Stoomzak maakt van magnetron ideale stoomoven Halloween. kijkenkiez wedstrijd 'Overijssel doet meer voor verkeer' werkzaamheden provinciale weg N347 Rijssen-Nijverdal Van eind oktober 2007 tot eind juni 2008 gaat de provinciale weg N347 Rijssen-Nijverdal op de schop. In de bestaande situatie bestaat het verkeer op de hoofdrijbaan uit langzaam- en snelverkeer. In het kader van "Duurzaam Veilig" is het van belang om de snelheidsverschillen tussen het langzaam- en snelverkeer te verkleinen en daar waar nodig veilige kruispuntoplossingen te realiseren. De volgende maatregelen worden getroffen: Aanleg parallelweg Een oplossing om de snelheidsverschillen te verkleinen, is het langzaam- en snelverkeer te scheiden. Hiervoor wordt aan de westzijde over de volle lengte van Rijssen naar Nijverdal een parallelweg aangelegd en aan de oostzijde over een korte lengte. De provincie gaat op de parallelweg drempels en plateaus aanleggen met een maximumsnelheid van 60 km/uur. Aanleg kruispunten Op de kruising van de provinciale weg met de gemeentewegen Blokkendijk en Zunaweg wordt een rotonde aangelegd. Ter hoogte van de bebouwde kom van Rijssen wordt een snelheidsremmer aangelegd. Bermverharding Veel ongevallen ontstaan doordat een voertuig van de weg raakt. Door de zachte berm zijn automobilisten onvoldoende in staat om veilige stuurcorrecties uit te voeren om een slip te voorkomen. Op de N347 zal de provincie Overijssel van Rijssen tot Nijverdal bermverharding aanbrengen aan beide zijden van de rijbaan met een breedte van 0,80 meter. Markering Op de rijbaan wordt van Rijssen tot Nijverdal een dubbele streep in de as aangebracht waardoor ook het inhalen wordt verboden. Ook gaat provincie Overijssel in de as'wegdekreflectoren aanbrengen voor een betere geleiding van het verkeer onder slechte omstandigheden. Onderhoud Van Rijssen tot Nijverdal wordt een nieuwe deklaag aangebracht op de rijbaan omdat deze over de volle lengte is gescheurd. Bruggen over de Elsenerbeek In het kader van de verbetering van de ecologische hoofdstructuur wordt op verzoek van de Landinrichtingdienst Rijssen en het waterschap Regge en Dinkel de bestaande duiker, die ligt in de kruising van de Elsenerbeek met de provinciale weg, vervangen door drie bruggen. Wanneer gaat wat gebeuren? Op 29 oktober 2007 start het wegenbouwbedrijf Reef Infra uit Oldenzaal met de uitvoering van het werk. Als eerste wordt het fietspad aan de Westzijde opgebroken en verwijderd. Hierna worden door het kabels- en leidingenbedrijf Hak Infranet te Zwolle tot aan het einde van het jaar op meerdere plaatsen de kabels en leidingen verlegd. Met de bouw van de bruggen wordt gestart medio november 2007. De deklaag op de hoofdrijbaan wordt aangebracht in het voorjaar van 2008. Wat betekent dat? Gedurende de werkzaamheden kan het (brom)fietsverkeer van Rijssen naar Nijverdal gebruik maken van het fietspad aan de Oostzijde. Voor het verkeer op de hoofdrijbaan wordt tijdens de werkuren van de aannemer een snelheidsbeperking ingesteld van 50 km/uur. Voor het aanbrengen van de deklaag op de hoofdrijbaan in het voorjaar van 2008 moet de rijbaan worden afgesloten voor alle verkeer, met uitzondering van de aanwonenden. Hierover volgt nadere informatie. Totale projeckosten De totale projectkosten bedragen ongeveer 2,3 miljoen euro. Regio Twente draagt een deel van de kosten bij aan het duurzaam veilig inrichten van de weg. Landinrichtingsdienst Rijssen en waterschap Regge en Dinkel dragen een deel bij in de kosten van de drie bruggen in de Elsenerbeek. pagina 34 Starthandeling Op donderdag 22 november 2007 zal een starthandeling worden verricht door de gedeputeerden Job Klaasen (portefeuille mobiliteit, financiën en bestuur) en Piet Jansen (portefeuille landelijk gebied, landbouw en water). De starthandeling vindt plaats bij de nieuw te bouwen bruggen ter hoogte van de Elsenerbeek om ongeveer 16:00 uur. Hierna wordt deze handeling afgesloten met een hapje en een drankje bij Camping/Partycentrum 't Mölke, Molendijk 107 te Zuna. Belangstellenden zijn van