Clubkampioenschap Marsruiters Holtens Nieuwsblad 25 Bijeenkomst over Wmo Volle maan tijdens mysterie van de nacht Vergadering Eten met de jeugdraad CDA met burgemeester Kabouters Dolkomische avonturen bij Dondertman HOLTEN - De organi satie van de TIB Fi nishing Diepe Hel Hol terbergloop is nu al blij met de jongste loot, die ze dit jaar aan het pro gramma heeft toege voegd. Start en finish van hardloopwedstrijd Kalfstermans wide Aniek Wissink pupil van de week Majorettes naar wedstrijd Dinsdag 23 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop HOLTEN - De gemeente Rijs- sen-Holten houdt een interac tieve bijeenkomst over de Wmo (Wet maatschappelijke onder steuning). Deze wordt maandag 19 no vember van 19.30 tot 21.30 uur gehouden in Café De Biester. Men kan zich alvast aanmelden voor deze avonden, dit geeft de gemeente een indicatie op hoe veel mensen zij kunnen reke nen. Aanmelden kan via de telefonis te,telefoon 0548-854 854. Ook is het mogelijk om zich via de website, ww.rijssen- holten.nl, op te geven.. De Stentor Kidsrun voor kinde ren van groep 1 tot en met 8 van de basisschool is met enthou siasme ontvangen bij de jonge doelgroep. De werving via de Holtense ba sisscholen leverde meer dan honderd jonge deelnemers op. Ook schrijven zich nog dagelijks kinderen, ook van buiten Hol ten, in via www.diepehelholter- bergloop.nl Voorinschrijven, voor alle af standen van de Diepe Hel Hol terbergloop kan overigens nog tot en met dinsdag 23 oktober. De kinderen die meedoen aan de Stentor Kidsrun lopen - ge heel in stijl - een halve mijl (804 meter) over het parcours van de Diepe Hel Holterbergloop. De start en finish zijn op de Kalf- stermanweide, in het centrum van Holten. Het parcours is geheel verkeers vrij. Kinderen van de groepen een en twee moeten onder begelei ding lopen, van bijvoorbeeld een ouder, broer, zus of kennis. Alle kinderen ontvangen bij de finish een leuke herinnering. Voor de eerste drie jongens en meisjes in elke categorie is er bovendien een extra prijs. Ook voor de andere afstanden, de 2 mijl, 5 mijl en 10 mijl loopt de voorinschrijving zeer goed. Er zijn nu al meer dan duizend deelnemers die zich hebben aangemeld en die zich, elk op hun eigen afstand, voorberei den op de loop. De organisatie verwacht met zoveel voorinschrijvingen een record aantal deelnemers te ha len. Het programma van de TIB Fi nishing Diepe Hel Holterberg loop: 12.30 uur: start kidsrun jon gens/ meisjes tot en met 8 jaar 12.40 uur: start kidsrun jon gens/ meisjes 9 tot en met 12 jaar 13.00 uur: start 5 mijl 14.30 uur: start 10 mijl wedstrijd 14.40 uur start 2 mijl ESPELO - Bij Kinderboerderij Dondertman was het afgelopen zaterdag weer volle bak. De vier kabouters Appie, Eppie, Okkie en Uk- kie zorgden met drie dolkomische avonturen voor een middag vol vermaak voor jong en oud. Vanwege de tweede week herfstva kantie (regio midden/ zuid) is Dondertman ook deze week nog alle dagen geopend tussen 10.00 en 17.00 uur. Met ingang van no vember worden de openingsuren beperkt tot woensdag, zaterdagen zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De activiteitenkalender ver meldt voor zaterdag 17 novemberweer een Preuverieje. Daarover binnenkort meer. HOLTEN - Bij de wedstrijd van hand baldames 1 van HV Holten tegen Ver- burch, was Aniek Wissink 'pupil van de week'. Dat had een bijzon dere reden omdat Aniek het 150ste lid van de HV Holten is. Mak voor de grote vakantie werd ze lid en het bestuur besloot om daar bij de eerste wedstrijd van dames 1 in de hoofdklasse extra aandacht aan te besteden. Bij het voorstel len van de teams werd ze door voorzitter Jan Victor Dorlas in het zonnetje gezet. Als 150ste lid kreeg ze een verenigingstas en een ei gen handbal aangeboden. De HV Holten kan zich verheugen in een groeiende belangstelling en een groeiend ledenaantal. In de weken na de vakantie is het le denaantal inmiddels verder gestegen tot boven de 170. Een aantal dat