aüN Muziek en gezelligheid tijdens Rocktoberfest Speelgoedbeurs peuterspeelzaal Holtens Nieuwsblad 9 Besmetting legionella in gymlokaal Leegverkoop Spulletjes te koop voor habbekrats Bijeenkomst ANBO Holten Iconen bij Passage Kort nieuws HOLTEN - Gerard Brands stopt op het eind van het jaar met restau rant Vosman. De eetgele genheid in het centrum van Holten is verkocht aan Van Brussel uit Rijs- sen. Gerard Brands: 'Ik heb het eigenlijk wel even gehad met het onregelmatige horecaleven' EsSStlliasïHi WL Laat de grond testen op vruchtbaarheid Darmonderzoek Dinsdag 23 oktober 2007 Andere eigenaar Vosman Van Brussel gaat het restaurant opknappen en verhuren aan een andere exploitant. De trans actie kwam vorige week dins dag rond via Makelaardij Stuk- ker. Brands nam het restaurant acht jaar geleden over van zijn vader Huub, die twee jaar geleden overleed. Het van 1892 daterende Vos man was al twintig jaar in de fa milie. Volgens Gerard heeft zijn moe der er geen problemen mee dat de zaak uit de familie verdwijnt. Wel moet moeders verhuizen, want ze woont nu nog boven het restaurant. De verkoop van Vosman gaat per 1 januari 2008 in. De laatste dag dat Brands zijn restaurant open heeft is op 23 december. De Holtenaar speelde al langer met het idee om de zaak te ver- kopen. "Twee jaar geleden had ik al het idee van 'ik stop ermee', maar toen brak ik een been en overleed mijn vader en kwam het er niet van". "Nu was het meer van 'als we het doen, moeten we het nü doen'. Maar dat het zo snel zou gaan had ik ook niet verwacht. Binnen een paar weken was het al rond, terwijl ik dacht dat het wel een jaar kon gaan duren. Als je ziet hoeveel zaken er te koop staan." De voornaamste reden om het goedlopende restaurant van de hand te doen, ligt in de gezins sfeer. "Ik heb het eigenlijk wel even gehad met het onregelmatige horecaleven", vertelt Brands. "Ik ben zes dagen in de week heel druk. Van 's morgens ne gen uur tot 's avonds halftien als het mee zit en als het tegen zit tot twee uur 's nachts. En mijn HOLTEN - Lekker snuffelen tussen de spulletjes. Dat kon afgelopen zaterdag bij de supportersvereniging HMV. De supporters hiel den namelijk een totale leegverkoop. Voor een habbekrats gingen de spulletjes in de winkel aan het Zwartepad en de loods aan de Jeurlinksweg weg. De Welfare van het Rode Kruis was ook aanwezig om hun eigengemaakte werken te verkopen. Verder konden be zoekers de supporters steunen door een zak oliebollen mee naar huis te nemen. De opbrengst wordt gebruikt om onder meer nieu we uniformen en instrumenten te kopen voor muziekvereniging HMV. foto: johan bounk HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 25 oktober om 14.30 uur een eigen ledenbijeen komst in De Boschkamp. De gezamenlijke bijeenkomst met de PCOB is verschoven naar 22 november. Schaapher der Hans Abbink uit Eibergen komt langs om te vertellen over zijn schapen. Hans schetst ook een beeld van de flora en fauna in Twente. HOLTEN - Passage Holten houdt donderdag 25 oktober om 20.00 uur een bijeenkomst in De Kandelaar. Te gast is P. Janse uit Hellen- doom. Hij komt vertellen over de Oos terse Orthodoxsekérk. Na de pauze laat hij dia's zien van ico nen. Belangstellenden en ook nieu we leden zijn van harte welkom. DIJKERHOEK - Shitt Happens! en Blinde Ed zorgen zaterdag 27 oktober vanaf 21.00 uur voor een groot feest in het Bonte Paard. Dan wordt voor de twee de keer Rocktoberfest gehou den. Opgezet door vriendenclub Haffafa en partycentrum het Bonte Paard, maar bedoeld voor iedereen die in is voor mu ziek en gezelligheid. Shitt Happens! bestaat uit vijf dames en een heer, die weten hoe ze een feestje moeten bou wen. Ze spelen naast eigen werk ook covers van onder andere AC/DC, Sweet, Kim Wilde, Johnny Cash. Gitarist Richard 'Gorro' Jansen was in april ook in actie te zien in Het Bonte Paard. De ex-gita rist van Jovink speelde toen mee met de schlagerrockers van de Reeperbahner Stimmungsma- cher. Nu komt hij terug met zijn eigen nieuwe band: De Ri chards. Zij staan garant voor Shitt Happens! is een van de bands die gaat optreden tijdens het tweede Rocktoberfest dialectrock van het hoogste ni veau. De avond wordt echter af getrapt door Blinde Ed. Hij is al lround toetsenman, zanger en party-animal. Rauw stemgeluid en puik toetsenwerk betekenen maar één ding: feest! In tegenstelling tot vorig jaar is er dit jaar geen Rocktoberfest- programma op de zondag. Kaarten kosten 7,50 euro aan de deur en 6,00 euro in de voorver koop (bij Het Bonte Paard of bij leden van de Haffafa-club.) vriendin werkt ook hard mee, terwijl we kinderen hebben van vier en zes jaar. Op een gegeven moment is