Zeer goed ontvangen 0pen huis waerdenborch concert van Campanella Holtens Nieuwsblad 19 Seaforth Highlanders herdenken slachtoffers Veelvuldig gehoorde vraag: "Wanneer gebeurt er nu eens wat?" Lezing Robert La Boresa ouders scholieren groep 8 Schoolfoto's in bieb Egbert Rietberg nieuwe voorzitter Blauw Wit'66 HOLTEN - De raadzaal én de kantine zaten vori ge week dinsdagavond afgeladen vol tijdens de wijkavond voor kern Holten. Te hard over Aaltinksweg Boerinnendag Reeperbahner doet Normaal Zorgboerderij Kortnieuws Drempel te hoog voor fietsers Opbrengst collecte Voetbal Dinsdag 6 november 2007 'Uitverkochte' wijkavond HOLTEN - COV Holten speelt zaterdag 14 november om 14.00 en 16.00 uur in De Kandelaar een kindervoorstelling. Wat ge beurt er wanneer mensen iets niet kunnen kopen en het toch willen hebben? In het familie stuk 'De weermachine' ziet men daar de gevolgen van. Een hilarisch stuk neemt de bezoe ker mee naar de werkplaats van uitvinder Weetal, daar waar hij de enige echte weermachine heeft uitgevonden. Kaarten zijn te bestellen via de website www.toneelgroepcov.nl en kos ten 3 euro per stuk. Men kan ook bellen naar 0548-364364. "We hebben 165 opmerkingen ontvangen", vertelt burgemees ter Bort Koelewijn. "En dat zijn er heel veel". Per brief had de gemeente alle bewoners binnen de bebouwde kom uitgenodigd om langs te komen. Wijkagente Debby Toe bes stelde zich voor en raadslid Harry Dul gaf uitleg hoe de ge meenteraad werkt. Daarna konden de aanwezigen gaan 'shoppen' langs verschil lende stands die her en der in het gemeentehuis stonden op gesteld. Elk met een eigen on derwerp, zoals het nieuwe Kultürhus, vernieuwingen in de Kol en het centrum, de aanleg van het Zilverzandtracé en over verkeer en veiligheid. Wethouders en ambtenaren probeerden zo goed als moge lijk prangende vragen te beant woorden. Druk schreven ze de vragen op papier, zodat er later een rapportje van kan worden gemaakt. Met daarbij de ant woorden. Zo kreeg Stegeman vragen over de toekomstige woonwijk De Liesen. "Het streven is nog steeds om in het vooijaar van 2008 te beginnen met de eerste uitgifte en na de bouwvak met de bouw te gaan starten", bena drukt hij. De eerste fase van het plan omhelst 120 woningen. "Mogelijk zijn er ontwikkelin gen in de Kol, maar daar zijn we nog mee in gesprek. Dat zou eventueel wel een verschuiving van De Liesen kunnen gaan be tekenen," zegt de wethouder. "Wanneer gebeurt er nu eens wat?", was een veelgehoorde vraag die burgemeester Bort Koelewijn op zijn bord kreeg. "Een plan heeft zijn tijd nodig, daar moet eerst op gebroed worden. Nu wordt er al jaren op gebroed. Maar er komt wat uit. Misschien al in 2008", hield hij de aanwezigen voor. Daarbij doelend op woningbouw in de Liesen, een besluit over het ver keersplan en waarschijnlijk een start aan het nieuwe Kultürhus. Alhoewel wethouder Hans ter Keurst bij dat laatste nog een jaartje optelt. Willem ter Schure kreeg vragen over het parkeren van auto's in de voortuin in wijk De Haar. Velen vinden dat erg irritant. "Juridisch ligt het moei lijk. Hopelijk kan sociale contro le daar verbetering in brengen". AANPASSING NODIG HOLTEN - De campagne 'Ne derland Leest' is dit jaar van 19 oktober tot en met 16 novem ber. Het boek 'De gelukkige klas' van Theo Thijssen staat in deze pe riode centraal. Heel Nederland leest dit boek en praat er met el kaar over. Het gaat over het werk van een schoolmeester in de jaren twintig van de vorige eeuw. De bibliotheek ontving hele oude foto's uit de tijd van Thijssen, maar ook minder ou de uit de jaren '60 en '70. nam cj\ -1 ïjaens ae goed bezochte Algemene Vergadering van maandag 29 oktober heeft Egbert Rietberg de voorzittershamer bij Blauw Wit 66 overgenomen van Wim Klein Nagelvoort. Ook secretaris Anton Beldsnijder verliet het dagelijks bestuur na meer dan zestien jaar. Anton werd benoemd tot erelid van de vereniging. Scheidsrechter Dick Beldman werd in de vergadering door de leden ook benoemd tot erelid. Naast dat hij al jaren lang voor de Bond wekelijks een wedstrijd voor zijn rekening neemt, is hij ook bijzon der betrokken bij zijn vereniging Blauw Wit. Jan Aanstoot werd benoemd tot lid van verdienste. Hij was aanvoerder bij de ombouw van twee bergmgen naar één mooie kleedkamer voor meisjes en damesvoetballers. Hij was zelfs al betrokken bij de bouw van het eerste clubbuis op sportpark Meermanskamp. Nadat Wim Klein Nagelvoort de voorzittershamerhamer overgedragen had aan Eg- bert Rietberg, was de eerste daad van de nieuwe voorzitter om de vertrekkende voorzitter te benoemen tot lid van verdienste. