Gerrit te Winkel neemt winst voor Blauw wit afscheid van Haarschool Nordic Walking, zelfs als het regent? modekoopjes WAARDEBON Overwinning W Holten AKMOWORKS heren shirts PERSIVAL meisjes tuniek AKMOWORKS heren overhemd CITY LIFE coltrui Dinsdag 6 november 2007 20 HOLTEN - Op een maand na werkte hij 39 jaar in het onder wijs, maar nu vindt Gerrit te Win kel het mooi geweest. "Ik heb de leeftijd, ikheb zoveel jaar gewerkt en nu kan ik er nog van genieten. Ik laat het roer over aan een jon ger iemand", zegt hij zelf. Op 1 december 1986 begon Te Winkel in Assen. "Ik kom oor spronkelijk uit Ruurlo, deed de Kweekschool in Doetinchem en begon na mijn examen op een la gere school. Daarna heb ik vijf jaar in Assen gewerkt, tot februari 1974, toen ben ik hier begon nen", vertelt Te Winkel. Assen was leuk, maar Te Winkel wilde terug naar zijn roots en in Holten was een vacature. "Bo vendien was het een nieuwe school, waar we alles nieuw kon den opstarten", legt Te Winkel uit. Hij mocht in oktober een proefles geven, toen nog op de Dorpsschool, en in februari be gon hij. "Gert Jan van 't Holt was toen hoofd en de school had vier klassen. Het was zo kleinschalig dat burgemeester Enklaar erbij stond tijdens de proefles", vertelt Te Winkel. Dingen die hem bij zijn gebleven uit de jaren op de Haarschool zijn de sportevenementen. "De hand- en voetbaltoernooien en sportdagen, die heb ik altijd leuk gevonden. Ik heb ook heel lang geholpen met de organisatie", vertelt hij. Ook was hij erbij toen de school meedeed aan de AVRO Spelfilm, waarbij leerlingen een script mochten schrijven voor een film, die ook echt werd opgenomen. Gerrit te Winkel stopt als le raar. Het contact met kinde ren zal hij het meeste gaan missen. foto: johan bolink "De opnames waren hier, dat was een heel spektakel. Er waren opnames in het natuurkundelo- kaal van De Waerdenborch en zelfs bij de brandweer", weet Te Winkel nog. Maar de Haarschool deed nog wel meer: radio, een kindershow van de TROS, een kerstshow. En ook de leraren zelf waren actief. Het begon ooit als idee om als leerkrachten ook iets te doen op een ouderavond. Als team werd het toneelstuk Ijzerlijm opge voerd in Irene. Het werd een jaar lijks terugkerend ritueel. "Dat hebben we zo'n tien jaar gedaan denk ik, waarvan ik negen keer heb meegedaan", aldus Te Win kel. Dat zijn wel dingen die hij heeft zien veranderen in het onder wijs: "Het is moeilijker geworden de tijd te vinden samen wat te doen. Je bent drukker met je groep, met toetsen en testen en verantwoording afleggen. Ook de rol van de leerkracht is veran derd: vroeger stond je voor de klas en gaf je onderwijs, tegen woordig sta je er meer tussen als begeleider, je geeft aan waar de kinderen moeten zoeken, met korte instructiemomenten". Te Winkel ziet het niet per se als slechte ontwikkeling. "Kinderen zijn ook veranderd. Ze zijn niet lastiger geworden, integendeel. Ze hebben een andere manier van concentreren, kunnen zich beter concentreren met veel drukte, maar zijn ook gebaat met enige rust. Dat heeft natuurlijk ook te maken met de veranderin gen in de maatschappij. Als school moetje dan mee verande ren. Ik heb het idee dat wij dat goed hebben gedaan", vindt Te Winkel. Het contact met de kinderen is dan ook wat hij het meest zal gaan missen, net zoals het sociaal omgaan met collega's. "We heb ben hier gewoon een goed en fijn team om mee te werken en te la chen", zegt Te Winkel. Afgelopen week nam hij afscheid van dat team en de kinderen. Wat hij nu gaat doen? "Ik heb me voorgenomen de eerste periode geen verplichtingen aan te gaan. Ik wil me richten op mijn hob by's: sport en fotografie. Ik ben lid van de moestuinvereniging, ik