Wintersport binnen handbereik Wintersporten in Skiën tussen de naaldbomen Alles voor uw wintersport nu op Walstraat 38 \c/ knT w S P T R T NIEUWTJES HARZ OOK CULTUREEL SAUERLAND VOOR DE KIDS HOOGTEPUNT Een ander skigebied in Duitsland is het Harzgebergte, centraal gelegen in natuurpark Hochharz. Het mid delgebergte op de grens met voor malig Oost-Duitsland, ligt vijf, zes uurtjes rijden van Nederland. Hoogste punt is de Brockenberg van 1142 meter. Bekende winter sportcentra als Braunlage, Hohegeiss, Schierke, Hahnenklee, Wildemann en Sankt Andreasberg zijn geliefd bij skiers en snowboar- ders. Ook is er ruimte voor alterna tieve wintersporten als en sledehon- denrennen. En natuurlijk wemelt het in het naturpark van de lang- laufloipes. Ook zonder latten onder de voeten is de Harz een aardige bestemming. Steden als Goslar en Usenburg ogen authentiek met vak werkhuizen en smalle steegjes. In Bad Sachsa is de grootste model spoorbaan van Duitsland te zien. Het echte werk kunnen treinreizigers meebeleven met een tocht per smalspoorbaan vanuit Lautenthal naar de top van de 'Broeken'. Duitsland is een geliefde winter sportbestemming voor met name Nederlanders. Dat heeft alles te maken met de prima voorzieningen en -zeker ook- de goede bereikbaar heid van de sneeuwgebieden. Dat brengt bijvoorbeeld een midweek skiën of een weekendje langlaufen binnen het bereik van de lage lan ders. Niettemin heeft Duitsland ook voor een langer verblijf veel te bie den. De Duitse skigebieden variëren nogal qua hoogte en sneeuwzeker heid maar bieden zonder uitzonde ring een fraaie natuurlijke omge ving. Door de bank genomen zijn de meest zuidelijke pistes wat hoger gelegen en daarmee ook het meest sneeuwzeker. Toch is er dichter bij huis voldoende aanbod voor de actieve wintersporter. Dankzij de situering in bosrijke gebieden is met name ook het langlau fen populair bij de oosterburen die zich voortbewegen over een heel netwerk van prima gemarkeerde routes. Zo'n drie uurtjes rijden vanaf de grens arriveert de Nederlander in Sauerland; het land van de duizend bergen. Dit heuvelachtige gebied oostelijk van Keulen is ook een populair onder Duitse stedelin gen uit het Ruhrgebied. Met recht: de uitgestrekte bossen, meren en rotsformaties bieden veel recreatiemogelijkheden, Centraal liggen de Winterberg en Willingen. Beide plaatsen bieden uitstekende facilitei ten voor met name begin nende skiërs met pistes op zo'n 600 tot 800 meter hoogte. Ook gezinnen met (kleine) kinderen kunnen uitstekend uit de voeten dankzij de tientallen sleep- en zetel- liften en de goed geprepareerde hel lingen. Sneeuwkanonnen kleuren het land schap wit en zorgen ervoor dat er, ondanks de aangename tempera tuur, jaarlijks al gauw zo'n 100 dagen kan worden geskied in het Sauerland. In het zuidwesten van Duitsland ligt het uitgestrekte Zwarte Woud. Het immens grote natuurgebied, voor meer dan de helft bedekt met dichte naaldbossen, loopt door tot aan de Zwitserse grens. Wat betreft tempera tuur, hoogte en verval benaderen de skipistes in het Zwarte Woud dan ook het niveau van de Alpen. Afdalen kan tot/vanaf zo'n 1500 meter en de zuid punt is een van de meer sneeuwzekere skigebieden van Duitsland. Het behoeft geen betoog dat het Zwarte Woud daarnaast erg in trek is bij wan delaars en natuurliefhebbers. Wel is het er soms druk: de vele hotels en pensions in en rond Winterberg en Willingen herbergen elk jaar 1 miljoen gasten. Let wel: dat is inclusief het zomerseizoen en het zegt tegelijk iets over de gezelli ge sfeer in het gebied. Iets hoger dan Winterberg en Willingen ligt Züschen. Hier bren gen sleepliften skiërs en snowboar- ders omhoog tot 1000 meter. Daarnaast kent Sauerland nog de skigebieden Homberg-Ziegenhelle (circa 700 meter) en Altastenberg met skihoogtes tot 800 meter. Wandelaars en langlaufers kunnen in het Sauerland de rust opzoeken via lange paden die goed aanhaken en gebieden verbinden. Dat maakt heuse tochten mogelijk. Meer hier over op www.duitsland.nl Kinderen, zelf peuters, vermaken zich uitstekend in het Sauerland. En ligt er een dag geen sneeuw dan is een bezoek aan de indrukwekkende bob/rodelbaan in Winterberg of het wintersportmuseum in kuuroord Neuastenberg (841 meter) aan te bevelen. In Willingen (580-883m) worden jaarlijks internationale wed strijden skischansspringen gehou den. De Zugspitze is de hoogste berg van Duitsland. Met z'n 2963 meter toornt hij hoog boven het Wettersteingebergte. Deze uit loop van de Alpen ligt zo'n 140 kilometer zuidelijk van het druk ke verkeersknooppunt München. Het populaire winter sportgebied dankt zijn bekend heid mede aan Garmisch- Partenkirchen. In deze Alpenstad met zijn heilzame kli maat, zijn in 1936 de olympische winterspelen gehouden, in 1987 gevolgd door de wereldkam pioenschappen schansspringen, www. garmisch-partenkirchende ::i. the paint oIspart f ^Lj JM the paint at sport Walstraat 38 Rijssen. Tel. 0548-51 41 85. Fax 0548-54 06 42 Een. perfecte sport carve ski uit de nieuwe oversize Zenith serie. Voorzien van houten H profile voor zeer stabiele in- en uitsturing van bochten, wat skiën nog gemakkelijker maakt. Ook zeer geschikt om op korte lengte te skiën voor zwaardere personen «osb«VAN 529" VOOR ZENITH 5 De Zenith 5 is een ski uit de nieuwe supercruise oversize serie die zeer geschikt is voor elk terrein. Hij is gemakkelijk in en uit te sturen zonder veel kracht inspanning. De opbouw van de Zenith en combinatie carbon in de vorm van een H-profile met flexibele softtech materialen genaamd VAS zorgt voor een perfecte afstemming tussen schoen en ski. SX 10 RC ATCXMUC Deze ski is gemaakt voor de dynamische sportieve skiër. De SX 10 RC heeft geen voorkeur voor korte of lange bochten, het is een absolute alleskunner. De SX 10 RC geeft veel demping, waardoor de ski veel controle en stabiliteit heeft bij hoge snelheden. Heel veel value for money, vele malen testwinnaar. B PRO Wide Fit pasvorm aanpasbaar d.m.v. hete lucht dames schoen standaard een Thermic verwarmbaar voetbed Offset Shell, voor meer ontspanning in knie- en enkelgewrichten

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 16