Smaken verschillen, ook Aanhangwagens mogen bij het proeven van wijn Holtens Nieuwsblad 13 niet vast aan boom Cheque voor molen De Hegeman 'Een andere wielerploeg kan, maar het is chaotisch in het wielrennen' Nieuwe stokken Laatste jaar veldwachter Slachtvisite Skroamkes bakken en rolpens maken Maak Sinterklaas wakker bij de kinderboerderij Gemeente Volendamse avond HOLTEN - In de week waarin het rapport van Peter Vogelzang over de kwestie Rasmussen openbaar werd gemaakt, was Theo de Rooij op va kantie. Aanvragen en vergunningen Dinsdag 20 november 2007 HOLTEN - Stichting Korenmo len De Hegeman mocht afgelo pen zaterdag in Bonte Paard een cheque van 555 euro in ont vangst nemen. Dit geld was bijeengebracht met de actie Prinsenraden van De Fienpreuvers. Tijdens de Elf de van de Elfde Avond kreeg de stichting, waaronder Herman Bosman, Erik Rensen, Ben Hol- legien en molenaar Jan Ulfman, de ingelijste cheque overhan digd. "We gaan het geld gebrui ken voor een informatiebord bij de molen", zegt Herman Bos man. "Hierop komt informatie over de molen en Dijkerhoek." Toekomst De Rooij onzeker Het lijkt een goede timing van de ex-manager van de Rabo- bankwielerploeg, maar volgens de Holtenaar zelf was het toeval. "Die vakantie stond al een tijdje gepland en het rapport zou ei genlijk begin november bekend worden gemaakt", zegt De Rooij die van de zomer in de Tour de France voor wereld nieuws zorgde door gele trui drager Michael Rasmussen uit de Tour te halen. De Deen had gelogen over zijn verblijfplaats en was daardoor niet beschik baar voor dopingcontroles. De Rooij kreeg kritiek op zijn be sluit en hield de eer aan zichzelf door op te stappen. Rabobank stelde een onderzoek in naar de zaak Rasmussen. Eén van de conclusies van de commissie Vogelzang is dat Rasmussen ge logen heeft, bewust een doping controle heeft ontlopen en ei genlijk helemaal niet had mo gen starten in de Tour. Een an dere conclusie is dat de directie van de wielerploeg ten onrechte heeft nagelaten onderzoek te verrichten naar de feiten voor afgaand aan de Tour. De Rooij wil eigenlijk niet reageren op het rapport, maar staat nog steeds achter zijn beslissing om Rasmussen uit de Tour te halen. "Wat er in het rapport staat is duidelijk genoeg. Ik heb mijn verantwoordelijkheid geno men. Er zijn dingen niet goed gegaan vóór de Tour, maar er wordt met de kennis en visie van nü naar teruggekeken. Ove rigens had ook de wielerbond UCI geen bezwaar tegen het van start laten gaan van Ras mussen. Ook daar zijn fouten gemaakt voor aanvang van de Tour", aldus De Rooij die de zaak het liefst achter zich wil la ten. "Het was in ieder geval een leerzame periode, maar ik hoop dat ik deze episode zo snel mo gelijk kan afsluiten en verder kan met mijn leven." Hoe de toekomst er voor De Rooij uit ziet is nog onzeker. "Ik heb wel wat ideeën over wat ik zou kun nen gaan doen, maar ik ben er nog niet uit. Een andere wieler ploeg zou kunnen, maar op dit moment is het redelijk chao tisch in het wielrennen. De Rooij over Rasmussen: "Hij mag verklaren wat ie wil, maar hij wil er alleen geld uithalen." HOLTEN - Een oud-lid van de I stokkencomissie mocht afgelo pen zaterdag zijn plek weer even innemen. Boerbiet verving namelijk An ton van Beek. Willy Veneklaas was de andere helft van deze duocommissie. Deze keer met nieuwe stokken. Hierop een glas bier en een roze keun. De functie van de stokkencom- missie is het begeleiden van 'ar tiesten' tijdens de opkomst en 'abmarsch'. HOLTEN - Tik van de Blonde is bezig met zijn laatste jaar als veldwachter van carnavalsver eniging De Fienpreuvers. Daar na zal hij zitting gaan nemen in de Raad van Elf. Wie zijn taken in het volgende seizoen zal overnemen, is nog niet bekend. De veldwachter zorgt er onder meer voor dat er op tijd wordt vertrokken bij evenementen, zorgt voor orde bij de camavals- verening en loopt voorop bij de optocht. HOLTEN - Bij boerderij Zorgvliet aan de Larenseweg 106 in Holten werd Slachtvisite gehouden. Bezoekers konden zien hoe het ma ken van oude gerechten als skroamkes bakken in zijn werk ging. Natuurlijk mocht er ook geproefd worden. Onder andere Gerrie Marsman en Aloys Meulenbroek zorgden ervoor dat de gerechten klaar stonden. FOTO: SANDER SCHEPERMAN I HOLTEN - "Vaak