Holtense mountainbikers naar wedstrijd Apeldoorn Holtens Nieuwsblad 13 m 1 Films en dia's bekijken van Espelo toen en nu Ton Heerts te gast bij ledenbijeenkomst PvdA Schennispleger achter een woning 'Op zich hebben we geen bezwaar tegen een negen holesbaan' Toeristenweg Roofvogels langer dicht Scherend over de hoofden van bezoekers Fransen over imuunsysteem Kort - Diverse aanvragen vergunningen Dinsdag 23 oktober 2007 HOLTEN - Aan de Gaarden- straat heeft woensdag 17 okto ber om 22.00 uur een schennis- pleging plaatsgevonden. Volgens de politie bleek er een man achter een woning te heb ben gestaan, die aan het mas turberen was. Het signalement van de man is: blanke man, 25 tot 40 jaar, 1.80 meter lang, blauwe trui of jas, grijze coll of shirt, spijkerbroek, vermoedelijk blauw, en aan de rechterhand droeg hij een glad de ring. De politie is op zoek naar even tuele getuigen die het voorval hebben gezien. Verlies agrarisch gebied HOLTEN - De bezwaren tegen de geplande golfbaan van boer Gerrit Lubbersen aan de Rut- gersweg in buurtschap Espelo richten zich vooral op een mo gelijke uitbreiding. Een deel van de buurtbewoners denkt dat het in de toekomst niet bij een negen holesbaan zal blijven, maar dat het complex vanwege betere exploitatiemogelijkhe den wordt uitgebreid tot een baan van achttien holes. Er zou zelfs al een tekening van de achttien holesbaan zijn ge maakt, inclusief de grond van de buurman van Lubbersen, Gerrit ten Dam. Ten Dam is ui teraard verontwaardigd over dat er tekeningen van de nieu we golfbaan zijn waarbij zijn grond wordt gebruikt. "Dat had natuurlijk nooit mogen gebeu ren", zegt Ten Dam die druk be zig is met het bouwen van een stal om het aantal koeien te kunnen uitbreiden van 66 naar 120. "Volgens de regels mogen we zelfs uitbreiden naar 200 koeien", aldus Ten Dam die he melsbreed zo'n driehonderd meter van Lubbersen af zit. In de buurt zijn inmiddels handtekeningen verzameld te gen de komst van de golfbaan van Lubbersen. "Er zijn 25 ge zinnen die er niet blij mee zijn", zegt Ten Dam. "Dat vind ik er heel wat. Maar als Lubbersen op zijn eigen grond blijft kan ik er niks van zeggen. Ik denk zelfs dat als hij aan de kant van de zandweg blijft de helft van de bezwaren van tafel gaat. Op zich hebben we geen bezwaren te gen een negen holesbaan, maar iedereen weet gewoon dat het veel groter gaat worden." Ten Dam betreurt het bovendien dat er een agrarische bestem ming verloren gaat. "Lubbersen heeft zijn grond rond de boer derij liggen. Er zijn hier echt boeren die zijn bedrijf graag over willen nemen. Als er een andere boer op was gekomen, zou ik de vlag uithangen. Maar als die golfbaan er eenmaal ligt, dan hoeven we niemand wijs te maken dat ie er ooit weer weg HOLTEN - Het college van Bur gemeester en wethouders is van plan de afsluitingstijden van de Holterbergweg (Toeristenweg) in Holten in de periode van 1 november tot en met 15 maart te verruimen van 21.00 tot 09.00 uur naar 17.00 tot 09.00 uur. Het ontwerpverkeersbesluit ligt vanaf 17 oktober gedurende twee weken voor iedereen ter inzage bij de gemeentewinkel Rijssen. In die periode kunnen bezwaarschriften worden inge diend. HOLTEN - De Holtengroep ver zorgt vrijdag 26 oktober om 20.00 uur in De Kandelaar een lezing. Henk Fransen, arts en auteur, vertelt op een originele manier over de werking van het mense lijk lichaam en hoe mensen hun gezondheid en zelfgenezend vermogen kunnen activeren. Hij kruipt daartoe in de huid van Bondgenoot, een immuun- cel, en vertelt wat deze cel in het lichaam allemaal meemaakt en hij de mens weer beter maakt. HOLTEN - Erve Deijk was afgelopen donderdag even het domein van roofvogels. Valkenier Gerrit Zandvoort verzorgde namelijk een demonstratie. Met een loer zwaait hij door de lucht, waarna de roofvogel vanuit een boom langs hem komt scheren. Niet bang uit gevallen bezoekers kregen de kans om eens zo'n grote vogel op de eigen hand te laten landen. foto: sander schepermap. HOLTEN - De mountainbike- jeugd uit Holten was rijk verte genwoordigd tijdens de wed strijd in Apeldoorn. In de categorie 8 tot en met 10 jaar was Niels Vruwink de smaakmaker uit Holten. Na een super start heeft hij de eerste volle ronde volledig het kop- werk op zich genomen. Niels viel echter terug