lees graag, hou van knutselen, er moet nog een kamer behan gen en geschilderd worden, de tuin moet opnieuw ingericht. En dan is er nog de caravan: ik wil er wat vaker op uit", somt Te Win kel op. Sinds een aantal jaren lopen Marieke (36) en Will (34) samen. Ze wonen in dezelfde straat en spra ken elkaar voor het eerst uitgebreid tijdens een buurtfeest. Will: "daar werd gesproken over Nor dic Walking". Marieke: "er werd gelachen om de mensen die met poles liepen. Ook Will en ik wa ren in eerste instantie sceptisch. Totdat een buurtgenoot enthousiast vertelde over deze sport". "Nordic Walking is veilig, plezierig en geschikt voor zowel jong als oud; het is de ideale sport voor gewichtsvermindering, verbetering van de lichamelijke conditie en training van het uithoudings vermogen". Marieke: "Gewichtsvermindering sprak mij zeker aan, maar persoonlijk ben ik geen 'hardloper'. En Nordic Walking doe je overal, alleen, met z'n tweeën of in groepsverband. Al is het wel zo dat met z'n tweeën lopen gezelliger is dan alleen". Will: "Marieke en ik hebben een cursus gevolgd in een leuk gezelschap. Het vergde nog wel even wat oefening om de juiste houding te nemen en goed met je armen 'te zwaaien'. Maar na een aantal lessen lukte dat aardig en kregen we er echt plezier in. We hebben toen ook spullen (poles en schoenen) aangeschaft. We zijn nog steeds goede buren en dankzij Nordic Walking zijn we ook vriendinnen geworden. Soms lopen we achter elkaar in een bosrijke omgeving en een andere keer lopen we naast elkaar om lekker bij kletsen. En als het regent? Marieke: "Moeten we daar eerlijk antwoord op geven? Natuurlijk gaan we dan, maar wel een korter Loopt u mee? De Wilgenwaerd organiseert 'Nordic Walking dagen'. In groepsverband en onder leiding van gecertificeerde instruc teurs leert u 's ochtends de juiste technieken en houding. In de middag gaat u, na een lunch, wandelen door de prachtige bos sen van de Sallandse Heuvelrug, langs rivier de Regge en over de heidevelden. In het Nationaal Park ziet u misschien de Schotse Hooglanders of de korthoenders. Voor de gevorderde lo pers die de techniek goed onder de knie hebben, is er 'Nordic Walking Fitness'. Het programma bestaat uit hardlopen, springoefeningen en oefeningen waar bij lenigheid, balans en lichaamsbe- heersing een belangrijke rol spelen. Het verdelen van de oefeningen over meer dere trainingen, met daarnaast ver schillende intensiteiten leidt tot een optimaal resultaat en uithoudingsver mogen. Een dag Nordic Walking, onder begeleiding, kan vanaf 19,95 per persoon. Dit is inclusief koffie, krenten- wegge, een korte workshop, een uitgebreide lunch en een rou tekaart. Zie voor informatie de advertentie elders in deze krant of de website www.whk.nl. rondje. En daarna..., lekker aan de keukentafel zitten met een kop koffie. Vaak maken we dan wel een extra afspraak om te gaan lopen." HOLTEN - Blauw Wit, zonder een handvol vaste basisspelers, heeft in Winterswijk tegen SKVW de volle buit mee naar Holten meegenomen. In een le vendige wedstrijd waren de gas ten uit Holten de meest gevaar lijke ploeg, maar vergaten in de beginperiode de gastheren reeds de genadeklap toe te brengen, waardoor de thuis ploeg weer langszij kon komen. Vlak voor tijd maakte Merijn Of- fringa met de vierde Blauw Wit- treffer (2-4) aan alle onzeker heid een eind en kon de thuis ploeg nog een puntje wel verge ten. Blauw Wit kreeg in deze fa se een handvol opgelegde kan sen, maar door getreuzel in de afwerking kwam de eerste treffer maar niet tot stand. Na een kwartier te hebben ge speeld was het ineens wel raak. Via een mooie aanval over links was het Stefan die de vlak voor de doelman