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Koor Campanella hield zondagmiddag 28 oktober een indrukwekkend middag concert in een nagenoeg volle Dorpskerk. Is het koor de laatste jaren voor al bekend vanwege zijn Evens ongs (Anglicaanse liturgie), nu werd er met een geheel ander repertoire opgetreden. Het koor, onder leiding van dirigent Jan van Dijk, bracht namelijk stukken van de componisten Antonin Dvorak, Edward Elgar en George Shearing ten gehore. Het thema van het concert A Rose of Love kwam, behalve in het decor, prachtig tot uiting in de inhoud van de liederen: on der meer wel en niet beant woorde liefdes, maar ook wie geliedjes. Na een ietwat onzekere start met Twilight Blessing van Do- wak, via False Love van Elgar, het jazzy Live with me and be my love, naar het fantastisch ge- HOLTEN -Voor de ouders van basisscholieren uit groep acht en omgeving zijn er twee open avonden in scholengemeen schap De Waerdenborch aan de Haarstraat in Holten. Zij kunnen zich zo oriënteren op de school. Maandag 12 november om 20.00 uur, vooral bedoeld voor ouders uit Holten, Dijkerhoek, Nieuw Heeten, Okkenbroek, Laren, Exel, Nijverdal en Hel- lendoorn; dinsdag 13 november om 20.00 uur, vooral bedoeld voor ouders uit Markelo, Rijs- sen, Enter, Bathmen, Deventer. Leerlingen en hun ouders wor den begin januari uitgenodigd voor de open huisavond die op 25 januari in Goor en op 1 fe bruari in Holten plaats vindt. Het thema van het concert A Rose of Love kwam, behalve in het decor, prachtig tot uiting in de inhoud van de liederen. zongen slotlied Who is Silvia? van Shearing. De begeleiding op piano was van Roel Praas. Bij de nummers van Shearing was er extra bege leiding van de contrabassist Andrew Read. Deze van oor sprong Australiër liet in een in termezzo een staaltje van zijn kunnen horen en zien op de contrabas, wat door het publiek zeer op prijs werd gesteld. HOLTEN - De Seaforth High landers of Holland [Memorial Pipes and Drums] houdt zon dag' 11 november om 11.00 uur een herdenking op de Canadese Begraafplaats. Deze staat in het teken van de wereldwijde Re membrance Day. Naast het optreden van de band zal ook gesproken worden door burgemeester B. Koelewijn en een vertegenwoordiger van de Canadese Ambassade in Neder land. Ook zullen er bloemen en 'pop pies' worden gelegd bij het gro te herdenkingskruis. Belangstellenden zijn van harte welkom om hieraan deel te ne men, evenals het leggen van bloemen als eerbetoon aan de gesneuvelden. Wie meer informatie: de websi te www.seafortli.nl. CONTROLE MET LASERGUN HOLTEN - Op de Aaltinksweg wordt te hard gereden. Ter Schure wil daarom Veilig Ver keer Nederland gaan vragen om daar eens met de lasergun me tingen te gaan doen. VROUWEN VAN NU DIJKERHOEK - De Commissie Agrarische Boerinnendag houdt donderdag 15 november een bijeenkomst voor belang stellenden in café Het Bonte Paard. Het thema is: Agrarische sector, altijd in beweging. De kosten bedragen 17,50 euro. Opgave bij Dinie Horstman te lefoon 074-3841223. DIJKERHOEK - De Reeperbah ner Stimmungsmacher doet weer Normaal op zondag 25 no vember om 16.00 uur in het voorcafé van Het Bonte Paard. In het voorprogramma staan De Grunzels. Kaarten kosten 5 euro en zijn vanaf 1 november te verkrijgen bij het Bonte Paard of via info@stimmungsma- cher.nl. Er kunnen maximaal tweehonderd personen naar bimien, dus wees er snel bij. HOLTEN - De gemeenteraad heeft in. de raadsvergadering van 24 september een bestem mingsplan voor Sangeldijk 14- 16 vastgesteld. Dit plan maakt het mogelijk om er een zorg boerderij te beginnen. HOLTEN - In De Boschkamp wordt woensdag 7 november om 20.00 uur op uitnodiging van Stichting Kunst en Cultuur Holten een lezing gehouden door Robert La Boresa over joodse taaimystiek. La Boresa gaat iets vertellen over taaimys tiek geënt op het Hebreeuws, iets wat te maken heeft met ge talsmystiek. Tijdens de lezing komen rozetten en thema's ter sprake uit zijn boek Zien door rozetten. Ook zal hij enkele ge dichten voordragen. HOLTEN - De drempel in de Korte Diessenplasstraat is te hoog voor fietsers. Burgemees ter Bort Koelewijn heeft dit tij dens een fietsronde met het col lege van B en W zelf mogen er varen. Hij wil deze dan ook la ten aanpassen. FONDS GEHANDICAPTEN HOLTEN - De collecte voor het fonds verstandelijk gehandi capten die is gehouden in Dij kerhoek, Espelo en Holten heeft 3493,74 euro opgebracht.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19