Holtens Nieuwsblad 3 Politiek Café over sportplan Opbrengst collecte Nierstichting Teun Deijk woont in Bathmen maar blijft Holtenaar Column Agenda *C ""fe, vv-;i Sm HOLTEN - Hij woont alweer heel wat jaren in Bathmen, maar is en blijft Holtenaar. PROFIEL: TEUN DEIJK Dinsdag 30 oktober 2007 VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - De aanleg van sport velden aan de Larenseweg gaat ook nog niet bepaald in snel treinvaart en plotseling duiken nieuwe bezwaren op tegen het verkeersplan (Wansinktracé). Over het groenonderhoud in Holten bestaat wel tevreden heid. Maar het ontbreekt aan toezicht op het gedrag van bewoners, die het openbaar groen gebrui ken als speelterrein voor hun kinderen, als dumpplaats voor tuinafval en soms worden zelfs stukken openbaar groen zonder toestemming bij de eigen tuin getrokken. HOLTEN - De collecte van de Nierstichting heeft in Holten 3933 euro Opgebracht. De nieren zijn van levensbelang voor een gezond en vitaal leven. Dat is de boodschap die de Nierstichting in de komende weken uitdraagt. "Slechts weinig mensen zijn zich er van bewust dat de nieren een van de belangrijkste orga nen van het menselijke lichaam zijn." "Dat is opmerkelijk, want de nieren zuiveren ons lichaam, zorgen ervoor dat we vitaal zijn en - wat het allerbelangrijkste is - ze houden ons in leven", aldus Paul Beerkens, algemeen direc teur van de Nierstichting. 'Hoolt'n mien land' ra 3Teun Deijk: "Holten is erg belangrijk voor me. Ik ben geboren in hartje Holten." FOTO: SANDER SCHEPERMAN Teun Deijk: "Het was echt een voorwaarde dat we alle vereni gingen en contacten in Holten in stand wilden houden. We zijn ook altijd op Holten georiën- Wis en waarachtig, ie zeet ze het hèèle joar duur. Vaake hei det neet in de gaat'n. Ie zeet het neet of ie wilt het nie zee. Toch bint ze der in alle söórt'n en moat'n. Ie kriegt ze an de duure en dèènkt, a wier ne kollekte. Zie warkt stille op de ach- tergröönd bie al die vereni- ging'n. Mangs bint het ge- tuug'n van Jehova. Altied gezaanik an de duure.Toch möi der oe petje vuur ofn- emm'n. Al die leu diet in weer in wind blieft wark'n en röönd goa vuur eur goeie doel. Det is wat mie tröff, al die vriewilligers. At ze der neet zöll'n wèèr, zoll de we reld der aans uut zee. Ne- tuurlijk hij die vriewilligers, diet op de vuurgröönd komt. Ma hoe't völle meer umme geet bint die leü, diet nóóit in het niejs kómt. Joar in joar uut doot ze eur wark op de achtergröónd. Det kan vanal's wèèr. Vaake is het ók nog wark det nen hóóp leü neet wilt doo. Die vriewilligers en wie kent ze amoal wa, die verdeent het urn is één kèèr in het zunne- ke te word'n e zet. Det kan, want de pepier'n, vuur het opgèèm'n van kandidaat- vriewilligers van het joar, bint de duure uut. Ie könnt ze ók van'n compjoeter of- haal'n en via det keske wier- umme stuur'n. Het wórdt öóns wat det angeet hat- stekke makkelijk e maakt. Noe wèè'k wa det ter ma ee- ne vriewilliger van't joar kan word'n, ma doar wordt ter in ieder geval dreie uut e neudigt um te kómm'n. Het is a ne hèèle eere ai doar bie bint. Doarumme doo'k dis- se wekke ne oproop an alle bestuurders, ai ne vriewilli ger hebt, woei van wèèt dat- te hèèl völle doane hef an vriewilligerswark, schrieft um of eur in. Loaw ut die commissie diet der oaver geet mar is moeilijk maak'n, zóó dawwe ne vriewilliger van het joar kriegt diet det dubbel en dwars vedeent hef. Het zal vuur de leste kèèr weer, dai de pries kriegt in het Hoolt'nse gemeente- huus. T' oop'n joar möwwe met het hèèle circus op Riess'n an. Köwwe móói zeen hoe't amoal e wörd'n is. Het wórdt móói, zie kriegt zelfs camera's in de trouwkamer. Die war'n ze vergett'n. As't an mie lig mött ter in alle ruumtes ca mera's Stoa. Die sluute wie dan an op internet, zóó dawwe könnt zee of ze wat doot en wat ze doot. Ma wa binn'n de begróóting bliem'n. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop teerd gebleven". Het leven van Deijk begint ook in Holten en wel op 14 maart 1947 op het plein bij Dikkers. Tot zijn zevende jaar woont hij daar ook, dan vertrekt hij naar de Haar. "Toen nog iets buiten Holten", vertelt Deijk. Tot zijn 24e woont hij daar op Erve De ijk, nu de plaats waar nu Zozijn onderdak heeft gevonden. Deijk leert lezen, schrijven en rekenen op de Dorpsschool Holten, eerst op de piekwaar nu de Houtbeurs zit. "En in '54, toen zat ik in de tweede klas, verhuisde de school naar de Boschkamp, naar de nieuwe dorpsschool, die er ook al niet meer staat", verzucht Deijk. Hij heeft een goede basis- schooljeugd, is een rusüge, on opvallende en heel serieuze leerling en doet zes klassen, in zes jaar. "Daarna mocht ik bij de gratie Gods naar de ULO school. Ik was in de familie de eerste die ging doorstuderen, dus daar was ik heel blij mee", vertelt Deijk. Het is voor de jonge Teun een hele verandering, maar ook de ULO is dan nog een klein schooltje van zo'n tweehonderd leerlingen - al heeft het wel een regionale functie - dus het is al lemaal niet veel grootschaliger dan op de basisschool. Het is er wel gezellig, de puberüjd slaat wat meer toe en ook Teun be gint zich wat meer te manifes teren. "Bij allerlei organisaties enzo. Ik speelde mee met de re vue, deed mee aan schoolavon den. En we stalen eens op zon dagavond de klepel van de bel en deden die in de suikerpot van de leraren. Net voor het weekend had iemand een raam op een kiertje gezet, 's Avonds gingen we naar de film in Irene - daar werden toen nog films gedraaid - en daarna konden we zo naar binnen. De halve klas was er wel bij betrokken denk ik. Toen er op maandag morgen gebeld moest worden, gebeurde er natuurlijk niets. Nou, toen moest je natuurlijk vertellen wie dat gedaan had, maar niemand zei iets en zo Naam: Teunis Deijk Bijnaam: Teun de Zwarte Geboren: 14-03-1947 In: Holten, bij Dikkers op het plein, waar nu de parkeer plaats van Cl 000 is. Huwelijkse staat: gehuwd met Willy van Voorst Kinderen: Hendri en Alieke Hobby's/ passies: voetballen bleef de bel zoek tot kwart voor elf. Toen gingen de leraren kof fiedrinken en vonden de klepel in de suikerpot", verhaalt Deijk. Ondanks, of misschien wel dankzij, de ongein slaagt hij voor zijn ULO A en midden standsdiploma. De MEAO draait dan net twee jaar in Hol ten - dan de enige MEAO in heel Overijssel - en Deijk stu deert een jaar verder om ook dat diploma in zijn zak te ste ken. Dan is hij voor die tijd zeer gestudeerd, maar hij heeft er ei genlijk nog geen genoeg van. Zijn vader heeft dat echter wel. Teun is inmiddels 17 en pa De ijk vindt dat de jongen maar eens aan het werk moet. De school heeft contacten met een bedrijf in Deventer en zo gaat Deijk aan de slag bij de Da- vo Haardenfabriek, op de me chanische afdeling. "Dat was toen helemaal nieuw, net als wat nu de pc is. Ik werd daar operateur", zegt Deijk. Twee jaar later echter, gaat Davo fail liet en staat Deijk op straat. Met de militaire dienst in aan tocht werkt Deijk een zomer bij hotel restaurant Müller aan de Deventerweg, waar nu de Chi nees is. Daarna kan hij een tijd je aan de slag bij Vaessen schoenmaker in Holten. Hij is daar de voorganger van Gert van Eertjes (Gerrit Jansen). Na zijn diensttijd mag hij er terug komen. "Ik ben begonnen op de afdeling boekhouding, toen naar loonadministratie en be- drijfsboekhouder en uiteinde lijk hoofd verkoop binnen dienst", vertelt Deijk. Hij werkt er 13 jaar en gaat dan aan de (tot 55e op veld, tot 58e in zaal, nu niet meer actief), w Holten, carnaval (prins Teun de Zwarte van de Meermans kamp, president Fienpreuvers), correspondent De Stentor Deventer Dagblad, columnist Holtens Nieuwsblad, schrijven liedjes en teksten in het dia lect. slag als vertegenwoordiger in verf en aanverwante