staande Harald op maat bediende. Harald kon met een simpel tikje de bal in het net plaatsen (0-1). Net voor rust kon de vrij opkomende SKVW-er Ar jen Eenink vanaf 20 meter aan halen en zijn kogel verdween onhoudbaar in de rechter bo venhoek (1-1). Na rust met Me rijn als vervanger voor Jurrian, probeerde Blauw Wit direct de thuisploeg weer onder druk te zetten en na enkele minuten le verde dit al resultaat op. Harald kwam over rechts met een scherpe voorzet welke echter door de thuisploeg ongelukkig in eigen doel werd gewerkt. Frank Wieberdink van SKVW was de ongelukkige man (1-2). Met een perfect ingeschoten bal zorgde Merijn voor de stand 1- 3. Een kwartier voor tijd wist SKVW de aansluittreffer te note ren. Een van richting verander de voorzet belandde heel geluk kig voor de volledig vrijstaande Erik Nijman die de hoek voor het uitzoeken had (2-3). Daarna kreeg Blauw Wit het nog onno dig moeilijk. De vermoeide Niels Hoekman werd gewisseld voor Marco van Dijk. Gelukkig wist Merijn door een schitteren de soloactie de stand naar 2-4 te tillen waardoor Blauw Wit de tijd rustig kon uitvoetballen. HOLTEN - W Holten heeft na de overwinning van vorige week de smaak te pakken. Nadat een week eerder Klarenbeek op de zegekar werd gebonden was het nu de beurt aan koploper He lios. De zonnekoningen uit Deventer moesten toezien hoe Holten dankzij haar gesloten verdediging de punten mee nam naar Keunedarp. Al snel in de eerste helft bleek waarom de Deventemaren lijst aanvoerder waren in de vierde klasse H. Via goed combinatie spel wisten ze meerdere malen gevaarlijk voor het doel van Koetsier op te duiken. Maar de lat en de doelman wisten red ding te brengen. Holten bleef loeren op foutjes van de defen sie van de gastheren. In de der tigste minuut kwam de ploeg van Harthoorn tegen de ver houding in op een onverdiende voorsprong. Een mooie diepte pass van Edwin Knapen werd niet goed verwerkt door de doelman van Helios en Van der Wal won sterk het duel met de goalie waarna hij koeltjes bin nenkopte. Holten loerde op haar kansen en had via een paar fraaie doelpogingen uit kunnen lopen naar 2-0. Nijland schoot vanuit onmogelijk positie de bal op de lat en ook Freek Knapen had een grote kans. Niet veel la ter zag hij zijn tweede grote kans op de lat uiteenspatten en Van der Wal moest zijn meerdere er kennen in de doelman van He lios. Een doelman die een dikke twintig minuten later de rode kaart voor zijn neus zag nadat hij een lob van Freek Knapen buiten zijn doelgebied met de handen pareerde. Met tien man moest Helios op jacht naar de gelijkmaker terwijl Holten haar kansen rook. Invaller Stam maakte vlak voor tijd totaal on nodig hands in eigen zestien en zag tot grote ergernis van zijn ploeggenoten hoe de penalty door het midden binnen werd geschoten. Als een schlemiel liep de aanvaller in het veld en zag hij hoe de verdediging van de roodzwarten alle hens aan dek nodig had om de winnende treffer van Helios tegen te hou den. Maar in de laatste minuut van de officiële speeltijd kon hij zich toch nog revancheren voor zijn blunder. Een corner van Freek Knapen werd hoog in de touwen geknikt en zo werd hij van schlemiel ineens match winner. Met zeven punten heeft Holten nu weer aansluiting met de middenmoot. div. prints g mt. M - XL norm. 11,99 denim - mt. 02- 152 norm. 19,50 nu voor: H mt. M - XL norm. 16,99 mode voor het hél© gGZIfl mt. M - XL norm. 14,95 in te leveren bij aankoop vanaf €50.- kinderkleding, vanaf maat 92. (geldig t/m 18 november 2007. niet geldig op acties en afgepijsde artikelen.) Nu 36 filialen ook in uw regio! voor adressen: www.tuunte-fashion.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20