Höölterkraante mag neet vöt Schijn bedriegt bij SOW-jeugddienst Holtens Nieuwsblad Blauw Wit pakt punten in restantwedstrijd Holtens Nieuwsblad 15 A. Jovink neem afscheid Open dag Wassen op ambachtelijke wijze Bijeenkomst mantelzorg Vragenuurtje computer HOLTEN-" Wie hööld het simpel, wie hööld het kort. De Höölterkraante mag neet vöt As't neet geet zó as't mött goa, möi der met mekaa vuur stoa. As Stichtingsbestuur möi öönderschriem'n. Ne Höölterkraante zal der bliem'n." Holtenaren naar moskee HOLTEN-Blauw Wit heeft het restant van de onlangs wegens een ern stige blessure gestaakte duel tegen Sp. Haarlo met 3-1 gewonnen. Dinsdag 23 oktober 2007 Met deze woorden kwam Mans van Sangel afgelopen zaterdag met klepper de voormalige raadzaal in Holten binnen. Op dat moment was er net een bij eenkomst aan de gang om het gehele archief van het Holtens Nieuwsblad van het Stichtings bestuur Holtens Nieuwsblad te overhandigen aan de Oudheid kamer Hoolt'n. "Beste Hoolter, beste Riessner, beste leu. Vandaage wordt het archief van de Höölterkraante weg e gèèm'n. Det geet zo ma neet", roept hij. "Het archief, nöh ja, det is good op e börg'n bie de ööldheidskamer. Ma wie mött wa vaste wèèt'n det de Höölterkraante bliff. Ik as of- stammeling van Binnen Jan- Bargman de leste klepperman. Ik loat mie het Hoolter niejs neet ofhemm'n". Daarom liet hij zo wel voorzitter Herman Beltman van het Stichtingsbestuur Hol tens Nieuwsblad en burgemees ter Bort Koelewijn een contract tekenen dat de Höölterkraante moet blijven bestaan. Daarna ging het officiële gedeel te van de open dag van de 20-ja- rige Oudheidkamer Hoolt'n door met de overhandiging van het archief. Voorzitter Jan Beu- mer is erg blij met de nieuwe aanwinst "We zijn al enkele ja ren bezig geweest om het ar chief in handen te krijgen. Vorig jaar waren ze in het gemeente huis aan het opruimen en leek het erop dat we het archief van de gemeente over konden ne men. Dit ging toen toch niet door", vertelt Jan. "Daarna kre gen we van het Stichtingsbe stuur Holtens Nieuwsblad de mogelijkheid hun arcliief over te nemen. Een mooie mogelijk heid, waaraan we totaal niet hadden gedacht". Mooi ingebonden, kreeg hij uit handen van Gerrie Beijers een deel van het archief symbolisch overhandigd. Daarmee was ook de open dag van de jarige oudheidkamer ge opend. Zowel in het oude ge meentehuis aan de Dorpsstraat als ip 'n Spieker aan de Kerk- hofsweg stonden de deuren open. In het gemeentehuis kon den kijkers onder meer oude Holtens Nieuwsbladen bekij ken, terwijl in 'n Spieker van al les stond opgesteld. Van oude kleding tot potten en pannen uit vervlogen tijden. Velen konden zich herinneringen ophalen. Verder was een weefster aanwe zig en werd het met de hand wassen gedemonstreerd. Ook stond er een ouderwetse was machine buiten die op kolen werkte. LAREN - Jovink the Voeder bietels geven zondag 28 oktober het afscheidsoptreden in een enorme feesttent in het Achter- hoekse Laren. Dit wordt in meerdere opzich ten een bijzonder festijn. De Jo- vinks hebben als energieke rockband in hun 15-jarig be staan altijd garant gestaan voor originele stunts en spraakma kende en druk bezochte live op tredens. De oprichters Lovink en Jolink: 'Dan moeten we ook in stijl af scheid nemen. Het moet een feest worden dat iedereen zich jaren later nog herinnert.' nemen en HOLTEN - Schijn bedriegt is het thema van de SOW-jeugddienst die zondag 28 oktober om 19.30 uur in de Dorpskerk op Smids- beld begint. Ds. Mulder zal over dit thema uitleg geven tijdens deze dienst waaraan Marianne Oldenburg muzikale medewerking zal ver lenen. Voor het thema van de dienst is het reclamespotje over de Dove Evolution gebruikt. De ze zal ook te zien zijn in de dienst. Men zal zien hoe een normaal persoon getransformeerd wordt tot een supermodel. En dit alleen door wat make-up en bewerkt worden met de com puter. De invloed van de media heeft een grote invloed op ons