het gewoon niet meer te doen". "Of je moet vijf dagen in de week oppas hebben, maar dat zie ik niet zitten. Daarvoor heb je ze niet en het is ook niet leuk voor de kinderen', aldus Brands die nog niet wat hij volgend jaar gaat doen. "Ik heb me er nog niet mee be zig gehouden, maar ik kan van alles. Ik heb hiervoor in de bouw gewerkt en ook in een doe-het-zelfeaak, dus we zien wel." HOLTEN - Bij een controle op de gemeentelijke gebouwen met een douchemogelijkheid is gebleken dat bij het gymlokaal aan de Lageweg in Holten een overschrijding van de norm van legionella is aangetoond. De regionale GGD is hierover inmiddels ingelicht. De desin fectie van de installatie is in gang gezet en passende maatre gelen zijn genomen. Het gymlokaal is meteen na de herfstvakantie weer openge gaan, maar de doucheruimte kan dan nog niet gebruikt wor den. Dat kan pas na de noodza kelijke controles. HOLTEN - Peuterspeelzaal Kruimeltje en Dribbel houdt za terdag 3 november van 10.00 tot 12.00 uur een speelgoedbeurs in de Boschkamp. Men kan hiervoor vrijdag 2 no vember van 16.00 tot 19.00 uur speelgoed naar het dorpshuis brengen. Al het speelgoed komt hiervoor in aanmerking, mits het compleet, schoon en niet kapot is. Mocht direct na ver koop blijken dat het speelgoed gebreken vertoond, dan is de in brenger verplicht het speelgoed terug te nemen en het ontvan gen geld temg te betalen. Klein speelgoed graag gebun deld inleveren. De inbreng be draagt 0,15 euro per stuk of bundel, 80 procent van de op brengst is voor de inbrenger en de rest voor de peuterspeelzaal. Afhalen van niet verkochte spullen is zaterdag 3 november van 14.30 tot 15.00 uur mogelijk. Niet afgehaalde spullen worden aan een goed doel geschonken. Inlichtingen: Elly Aanstoot: 0548-362858. (Na 18.00 uur.) HOLTEN - Rondje Kultür(hus) wordt zaterdag 3 november van 14.00 tot 17.00 uur gehouden op Smidsbelt. Dit jaarlijks terugkerende eve nement voor jong en oud, staat helemaal in het teken van het op te richten kulturhus in Hol ten. Dit jaar is gekozen voor het thema: geheimen. Het festival begint om 14.00 uur met de officiële opening. Daar na volgt om 14.15 uur een uit voering van het Jabba Dabba Dou-theater. Het Verteltheater met Dolf Moed volgt een uur la ter. Leerlingen van groep acht treden op en laten op bijzonde re wijze zien wat de geheimen van de zee zijn. Tot slot geeft het Jabba Dabba Dou-theater een laatste optre den om 16.15 uur. Holtense kunstenaars tonen in het gemeentehuis de hele dag hun mooiste kunstwerken. Om 15.00 uur dragen Holtenaren hun mooiste gedichten voor tij dens de Poëzie-estafette. Daar blijft het niet bij, want men kan ook een kijkje nemen in een duikboot, om zo de fantasie de vrije loop te laten gaan in de ge heime wereld van de zee. Ook is er een festivalmarkt met vele leuke geheime activiteiten. Rijden op een scootmobiel over een heus circuit. Of je uitleven in de draaimolen. Het is alle maal mogelijk tijdens het Rond je Kultürhus. De entree is gratis. R1JSSEN - De vruchtbaarheid van de grond is van levensbe lang voor alle planten in de tuin. De planten nemen via de wor tels vocht en voeding op uit de grond. Wanneer de zuurgraad niet goed is en er geen voeding aanwezig is, zullen de planten een slecht resultaat geven. Om te kijken hoe de toestand van de grond is, kan men bij Groengilde Tuincentrum Ha- gels aan de Holterstraatweg/ Buitenrot 1 in Rijssen op zater dag 27 oktober van 8.00 tot 17.00 uur een grondtest laten uitvoeren. Zo kan men zien wat men moet doen aan bekalking en wat men aan voeding moet geven. Breng dus een (jam)pot- je met grond uit eigen tuin mee. DEVENTER - In het Deventer Ziekenhuis doen drie speciaal opgeleide verpleegkundigen darmonderzoeken. Hierdoor kunnen de Maag, Darm-, en Leverartsen zich richten op de meer complexe ingrepen en wordt wachttijd verlenging tegengegaan. Bij een coloscopie wordt de bin nenkant van de dikke darm met een flexibele slang (coloscoop) bekeken en worden eventuele poliepjes opgespoord en verwij derd. Die poliepen kunnen voorlo pers zijn van darmkanker. Het bewustzijn dat darmkanker heel veel voorkomt en dat dit met het verwijderen van poliep jes kan worden voorkomen, doet het aantal endoscopische onderzoeken de laatste jaren enorm stijgen. De vraag naar coloscopieën is zó groot, dat het Deventer Zie kenhuis in 2005 besloot drie er varen endoscopieverpleegkun- digen zodanig op te leiden dat zij bevoegd zijn tot het zelfstan dig verrichten van dit onder zoek bij verder gezonde patiën ten met een verhoogd risico op darmkanker. Zij volgden een intensieve op leiding van 2 jaar.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 9