Matige wedstrijd Blauw Wit Titels van nieuwe Prins Carnaval Leef volgens Stroomstijl Holtens Nieuwsblad 38 Fair Even kerst in HMV-gebouw Kinderfilm Sinterklaas verdwaalt in het grote bos Voorspelen leerlingen Oktober droog en vrij zonnig HOLTEN - De nieuwe Prins Carnaval André Schuchard is 49 jaar en woont aan de Waerden- borchstraat. Hij is vader van Sanne (19) en Bart (17). Oktober 2007 was de vierde maand op rij waar van de gemiddelde tem peratuur maar weinig af week van het langjarig gemiddelde. Dinsdag 20 november 2007 HOLTEN - In een matige thuis wedstrijd tegen Sp. Eefde had Blauw Wit het verlies groten deels aan zichzelf te danken. Door slecht uitverdedigen door het centrum stond al spoedig de 0-1 op het scorebord. Dat dit uiteindelijk resulteerde in een 0-2 thuisnederlaag kwam mede doordat Blauw Wit vanmiddag niet bij machte was om de te genstander onder druk te zetten waardoor de gasten uit Eefde heel eenvoudig de punten mee naar huis konden nemen. De beginfase was nog de minst slechte voor de thuisploeg. Met redelijk verzorgd veldspeld kon het spelbeeld in evenwicht wor den gehouden zonder echt ge vaarlijke kansen over en weer. Echter het ging al spoedig mis toen via het centrum van de Blauw Wit verdediging de bal slordig werd uitverdedigd tegen de hak van een medespeler waardoor deze perfect voor de voet van Sp. Eefde aanvaller Mich Elsman belandde. Deze spits wist de opgelegde kans met een prachtige lob over de Blauw Wit doelman in het net te schieten (0-1). Nog geen 10 mi nuten later was het al bijna weer raak. Een snelle aanval van Sp Eefde over rechts werd ternau wernood voorlangs geschoten en was tevens het sein voor Blauw Wit om de defensie ook goed gesloten te houden. Zo halverwege de eerste helft was er dan ook het eerste kansje van Blauw Wit. Harald schoot ech ter net naast. De volgende Blauw Wit-kans kwam via een aanval over links echter Jurrian schoot in het zijnet. Vlak voor rust dan nog een voorzet van rechts van Gert-Jan Ulffnan die helaas door Gert-Jan Prins net naast werd gekopt. Arno werd gewisseld voor Ton maar de verlangde gelijkmaker kwam maar niet. Aan de andere kant was het de geslepen spits David van Zijl (ex Kon UD en CJV-ers) die de hele Blauw Wit defensie bezig hield met ge- truckte bewegingen of listig met pasjes strooide naar zijn mede- spitsen. Sp. Eefde nam het ini tiatief weer over maar hoefde niet zo nodig omdat men allang gezien had dat Blauw Wit deze middag niet bij machte was om het de Sp. Eefde goalie lastig te maken. Met nog zo'n kwartier te gaan werd gelegenheidsspits Gert-Jan Ulffnan gewisseld voor Rolf van Kreij om meer snelheid over de vleugels te krijgen. Maar helaas viel het doelpunt aan de andere kant. David van Zijl om speelde een tweetal Blauw Wit- verdedigers om op korte af stand met een hard en laag schot Blauw Wit doelman Wil liam te verrassen. William kon onmogelijk deze inzet klemvast krijgen waardoor de goed mee HOLTEN - Terwijl Sinterklaas net zijn intrede deed in Nederland, stond het HMV-gebouw in Holten al helemaal in het teken van kerst. De Wereldwinkel hield daar namelijk enkele dagen de Kerstfair. Het enige wat ontbrak was langzaam neerdwarrelende sneeuwvlokken. De meest uiteenlopende kerstproducten waren te koop, maar allemaal voor een eerlijke prijs. FOTO: SANDER SCHEPERMAK HOLTEN - In dorpshuis de Boschkamp draait zondag 25 november de kinderfilm 'Sin terklaas verdwaalt in het grote bos' gedraaid worden. De kosten voor de kinderfilm bedragen 1,50 euro per per soon. Aanvang van de film is om 14.00 uur in de ontmoetingsruimte van het dorpshuis. Voor reserveringen, kan men contact opnemen met de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk. Tuinstraat 2, 0548-36 27 55. Hij gaat de naam Prins Suvee van Pampus dragen. Suvee is zijn bijnaam, vernoemd naar een beroemde keeper uit de ja ren zeventig, Harry Suvee. Pam pus slaat op zijn Amsterdamse afkomst en is een verwijzing naar zijn inmiddels overleden vader, die in het seizoen 1983- 1984 Prins was in Holten. Hij regeerde destijds onder de naam Prins Jan Andries van Pampus. André was in de jaren tachtig en begin negentig lid van de Raad van Elf. In 1984-1985 was hij ad- HOLTEN De leerlingen van het Muziek Onderwijs Centrum houden vrijdag 30 november vanaf 19.30 uur een voorspeel avond in de Dorpskerk. Iedereen is hartelijk welkom om hierbij aanwezig te zijn. Na afloop kan men muziekins trumenten zelf uitproberen. Zo krijgt men een idee welk instru ment men leuk vindt om les voor te volgen. Andre Schuchard zal een jaar lang door het leven gaan als Prins Suvee van Pampus. foto: iohan bounk judant van toenmalige Prins Willem van de Oranjeboom, Wim Dogterom. Adjudant Gerben Grave is 26 jaar en woont samen met Renée Welmer. Kiki is zijn bijnaam die hij van