Open dag boerderij Ten Dam Eenzaam? Meld je aan bij Van Kooten Holtens Nieuwsblad 7 Actiegroep strijdt tegen Groot-Vletgaarsmaten week van Holten krijgt eigen Zorgloket Natuur Herfst verandert bos in mooiste kleuren Belangstellenden welkom om boerenleven mee te maken Stegeman sluit golfbaan met achtien holes zeker niet uit Iskandar Kasim komt naar Nederland Dinsdag 30 oktober 2007 HOLTEN - Actiegroep Houdt Holterbroek Groen gaat zater dag 3 november om 11.00 uur actie voeren op de hoek Dor- perdijk - Doorlopendedijk. De actie is gericht tegen een groot industrieterrein Vletgaarsma- ten. Iedereen is welkom hierbij aanwezig te zijn. Holtenaar en PvdA-Statenlid Wim Dalhuisen gaat een bord onthullen. "Ter wijl het ene industrieterrein nog lang niet vol is, wordt er alweer gebouwd aan het volgende", zegt Anton van Beek van de ac tiegroep. ESPELO - Het is de eerste keer dat ze het doen, maar ze ver wachten er veel van. Gerrit en Monique ten Dam houden za terdag 10 november een open dag op hun boerderij aan de Va- leweg3inHolten. Bezoekers kunnen vanaf 10.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen. Voor liefhebbers van 'oale groond' en het 'boerenlevenge- voel' een prima gelegenheid om een tripje naar Espelo te maken. Grootste attractie bij de familie Ten Dam is de nieuwe ligbox- stal die onlangs gereed is geko men. Het heeft wat zweet en tranen gekost, maar de nieuwe stal biedt wel plaats aan liefst honderddertig koeien, terwijl de oude stal 'slechts' op 66 plekken kan teren. De Ten Dams heb ben nu de beschikking over ze ventig koeien, maar in de toe komst wordt dat aantal opge schroefd tot 124. De nieuwe stal is uitgerust met een zogenaamde 'subway', een beloopbare en onderkelderde melkstal. "Het houdt in dat aUe elektronica zich onder het melkgedeelte bevindt", legt Mo nique uit. Volgens de Holtense is de Boumatic (Gascoigne Me- lotte) 60 graden, 2 bij 10 stands melkstal uitgerust met de aller nieuwste melkklauw. "De stal is volledig geïsoleerd om zowel in de zomer als in de winter een aangename temperatuur te creëren in de stal", weet Moni que te vertellen. "Vogelgaas en transparante gordijnen en zeil heipen daarbij. Bovendien zor gen zestien gele natriumlam- pen voor een optimale verlich ting volgens een zogeheten 'lichtplan'," aldus Monique die zelf veel doet op de boerderij en bijvoorbeeld elke avond de koeien melkt. Gerrit melkt de koeien 's morgens en is verder ook bijna de hele dag in touw. "Bij de open dag kunnen men sen mooi zien hoe het allemaal reilt en zeilt op de boerderij", zegt hij. "Daarnaast zorgen we ook voor een hapje en een drankje." Het boer-zijn bij Ger rit zit diepgeworteld. Hij is al van de derde generatie Ten Dam die de familieboerderij be stiert. "Mijn vader zat hier al en mijn opa ook." Behalve de nieuwe stal zijn ook de ruime strohokken te bezich tigen die gaan fungeren als af kalf- en kraamstal. HOLTEN - De Week van de Zorg wordt vrijdag 2 tot en met zaterdag 10 november gehou den. Dit is op initiatief van Sal- land Verzekeringen. Voor jong en oud zijn er in deze week verschillende activiteiten, die op een laagdrempelige, ac tieve en informatieve manier kennis laten maken met zor gaanbieders in de regio. Meer info: www.deweekvandezorg.nl HOLTEN - Inwoners van Hol ten hoeven binnenkort niet meer naar Rijssen voor een be zoek aan het Zorgloket. Met in gang van 1 november is op elke donderdag van 13.30 tot 17.00 uur en donderdag van 18.00 tot 20.00 uur het Zorgloket in het gemeentehuis aan de Smidsbelt 6 in Holten open. Hans ter Keurst, wethouder Zorg opent het om 13.30 uur officieel. Het Zorgloket is hét aanspreek punt in de gemeente Rijssen- Holten voor vragen over en in dicatiestelling voor voorzienin gen en zorg uit de Wmo en de AWBZ. Inwoners kunnen er te recht voor informatie en advies over zorg en praktische onder steuning. Doel is zoveel moge lijk vragen op een punt af te handelen. Niet van het kastje naar de muur maar gewoon rechtstreeks naar het Zorgloket. Het loket heeft ook de functie van cliëntondersteuning en in formatieverstrekking over man telzorg en vrijwillige thuiszorg. Deze taken worden niet alleen door de gemeente uitgevoerd. In het Zorgloket is op dezelfde openingstijden ook de Oude renadviseur van de Stichting Welzijn Ouderen en de consu lent van MEE vertegenwoor digd. Het Zorgloket is telefo nisch bereikbaar onder 0548- 854836 of 0548-854 880. HOLTEN - De herfst is nu duidelijk op z'n hoogtepunt Mooie kleuren in het bos en natuurlijk de gekste creaties van paddenstoelen zijn er te vinden op de Holterberg. Een wandeling in het Nationaal Park is op dit moment dan ook een lust voor het oog. FOTO: JOHAN BOLINK HOLTEN - Wethouder Wim Stegeman sluit niet uit dat de golfbaan van negen holes die boer Gerrit Lubbersen op zijn grond aan de Rutgersweg in