Landgoed Look komt dichterbij Openluchtspel Toneel voor jarige basisschool Sterre Mooiweer wint medaille Holtens Nieuwsblad 17 Picknickplaats straks opstapplek paarden Sinterklaas op bezoek? Uitvinder Weetal met z'n weermachine Lezing over omgang zieken Onbekende geldgever theater David HOLTEN-Dirk Pekke- riet is al bijna tien jaar be zig met de totstandko ming van landgoed Het Look, maar zo langzamer hand komt het licht steeds dichter op groen te staan. "Er zit schot in de zaak", zegt Pekkeriet. DIJKERHOEK-Het openluchtspel en het 125- jarig jubileum van basis school Dijkerhoek wor den in de zomer van 2009 samen gevierd. HENGELO - De Hol- tense zwemster Sterre Mooiweer heeft afgelo pen zaterdag 10 novem ber behoorlijk haar best gedaan. Dinsdag 20 november 2007 HOLTEN - Het is bijna zover: Sinterklaas komt naar Neder land. In veel plaatsen komende zater dag al, maar Holten moet nog een weekje wachten. Dan zal hij en zijn Pieten ook Smidsbelt aandoen. Wie Sinterklaas en Zwarte Piet gewoon thuis over de vloer wil, kan contact opnemen met De Hoolter Korhanen. Zij kunnen dat voor zondag 2 en woensdag 5 december regelen. Voor meer informatie, kan men bellen met Tonnie Geerling, te lefoon: 0548-364126. 'Ik ga er vanuit dat het er komt. In principe is alles rond. We zit ten in de laatste afwikkelfase met de gemeente. Dat moet eerst nog netjes afgewerkt wor den. Bij de volgende fase gaan we het ontwikkeltraject in." Pekkeriet is al sinds 1998 bezig met het plan om het gebied van het Look een andere invul ling te geven. Aanvankelijk was het de bedoeling om in 2003 met de realisatie ervan te be ginnen, maar dat proces heeft dus een flinke vertraging opge lopen. Pekkeriet maalt er niet om. Wel is hij blij dat alle partij en nu inzien dat zijn plan de juiste oplossing is voor het ge bied. Details van de plannen wenst Pekkeriet nog niet prijs te geven, maar de grote lijn van het plan is dat het deels land bouwkundige gebied wordt omgevormd tot natuurgebied. 'Maar de koetjes en kalfjes blij ven rondstappen. Het gevoel van de goeie ouwe tijd moet blijven voortleven", zegt Pek keriet. "Het is de juiste oplos sing voor de boeren én voor de recreanten. We zitten hier wel tussen vijf bungalowparken in en dus heel kort bij de recre atie. Het maakt natuurlijk een verschil als je de recreanten over tien kilometer wandelpad verspreidt of over twintig kilo meter wandelpad. Bij twintig kilometer wandelpad wordt de druk pleksgewijs kleiner." Wandelpaden en ook fietspa den komen dus zeker in de plannen van Pekkeriet voor, maar verder wil de boer nog weinig uit de doeken doen. "Het is een stiltegebied, dus er komt in ieder geval geen indus trie of megaboerderijen", aldus Pekkeriet die zelf ook in het Look woonachtig is. Pekkeriet heeft zo'n honderd koeien en die wil hij straks ook houden. "Ik ben een van de weinige boeren die nog in het gebied zit en ik wil ook graag boer blijven. Maar recreatie kun je niet te gen gaan. Daarom is dit ook een goede oplossing. Het boe renleven blijft kleinschalig én er is ruimte voor de recreant. Het gebied moet nog mooier worden dan het nu is. Het moet echt een lekkernijtje worden. Hoe we dat precies gaan invul len? Dat vertel ik pas als we honderd procent zekerheid hebben. Wordt vervolgd." De basisschool Dijkerhoek be staat eigenlijk volgend jaar al. 125 jaar, maar in overleg met de Stichting Openluchtspel Dijkerhoek is besloten de festi viteiten niet in twee opeenvol gende jaren te houden. Dat zou volgens schooldirecteur Jan-Victor Dorlas een herha lingvan zetten kunnen opleve ren en een wat al te grote wis sel trekken op de leerlingen van de school die ook aan het openluchtspel een bijdrage zullen leveren. Daar komt nog bij dat niet helemaal duidelijk is wanneer men precies in Dij kerhoek is begonnen met het geven van onderwijs. En dat maakt een jaartje uitstel ook wat makkelijker te verteren, vindt Dorlas. "Een exacte be gindatum is niet terug te vin den. Bij het 100-jarig bestaan is ook zomaar een datum ge prikt", zegt Dorlas die het be lang van de buurtschap laat prevaleren. Bij de onlangs opgerichte Stichting Openluchtspel Dij kerhoek worden deze week de statuten ondertekend, zo meldt voorzitter Johan Wiers- ma. Hij is blij met de samen werking met de basisschool en heeft al een datum geprikt voor de festiviteiten: het laatste weekend van augustus 2009. "Met een uitwijkmogelijkheid naar het eerste weekend in