Spectrum Wonen deelt taarten uit Schoolontbijt bij Elimschool bill's bar bill's bar bill's bar 0900 - 245 57 22 Ontbijt Julianaschool markelo markelo markelo Voor ons specialiteitenrestaurant zijn wij op zoek naar een Medewerker Bediening (m/v) voor 32 - 36 uur per week en voor de zaterdagavonden nog enkele enthousiaste medewerkers voor discowerkzaamheden Bel voor info WERKEN MET GEDETINEERDEN VRAAGT OM EEN SCHERPE BLIK. Dinsdag 6 november 2007 15 Voor opgave van uw advertentie of informatie, Bel (053) 484 24 50 |Powered by Q Jobïï^cloT 4 De taartjes die Spectrum Wonen onder zijn huurders uitdeelde, werden goed ontvangen. HOUDEN ELK Heel goed kijken. Dat is één van de belang rijkste dingen die je moet kunnen als je met gedetineerden werkt. En dan vooral kijken naar zaken waar een ander niet op zou let ten. Naar spullen die op de verkeerde plek liggen. Die misschien een veiligheidsrisico kunnen betekenen. Maar vooral ook naar het gedrag van mensen. Of ze op het punt staan boos te worden. Of ze zich afzonderen. Of juist positief gedrag vertonen waarop ver der gebouwd kan worden. Die scherpe blik heb je nodig als je in een tbs-kliniek, een jeugdinrichting, een detentie- en uitzetcen trum of een penitentiaire inrichting werkt. Het is je belangrijkste werktuig. Zo'n baan is niet alleen heel boeiend, je vindt er ook tal loze mogelijkheden om door te groeien of te variëren. Bovendien zijn onze 103 inrichtingen verspreid over heel Nederland. Er is dus al tijd wel een inrichting bij je in de buurt. Heb je vmbo werk- en denkniveau en ben je be nieuwd of dit werk bij je past? Doe dan nu de test op werkenmetgedetineerden.nl of bel voor meer informatie 0800 - 354 33 33. Dienst Justitiële Inrichtingen LOCHEM - Spectrum Wo nen bestond woensdag 19 september 90 jaar. Reden om dit samen met de huur ders te vieren door deze te gaan verrassen met een ap peltaart. Deze heerlijke taarten werden geleverd door de lokale warme bak kers, en op 30 en 31 oktober bezorgd door alle mede werkers van Spectrum Wo nen. Op 30 oktober werd na de lunch gestart met het be zorgen van de taarten. Me dewerkers vertrokken in groepjes van drie met een personenauto naar de plaatselijke bakker om de kofferbak van de auto ver volgens te voorzien van taarten. Afhankelijk van het aantal huurwoningen van Spectrum Wonen in een kern werden er soms drie auto's tegelijk gesignaleerd bij een bakker; allen bezig met het volladen van au to's. De ervaringen waren zon dermeer positief. Bijna ie dere huurder, die uit han den van één van de mede werkers een taart aangebo den kreeg, vond het een leuk initiatief. Huurders die op het moment van bezor gen niet thuis waren ont vingen een kaart in de brie venbus met een huisnum mer van één van de buren waar de taart was afgele verd. Vooral de bewoners van de jongerenapparte- menten waren vanwege werkzaamheden elders veelal afwezig. In dat geval was het een hele klus voor de Spectrum Wonen me dewerkers de taarten "kwijt" te raken. Gelukkig waren er altijd wel buren bereid om soms wel zeven taarten tegelijk in ontvangst te nemen. Wellicht heeft dit geleid tot nadere kennis making met de buren. Ontbijt is goed voor iedereen. Ook voor scholieren. Zo kunnen ze zich over de ochtend beter concentreren. RIJSSEN-Van dinsdag 30 oktober tot en met vrijdag 2 november vond het Na tionaal Schoolontbijt plaats. Het Nationaal Schoolontbijt wordt spe ciaal georganiseerd voor kinderen die op de basis school zitten om het be lang van het ontbijt als goede start van de dag te onderstrepen. Een goed ontbijt zorgt ervoor dat kinderen goed kunnen functioneren en preste ren. Wie zijn schooldag begint met een goed ont bijt kan zich beter con centreren. Bovendien is ontbijten ook belangrijk om een gezond gewicht te behouden. Het voorkomt dat je in de loop van de morgen gaat snoepen en snacken. Natuurlijk is ontbijten ook gezellig en leuk! Ook de Elimschool in Rijssen nam op woensdag 31 oktober deel aan dit nationale schoolontbijt waarbij de broodjes en al les wat erbij hoort, werd geleverd door bakker Render. RUSSEN - Ook leerlingen van de Julianaschool ge noten afgelopen week van een schoolontbijt. FOTO: SANDER SCHEPERMAN

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15