Carinova Zorg bij u in de buurt V 15 november: Internationale COPD-dag Carinova maakt heupecho's dichterbij dan u denkt Carinova informatiebon Sportief afvallen Cursusprogramma december 2007 en januari 2008 Groepswerk Algemeen Maatschappelijk Werk Bereikbaarheid belangrijk Carinova Zorg voor uw welzijn Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.ni of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). november 2007 sV Leven met diabetes, Slagharen Startdatum: 26 november Borstvoeding, de beste start, Deventer Startdatum: 6 december Themabijeenkomst 'Osteoporose', Ommen, Datum: 70 december Themabijeenkomst 'Regels en grenzen', Staphorst, Datum: 12 december Themabijeenkomst 'Weerbaarheid', Broekland, Datum: 12 december Geheugenverlies, Deventer Startdatum: 13 december Borstvoeding, de beste start, Deventer, Startdatum: 3 januari Sportief afvallen (ind. enkele maanden onbeperkt sporten), Hardenberg (Sportcentrum Baalderslag), Startdatum: 11 januari Babymassage, Raalte, Startdatum: 11 januari Babymassage, Ommen, Startdatum: 14 januari Masseren niet verleren, Ommen, Startdatum: 15 januari Verlies van de partner, Ommen Startdatum: 26 november Carinova vindt goede bereikbaarheid heel belangrijk. Daarom kijken we ook doorlopend of we de bereikbaarheid (0800) 8662 (lokaal tarief) verder kunnen verbeteren. Onlangs is bijvoorbeeld onze frontoffice (de plek waar uw telefoontje binnenkomt) verbouwd om u nog beter van dienst te kunnen zijn. Ook worden onze frontoffice-medewerkers goed opgeleid. Dus belt u gerust als u een vraag heeft; wij zijn u graag van dienst! Stoppen met roken heeft altijd zin Wanneer u COPD hebt, is stoppen met roken het beste wat u kunt doen. U moet wel helemaal stoppen, alleen minderen is niet genoeg! Zelfs bij mensen met een aangeboren aanleg voor ernstige COPD stelt stoppen met roken het ontstaan hiervan uit. Ook na jaren roken is stoppen zinvol Ook wanneer u al jaren gerookt hebt, heeft het nog zin om te stoppen. De afbraak van de longblaasjes gaat minder snel bij ex-rokers dan bij rokers. Hoe eerder u stopt, hoe groter het effect. Hierbij gaat het om het effect op de lange duur. Mogelijk kunt u door tijdig stoppen invaliditeit op latere leeftijd voorkomen. Stoppen is niet eenvoudig Niet iedereen die stopt met roken krijgt meteen meer lucht. Sommige mensen krijgen in het begin zelfs meer klachten, omdat er tijdelijk meer slijm wordt gevormd. Dit is echter van voorbijgaande aard. Over het algemeen is het zo dat veel mensen meerdere pogingen nodig hebben voordat zij definitief stoppen met roken. Wanneer u wel wat steun kunt gebruiken, kunt u contact opnemen met STIVORO Rookvrij: (0900) 9390 (0,10 eurocent per minuut). Ook kunt u de website bezoeken: www.stivoro.nl Stoppen-met-roken-plan Uit ervaring blijkt dat stoppen volgens een plan het beste werkt. (Bron: www.astmafonds.nl) In januari 2008 starten er bij Carinova twee 'Stoppen met roken'-cursussen in Ommen en Deventer. T (0900) 8662 (lokaal tarief) I www.carinova.nl Heupafwijkingen bij zuigelingen worden opgespoord met lichamelijk onderzoek, maar onderzoek met echo-apparatuur blijkt betrouwbaarder. In samenwerking met de universiteiten van Twente en Utrecht gaat Carinova onderzoeken of het haalbaar is om van alle zuigelingen in de leeftijd van 3 tot 5 maanden heupecho's te maken. Het onderzoek is dit najaar gestart in het hele werkgebied, behalve in de gemeenten Deventer en Holten. Het onderzoek duurt tot 2009. Alle kinderen krijgen een aparte uitnodiging thuis. De bezoeken aan het consultatiebureau gaan ondertussen gewoon door. Bathmen Looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisptein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Oalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schutlevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H.J.P Fesevurstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, Leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraal 50, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Marktstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen.ür Willemslaan ISO, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds, E Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering Naam: O Particuliere zorg O Servicepakketten Voorletters:de heer/mevrouw 0 Mantelzorg 0 Vrijwilligerswerk Adres: Stuur mij gratis documentatie. Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Postcode: Plaats: Telefoon: In de cursus 'Sportief afvallen' wordt het probleem van overgewicht aan twee kanten aangepakt. 1. Veranderen van het voedingspatroon/gedrag 2. Veranderen van het beweeggedrag. Het nieuwe voedings- en bewegingsgedrag moet een onderdeel worden van het leven van alledag om het vol te kunnen houden. De cursus is bedoeld voor iedereen van 18 jaar en oudei die wil werken aan de ver mindering van zijn lichaamsgewicht en/of de conditie wil verbeteren. De cursus wordt gegeven in Hardenberg en Deventer. Welke resultaten kunt u verwachten? De combinatie van bewegen en voeding heeft een aantal voordelen: De gewichtsreductie zal sneller verlopen; Er wordt voorkomen dat de afname in lichaamsgewicht mede een afname in spierweefsel is; De lichaamssamenstelling zal gunstig veranderen, De ruststofwisseling wordt in positieve zin beïnvloed; De conditie verbetert, u voelt zich fit en kunt een dieet makkelijker volhouden; Er is een positieve invloed op onder andere de bloeddruk, bloedlipiden en glucose- intolerantie. Aantal bijeenkomsten: 13x2 uur, inclusief een informatie avond op 11 januari 2008 om 15.00 uur. Bijeenkomsten steeds op vrijdag van 18 januari t/m 11 april 2008, met uitzondering van Goede Vrijdag 21 maart. Tijden: 15.00-16.00 voedingsgedeelte; 16.15-17.15 sportgedeelte. Aantal deelnemers: 8-12 Cursusleiding: Diëtist Carinova en een sportbegeleider van de sportschool Aanmelding, kosten en meer informatie: U heeft een verwijsbriefje van de hulsarts nodig met de vermelding obesitas (overgewicht). De cursus kost 186. Het kan zijn dat uw zorgverzekeraar (een deel van) de kosten vergoedt. Meer informatie en aanmelding via tel. (0900) 8662 (lokaal tarief) of via www.carinova.nl.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 18