I I Onderzoek munitie opgeschort Holtens Nieuwsblad 9 'Plattelands is straks platteland niet meer' Eerste kavels uitbreiding Vletgaarsmaten vergeven 'Wegen laten 'Goed voorbeeld doet goed volgen' adopteren' Gemeente kijkt eerst nog naar financieringsmogelijkheden Rijk Veel inbreng Goed gezellig druk op speelgoedbeurs I HOLTEN - Het aange kondigde onderzoek naar oude bommen en granaten op het Twen- haarsveld, net buiten Holten, is voorlopig op geschort. Kortnieuws Wie wordt nieuwe Prins Carnaval? Diefstal uit tuinhuisjes Met slok op achter stuur Kerstfair Wereldwinkel Engelse asfalteerders Hier geen bedrijventerrein retyclefltrutmte. Dinsdag 6 november 2007 HOLTEN - De eerste kavels van de uitbreiding van industrieter rein Vletgaarsmaten zijn onder tussen vergeven. Het had nog wel wat voeten in de aarde volgens wethouder Wim Stegeman. "We mochten eerst maar tot een halve hectare per bedrijf uitgeven en dat is echt veel te krap." "Nu is dat veranderd tot 1,5 hec tare. Tussen de 1,5 en 2 hectare wil de Provincie ook mee beslis sen. Daarboven wordt het een stuk moeilijker". Volgens Heieen van der Wal van de gemeente heeft het uitstel een financiële reden. "Het onderzoek staat op een laag pitje omdat we nog zoeken naar financieringsvormen van uit het rijk." Het nieuwe onderzoek naar munitie uit de Tweede Wereld oorlog zal worden verricht door Leemans Speciaalwerken uit Vriezenveen. Leemans onderzocht het ge bied vorig jaar ook al en haalde toen behalve 6500 kilo schroot ook een honderdtal granaten boven de grond. De munitie werd onschadelijk gemaakt. Het eerste onderzoek vond plaats op het gebied van Vitens, waar in het najaar van 1944 een munitietrein ontplofte. Het tweede onderzoek zal plaatsvinden aan de andere kant van de provinciale weg. "We zijn in voorbereiding", zegt Leemans die verwacht dat bij het tweede onderzoek minder munitie wordt aangetroffen. "De trein met munitie is ont ploft en het spul is toen alle kan ten op geslingerd." Johan Nijkamp van infra- en wijkbeheer bevestigt dat er nog geen zicht op is wanneer Lee mans met het tweede onder zoek kan beginnen. "De tweede fase zit eraan te ko men, want in de omgeving blijkt meer munitie te liggen." Volgens Nijkamp is het zaak om de oude bommen en granaten zo snel als mogelijk is, op te rui men, omdat de situatie niet on gevaarlijk is. Door de jaren heen gaat de munitie roesten in de grond en wordt het mogelijk in stabiel. Een kleine trilling kan de bom dan al laten ontploffen. "Het is weliswaar privé-terrein en niemand mag er eigenlijk ko men, maar het blijven natuur lijk wel explosieven. Als je er mee gaat klooien of sjouwen dan kan er wat misgaan", aldus Nijkamp. "Maar de bommen liggen er al ruim zestig jaar en ze moeten er nog maar even wat langer liggen..." HOLTEN - Om zwerfvuil tegen te gaan, deed een Holtenaar de suggestie om bijvoorbeeld scholen een stuk weg te laten 'adopteren'. Zij zouden dit stuk weg dan periodiek onderhou den en zwerfvuil vrij maken. "Een aardige suggestie", vindt burgemeester Bort Koelewijn. "Maar dan moet er ook wat te genover staan". Hij gaat bekij ken wat de mogelijkheden zijn. HOLTEN - Kalfstermansweide ligt op sommige plekken vaak bezaait met papier en glas. Tij dens de herfstvakantie bleek dat niet het geval te zijn, maar nu ineens wel weer. "Het is al lange tijd een punt van irritatie", weet burgemeester Bort Koelewijn. "Maar het is las tig om er wat tegen te kunnen doen." Hij speelt de bal door naar rec tor Leon van Minderhout van scholengemeenschap De Waer- denborch. Door de vele tussen uren op deze school zouden leerlingen naar Smidsbelt lopen om daar te lunchen en afval op straat achter te laten. "We hebben op school wel mooie studieruimtes waar leer lingen gebruik van zouden kun nen maken, maar toch zie je he laas dat leerlingen liever op Smidsbelt gaan 'studeren'," zegt Van Minderhout. Aan de gemeente vraagt hij daarom ex tra klaslokalen, zodat het pro bleem met noodzakelijke tus senuren opgelost zou kunnen worden. Verder vindt hij dat er een taak ligt bij de ouders van de leerlin gen. "Goed voorbeeld, doet goed volgen. Ze zien om hen heen dat niet iedereen afval in de vuilnisbakken gooit. Ouders zouden daarom zelf het goede voorbeeld moeten geven." HOLTEN - Jolanda Ulfman is goed te spreken over de speelgoedbeurs die afgelopen zaterdag werd gehouden in de Boschkamp. "We hebben meer inbreng binnengekregen dan vorig jaar: 813 stuks. Daarvan hebben we 281 stuks verkocht, waaronder veel duurder speelgoed." Voor peuterspeelzalen Dribbel en Kruimeltje leverde de beurs 325 euro op. Dit wordt gebruikt als extra potje om attri buten te kunnen kopen, wanneer