Wansinktracé geeft veel sores Holtens Nieuwsblad Basisscholieren beelden verhaal Jules Verne uit Holtens Nieuwsblad 5 Keizersweg Muziek Op wereldreis met HMV Bijeenkomst NBvP Holten Dag van de Mantelzorg HOLTEN - Vleesver werkingsbedrijf Hoge- slag beticht de gemeente van onbehoorlijk be stuur. Vleesbedrijf Chris Hogeslag beticht gemeente van onbehoorlijk bestuur Kortnieuws Definitief besluit tracés in voorjaar Wegversmalling in Dorpsstraat onnodig? Café Het Klavier nieuwe hofbar Dinsdag 6 november 2007 Bedrijven in het nauw fietspad langs De directie van het bedrijf vindt dat de gemeente niet de juiste ondersteuning verleent bij een gedwongen verhuizing van in dustrieterrein De Kol. "Wij zijn vóór het Kol-plan, dit voor alle duidelijkheid", zegt Chris Hogeslag. "Maar het is normaal dat je als gemeente on dersteuning biedt aan een be drijf en dat doen ze niet." Hogeslag is samen met Enkco Foodgroup en Esprit Planont- wikkeling nog op de Kol geves tigd. De overige bedrijven en fa brieken zijn al verhuisd naar in dustrieterrein Vletgaarsmaten. De mogelijke sloop van het pand van het failliet gegane Udema ziet Hogeslag met be ven tegemoet. "Als ze daar gaan breken komt er een probleem. Het pand van Udema en ons pand zijn gebouwd als een'soort Siamese tweeling. Maar bij ons is niets bekend van sloop", al dus Hogeslag die het bedrijfs pand al 35 jaar in eigendom heeft en veertig vaste medewer- kers heeft. "De gemeente zal toch met een voorstel moeten komen. Ik hoop dat het op een goede manier wordt afgehan deld." Michel Boersma, de directeur van Esprit Planontwikkeling, stelt dat zijn kantoor niet weg gaat. Hij kan zich op grote lijnen wel vinden in de plannen van de gemeente, maar heeft be zwaren tegen de verwijdering van het groen dat zich naast zijn pand bevindt. "Op zich is er niet veel mis met het plan, maar het stuk groen naast ons kantoor willen we houden. Het wordt gebruikt als speeltuin, als crossweide en er staan bomen van wel zeventig jaar oud. Het is 'mooi groen' om ons bedrijf heen", zegt Boersma die het on zinnig vindt om het groen dat er nu is weg te halen en ergens weer groen aan te leggen. "Ook mensen uit de buurt hebben bezwaren geuit tegen het weg halen van de groenvoorzie ning", aldus Boersma die met zijn bedrijf aan de rand van het industrieterrein zit. Volgens wethouder Stegeman, die over de nieuwbouw van De Kol gaat, is de gemeente 'in ge sprek' met de partijen. De sloop van het Udema-pand zal volgens de wethouder 'bin nenkort' plaatsvinden. "Maar ik heb nog een exacte datum." De bedoeling is dat er uiteinde lijk veel nieuwe woningen in verschillende prijsklassen wor den gebouwd. Zowel koop als huur. HOLTEN - Veel personeel van bedrijven op industrieterrein Vletgaarsmaten maakt gebruik van de fiets. Dit levert op de Keizersweg soms gevaarlijk situaties op met vrachtverkeer dat daar over heen rijdt. Iemand die hier veelvuldig fietst en weieens 'ruzie' had met een vrachtwagen, stelde daarom voor om aan de linkerkant een fietspad neer te leggen. "Een goed idee", vindt wethou der Willem ter Schure. "Daar gaan we naar kijken, want we willen toch graag dat fietsers ge bruik maken van die route." VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Om dit voor elkaar te krijgen wordt de Wansinkstraat opgewaardeerd tot de Wansinktr acé. Verkeer vanuit de Oranje straat gaat dan verder over de Wansinkstraat naar de Industrie straat. Bij Garage Stukker zijn ze tegen het tracé. "Waar ben je mee bezig als je een ontsluiüngsweg aanlegt door een nieuw aan te leg gen woonwijk?", zegt Jan Wissink van de garage. Hij ziet een nog groter probleem ontstaan als een deel van het parkeerterrein van Stukker verdwijnt bij de totstand koming van het tracé. De auto's van Stukker staan nu al her en der geparkeerd in de wijk, omdat bij de garage zelf niet genoeg plek is. Vorkink: "Ik heb in vijfjaar tijd de auto al niet meer voor de deur ge had." Volgens wethouder Stege man is niet aan te geven wanneer Vorkink zijn huis uit moet. "Het is afhankelijk