'Dit is niet goed voor omgeving' Holtens Nieuwsblad Kenny Shop: nieuwe winkel in motorcrosskleding Holtens Nieuwsblad 5 TT 1 1 1 Naaktloper Rocktoberfest Geen warme tent wel een warm partycentrum Inbraken tuinhuisjes Slapende man opgepakt HOLTEN - De Raad van State, het hoogste rechtsorgaan, vindt dat het bestemmingsplan van de Vixseboxsestraat toch de ruimte geeft aan 'hoogbouw'. Raad van State vindt uit toon vallende huizen toch passen in Vixseboxsestraat Voedselinzameling Dorcas Holten Dinsdag 30 oktober 2007 Hoogbouw toch mogelijk Hiermee wordt de welstands commissie Gelders Genoot schap in het ongelijk gesteld en mag de gemeente geen vergun ning weigeren voor de bouw van hogere woningen. Hoe hoog de twee woningen aan de Vixseboxsestraat 10 en 10A straks worden, hangt van aanvrager Buytenhof Planont wikkeling BV af. Hij heeft name lijk een tweede plan gemaakt, voor het bouwen van huizen die anderhalve meter lager zijn. Er werd op 25 oktober 2006 een bouwvergunning aangevraagd. De hoogte en de afstand tot de perceelgrens bleef binnen de maximale overschrijding van 10 procent. Welstandscommissie Het Oversticht behandelde de aanvraag op 1 maart 2007 en gaf een positief advies. Hierdoor was er voor de gemeente geen redenen meer om te weigeren. Dit was tegen het zere been van omwonenden, die de nieuw bouw absoluut niet in het straatbeeld vinden passen. Er werd daarom om een second opinion gevraagd. Hiervoor werd het Gelders Genootschap ingeschakeld. Deze commissie vond de plannen niet voldoen aan de opgestelde welstandsno ta. "De woningen zullen uit de toon vallen in het straatbeeld en het bestaande beeld verstoren. Ze wijken te zeer af van de strook met bungalowachtige bebouwing", staat in het rap port van het Gelders Genoot schap. Ook het tweede en aan gepaste bouwplan kan volgens het genootschap niet door de beugel. De Raad van State heeft echter vastgesteld dat in het nu geldende bestemmingsplan is gekozen voor ruimere bebou wingsmogelijkheden ten op zichte van het voorheen gelden de bestemmingsplan. "De plan voorschriften noemen uitdruk kelijk als mogelijkheid de bouw van vrijstaande woningen bin nen het bebouwingsvlak waar het perceel deel uitmaakt", staat in het besluit. Door deze uitspraak is ook het eerste bouwplan passend en zou Buytenhof Planontwikke ling BV hierop terug kunnen vallen. Buytenhof kan zich ech ter wel vinden in de wens van omwonenden om te kiezen voor de lagere variant. Toch zet het bedrijf voorlopig de proce dures van beide plannen voort, omdat er nog geen onherroepe lijke beslissingen liggen. HOLTEN - Aan de Burgemees ter van de Borchstraat in Holten werd woensdag 24 oktober om 4.00 uur een 51-jarige man aan gehouden. Hij had "naakt over straat gelo pen en tevens in zijn woning fa milieleden bedreigd. Toen de politie ter plaatse kwam, be dreigde hij de agenten met een schaar. Met behulp van pep- perspray kon de man over meesterd en aangehouden wor den. Hierna werd de man inge sloten in het politiebureau in Al melo. In de loop van de dag werd hij verplicht opgenomen in een psychiatrische instelling. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Schoonderwoerd: "Dit is niet goed voor de hele omgeving. Het mag dan be doeld zijn om het wildbestand meer rust te geven, maar de mensen worden gewoon be perkt in hun bewegingsvrijheid. De burger wordt beknot in zijn vrijheid en daar gaan we wat aan doen", klinkt het strijdvaar dig. Cor Schagen van Natuurdi- orama Holterberg en restaurant Woody's is ook tegen de langere afsluiting.'Zoals het nu is, is het al een doom in het oog, maar we zijn er aan gewend. Op een afsluiting die al om 17.00 uur begint zit niemand te wachten. Maar het besluit is nog niet ge nomen, het zijn nog voorne mens en het gaat zeker niet per 1 november in", aldus Schagen die deze week een bezwaar in dient. "Ze willen het ook doen omdat er teveel reetjes worden aangereden, maar als je maar 50 kilometer per uur mag rijden, dan is er weinig aan de hand." HOLTEN - Dorcas Holten houdt woensdag 7 november tussen 14.00-16.00 uur een