Holtens Nieuwsblad 9 Alle dertien deelnemers slagen Gezamenlijke bijeenkomst voor cursus scheidsrechter Deelnemers Diepe Hel Holterbergloop zeer enthousiast Opbrengst stichting brandwonden Speel mee met citergroep Geslaagden scheidsrechters Gemeente Zwaar Zwoegend door herfstige kleuren naar finish LTO Noord en AJK Wijkavond gemeente voor bewoners kom Holten Dinsdag 30 oktober 2007 Record aantal lopers HOLTEN - De collecte van de Nederlandse Brandwonden stichting heeft in Holten 2911,62 euro opgebracht. Iedereen heeft weieens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest dit meestal weer snel. Maar ernstige brandwonden kunnen je hele leven op de kop zetten. Het medische traject duurt jaren. Daarnaast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsie rende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. LOO-BATHMEN - In boerderij museum De Pothaar aan de Pothaarsvveg 8 in Loo-Bathmen wordt zaterdag 10 november van 13.00 tot 16.00 uur een mu- ziekinloopdag gehouden. De citergroep onder leiding van Alie van Zee musiceert er die dag. Wie ook mee wil doen, kan een instrument meebrengen. Ook luisterpubliek is welkom. Naast citers wordt er ook ge speeld op harp, hackbrett, stei- rische harmonica en alphoom. Inlichtingen: 0570-541775 HOLTEN - Bij Blauw Wit deden dertien A-spelers mee aan de cursus pupillenscheidsrechter. De geslaagden zijn: Nick Zweers, Erik Groot, Marten Hul- leman, Jordi Kamphuis, Nick de Bie, Mike Kolkman, Thijmen Voogt, Rick Jan Bolink, Jurgen van Dijk, Stijn de Vrijer, Kay Schuppert, Nick Dijkink en Jan Willem Jacobs. Het komende seizoen zullen de scheidsrechters ingezet gaan worden bij de E- en F-wedstrij- den. HOLTEN - Dertien A-spelers van Blauw Wit'66 hebben een vakantiedag opgeofferd om de cursus pupillenscheidsrechter van de KNVB te volgen. Cursus leider Wil de Groot uit Lochem werd welkom geheten door Dick Beldman. Vervolgens ging de groep het veld op om een aantal regels en waarnemingen te bespreken. Weer binnen in het leslokaal werden de eigenschappen en voorwaarden besproken om als scheidsrechter te kunnen func tioneren. De belangrijkste spel regels passeerden de revue en er werd veel aandacht geschon ken hoe je als scheidsrechter om moet gaan met leiders die in het veld staan, ouders die zo no dig tegen de doelpaal moeten leunen of schreeuwende ouders die de wedstrijd negatief beïn vloeden. De aspirant-scheids rechters konden daarna hun kennis in de praktijk toetsen. HOLTEN - De Diepe Hel Hol terbergloop heeft zaterdag een record aantal lopers getrokken. Precies 2100 mensen trokken de stoute schoenen aan om een van de afstanden te lopen. De nieuwe Kidsrun droeg daar flink aan bij met 165 deelne mers. Vorig jaar, met start en fi nish in Nijverdal, kwamen rond de 1500 lopers aan de start. Twee jaar geleden, toen start en finish ook in Holten waren, trok de Diepe Hei 1680 lopers. Vol gens Bas de Groot van het orga- Twee mix E- en twee mix F- teams speelden een uur lang te gen elkaar, waarbij de cursisten elkaar aflosten. Na de praktijk volgde een kleine theoretische toets. Wil de Groot kon vervol- niserende AV Holten was spra ke van een geslaagd evenement. "Het is allemaal goed verlopen en er hebben zich geen inciden ten voorgedaan. De deelnemers waren erg enthousiast en er wa ren ook veel kijkers." De hoofd afstand, de tien mijl ofwel 16,1 kilometer, leverde een overwin ning op voor de Keniaan Jacks on Matelong in een tijd van 25.06. Al bij de bistro op de Hol- terberg lag hij een flink eind voor op de concurrentie. Thijs Feuth uit Leiden werd tweede in gens constateren dat alle der tien cursisten geslaagd waren. Zij kregen een certificaat, een fluit, pen en notitieboekje en een KNVB pupillenscheidsrech- tersembleem. 46.45 voor Peter Bruinsma uit Nijverdal die 27.05 klokte. De MPM-lopers Björn Geerdink en Sam Landman werden respec tievelijk vierde en vijfde. Dirk Hoekman van AV Holten werd 17e in 29.31. Jeroen Geerling van AV Rijssen finishte in 30.57 als 28e en dat was drie plekken slechter dan de snelste vrouw: Ingrid Prigge uit Bome (30.13). Ook Rick Waanders (AV Holten, 30.38), Jan Jansen (AV Rijssen, 31.01) en Richard Beldman (AV Holten, 31.57) finishten bij de DIJKERHOEK - LTO Noord en AJK Holten-Bathmen houden maandag 12 november om 20.00 uur een gezamenlijke le denavond in partycentrum Het Bonte Paard. Het thema is samen leven, sa men werken op een erf. Aan de orde komen relatie ou ders/ kinderen en schoonmoe der /schoondochter; overna- HOLTEN - Gemeente Rijssen- Holten houdt dinsdag 30 okto ber (vandaag) om 19.30 uur een wijkavond voor de kern Holten. Iedereen binnen de bebouwde kom van Holten is welkom in het gemeentehuis aan de Smidsbelt. Wijkagent Debby Toebes zal zich voorstellen. Zij heeft de taken van Hans IJmker overgenomen. Debby is aan spreekpunt voor inwoners van eerste vijftig. De vijf mijl werd gewonnen door René Stokvis van het Enschedese Tion. Hij noteerde dezelfde tijd als de nummer twee, Wemer Wessels uit Goor, namelijk 13.40. Cai- min Stevens (Tion) werd derde in 13.57. Rijssenaar Jan Paal man kwam in 14.14 als zesde over de mat. Martijn Paalman (AVHolten) zette in 15.03 de ze ventiende tijd neer en dat was drie plaatsen achter Bertjan Haarkamp uit Rijssen. Op de twee mijl ging de eerste prijs meconflict met andere broers en zussen; verschillende inzich ten in werkwijze; verschillende inzichten man en vrouw; be oogde opvolger ziet af van over name. Als gastspreker is Henk Korte- rink uitgenodigd. Hij werkt als maatschappelijk werker bij Ca- rinova, met extra aandacht voor agrariërs. Holten. Verder staan er her en der informatiekramen opge steld over onderwerpen die zich nu en in de nabij toekomst zul len gaan afspelen binnen de be bouwde kom. Bezoekers kun nen hierover vragen stellen. Na afloop, rond 21.15 uur, wordt er afgesloten waarbij de bestuur ders punten zullen noemen die ze van aanwezigen hebben ge hoord. naar Robbin Schuilenburg uit Rijssen in 11.04. Wouter Jansen uit Holten deed er 35 seconden langer over en pakte de tweede plaats voor Rob Spin uit Dene kamp. De Kidsrun 9 tot en met 12 jaar leverde een zege op voor Brian Amersfoort uit Enschede. Bij de Kidsrun tot en met 8 jaar was Michal Smalbrugge uit Rijs sen het snelste meisje. Of de Kidsrun volgend jaar weer on derdeel uitmaakt van de Diepe Hel blijft volgens Bas de Groot nog even afwachten. Bouwaanvragen Waagweg 5, plaatsen van contai ners. Langstraat 28, het vernieuwen van de schuur. Sloopaanvragen/ meldingen Dorpsstraat 61, slopen woon/ win kelpand met garage. Houtweg 11, slopen asbestbepla- ting. Oranjestraat 36, slopen woning met garage. Waagweg 4, slopen gemeentewerf. Aanvraag reclamevergunning Langstraat 6 en 2, plaatsen twee reclameborden. Aanvragen om kapvergunning Borkeldsweg 95, het kappen van een boom. De Liezen, het kappen van diverse bomen ten behoeve van het plan De Liezen. Dorperdijk nabij nummers 11 en 1 LA, het kappen van vijf bomen. Jeurlinksweg 22, het kappen van twee bomen. Postweg 51, het kappen van 22 bo men. Postweg 42, het kappen van vijf bomen. Vianenweg 128A, het kappen van drie bomen. Vianenweg 211, het kappen van vijftien bomen. Aanvraag om inritvergunning Dijkerhoekseweg 11, het aanleg gen van een drie meter brede inrit. Reguliere bouwvergunning Langstraat 10, bouwen woning. Bouwvergunning met vrijstelling van het bestemmingsplan Oude Hellendoomseweg 12, ver bouwen/ vergroten woning. Kapvergunningen Aaltinksweg 2, het kappen van twee bomen. Heideweg 33, het kappen van vier bomen. Kolweg 31, het kappen van een boom. Vergunningen APV Verkoop kerststerren, Ponyclub de Bergruitertjes, 26 november 2007, in de gemeente Holten. Ontheffing geluid slijpwerkzaam- heden aan het spoor, Kuiper Bur ger Milieumanagement B.V., diver se data in 2008, het spoor binnen de gemeente Rijssen-Holten Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders zijn van plan de volgende te verlenen: M. van der Meulen, Lichtenber- gerweg 5 in Holten, oprichtingsver gunning voor het hoofdzakelijk om wisselen van melkrundvee naar schapen, geiten en paarden. Meldingen op basis van artikel 8.19 Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders heb ben de volgende ontvangen en ge accepteerd: Enkco Foodgroup BV, Handels weg 9 in Holten, voor het plaatsen van een waterkoeltank met een in houd van circa 7.000 liter. jnensr HOLTEN - Er deden afgelopen zaterdag maar liefst 2100 deelnemers mee aan de jaarlijkse Diepe Hel Holterbergloop. De start was aan de Kerkhofsweg, waarna de lopers via de Stationsstraat en Dorpsstraat richting de Holterberg gingen. De straten in het par cours stroomden dan ook vol met mensen die zwoegend richting de berg liepen, om na afloop bezweet en soms op hun tong lopend naar de finish op Kalfstermansweide probeerden te komen. foto: johan bolink De geslaagde scheidsrechters en de teams die onderdeel waren van het examen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9