 Reeperbahner doet Normaal, Bonte Paard, zondag 25 novem ber 2007, 16:00 ANBO Holten: schaapherder Hans Abbink, Boschkamp, don derdag 29 november 2007, 14:30 Passage Holten: ds. j. Buiten huis over een lach en traan in de zorg, Kandelaar, donderdag 29 november 2007, 20:00 Leerlingenconcert MOC, Hol ten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerststollenactie supp. ver. der Roodzwarten, Holten, maandag 10 december 2007 - dinsdag 11 december 2007 Koffieochtend met troubadour, Boschkamp, vrijdag 14 december 2007, 10:00 Kerstmarkt met fakkeloptocht, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 Passage Holten: kerstavond door joke Verweerd, Kahdelaar, maandag 17 december 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vosman, dinsdag 18 december 2007 ANBO Holten: kerstmiddag, Boschkamp, donderdag 20 de cember 2007, 14:30 Festival voor niet-professionele kunstschilders en expositie, Na- tuurdiorama Holterberg, zater dag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Plaatsen kaarsen, Canadese Begraafplaats, maandag 24 de cember 2007, 16:30 Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 27 december 2007 JANUARI Winterstamppotwandeling, Natuurdiorama Holterberg, don derdag 3 januari 2008 Passage Holten: nieuwjaarsbij eenkomst, Kandelaar, donderdag 3 januari 2008, 10:00 Veldtoertocht 30 en 50 km Beemd en Bergtoer, Holten, zon dag 6 januari 2008, 9:00 - 10:30 Nieuwjaarsreceptie buurtver eniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, dinsdag 8 januari 2008 Koffieochtend met harmonica- muziek, Boschkamp, vrijdag 11 januari 2008, 10:00 V&T Holten: drs. A.M. Wach ters-van der Grinten over para- dijsverhaal in Bijbel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Passage Holten: jaarvergade ring, Kandelaar, donderdag 31 ja nuari 2008, 20:00 FEBRUARI Koffieochtend met verhalen en gedichten, Boschkamp, vrijdag 8 februari 2008, 10:00 V&T Holten: project Psalmen voor Nu, Irenev, rijdag 15 febru ari 2008, 20:00 Darttoernooi buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, zondag 17 fe bruari 2008 Passage Holten: G. Kraa over de leu en de sproake in Overies- sel, Kandelaar, donderdag 28 fe bruari 2008, 20:00 MAART Passage Holten: creatieve mid dag, Kandelaar, donderdag 6 maart 2008, 14:00 V&T Holten: de kruisweg, Kan delaar, dinsdag 11 maart, 20:00

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3