voedselinzameling in De Kan delaar en Gebouw Irene. Te vens wordt van maandag 5 tot en met woensdag 7 november door de leerlingen voedsel inge zameld bij de scholen. Dorcas staat vrijdag 9 novem ber ook bij de supermarkten Al- bert Heijn, C1000 en de Aldi waar eveneens voedsel kan worden gekocht of worden in geleverd. Er worden ook kleurplaten ver spreid die kunnen worden inge kleurd en ingestuurd. De win naar van deze wedstrijd krijgt een mooi prijzenpakket thuis gestuurd. De kleurplaat is ook te downlo aden op www.nationalevoed- selactie.nl. Het ingezamelde voedsel is be stemd voor de allerarmsten in diverse met name Oost-Euro- pese landen. Een voedselpakket is in nauw overleg met de veldkantoren en de douane van de verschillende landen samengesteld en bestaat uit houdbare producten: droge soep, droge kruidenmix, Brinta, Liga, theebiscuit, limo nadesiroop, zonnebloemolie, groenten, witte of bruine bonen en vruchten in blik, rijst, cacao, suiker, thee, macaroni, jam, kaarsen, tandenborstels en tandpasta. Giften voor transport en distri- butiekosten zijn van harte wel kom en kunnen worden overge maakt op giro 2500 van Dorcas Hulp Nederland. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huts-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kofmgserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur. Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Hoofd redactie: A Schepers Commercieel regiodirecteur C.J.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur M.G.J. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Het Bonte Paard stond aijgelopen zaterdag op z'n kop. Vriendenclub Haffafa hield namelijk voor de tweede keer het Rocktoberfest. Deze keer niet twee dagen in een tent, maar een dag in Bonte Paard zelf. Jovink hield namelijk in Laren een af scheidsconcert, waardoor Haffafa ervoor koos om dit jaar een kleiner feestje te houden. Maar wel met onder andere Shitt Happens en Blinde Ed. Het feest was er beslist niet minder om. foto: johan bounk HOLTEN - In recreatiewonin gen, auto's en tuinhuisjes in Holten bleek dinsdag 23 okto ber te zijn ingebroken. De inbraken vonden plaats aan de Borkeldsweg, de Pasopweg, de Vianenweg en de Geskesdijk te Holten. Tuingereedschap, autoradio's en audioappara- tuur werden weggenomen. De politie is op zoek naar eventuele getuigen. HOLTEN - De politie kreeg don derdag 25 oktober om 23.00 uur ie melding dat een buitenlan der lag te slapen in een tuin aan de Molenbelterweg in Holten. Daar trof men een 36-jarige man uit Estland aan. De man bleek nog een geldboete open te hebben staan van 130 euro of twee dagen gevangenisstraf. Aangezien hij de boete niet kon betalen werd hij ingesloten. HOLTEN - In de Kenny Shop waan je je even op het renners kwartier. Voor sommigen een heel gewoon gevoel voor een anderen een droom. Motor- crosskleding.nl heeft met de aankleding van de nieuwe Ken ny Shop juist deze sfeer op een prachtige manier verwerkt in de nieuwe Kenny showroom. Het succes van de internetsite www.motorcrosskleding.nl staat aan de basis van deze nieuwe stap. De onderneming Europresent, waarvan motor- crosskleding.nl deel uitmaakt, werkt met jonge enthousiaste medewerkers(sters) aan de ex; clusieve verkoop van onder meer Kenny motorcrosskleding via het internet. De shop/showroom is geopend vanaf donderdag 1 november maar de officiële opening is za terdag 3 november om 10.00 uur. Er zijn veel superacties tij dens deze drie dagen zoals een gratis attentie voor iedere be- De Kenny Shop is ook vaak te vinden bij de motorcross. Nu is er ook een eigen winkel. zoeker en gratis stickerset. De openingstijden van de showroom tijdens het ope ningsweekend zijn: donderdag en vrijdag (1 en 2 november 2007): 10.00 tot 19.00 uur. Zater dag 3 november 2007: 10.00 tot 16.00 uur. Showroom bezoektij den: maandag tot vrijdag: 10.00 tot 19.00 uur of na telefonische afspraak: 0900-3634611. Adres: Keizersweg 65A (naast Fixet bouwmarkt op industrieterrein De Haar - ingang Reilinksweg).

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5