september", zegt Wiersma. De bedoeling is om op vijf avon den op te treden voor de mo len. Alleen op maandag- en dinsdagavond staan geen op tredens geprogrammeerd. Wiersma spreekt van 'een unieke locatie'. "Er wordt al ja ren over een openluchtspel ge sproken, maar het werd maar niet uitgevoerd. Nu gaat het er eindelijk van komen." Wiersma heeft een schrijfster bereid gevonden om een stuk te schrijven dat speciaal geënt gaat worden op Dijkerhoek. "Dan moet je dus denken aan thema's als bruisend platte land, een kleine dorpskern, de molen en het boerenleven", zegt Wiersma die nog niet wil verklappen om welke schrijf ster het gaat. "Maar het is wel iemand uit de regio", aldus de voorzitter. "We hebben een eerste gesprek met haar gehad. Het leek tussen ons te klikken, maar je moet natuurlijk altijd afwachten of er ook inspiratie komt." Houdt Wiersma om trent de schrijfster nog een slag om de arm, wel is al duidelijk dat er zo'n zeventig personen aan de voorstelling mee gaan doen. "Heel Dijkerhoek doet mee, alle verenigingen werken mee. Dat moet ook wel, want er moet veel geregeld worden: tribunes, catering, parkeer plaatsen, noem maar op. We willen heel Dijkerhoek erbij betrekken. Het worden span nende tijden." HOLTEN - De picknickplaats aan de Raalterweg/ Koordes- weg wordt geschikt gemaakt als startplaats voor paardrijden. Hiervoor moet dan ook ruimte komen om er met een paard entrailer te kunnen stoppen. De Koordesweg is opgenomen in het routenetwerk voor ruiter paden in Salland. Om de pick nickplaats als startplek te kun nen gebruiken moeten er twee paddocks worden aangelegd en zal er een drinkwaterpomp moeten komen. Deze voorzie ningen kunnen worden gereali seerd als onderdeel van het pro ject 'In stap en draf door Sal land' en komen ook voor reke ning van de initiatiefnemers van dat project. Wel is het noodzakelijk om de Zij wist namelijk brons te halen op de vijftig meter vrije slag tij dens de Overijsselse Sprintkam pioenschappen zwemmen in het Twentebad in Hengelo. Hiervoor werden de twaalf snel ste zwemmers van Overijssel per leeftijdscategorie door de KNZB uitgenodigd. De 9-jarige Sterre kwam uit voor ZPC Maarkei in Markelo. Zij zwom in een spannende fi nale een persoonlijk record, wat haar de felbegeerde medaille opleverde. Sterre Mooiweer behaalde een derde plek op de vijftig meter vrije slag. parkeerplaats anders in te rich ten, zodat er ook paardentrail- ers kunnen staan. Verder zou de bewegwijzering en bereikbaar heid moeten worden aange past. De kosten worden voor de gemeente geraamd op zo'n 10 duizend euro. Om het binnen het project te laten vallen, moet alles uiterlijk voor 1 juli 2008 worden gerealiseerd. HOLTEN - Iedereen komt vroeg of laat wel met ernstig zieke mensen in aanraking. Hoe is het om dagelijks met mensen om te gaan die mis schien het gevoel hebben dat de grond onder hen vandaan is ge trokken? Wat maakt een zieken huispastor allemaal mee? Astrid Gouma was na haar studie in Kampen tien jaar gemeentepre dikant in Heino. Zij houdt op uitnodiging van de commissie Vorming en Toerusting op dins dag 20 november een lezing. Aanvang 20.00 uur in gebouw Irene. De toegang is gratis. HOLTEN - Het Theaterspekta kel David, dat 25 en 26 april wordt gehouden op Kalfster- mansweide, kon alleen van start gaan met voldoende geld in het laatje. Naast subsidie van onder meer de gemeente, Provincie Overijs sel en de Rabobank, is er een contract getekend met hoofd sponsor Martin Leferink van Le- ferink Adviseurs aan de Oude Deventerweg 11. Maar daarnaast was er ook een onbekende geldgever, die de Stichting Theaterspektakel Hol ten maar liefst 1800 euro schonk. Hij deed mee aan het tv-programma PlaceMatch van EndeMol. Een spelprogramma dat onder meer wordt uitgezon den op TV Oost. Uit een boekje van het Oranjefonds werd hem gewaagd een goed doel uit te zoeken. Blijkbaar was hij erg ge charmeerd van het theaterspek takel David, zodat hij hiervoor koos. En niet zonder succes, want hij wist 1800 euro voor de stichting bij elkaar te winnen. HOLTEN - Kinderen genoten vorige week van de voorstellingen van toneelvereniging COV Holten. Deze werden gehouden in de Kandelaar. Uitvinder Weetal maakte een heuse weermachine. Wat gebeurt er wanneer mensen iets niet kunnen kopen en het toch willen hebben? Deze vraag werd beantwoord in het stuk De Weermachine. foto: harry broeze

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 17