wordt het I wijnglas fout vastgehouden", I vertelt Aaldrik Vos van Gall en I Gall. "Dit pak je alleen vast aan I de onderkant of aan de steel." I In Bierlokal am Bahnhof gaf hij een wijnproeverij met Beaujo- lais Primeur. Aandachtig kijken I de aanwezigen naar hoe hij zijn glas hanteert. "De beste tempe ratuur van wijn is 15 graden. Wanneer je het met je hand aan de bovenkant vasthoudt, warmt de wijn op. En ben je net naar het toilet geweest, dan ruik je de zeepgeur aan je handen in plaats van de wijn". Verschillende flessen Beaujolais Primeur staan klaar om inge schonken te worden. Van goed koop naar steeds iets duurder. Het karakter van de wijnen werd steeds voller. "De Beaujo lais staat bekend om zijn fris en j fruitige smaak", zegt Aaldrik. Het kan nooit zo zijn dat ieder- een hetzelfde zegt, van die wijn HOLTEN - Steeds vaker worden medewerkers in de groenvoor ziening geconfronteerd met aanhangwagens die op de par keerplaatsen zijn gestald en waarvan de dissel met een ket ting of kabel aan een boom of ander obstakel in het openbaar groen is vastgemaakt. Dit is niet toegestaan. Op den duur kan bij de boom de boombast zodanig beschadigd worden dat de boom daaronder lijdt en even tueel vervangen moet worden. Bovendien is het hinderlijk bij het onderhoudswerk aan de groenvoorziening. Voordat door de gemeente wordt opgetreden, krijgt de be trokkene de gelegenheid dit on toelaatbare gebruik in het openbaar groen te beëindigen. Aandachtig wordt naar de kleur van de wijn gekeken en ge proefd om te ontdekken welke wijn het lekkerste is. is het smerigst en die het lek kerst. Iedereen heeft z'n eigen smaak." Dat bleek ook, want niet iedereen koos voor de duurste wijn met de meest volle smaak. De lichtere soorten vie- FOTO: HARRY BROEZE len bij de meesten wel af. De bedoeling van Aaldrik is om vaker proeverijen te gaan hou den. Zo zit hij eraan te denken om in december een whisky- proeverij te geven. LAREN - Sinterklaas slaapt voor het tiende jaar op de kinder boerderij De Strubbert in Laren. Kinderen mogen hem wakker maken en er wordt een bijzon dere gezellige middag georgani seerd. Er is een prachtige nos talgische slaapkamer voor Sin terklaas ingericht. Met een he melbed, kachel en alle dierbare spulletjes van Sinterklaas. Ie dereen kan natuurlijk de kamer van Sint bewonderen en een ge zellige middag beleven met Sint en z'n lieve Pieten. Deze middagen worden gehou den vanaf zondag 18 november tot en met woensdag 5 decem ber elke woensdag-, vrijdag-, zaterdag- en zondagmiddag. Wel van tevoren reserveren 0573-221306. De middag begint om 14.00 uur. Entree 4,00 euro p.p. (kinderen tot 3 jaar gratis). Bouwaanvragen Canadastraat 70, bouwen over kapping; Kolweg 30, vergroten woning met een erker. Fazantenweg 11, vergroten wo ning; Vïanenweg 160, het plaat sen van schuurtjes bij de recre atiewoningen. Wet Ruimtelijke Ordening Meester Bosweg 5, bouwen toi letgebouw. Bouwvergunningen Handelsweg 9, verbouwen be drijfsgebouw; Markollenweg 16, bouwen 1 woning; Pastorie- straat 48, gewijzigd bouwen wo ning. Mr. G. Vixseboxsestraat 10 en 10A, 05-11-07, bouwen 2 wo ningen. Wet Ruimtelijke Ordening Montageweg 10, bouwen be drijfshal; Montageweg 14, bou wen opslagruimte; Montage weg 14, bouwen faiconette, overkapping en steunpunt. Jeurlinksweg 5, gedeeltelijk ver nieuwen hekwerk, plaatsen vlaggen-, licht- en cameramas- ten. Sloopvergunningen Houtweg 11, verwijderen as- bestbeplating uit c.v.-ruimte; Oranjestraat 36, slopen woning met aangebouwde schuur. Vergunningen APV Venten kortingsgids, Get It Mar keting, november 2007 t/m half januari 2008, in de gemeente Rijssen-Holten; Ophangen spandoeken, Hersenstichting, 14 januari 2008 t/m 4 februari 2008, in de gemeente Rijssen- Holten. Wet milieubeheer G.J. Ulfman, Jeurlinksweg 10 in Holten, op grond van het Be sluit landbouw milieubeheer. R1JSSEN - Voor de tweede keer dit jaar houdt Lucky in Rijssen vrijdag 21 december om 21.00 uur de Volendamse Avond. Wat te denken van Jan Smit. De Bzn'66 reunion band met Anny Schilder levert gegarandeerd topkwaliteit aan muziek en ver maak. Ook zijn Nick Simon van de partij. Laura Lynn is deze avond ook aanwezig. Tickets: 17,50 euro in de voorverkoop.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13