Uitgifte kavels Dijkerhoek Jubilarissen CNV gehuldigd Versoepelde regelgeving geldt ook voor nieuwbouw De Liesen Ingezonden ^hkzV Voelje beter Whisky en wijn Nieuwe beheerder Gall en Gall DIJKERHOEK - De uitgif te van kavels gaat de nieuwbouwcommissie Dij kerhoek niet snel genoeg. Op dit moment hanteert de gemeente voor uitgifte in Dijkerhoek, drie kavels per twee jaar. Dinsdag 13 november 2007 Het huidige bestemmingsplan geeft tot en met 2009 ruimte aan zestien woningen. Op het huidi ge terrein is nog ruimte voor acht nieuwe woningen. Daarna moet voor de overige woningen een nieuwe wijziging van het be stemmingsplan worden aange vraagd. De regel om 1,5 kavels per jaar uit te mogen geven, is be dacht door de Provincie. Onder tussen is deze regel komen te ver vallen en mag er worden ge bouwd naar behoefte. Het is dus mogelijk om nu meer woningen te gaan bouwen. Maar wanneer dit volgens de Provincie te snel gaat, zou Zwolle geen goedkeuring kunnen geven voor een nieuw bestemmingsplan dat nodig is voor het tweede deel. Daarnaast bestaat de kans dat er te snel teveel wordt gebouwd, waardoor huizen leeg komen te staan. Dan is het moeilijk om in stroom van buitenaf tegen te gaan. N u geldt er een regeling dat gegadigden binnen een periode van 10 jaar minimaal 6 jaar in Dij kerhoek moeten hebben ge woond, willen ze in aanmerking komen. Burgemeester en wet houders willen echter deze rege ling gaan versoepelen door de periode te verlengen naar 15 jaar. Dat is strak vooral nodig om oud- Holtenaren de kans te geven een plekje te kunnen bemachtigen in nieuwbouwwijk De Liesen. In Holten is sinds 1999 namelijk niet meer bijgebouwd, waardoor veel Holtenaren genoodzaakt waren elders een woning te zoe ken. Om hen ook een kans te ge ven temg te kunnen keren naar Holten, wordt de periode ver lengd. De gemeente blijft vast houden aan begin april 2008 als start van de gronduitgifte van De Liesen. Daarvoor moet de grond bouwrijp worden ge maakt. Van de Provincie en het Rijk is hiervoor een verklaring van geen bezwaar ontvangen. HOLTEN - Met Aalderik Vos heeft de Gall en Gall aan de Dorpsstraat 17 een nieuwe beheerder gekregen. Vos nam de slijterij drie weken geleden over en het bevalt hem uitstekend, zo laat hij deze zaterdagmiddag weten. Aan klanten geen ge brek. Als een mevrouw net 11,90 euro heeft afgerekend volgt een vriendelijk 'Wilt u het bonnetje mee?'. "We zijn ervoor de klant", vertelt Vos die voordien 29 jaar bij de Alben Heijn werkte. Bij de AH was hij teamleider, maar eigen baas zijn, bevalt beter. "Het is zeker een droom die is uitgekomen. Ik heb nu eindelijk mijn eigen winkeltje. Ik was er al anderhalf jaar mee bezig. Toen deze positie vrij kwam, heb ik ja gezegd. Ik neem veel tijd voor de klant. Ik wil met ze in gesprek gaan en ze adviseren", zegt Vos voordat hij de volgende klant helpt. "Dat is dan 6,70 eüro, alstublieft. U wilt pinnen? Dat kan." Eén van de dingen die Vos wil veranderen is de extra aandacht voor whisky. Nu staan er al achttien planken vol met whisky, in totaal on geveer honderd verschillende soorten, maar straks komen er nog zes planken bij. "Dan hebben we er 36 whisky's bij", zegt Vos die zich zelf een aardige whiskykenner mag noemen. "We willen het grootste whisky-assortiment in de regio hebben. We gaan proberen meer mensen te enthousiasmeren voor whisky. Ik denk dat dat wel gaat lukken. We