10 oktober: Duitse president en Koningin in Overijssel! Werk in uitvoering! Zoekplaatje Fractievoorzitters aan het woord Wijziging Subsidieplafonds 2007 Geef uw mening over Overijssels Buiten provincie^)VerjjSSg| De^redactie van het magazine Overijssels Buiten is benieuwd naar uw mening. Vertel de redactie wat u vindt van het magazine. Vul de enquête in op provincie.overijssel.nl/lezersonderzoekovb redactieadres Postbus 10078, 8000 GB Zwolle telefoon 038 499 92 00 e-mail nieuwsredactie@overijssel. nl De provinciale begroting voor 2008 is klaar. Het is een lijvig boekwerk met concrete resultaten. De acties en investeringen die we komend jaar doen om de doelen te bereiken, zullen zeker ook voor u - als inwoner van onze mooie pro vincie - merkbaar zijn. Samen met u willen we spreken over de ontwikkeling van de plannen. Daarnaast zal het ook zichtbaar zijn dat er sprake is van 'werk in uitvoering'. Zo leveren we samen een flinke bijdrage aan het goed leven, wonen, werken en welzijn in onze provincie. In het artikel 'Provincie financieel gezond' op deze pagina, kunt u lezen over de highlights van de begroting. Wilt u weten hoe het Overijsselse parlement tegen de plannen aankijkt? Dan nodig ik u .graag uit om aanwezig te zijn bij de vergadering van Provinciale Staten op 14 november aanstaande. De Begroting 2008 staat dan op de agenda. Graag tot ziens, zowel bij het ontwikkelen van plannen als bij ons werk in uitvoering! Job Klaasen, gedeputeerde Mobiliteit, Financiën en Bestuur De Duitse bondspresident Horst Kohier en Koningin Beatrix brachten op 10 oktober een bezoek aan Twente. Op een zon overgoten herfstdag verdiepten de beide staatshoofden zich in de Nederlands-Duitse samenwer king in het Euregiogebied. Op de Universiteit Twente gingen de president en de Koningin in gesprek met Nederlandse en Duitse bestuur ders en wetenschappers. Onder leiding van Euregio-voorzitter Frans Willeme en Commissaris van de Koningin Geert Jansen ontspon zich een levendige discussie over 50 jaar Euregio en de kansen voor de toekomst. Daarna maakte het hoge gezelschap een rondgang langs verschillende projecten die door Nederlands- Duitse samenwerking zijn ontstaan. De Overijsselse Risicokaart bijvoor beeld wekte grote interesse van de Duitse president. Het gezelschap stond uitgebreid stil bij het Nanolab van de Universiteit, innovatieve medische hulpapparatuur (TIMP) en de Cultuurnavigator: een GPS met de weg naar interessante plekjes langs de grens. Commissaris van de Koningin Geert Jansen nodigde het hoge gezelschap vervolgens uit voor een lunch met vertegenwoordigers van Overijsselse organisaties op Kasteel Twickel. Commissaris Jansen: "Het bezoek van de Duitse president en de Koningin is heel bijzonder. De president had veel lof voor de manier waarop we met onze Duitse partners samenwerken. Dat is een fantastisch compliment!" Gedeputeerde Staten hebben besloten het subsidieplafond van de Regeling Behoud en bescherming cultureel erf goed (pMJP 4.3.2) te wijzigen. Deze wijziging houdt in dat het gepubliceer- Optossing zoekplaatje september: De Bolwerksmolen in Deventer. Overijssel is een provincie met verrassende, mooie en rustgevende gebieden. Weet u bij voorbeeld waar deze foto is genomen? Zo ja, stuur dan uw oplossing voor vrijdag 9 november 2007 op een briefkaart naar: provincie Overijssel, t.a.v. Overijssel.nl, post bus 10078, 8000 GB Zwolle. Of mail de oplossing naar niêuwsredgc-tie@>over!J$$el nl. Vergeet in beide gevallen niet uw naam en woonadres erbij te vermelden. Onder de goede inzendingen worden drie prijzen verloot. Over de uitslag wordt niét gecorrespondeerd. de subsidieplafond van 19 december 2006 in het Provinciaal blad 2006-128, te weten 428.400,- opgehoogd zal worden met een bedrag van 157.825,-. De fractievoorzitters van de acht Overijsselse partijen gaan tijdens de Statenvergadering op 14 november in debat over de concept-Begroting 2008. Bent u benieuwd naar de meningen van de verschillende partijen? Houd dan uw huis-aan-huiskrant goed in de gaten. Volgende week geven de fractievoorzitters van de acht Overijsselse partijen alvast een voorzet. In een paginagrote advertentie geven zij hun visie op de concept-Begroting 2008. Wilt u de Statenvergadering bijwonen? Dat kan! ledereen is van harte welkom om het debat op de publieke tribune bij te wonen. De Statenvergadering begint om 15.00 uur in de Statenzaal van het provinciehuis. Blijft u liever thuis, maar wilt u niets missen? Geen probleem. Provincie Overijssel zendt de vergadering live uit op de website. Bekijk de vergadering online op www.provincie.overijssel.nl/provinciale_staten Hier kunt u ook in het online archief eerdere vergaderingen terugkijken. Neem voor vragen contact op met de Statengrijfie, op telefoonnummer 038 499 87 80.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 31