harte uitgenodigd om bij de starthandeling bij de Elsenerbeek (bij kilometerpaal 23,300) en bij de afsluiting in 't Mölke aanwezig te zijn. Nadere informatie De provincie Overijssel doet er alles aan om u te informeren over de werkzaamheden en om de' overlast zoveel mogelijk te beperken. Tijdens de werkzaamheden aan de weg is er wekelijks op maandag van 12.00 tot 13.00 uur spreekuur in de directiekeet. Deze staat aan het begin van de bebouwde kom van Rijssen, ter hoogte van autobedrijf Baan. U kunt de aankondigingen van werkzaamheden en omleidingsroutes van tevoren in de krant lezen of op website provincie.overijssel.nl/wegwerkzaamheden bekijken. provinciI^VerjjsSel er geen online strijd mogelij] loween: de dag dat de geesten op aarde komen. De griezeldag bij uitstek, en dus de ideale gelegenheid voor een spannende wedstrijd. Griezelfanaten maken kans op een bloedstollend Clive Barker pakket. Win de game Jericho, Barker boeken of films, en ga het einde van het jaar bibbe rend tegemoet. Beantwoord drie vragen op de website www.gamereporter.nl en maak kans op deze bloederige prijzen... De leden van je team hebben elk bijzondere gaven, zoals telekinese, bloedmagie, of vuurgeesten, en een eigen wapenspecialisme. Als jouw personage na een uur spelen overlijdt, blijk je niet dood, maar kun je bezit nemen van je teamleden. Door van persoon naar persoon te springen kun je hun specia lismen gebruiken in de strijd tegen de duistere machten. De personages hebben bijzonder veel per soonlijkheid en de achtergronden van het spel zijn door en door uitgewerkt. De invloed van Clive Bar ker is overduidelijk groot geweest tijdens het ontwerpproces. Behalve dit superieur uitgewerkte ver haal is de besturing ook nog eens bijzonder toegankelijk. Al snel schoten we van teamlid naar teamlid en bleek dat ieder personage niet alleen anders is, maar ook nog eens bijzonder leuk om te besturen. Grafisch ziet de game er schitterend (maar soms wel te donker) uit. Zoals gezegd zijn een aantal beel den behoorlijk goor, en is dit duidelijk niet geschikt of bedoeld voor kinderen. Wie volwassen genoeg is, beleeft hier een mooi horrorspel mee. Jamme Voor: PS3 Toppits Cu'mon Kopiée •Supersnel koken-Snobb HUag, ,.g Soes Cuisson Vapeur micro-ortdes Stoomzakken voor microgolfoven/magnetron j Mikroangkokningspasar ."'««m» Préserve fel vftrtmiM* - Behoud de vitaminen deroror vitominar m .jpb I Voedsel stomen in de magnetron gaat voortaan makkelijk met de nieuwe stoomzakken van Toppits. En dat is mooi, want stomen is een zeer gezonde bereidingswijze. De Toppits stoomzakken zijn van wege de sluitstrip erg handig in gebruik. Men kan er in de magnetron zowel verse als bevroren voe dingsmiddelen mee bereiden. Dit gaat eenvoudig en snel. Sneller dan traditioneel koken in water. Het grote voordeel van stomen met Toppits Stoomzakken is dat door middel van het speciale ventiel de druk in de stoomzak bptimaal blijft. Overtollige stoom verlaat gelijkmatig het ventiel, waardoor het gerecht snel gaar is met behoud van de natuurlijke aroma's. Naast smaak blijven bovendien vitami nen, mineralen en kleur beter behouden dan bij andere bereidingswijzen. Kortom, stomen met Top pits stoomzakken is lekker, makkelijk en gezond. Vanaf nu is iedere magnetron een ideale stoomoven. De volgende gerechten kunnen eenvoudig klaargemaakt worden met de stoomzakken van Toppits: - Alle soorten groenten: de bereiding stijd bij stomen is aanzienlijk korter dan bij koken. Groenten koken in water duurt 10 a 15 minuten, in een stoomzak zijn de groenten binnen 4 a 5 minuten klaar. Doordat de smaak van de groen ten beter bewaard blijft, is het meestal niet nodig om zout te gebruiken. - Vis: door vis te stomen behoudt deze beter zijn textuur. - Rijst: wie één keer gestoomde rijst heeft gegeten, wil niets anders meer. Ge stoomde rijst heeft namelijk meer smaak en is veel luchtiger dan gekookte rijst. - Aardappelen: net als groenten is het 'ook heerlijk om aardappelen te stomen i.p.v. te koken.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 34