gaan regelmatig proeverijen houden voor de klanten. Ik ben nogal een fan van whisky en weet er vrij veel van, dus ik kan er wel wat over vertellen. Wat de lekkerste whisky is? Die is er niet. Ze zijn allemaal lekker. Maar de lekkersten komen wel uit Schotland", weet Vos die dan een cadeautje moet inpakken. "Ik zal er even iemand bij roepen..." WIJNPROEVERIJ MET BEAUJOLAIS PRIMEUR Met de whiskyproeverijen wil Vos na de feestdagen beginnen. Maar morgen (woensdagvond) staat de eerste proeverij al op het programma. Dan houdt Vos in Am Bahnhof aan de Stationsstraat een proe- verij Beaujolais Primeur. De speciale wijn gaat volgens traditie op de derde donderdag in november in de verkoop en de dag ervoor is de Beaujolais te proeven bij Vos. De Beaujolais-proeverij is van 20.00 tot 22.00 uur. De Gall en Gall is open van 8.00 uur tot 20.00 uur en op donderdag en vrijdag een uur langer. Kraamverzorger T. van Asten protesteert tegen het flagrant onjuiste bericht over een naakte man die familie en po litie zogenaamd bedreigde op 24 oktober. Wij geven u graag goede tips voor gezond eten. Dal is helemaal belangrijk als u te maken heeft met diabetes of bijvoorbeeld hoge bloeddruk. Na doorverwijzing door een (huis)arts kunt u terecht op ons diëtistenspreekuur. Zonodig komt de diëtist naar u toe. Thuiszorg Noord West Twente helpt direct en zonder wachtlijsten. Wilt u meer weten? Bel 0900-06768 (lokaal tarief) of kijk op www.tnwt.nl H Thuiszorg Noord West Twente Het tegendeel is het geval. Zeven man politie hebben een kraamverzorger van drie personen in zijn dertiende nacht tussen twee voedingen door, ongenadig te pakken genomen en in cel/ isolatie gestopt. (Zeker meer dan twaalf dagen.) Dat hij kraamzorg verricht in kaki shorts en bodywarmer en 's nachts rond zijn boerde rij filmt wegens een film over het toerisme, is geen reden hem als naaktloper op te pak ken en als gek op te sluiten. Het is een diepe schande voor de politie dat een man zomaar bij zijn dismature tweeling en de caesarea moeder kan wor den weggesleurd. Nog schandaliger is het, dat een zeker Knip, burgemeester van Almelo, je terstond voor gek verklaart en je opsluit. Hij is pas echt verknipt. Wie luister er nu naar ie mand, die gek doen niet van gek zijn kan onderscheiden. T. van Asten Twee 60-jarige jubilarissen: links Keizer uit Nijverdal en rechts Aanstoot uit Holten. HOLTEN - In het Ons Centrum van de Hervormde Kerk in Nijver dal werd de jaarlijkse huldiging gehouden voor jubilarissen van het CNV uit Nijverdal, Hellendoom, Markelo, Holten, Den Ham en Haarle. De heer KÖHLER van het CNV post-actieven was uitgeno digd als spreker en huldigde tevens de jubilerende leden, die 60,50, 40 en 25 jaar lid zijn van de verschillende CNV bonden. Voor het 60-jarig lidmaatschap van het CNV werd J.A. Aanstoot uit Holten en G. Keizer gehuldigd. Van het CNV waren 50 jaar lid: H. Rietman en L. ter Steege; 40 jaar lid waren van het CNV: J. Deuten, M. Kremer, B.G.J. Mengerink, J.Schreurs, G. van Vulpen en N.J. Wagenaar. Voor het 25-jarige lidmaatschap werden gehuldigd, H. Aanstoot, JJ. Aanstoot, T. Jurriens, J.Nymeyer en JA.M.Raamsman. De jubilarissen werden getrakteerd op een hapjesbuffet en voor de vrolijke noot op deze avond was uitgenodigd Minie Schippers als Mien Fluweel, die vrolijke sketches ten gehore bracht.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5