buurtschap Espelo wil aanleg gen in de toekomst wordt uitge breid tot een achttien holes- baan. De wethouder zegt er niet om heen te willen draaien: mocht er ooit een verzoek worden inge diend voor een achttien holes- baan, dan wordt dezelfde pro cedure gevolgd als bij de negen holesbaan. "Als er een particu lier verzoek komt, zijn wij in principe bereid uit te breiden", zegt Stegeman die de bezwaren van sommige buurtbewoners overigens wel kan begrijpen. "Het is vrij gebruikelijk dat om wonenden hun bedenkingen hebben, maar er volgt altijd een afweging van het individuele belang en het algemene belang. En in de praktijk prevaleert meestal het algemene belang." Volgens de wethouder past de golfbaan van boer Lubbersen goed in het beleid van de ge meente rond het betreffende gebied dat als extensiveringsge- bied geldt. "In een recreatieno ta van de gemeente is het ge bied aangewezen ter ontwikke ling van recreatie en om de toe ristische elementen te verster ken", weet de wethouder. Of de golfbaan ook daadwerkelijk van de grond komt, vindt Stegeman moeilijk in te schatten. "Er moeten nog tal van onderzoe ken plaatsvinden. De economi sche haalbaarheid moet nog aangetoond worden en er ko men nog milieurapportages", aldus de wethouder die de in druk heeft dat er tegen de komst van een negen holesbaan niet al te veel weerstand leeft. "We hebben een extra informatie avond gehouden, waarbij de opkomst met zo'n tachtig men sen groot was. Daar is me geble ken dat de mensen in het alge meen wel kunnen leven met een baan van negen holes." Met de plannen van boer Johan Prins - een buurman van Lub bersen - om een hotel/ resort te beginnen, ligt het volgens Ste geman anders dan Prins eerder in deze krant beweerde. Prins stelde dat de golfbaan van Lub bersen zijn plan doorkruist, maar volgens Stegeman is daar geen sprake van. "We zijn met Prins in gesprek, maar er zijn meerdere varianten de revue gepasseerd. Het is wachten op een definitieve keuze van Prins", aldus de wethouder. Lubbersen stopt met zijn boe renbedrijf mede vanwege ge zondheidsredenen. Bij een handtekeningenactie in de buurt bleek dat 25 gezinnen be zwaren tegen de nieuwe golf baan hebben. Lubbersen schat in dat de eerste bal pas over drie jaar geslagen kan worden. HOLTEN - Nadat Iskandar Ka- sim uit Malang, jarenlang als gids en chauffeur voor het Tour Info Bureau uit Holten had ge werkt, kwam hij in 2000 door het overlijden van de eigenaar zonder baan. Toosje en Johan Jansen waren in 1989 ook met hem over Java en Bali getrok ken. Dit was hen zo goed beval len dat ze in 2001 besloten om nogmaals met hem op reis te gaan. Gelukkig konden ze voor hem een busje kopen en sinds dien heeft hij weer velen, in groepjes van twee tot zes perso nen, de eilanden Sumatra, Java, Bali, Lombok en Sumbawa la ten zien. Iskandar zal van 4 tot en met 23 december in Neder land zijn. Meer infonnatie over Iskandar en reizen met hem: fa milie Jansen, telefoon: 0548- 366765, mobiel: 06-10921080. HOLTEN - Mevrouw Van Koot- en (86) wil graag een gezellig heidsgroepje beginnen voor Holtenaren die zich eenzaam voelen. "Er zijn heel veel mensen die behoorlijk eenzaam zijn", weet Van Kooten. "Voor hen zou ik een gezellige bijeenkomst wil len houden. Bijvoorbeeld een keer per maand op zondag in Vosman. Niet met een diner er bij, maar gewoon met een lek ker bakje koffie met elkaar klet sen". Stichting Welzijn Ouderen houdt ook weieens een brunch voor eenzame ouderen, maar dat is Van Kooten niet erg goed bevallen. "De brunch is uitste kend, maar de opzet is niet goed. Daar komen niet echte eenzame mensen. Ze komen daar in groepjes binnen en gaan dan ook bij elkaar zitten". Al- Mevrouw Van Kooten wil een gezelligheidsgroepje beginnen voor mensen die zich eenzaam voelen. foto: sander scheperman leenstaande mensen die juist ch vaak net iets teveel. Een kop- komen om contact te zoeken, je koffie kan iedereen betalen, vallen daardoor snel buiten de En mocht dat zelfs niet lukken, groep. "Daarnaast is een brun- dan wil ik het nog wel voor schieten", benadrukt ze. Voor haar mag er dan ook niets in de weg staan om niet te kunnen komen. "Het gaat erom om nieuwe contacten op te doen en gezellig met elkaar te praten", zegt ze. "En eenzame mensen zijn zeker niet allemaal boven de tachtig. Daarom mag ieder een die zich eenzaam voelt, man of vrouw en van welke leef tijd dan ook, zich opgeven". Uit een enquête onder 75-plus- sers, welke onlangs werd ge houden door Stichting Welzijn Ouderen in Holten, bleek toch dat velen zich, vooral op zon dag, eenzaam voelen. Wie het leuk lijkt om eens per maand gezellig met elkaar te praten onder het genot van een kopje koffie, kan zich opgeven bij Van Kooten, Reilinksweg 3, 7451 CR Holten, telefoon 0548- 364579.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7