en hoe wij ons zelf zien. De din gen worden mooier gemaakt dan ze zijn. Nieuwsgierig ge worden, iedereen is welkom bij deze dienst die is opgezet door de jeugddienstcommissies van de Hervormde Gemeente Hol ten en de Gereformeerde kerk De Kandelaar. HOLTEN - Een groep van dertig Holtenaren hebben afgelopen dinsdag 16 oktober een bezoek gebracht aan de Yunus Emre Mos kee in Almelo.De excursie was georganiseerd door de interkerkelij ke commissie Vorming Toerusting Holten, en was de aftrap van het programma voor het seizoen 2007-2008. Na een gastvnje ont vangst met koffie en Turkse thee, volgden een presentatie over ge loof en cultuur en een rondleiding door de Moskee. Bijzonder was dat ook het avondgebed vanaf het balkon kon worden meege maakt. Hierna was er volop gelegenheid vragen te stellen en in een open sfeer van gedachten te wisselen met moskeevoorzitter, de heer-S. Ilhan en de secretaris, de heer N. Sukur. Op de uitnodiging een tegenbezoek te brengen aan Holten werd door hen ook positief gereageerd. Al met al was het een zeer geslaagde start van het nieu we seizoen. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: (tot donderdags.) Tel. 053 - 4842 446 of Advertentie-adviseur verspreidklachten@whk.wegener.nl Brenda Zieleman Abonnementen: Tel: 0548-597350 tel. 053-4842 383 of e-mail: Mobiel: 06-51198351 abonnementen@whk.wegener.nl Fax: 0548-597359 Abonnementen worden na 15 december Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Commercieel regiodirecteur: Tel: 0548-597 370 G.j.M. ter Hedde Fax: 0548-597 369 Directie: Mail: J-V. Munsterman p.bulthuis@whk.wegener.nl Algemeen hoofdredacteur: Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat M.G.J. Jochemsen 100, 7462 AT RijssenDruk: Persberichten: Wegener Nieuwsdruk Twente holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Algemene voorwaarden Smidsbelt 7, 7451 BL Holten www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl oude herinneringen ophalen van hoe het vroeger thuis ging. De oudheidkamer bestaat namelijk 20 jaar, zodat ze hun deuren open zetten voor alle belangstellenden. Bij 'n Spieker werd onder meer gedemonstreerd hoe er vroeger werd gewassen. Daarnaast stond er een rokende ouderwetse wasmachine, die door kolen werd verwarmd. foto: johan bolink HOLTEN - In Vosman wordt woensdag 31 oktober om 19.30 uur een mantelzorgavond ge houden. Thema's zijn: Mantel zorg, doet u dat ook?; Ervarin gen van mantelzorgers; Hulp en ondersteuningsmogelijkhe den. B. Hövels van de Zwanen hof in Zenderen verzorgt de in leiding. Daarna vertellen W. Reijlink en E. Vruggink over hun ervaringen als mantelzorgen HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk Holten houdt maandag 29 oktober van 09.30 tot 11.30 uur een vragen uurtje over de computer. Er kunnen vragen worden ge steld over alles wat met Win dows, Word en Internet te ma ken heeft. De entree bedraagt 5 euro. Voor opgave of informatie: telefoon 0548 36 27 55, Tuinstraat 2. De eindstand kwam hierdoor op 4-1. Met deze overwinning neemt Blauw Wit nu stevig de vierde plek op de ranglijst in. Blauw Wit kwam sterk voor de dag in de 43 minuten die nog resteerden. Blauw Wit mocht met een hoekschop beginnen en na drie seconden lag de bal al in het net, echter de treffer vond geen genade in de ogen van de leidsman. Het was uitstel, want kort daar na was het wel raak en stond Blauw Wit comfortabel op 2-0. Met nog twee treffers gescoord door Gerwin Schalk en Remon Müller en nog een tegentreffer van Haarlo kwam de totale eindstand op 4-1. Blauw Wit neemt hierdoor een keurige vierde plaats op de ranglijst in. Met de wedstrijd te gen koploper Glanerbrug voor de boeg weet Blauw Wit wat het moet doen om mee te blijven doen voor de bovenste plekken. Eindstand: 4-1. Blauw Wit moest zaterdag het reststukje wedstrijd tegen Haarlo afmaken. De Holtenaren woimen. foto: johan bolink

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15