dit nodig is. foto: iohan bounk OPBRENGST VOOR MOLEN HOLTEN - Carnavalsvereniging de Fienpreuvers houdt deze we ken de actie Prinsraden. Hierbij kunnen Holtenaren voorspellen wie de opvolger wordt van Prins Chris van Ca- tan. Al vanaf 0,50 euro kan men een gokje wagen. De formulieren zijn verkrijgbaar bij Blokker van de Maat, Com bi-Foto ten Velde, Bierlokal am Bahnhof en Café Jansen. De opbrengst van deze actie komt volledig ten goede aan de stichting Korenmolen de Hege man. Deze stichting zet zich in voor het beheer van de Dijkerhoekse molen. De Fienpreuvers staan garant voor een bedrag van 555 euro. Onder de goede voorspellers worden drie geldprijzen verloot van respectievelijk 55 euro, 44 euro en 33 euro. De prijswinnaars worden op za terdagavond 17 november be kendgemaakt tijdens de Elfde- van-de-Elfde-viering in de grote zaal van het Bonte Paard. Deze bekendmaking zal wor den gedaan door de nieuwe Prins van Keunedarp. En wie dat is? Tja, u mag het voorspellen. CEREEDSCHAP HOLTEN - Er bleken woensdag 31 oktober meerdere diefstallen plaats te hebben gehad aan de Langstraat, Beusebergerweg Schuppertsweg en Borkeldsweg in Holten. Uit tuinhuisjes werd gereed schap weggenomen en uit een onafgesloten auto werden cd's en sigaretten weggenomen. De politie is op zoek naar getui gen. Dus, wie iets heeft gezien of gemerkt, kan de politie bellen. OP EARENSEWEG HOLTEN - Op de Larenseweg werd zaterdag 3 november om 02.25 uur een 32-jarige man uit Holten aangehouden voor het rijden onder invloed van alco hol in zijn personenauto. Aan het politiebureau blies hij 0.65 promille. IN HMV-GEBOUW HOLTEN - Wereldwinkel Hol ten houdt een bijzondere kerst- fair op 15,16 en 17 november in het HMV-gebouw aan de Dorpsstraat 24D. Tijdens deze fair wordt een breed assorti ment van originele en eerlijke producten te koop aangebo den. Er zijn sieraden, sjaals, glas, aar dewerk, speelgoed en natuurlijk een keur aan Sint cadeautjes en kerstartikelen. Mooie, verras sende en meestal handgemaak te producten met een knipoog naar het land van herkomst. Veel producten worden nor maal niet op de markt verkocht, maar wel op de kerstfair. Er is dit jaar een grotere ruimte be schikbaar. De openingstijden zijn donderdag 15 november van 18.00 tot 21.00 uur, vrijdag 16 november van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag 17 november van 10.00 tot 16.00 uur. REGIO - De politie wil waar schuwen voor Engelse asfalteer ders die in de regio zijn en hun werkzaamheden tegen woeker prijzen aanbieden. Prijzen wor den van te voren afgesproken maar het geleverde staat niet in verhouding tot de prijs. Meestal wordt aangegeven dat het asfalt is wat bij wegwerkzaamheden waar men mee bezig is, is over gebleven. HOLTEN - Met het onthullen van drie 'verkeersborden' in een weiland op de kruising van de Doorlopendedijk/ Dorperdijk wil de actiegroep Houdt Hool- terbrook Groen, zoals beloofd en Milieudefensie aandacht ge ven aan het toekomstige reuze industrieterrein Vletgaarsma ten. Want dat gaat het volgens de twee actiegroepen straks wor den. "Als je niet oppast wordt het straks nog groter dan heel Holten zelf', waarschuwt Anton van Beek. Hij is van Houdt Hoolterbroek Groen en met z'n handen wijst hij aan tot hoever het terrein in de toekomst zou kunnen gaan reiken. "Net over de weg van de Doorlopendedijk komt industrie. En misschien zelfs aan de andere kant van de Dorperdijk." Anton: "Vaak hoor ik van Holte- Op de hoek Dorperdijk-Doorlopendedijk werd een waarschu wingsbord onthuld. Pas op: kans op industrie, hergebruik de ruimte. foto: iohan bounk naren dat ons bij de herindeling beloofd is dat er geen Rijssense industrie naar Holten zou ko men. Er werd ons toen voorge schoteld dat er kemenbeleid bestaat en dat Rijssense indus trie in Rijssen zou blijven en Holtense industrie in Holten. Twee jaar verder bleek het hele kemenbeleid ineens overboord te zijn gegooid. Holtenaren zijn besodemieterd, want nu moet er toch Rijssense industrie bij Holten komen. En daar blijft het niet bij, want over tien jaar staat er ook industrie van buiten." Willem Verhaak van Milieude fensie strijdt al jaren tegen nieu we industrieterreinen in het land. "Veel gemeenten over schatten de vraag naar indus trieruimte. Tot 2020 blijkt er ge noeg plek te zijn in Overijssel en is nieuw terrein niet nodig. Op bestaande terreinen is plek zat". Holtenaar en Statenlid voor de PvdA, Wim Dalhuisen, wil ver rommeling van het platteland in Overijssel tegengaan. "Het platteland is straks het platte land niet meer. De kwaliteit van het leven wordt minder", bena drukt hij.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9