artikelen. Uiteindelijk komt hij echter in de verzekeringen terecht. "Boven de advertentie stond 'Dit is de kans van uw leven', dus ik dacht, die moet ik maar grijpen dan", zegt Deijk. Tot zijn 57e werkt hij als financieel advi seur bij Stad Rotterdam verze keringen, nu Fortis. Hij kan er met een vervroegde regeling uit en gaat per 1 december van dit jaar officieel met de VUT. Ondanks al deze omzwervingen en zijn verhuizing naar Bath men - hij woonde ook nog vier jaar op het Holterbroek - is De ijk Holten altijd trouw gebleven. "Holten is erg belangrijk voor me. Ik ben geboren in hartje Holten, ik heb er veel over ge schreven: gedichten, teksten, liedjes. Je raakt ermee verweven en je raakt het niet meer kwijt. Ik heb er mijn jeugd doorge bracht, kende er iedere steen en mijn hele familie en al mijn vrienden wonen daar", legt De ijk uit. Zo belangrijk is zijn ge boortedorp, dat hij er menig lied over schreef. Het bekend ste natuurlijk 'Hoolt'n mien land'. Het verklaart ook meteen zijn drive, zijn wil alles dat Holtens is in stand te houden: het dia lect, maar ook bijvoorbeeld 'de Hoolter Kraante'. "Holten moet verdomd goed oppassen dat ze niet wordt opgeslokt door de grotere gemeente, dat het niet verrijssenst. Nu eens géén kiek'n wat wödt, maar de mond open, dat is heel belangrijk. Want wat weg is, komt nooit meer terug." OKTOBER Wijkavond Holten, Gemeen tehuis Holten, dinsdag 30 ok tober 2007, 19:30 Halloween op Holterberg, ^3 Natuurdiorama Holterberg, w woensdag 31 oktober 2007, 17:00 - 20:00 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Hol ten, zaterdag 3 november 2007 Speelgoedbeurs, Bosch kamp, zaterdag 3 november 2007, 10:00 - 12:00 Najaarsconcert HMV, Kan delaar, zaterdag 3 november 2007, 20:00 NBvP Holten, lezing door Van Piikeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vosman, donderdag 8 november 2007 Handbaltoernooi basis scholen, Mossink, donderdag 8 november 2007, 17:00 - 19:00 Filmavond ToDaBoKr, Tref punt Espelo, vrijdag 9 novem ber 2007, 20:00 Filmmiddag ToDaBoKr, Trefpunt Espelo, zaterdag 10 november 2007, 1 3:45 Politiek Café, Café 't Keun- tje, maandag 12 november 2007, 20:00 'Korenavond, Holten, vrijdag 1 6 november 2007 Preuverieje, Kinderboerderij Dondertman Mr. Bosweg 5, zaterdag 1 7 november 2007, 13:00 - 16:00 Elfde van de Elfde avond Fienpreuvers, Bonte Paard, zaterdag 1 7 november 2007, 20:30 V&T Holten: ds. Astrid Dou- ma over geestelijke verzor ging in ziekenhuis, Irene, dinsdag 20 november 2007, 20:00 Zangavond Holtens Man nenkoor, Holten, vrijdag 23 november 2007 Aankomst Sinterklaas, Holten, zaterdag 24 novem ber 2007, 15:00- 17:00 Kinderfilm Sinterklaas verdwaalt in het grote bos, Boschkamp, zondag 25 no vember 2007, 14:00 ANBO Holten: schaapherder Hans Abbink, Boscnkamp, donderdag 29 november 2007, 14:30 Passage Holten: ds. j. Bui tenhuis overeen lach en traan in de zorg, Kandelaar, don derdag 29 november 2007, 20:00 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrijdag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerststollenactie supp. ver. der Roodzwarten, Holten, maandag 10 december 2007 - dinsdag 11 december 2007 Kerstmarkt, Smidsbelt, za terdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 Passage Holten: kerstavond door Joke Verweerd, Kande laar, maandag 1 7 december 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vosman, dinsdag 18 de cember 2007 ANBO Holten: kerstmiddag, Boschkamp, donderdag 20 december 2007, 14:30 Festival voor niet-professio nele kunstschilders en exposi tie, Natuurdiorama Holter berg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Plaatsen kaarsen, Canade se Begraafplaats, maandag 24 december 2007, 16:30 Winterstamppotwande- ling, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 27 decem ber 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3