Witte kerst met De Sjonnies praxTs Ruitensproeier antivries Kant-en-klaar. 5 liter. Auto iïïfiïïWEI Prijs per liter 0.50 Alleen geldig t/m 24 november 2007 Praxis - Spoelerstraat 23 Rijssen HET WORD PRACHTIG MET PRAXIS Test: Jeep Patriot 2.0 CRD Limited door De Volder en Vos SIGNALEMENT Dinsdag 20 november 2007 15 De Sjonnies komen met hun White Edition Christmas T(h)ree naar Lucky Co in Rijssen. RIJSSEN - De Sjonnies komen dit jaar weer naar Lucky in Rijs sen met hun Kerstshow. dit maal met De White Edition Christmas T(h)ree. Vorige jaren was het concert binnen no-time uitverkocht en het was een waar feest om te zien hoe het publiek massaal gehoor had gegeven aan het kledingvoorschrift 'Wit'. Inmiddels is het al vijftien jaar een traditie van deze enigszins dwaze vader, met zijn twee zin gende zonen om het jaar af te sluiten met een kerstshow die vol zit met serieuze en minder serieuze gekkigheden. Dit bete kent voornamelijk: een boel lol, veel gezelligheid, inhaken bij je buurman of buurvrouw, la chen, een lange polonaise, maar ook een snik en een traan door de emotie die loskomt bij een smartlap. Vanwege het succes van vorig jaar hebben de Sjonnies beslo ten om hun kerstshow voor de derde maal in het wit te hou den. De Sjonnies Kerstshow White Edition Christmas t(h)ree speelt in op de kerstgedachten van de familie Ruysdael. En aangezien het in Nederland niet vaak sneeuwt tijdens de feestdagen, maar iedereen toch blijft dro men van een witte kerst, is het kledingadvies voor deze avond: wit. De Kerstshow is bedoeld voor de hele familie, dus neem gerust je puberende zoon of je schat van 'n schoonmoeder mee. De avond gaat van start met Pe ter Selbach. Deze rasartiest ver tolkt Hazes-nummers op zijn eigen manier. Met kerst komen zijn liedjes gevoelig tot uiting dus vergeet je zakdoek niet! Daarna is het tijd voor de vier wijzen uit het Oosten: De Star trekkers. Deze Achterhoekse boerenbrui loftformatie gaat dit jaar voor het laatste jaar mee met de show omdat ze de wei toch pre fereren boven het podium. Dus wie nog een keer van deze for matie wil "genieten": dit is je laatste kans! Het hoogtepunt van de avond vormen uiteraard De Sjonnies zelf, die met hun uitgekiende show zorgen voor een feest stemming die nog altijd ongeë venaard blijft. Last but not least komt er daar na nog een optreden de Pop corn King. De Sjonnies zijn er trots op dat ze deze kleine Ster, die met zijn 1.28 meter toch een grote verschijning is, hebben weten te strildcen. Met zijn re pertoire brengt deze DJ alle aanwezige mensen in een roes, die pas doorbroken zal worden als de TL-buizen aan zijn. Tickets: 12,50 euro in voorver koop (exclusief administratie kosten). Dresscode: White. 2.50 PRAXIS Het interieur van de Patriot is exact hetzelfde van in richting als de Compass. Dat betekent een hoekig dashboard opgetrokken uit harde kunststoffen. Maar dit past op een of andere manier beter bij het karak ter van de Patriot, zeker als niet voor grijs, beige/grei- ge als kleurencombinatie wordt gekozen. De stoelen var. de Limited zijn met leer bekleed. De achterbank biedt ruimte aan twee vol wassenen of drie kinderen. Een handmatig bediende airco is standaard, voor zij- airbags moet worden bijbe taald (front- en gordijnair bags standaard). bruik van 1 op 12,8. Ook zorgt de diesel voor een iets andere gewichtsverdeling in vergelijk met de benzinemotor, zodat het hele rijgedrag plezieriger is. De Patriot is vooral een SUV die het Japanse en Koreaanse over wicht in dit segment de baas kan, vierwielaandrijving is stan daard, maar een echte terrein- auto is het natuurlijk niet. De prijzen lopen uiteen van 29.230 euro voor de 2.4 Sport tot 35.690 euro voor de Limited diesel. L X B X H: 4.405 x 1.810 x 1.740 mm Wielbasis: 2.635 mm Kentekengewicht: 1.515. kg Trekgewicht geremd: 1.500 kg Motor: viercilinder dieselmotor Cilinderinhoud: 1.968 cm3 Max. vermogen: 103 kW/140 pk bij 4.000 tpm. Max. koppel: 310 Nm bij 1.750-2.500 tpm. Van 0 naar 100 km/u: 9,8 sec. Topsnelheid: 196 km/u Gem. verbruik: 1 op 15,4 km (fabrieksopgave) Prijs geteste versie: 35.690 euro (CRD Limited) Plus: Een echte Jeep qua uitstraling met stoere, vierkante vormen, voldoende binnenruimte, krachtige diesel met goede prestaties. Min: Veel harde kunststoffen in interieur, bagage glijdt door de laadruimte Precies zoals net hoort In de Verenigde Staten voert Jeep de leus "There is only one" en ook al klinkt daaruit wellicht een wat ongepaste zelfgenoegzaamheid, als een merknaam ook soortnaam is geworden, mag je je zodanig opstellen. Maar er is allang niet één Jeep meer, zo zien we aan de nieuwe Patriot. Binnen Chrysler Group is er een compleet nieuwe generatie ont staan van relatief compacte au to's die qua formaat kunnen concurreren met de Europese middenklasse. Op dezelfde ba sis staan dan ook de Dodge Ca liber, Jeep Compass en de nieu we Patriot. In Amerika worden beide Jeeps met zowel twee- als vierwielaandrijving geleverd, in Europa moét een Jeep aandrij ving op alle wielen hebben! Wat vormgeving betreft pakt Jeep zeer geslaagd terug naar de kleine Cherokee uit eind jaren tachtig, een bijzonder populaire auto. De vormen zijn hoekig en stoer, maar door het formaat heeft de auto ook iets liefs. De Limited staat keurig op 18 inch lichtmetaal, heeft dakrails, don kere ruiten vanaf de B-stijl en mistlampen in de voorbumper. De achterklep opent keurig tot op de laadvloer en qua volume kan de Patriot keurig mee met een middenklasse wagon of een MPV. Breed inzetbaar, wordt dat genoemd! Motorisch biedt leep de keuze uit de samen met Mitsubishi en Hyundai ontwikkelde World Engine benzinemotor met een inhoud van 2.4 liter of de bij Volkswagen ingekochte 2 liter diesel met pompverstuiver. De laatste is altijd wat meer hoor baar dan het overgrote deel met common rail inspuiting. En dat is ook in de Jeep het geval, al lijkt dat bij een 4x4 wat minder sto rend te zijn. in ieder geval is de ruim 1.500 kg wegende Patriot er behoorlijk vlot mee: in 9,8 se conden staat de 100 km/u al op de teller en de auto haalt 196 km/u. De handgeschakelde zesbak schakelt plezierig met de relatief hoog geplaatste pook.. Dorstig is de Patriot beslist niet met een gemiddeld praktijkver-

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15