zijn vrienden kreeg, ver noemd naar Kiki Musampa. Gerben is sinds 2003 lid van de Raad van Elf. Prins Suvee van Pampus draagt verder de volgende titels: Heer ser van Mokum. Hij is namelijk een rasechte Amsterdammer. Graeve Van de Waerdenborch. Graeve is een knipoog naar Ger ben. Waerdenborch verwijst naar de straat waar André woont. Jonkheer van Bacchus. Bacchus is het clubhuis van de Goudzoe- pers. Dit is de vriendenclub waar zoon Bart lid van is. Verder was André organisator van het Bacchus Darttoemooi. Hertog van de Lakeside. Ook dit is een verwijzing naar de dart- sport André is een trouwe be zoeker van de Lakeside. Hier wordt het (officieuze) we reldkampioenschap darten ge houden. HOLTEN - De Holtengroep houdt woensdag 21 november om 20.00 uur een lezing met Carmen de Haan over Stroom- taal als leefstijl in De Kandelaar. Het is een manier van praten, schrijven, denken, voelen en vooral doen. Dit geeft plezier, rust en ruimte en motiveert je het beste uit je zelf te halen. Iemand die Stroomtaal beoe fent herken je aan zijn vriende lijke, loyale en respectvolle le venshouding. Hij/ zij neemt verantwoorde lijkheid voor zichzelf, streeft er naar om oordeelvrij te zijn, heeft een duidelijk eigen me ning en reageert positief en har telijk in bijna elke denkbare si tuatie. Het beoefenen van Stroomtaal als nieuwe leefstijl is betrekke lijk eenvoudig te leren en erg leuk om te doen. In deze lezing trekken we alles uit de kast wat er voor nodig is om iedereen ook de sceptici on der ons enthousiast en geïnspi reerd te laten worden. De talloze voorbeelden en de nodige interactie zullen zeker leiden tot een sprankelende avond. Opgave via: holten.bezieling@planet.nl Stroomtaal is een nieuwe leef stijl. In Holten werd 10.4 graden ge meten, in Espelo 10.0 graden en in De Bilt 10.1 graden tegen 10.3 graden normaal. Het temperatuursverloop was vrijwel de gehele maand nor maal voor de tijd van het jaar. Alleen op 20, 22 en 23 oktober was het met een gemiddelde temperatuur van ca. 3.0 graden tot 6.0 graden koud, de normale waarde voor eind oktober be draagt 10.0 graden. Op 20 oktober kwam het in De Bilt voor het eerst na de zomer tot vorst. In Holten lukte dat pas op 23 oktober met -0.8 graden, in Es pelo was dat -1.5 graden. In totaal kwam er in Holten maar 1 vorstdag voor wat ook normaal is. In het oosten van het land waren dat er zes. Op de 20e was het ook tevens de laagste temperatuur van de maand. Op de vliegbasis Twenthe werd het zelfs -3.6 graden op ander halve meter. Warme dagen van 20.0 graden of hoger kwamen niet voor in deze maand in het hele land. De hoogste maximumtempera tuur werd gemeten op 14 okto ber, Holten noteerde toen 19.7 graden tegen 19.4 graden in Buurtschap Espelo. Vrijwel de gehele maand werd het weer bepaald door hoge- drukgebieden boven onze om geving. De gemiddelde luchtdruk in Holten was 1023.9 Hpa. Sinds 1902 was de luchtdruk in okto ber slechts twee keer nog hoger, in 1971 met 1024.4 Hpa en in 1985 met 1024.8 Hpa. Door de nabijheid van hoge- drukgebieden was het weer op veel dagen droog en rustig. Gemiddeld over het land viel er 37.0 mm neerslag tegen 78.0 mm normaal. De variatie in maandsommen neerslag over het land was deze maand niet groot. Op 3 oktober viel er in de Beus- eberg 11.0 mm. Dijkerhoek en Rijssen kregen allebei 10.0 mm, Holten noteerde slechts 6.6 mm, en Espelo 8.6 mm. Ook 17 oktober was een natte dag, hier viel de meeste in Buurtschap de Beuseberg na melijk 9.0 mm, Holten 5.6 mm, Dijkerhoek en Rijssen 4.5 mm en Espelo 5.7 mm. Op de 29e oktober was het op nieuw raak, er viel toen langdu rig regen. Rijssen registreerde maarliefst 15.0 mm, Beuseberg kreeg 12.0 mm in de meter, Hol ten 10.2 mm, Dijkerhoek 8.0 mm en tot slot Espelo 8.1 mm. Dan nog de totale neerslag over de maand oktober, hier komen de cijfers; het meeste viel in de Beuseberg 42.5 mm bij Hennie Van Coerverden. Dan gevolgd door Rijssen met 32.5 mm, Espelo 28.7 mm en dan Dijkerhoek en Holten alle bei 27.5 mm en De Bilt 32.0 mm, tegen 77.0 mm normaal; een droge oktober dus. Mist kwam op zes dagen in Holten voor. Met gemiddeld over het land van 119 uren zonneschijn tegen normaal 105 uren was oktober aan de zonnige kant. Zoals zo vaak in het najaar, wanneer het weer wordt be paald door hogedrukgebieden. waren er van dag tot dag en soms van plaats tot plaats grote verschillen in het aantal zonu- ren. De oorzaak is gelegen in de lage zonnestand waardoor mist en/ of lage bewolking soms moeilijk op lost. Hier het bewijs, Eelde 104 zonuren en Soesterberg 13; uren. In De Bilt werden 130 zonurei genoteerd tegen een langjarij gemiddelde van 106 zonuren. Nou maar eens kijken wat no vember gaat doen op weerge- bied. Weerman, Freddie Paalman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 38