naar een vierde plaats. Toch wist hij een keurige derde plaats te behalen. De overige Holtense rijders de den het ook prima, Roy Tem pelman negende plaats, Jeroen Vukkenk twaalfde, Gitta Bek- kemens heel knap vierde bij de dames in haar eerste mountain bikewedstrijd. Anouk Tempel man werd keurig zevende en als hekkensluiter Jorieke Vasters: negende. Bij de jongens 11 tot en met 12 jaar was Bruno Mooi- weer een favoriet voor het podi um. Hij maakte echter een flin ke schuiver. Hij werd nu knap ESPELO - Filmclub ToDaBoKr gaat vrijdag 9 november om 20.00 uur in 't Trefpunt een aan tal van haar (oude) films verto nen. Iedereen is van harte wel kom. De vrijdagavond staat puur in het teken van films en een aan tal dia's. Er is dus geen cabaret of een muzikaal optreden, maar de sfeer is als vanouds. De toegang is gratis. Consump ties dienen wel betaald te wor den. Vooral voor de wat ouderen is de bijeenkomst op zaterdag 10 november om 13.45 uur be stemd. De entree bedraagt5 eu ro. Daarvoor krijgt men twee keer koffie, twee consumpties en hapjes. Er is deze keer geen optreden. De Holtenaren deden erg hun best in Apeldoorn. Niels Vruwink wist zelfs een derde plaats te behalen. zevende Matthijs Tempelman. Achtste, Jarno Vasters tiende en Kay Smit dertiende. Bij de jongens 13 tot en met 14 jaar deed Roy Smit mee. Het was zijn eerste echte wedstrijd. Hij behaalde een twaalfde plaats. In de laatste jeugdcate- gorie 15 tot en met 16 jaar kwam Timo de Vrijer aan de start. Hij werd na een mooie strijd toch knap vijfde. HOLTEN - PVDA kamerlid Ton Heerts komt naar afdeling PvdA Rijssen-Holten. De bijeenkomst wordt gehou den in de Boschkamp in Holten en begint woensdag 24 oktober om 20.00 uur. Vooraf aan de agenda van de al gemene ledenvergadering zal Ton Heerts Tweede Kamerlid voor de PvdA een inleiding hou den over het kabinetsbeleid en gaat." Ook de achterbuurman van Lubbersen, Johan Prins, heeft bezwaren tegen de golfbaan. Hij is van plan om op zijn grond een hotel/ resort te beginnen, maar die plannen worden door kruist door de golfbaan van Lubbersen. "Er zijn gesprekken gevoerd, maar het ligt niet goed bij de gemeente", zegt Prins die zijn boerenbedrijf wil verplaat sen, maar daartoe (nog) niet de mogelijkheden heeft aangebo den gekregen. actuele zaken die de Kamerfrac tie op dit moment bezighou den. Verder is er gelegenheid om met hem te discussiëren over een aantal actuele zaken dieper in te gaan. Na de pauze zal in de algemene ledenvergadering het beleid en de plannen voor de komende jaren van fractie en bestuur be sproken worden. GEMEENTENIEUW5 Bouwaan vragen Vianenweg 245, bouwen van een schuur; Evertjesweg 9, bou wen schuur; Markollenweg 16, 01-10-07, bouw woning; Piet Heinstraat 3, verwijderen dak beschot; sloopaanvraag Holten Evertjesweg 9, slopen drie schu ren; Markeloseweg 99, kappen van honderd bomen; Korhoen- derweg 23, kappen bomen. Ontwerpbeschikkingen Langstraat 38, bouwen hal. Reguliere bouwvergunning Van Nootensweg 3, verbou wen/ vergroten bijgebouw. Bouwvergunning met vrijstel ling van het bestemmingsplan Bergmanstraat 28, verbouwen en vergroten woning. Kapvergunningen Heideweg 53, het kappen van een boom; Postweg 43, het kap pen van zeven bomen; Vianen weg 27, het kappen van negen bomen; Vianenweg 101, het kappen van vijf bomen; Voor- boersstraat 6, het kappen van vier bomen; Winkelbergweg 16, het kappen van vier bomen. Vergunning APV Kerstfair, Wereldwinkel Holten, 15, 16 en 17 november 2007, Dorpsstraat 24d in Holten. Ontwerpbeschikkingen Maatschap AJ. en J.D. Vorkink, Doorlopendedijk 8 in Holten, revisievergunning voor het ver anderen en uitbreiden van de varkenshouderij. Verleende beschikking Vitens NV, Beerdijk 2 in Holten, revisievergunning voor het uit breiden van het pompstation met een C02-installatie. Lichte bouwaanvraag Waardenborchstraat 28, plaat sen schutting. Reguliere bouwaanvragen Borkeldsweg 22, het bouwen van een rundveestal en aan bouw werktuigenberging; Pas toriestraat 48, het verbouwen van de woning. Aanvragen om kapvergunning Markollenweg 2, het kappen van vier bomen; Pannenweg 9, het kappen van drie bomen;- Vianenweg 179, het kappen van zes bomen; Winkelbergweg 37, het kappen van zeven bomen.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13