nog niet eerder werd bereikt in het 30-jarige bestaan van de ver eniging. HOLTEN - De majorettes en minirettes van de Holtense muziek vereniging HMV hadden 6 oktober een wedstrijd via de CBSD in Hellendoom. Onder leiding van Deborah Wesseling gingen de meiden voor het eerst op wedstrijd. Zij deden mee aan de wedstrijd. Het werd een supergezellige dag en de meiden hebben zich super goed ingezet. Er is een concert op 3 november waar deze meiden ook aanwezig zijn. De uitslagen: Marjon Lubbersen, Twirling 1 baton Beginner 61.0 le prijs 3e plaats Soraya Brouwer, Twirling 1 baton Beginner 62.4 le prijs 2eplaats Team 1, jeugd 171.2 le prijs 3e plaats. ESPELO - De jaarlijkse onder linge wedstrijd van ponyclub De Marsruiters werd onlangs op I het terrein van manege Nijen- I kamp in Espelo gehouden. Le- I den van de ponyclub en rijver- eniging streden om de titel van I clubkampioen in de vier ver schillende klassen die hiervoor staan. Tijdens de middagpauze pre- I senteerden de leden van de po nyclub hun nieuwe tenue. De I bodywarmers werden gespon- I sord door metaalconstructiebe- I drijf Veneklaas uit Holten. De I nieuwe zadeldekjes waren ver zorgd door makelaarskantoor Berends Naafs BV uit Goor. Henk en Sandra Veneklaas als ook Erica Smit en Niek Ooster huis van Berends-naafs BV wa ren hierbij aanwezig. Na afloop van de wedstrijd wer den de punten geteld en de clubkampioenen bekend ge maakt. Pony's beginnersgroep: Koen Veneklaas met Goldy; Po ny's wedstrijdgroep: Kirby Nij- enkamp met Superstar; Paar den recreantengroep: Sandra Rensen met Poetin; Paarden wedstrijdgroep: Wanda Spool- der met Uno. HOLTEN - Natuurdiorama Hol- terberg houdt zaterdag 27 okto ber het mysterie van de nacht. Een mysterieuze tocht door de bossen en over de heide van de Holterberg. Ontdek de schoonheid van de nacht. Natuurgidsen en verha lenvertellers van Natuurdiora ma Holterberg nemen belang stellenden vanaf 21.30 uur mee over de paden van de nachtelij ke Holterberg. Zij gaan op zoek naar de ster renbeelden Cassiopeia, de Dol fijn, naar Old Minneke de heks van het Numendal en andere mysteries. Het is die nacht volle maan. Verbaasd zal men staan hoeveel licht en schaduwen die geeft in de donkere Holterberg. Aandacht zal worden gegeven aan de geluiden van de natuur. Het mysterie van de nacht zal tot ongeveer 23.30 uur duren. Kosten bedragen 7,50 euro. Kin deren betalen 4,50 euro. Dit is inclusief een consumptie. Men kan zich tot 25 oktober aanmelden bij het natuurdiora ma, telefoon: 0548-361979, e- mail: museum@holterberg.nl. HOLTEN - De Jeugdraad Rijs- sen-Holten nodigt alle jongeren in de leeftijd van 14 tot 23 jaar uit om deel te nemen aan de in teractieve avond die zij hebben georganiseerd. Het begint om 18.30 uur en ge durende de avond zal er een broodje naar keuze worden ge bakken onder leiding van een ervaren kok. Ook zal er worden gedebatteerd over diverse stel lingen. Vanaf 18.30 uur is er in loop in de Reggesteyn in Rijs- sen, rond 18.45 uur wordt er ge start. Voor inlichtingen mail: jeugdraad.rh@gmail.com. RUSSEN - CDA Rijssen-Holten houdt maandag 5 november om 19.30 uur een ledenverga dering in De Poort van Twente aan de Enterstraat 188 in Rijs- sen. In het huishoudelijke deel van de vergadering zal Wim Mark voort zijn functie als voorzitter neerleggen wegens zijn lid maatschap voor het CDA in de Provinciale Staten van Overijs sel. In deze functie zal hij de belan gen van het CDA en onze ge meente vertegenwoordigen. In de ontstane vacature stelt het bestuur voor J.H.M. (Jos) Nij- land te benoemen. Verder zal afscheid genomen worden van de bestuursleden H. Rietberg en E. Borghuis. Tevens wordt de begroting 2008 van het CDA Rijssen-Holten be sproken. Na de pauze volgt om 20.30 uur het openbare gedeelte, waarin burgemeester Bort Koelewijn zal spreken over lokale actuali teiten. De leden van de Marsruiters kregen nieuwe tenues.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 25