Onderzoek naar drinkketen Inzameling oud-papier Voortman keukens I bloggen bloemen Verknipte verlichting i SIEMENS STOOMOVEN CADEAU t.w.v. 1.799,- bij aankoop van uw keuken BORETTI FORNUIS Apeidoorn Eindhoven Elburg Eist Oldenzaal Rijssen Steenwijk •^eist^W WW.VOOft ITiankeilkGnS.nl Al 35 jaar een begrip in uw regio! Dinsdag 30 oktober 2007 pagina 25 HOLTEN - Drinkgedrag onder jongeren komt steeds vaker voor en overmatig gebruik van alcohol door kinderen en jon geren brengt ernstige gezond heidsrisico's met zich mee. Daardoor staat het verschijnsel 'keten' de laatste tijd hoog op de agenda van gemeenten, po litiek en media. Ook krijgt Tac- tus steeds meer vragen over de aard en omvang van alcoholge bruik in keten. Daarom heeft Tactus in samenwerking met de Universiteit Twente onder zoek gedaan naar de aard en omvang van het alcoholgebruik in de keten in Twente en de achterliggende motieven voor het bezoeken van een keet. Dit is het eerste onderzoek waarin het alcoholgebruik van keetbe zoekers en niet keetbezoekers is vergeleken. Het belangrijkste resultaat is dat keetbezoekers als meer ris kant kunnen worden be schouwd dan niet-keetbezoe- kers. Dit geldt voor alcoholge bruik, alcoholgedragingen en voor meningen over alcohol. Keetbezoekers drinken meer alcohol en er is bij hen vaker sprake van zwaar drinken en dronkenschap. Bovendien heb ben ze een hogere intentie tot riskante deelname aan het ver keer na alcoholgebruik, een minder negatieve houding ten aanzien van zwaar drinken en een lagere eigen effectiviteit als het gaat om het drinken van al cohol. De steekproef bestond uit 1516 vierdejaarsscholieren, met een gemiddelde leeftijd van 15,8 jaar. Voor het verkrijgen van een representatief beeld zijn al le bovenbouwlocaties van het voortgezet onderwijs in Twente benaderd, met een zeer hoge response rate van 88.6%. Per lo catie zijn 1 Havo-klas, 1 Vwo- klas en 2 Vmbo-klassen onder vraagd (overeenkomstig lande lijke samenstelling schoolni veaus). Ben je superblij, een beetje uit geblust, verliefd of boos? Heb je gevoelens van tederheid of wee moed? Ben je in een heel avon tuurlijke bui? De website read- mymood.com 'plukt' bij jouw stemming de juiste digitale bloem. Want iedere bloem heeft een eigen karakter en uitdruk king. Alsjejouwmoodin ongeveer 50 woorden op de website om schrijft, krijg je een bloem in beeld die jouw stemming op dat moment uitdrukt. Bloggers kunnen hun blogadres aan re- admymood.com doorgeven en krijgen dan binnen een paar mi nuten digitaal een emotion flo wer toegestuurd. Bij iedere blog-boodschap past weer een andere bloem en zo krijg je steeds verse bloemen op je blog. Op www.readmymood.com lees je er alles over! HOLTEN/ RUSSEN - De ge meente Rijssen-Holten gaat zelf geen oud-papier inzamelen maar zal stimuleren dat parti culiere instanties dit blijven doen. Wel blijft de gemeente verantwoordelijk. "De gemeente zamelde eerst wel zelf in via bijvoorbeeld de kringloop", geeft burgemeester Bort Koelewijn aan. "We heb ben er nu voor gekozen om het zelf niet meer in te zamelen, maar het aan particulieren over te laten. Hiervoor is wel een ver gunning nodig". Om het ophalen te stimuleren gaat de prijs per ton papier om hoog van 30 naar 60 euro. Daar naast geeft de gemeente jaar lijks een extra bijdrage van 5 eu ro per ton ingezameld papier aan verenigingen. "Hierdoor moeten de instanties wel een goede administratie bij gaan houden", zegt Koelewijn, die dat als een positief punt ziet. "De gemeente bespaart veel geld door verenigingen het oud papier in te laten zamelen. En verenigingen hebben er zelf veel baat bij, omdat het geld in kas brengt". Met de komst van de stimule ringsbijdrage, verdwijnt de ga rantieprijs. Daarnaast wordt een ondergrens van 20 euro per ton afgesproken via een collec tief afzetcontract. Dit wordt door de gemeente geregeld tus sen de inzamelende verenigin gen en afnemer Jansen Coevor- den Recycling. Enkele instanties in Holten en Rijssen gaven de voorkeur aan dit verwerkings bedrijf. Daarnaast zat Jansen bij de twee beste aanbieders. Nu het weer steeds sneller donker wordt 's avonds, is het belangrijk om licht in huis te halen waar je je prettig bij voelt. Ontwerper Tord Boontje maakte deze prachtige creatie die de naam Midsummer Light mee heeft gekregen. De lamp is gemaakt uit twee lagen Tyvek. Tyvek is een materiaal dat op papier lijkt. Je kunt er gewoon op schrijven, het is water- en hit tebestendig, kan niet scheuren, maar is wel te knippen. En dat knippen is precies wat Tord Boontje gedaan heeft, met deze romantische lamp als eindresul taat. De lamp is verkrijgbaar is zeven uitvoeringen en zijn geschikt voor 60 Watt lampen. Meer info is te vinden op www.apartdesign.nl. RIJSSEN Nijverheidsstraat 40, tel. 0548-53 55 55 Ma-wo 09,00 -18.00 Za 09.30 - 17.00 Do en Vr koopavond tot 21.00 uur OLDENZAAL Essenlaan 123,Tel. 0541-53 62 75 Di-vr 09.00 -17.30 Za 09.30 - 17.00 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Maandag gesloten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 25