van procedures en dat moeten we respecteren". SCHOP BtyNA IN CHOND HOLTEN - Als het aan wethouder Stegeman ligt, zal de gemeente raad komend voorjaar een defini tief besluit geven over de aanleg van het Wansinktracé en het Zil verzandtracé. HOLTEN-Er werd tijdens de wijk- avond van de gemeente een vraag gesteld over de versmalling in de Dorpsstraat bij Abram Berg-Hof. Dit zou het verkeer onnodig op houden, omdat er telkens maar van een kant verkeer langs kan. Er zal naar worden gekeken of de versmalling daar echt nodig is. VESPLAATSMC HOLTEN - Café Het Klavier zal komend seizoen de gastvrije thuishaven zijn van carnavals vereniging de Fienpreuvers. Zondagavond 11 november zul len zij de nieuwe hofbar betrek ken. Voorafgaand houden de Fienpreuvers zondag vanaf 20.00 uur hun algemene ledenverga dering in de hofbar van het afge lopen seizoen, Café Jansen. Bij deze worden alle ruim zeshon derd leden uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Rond 21.30 uur zullen Prins Chris van Catan en Adjudant Vros afscheid nemen van hun hofbar. In lange stoet zullen de carnavalsvierders via de keunen op de Smidsbelt naar het Klavier trekken. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur: Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A Schepers Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.j. Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Het Najaarsconcert van de Holtense muziekvereniging HMV werd afgelopen zaterdag redelijk goed bezocht. Reis door de wereld was het thema van deze avond. "Er kwamen muziekstukken voorbij die over plaatsen in de wereld gingen", vertelt voorzitter Gerhard Voordes. "Zo kwamen Brazilië, Amerika, Ierland, Schodand en Oostenrijk voorbij. Naast de drumband en het groot orkest, deden voor het eerst in de Kandelaar ook de majorettes en minirettes mee. Het voorjaarsconcert wordt 21 maart ook weer in de Kandelaar gehouden. De akoestiek is volgens Voordes daar veel beter dan in de sporthal. Daarnaast kost het klaarzetten er oook minderFOxo: johan bolink HOLTEN - De afdelingsavond van NBvP Holten wordt don derdag 8 november om 20.00 uur gehouden in zaal Vosman aan de Oranjestraat. Van Pijkeren uit Heino komt op bezoek en zal vertellen over het Pieterpad. De middag kerstkaarten maken is op donderdag 22 november om 13.30 uur bij zaal Vosman. Voor inlichtingen: 0548-363600. HOLTEN - Medewerkers van het Carinova Steunpunt Man telzorg staan ter gelegenheid van de Dag van de Mantelzorg op verschillende markten in de regio. Op vrijdag 9 november kan men ze vinden op de markt in Holten. Wie mantelzorger is of hierover iets wil weten, is van harte wel kom bij de stand. Meer infor matie 0900-8662. HOLTEN - Rondom het thema Geheimen werd afgelopen za terdag het Rondje Kultür(hus) gehouden op Smidsbelt en het gemeentehuis. Een grote tent staat midden op het plein. Een clown van theater Yaba Daba Dou vermaakt de kinderen, terwijl buiten een ka pitein van een onderzeeër kin deren leert marcheren. Toneelgroep OCH verklapt het geheim van toneelspelen door belangstellenden te laten zien hoe spelers worden omge vormd tot karakters. Lakeien van OCH staan bezoe kers in het gemeentehuis op te wachten om hen een plaatsje aan te wijzen voor het gedich tengala in de raadzaal. Mede werkers van museum d' Ölle Tied staan in klederdracht kij kers uitleg te geven over oude attributen en kledij. Terwijl een trapje hoger kunstenaars als Gerrie Oplaat, Margot Hout man en Sophia de Vries hun De clown van Theater Yaba Daba Dou laat een bezoekster van de show een paraplu op de kin balanceren. foto: johan bolink kunstwerken tentoonstellen. Buiten in de tent heeft Dolf Moed het stokje overgenomen van de clown. Leerlingen van groep acht van Holtense basisscholen hebben verschillende acts ingestu deerd. Daarnaast hebben ze on der meer monsters, een inktvis en een eiland gemaakt. Alle maal onderdeel van het verhaal dat Dolf in de tent vertelt: 20.000 Mijlen onder de zee van Jules Verne.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5