Carmova Zorg bij u in de buurt Diabetes? Carinova helpt Assertief zijn is opkomen voor jezelf Cursusprogramma oktober/november 2007 dichterbij dan u denkt Carinova Informatiebon Carinova Zorg voor uw welzijn Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.ni of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief). 2 t/m 10 november: Week van de Zorg Carinova biedt ook zorg in de laatste levensfase oktober 2007 Omgaan met spanningen, Deventer Startdatum:- 24 oktober Themabijeenkomst 'Osteoporose', Raalte Datum:25oktober Babymassage, Hardenberg (Baalderveld) Startdatum: 26 oktober Themabijeenkomst 'lekker eten met de feestdagen', Dalfsen Datum: 30 oktober Themabijeenkomst 'Osteoporose, Ommen Datum: 5 november Themabijeenkomst 'Weerbaarheid', Deventer Datum: 6 november Themabijeenkomst 'Druktemakers', Raaite Datum: 6 november Kind en veiligheid, Hardenberg Startdatum: 7 november Babymassage, Deventer Startdatum: 7 november leven met diabetes, Wijhe Startdatum: 7 november Kind en veiligheid, -Bathmen Startdatum: 8 november Borstvoeding, de beste start, Deventer Startdatum: 8 november Aromatherapie, Deventer Startdatum: 15 november Themabijeenkomst 'Regels en grenzen, Lemelerveld Datum: 21 november Leven met diabetes, Slagharen Startdatum:,26 november Groepswerk Assertiviteit en bewustwording voor vrouwen, Ommen Startdatum: 23 oktober Verlies van de partner. Ommen Startdatum: 26 november I www.carinova.nl T (0900) 8662 (lokaal tarief) Bij het behandelen van diabetes draait het allemaal om het herstellen van de glucosebalans. Mensen die dan ook regel matig hun bloedglucosewaarde meten, houden die balans beter onder controle. Ook krijgt u op die manier inzicht in de werking van uw medicijnen en het effect van uw leefgewoonten. Carinova kan mensen met diabetes op verschillende manieren helpen. Er is bijvoorbeeld een specialistisch spreekuur voor diabetici waar u terecht kunt met een verwijzing van uw huisarts. U kunt ook advies vragen aan een diëtist van Carinova of een cursus volgen gericht op diabetici. Tenslotte helpt Carinova, als dat nodig is, met verpleging en verzorging of kan zorgen voor handige hulpmiddelen. Bel (0900) 8662 voor meer informatie of kijk op www.carinova.nl In de week van zondag 28 oktober t/m zaterdag 3 november 2007 vindt weer de jaarlijkse collecte van het Diabetesfonds plaats. 32.000 vrijwilligers gaan dan op pad om te collecteren. U helpt het Diabetesfonds door middel van uw gift om wetenschappelijk Opkomen voor jezelf zonder andere mensen tekort te doen. Dat is wat u leert bij de assertiviteitsgroep voor volwassenen die Carinova regelmatig organiseert. De groep is vooral bedoeld om u meer bewust te laten worden van uw eigen gedrag. Bovendien ontwikkelt u vaardigheden waardoor u in staat bent beter contact met anderen te hebben. De groep is een aanzet om weerbaar te worden en meer zelfvertrouwen te krijgen. In de groep wordt gewerkt aan een aantal thema's. Deze zijn onder andere nee zeggen, wensen uiten, kritiek geven, reageren op kritiek, boosheid uiten, reageren op boosheid, zelfvertrouwen, complimenten geven en krijgen. Door er samen over te praten en te oefenen met deze thema's leert u de vaardigheden beter in praktijk te brengen. U wordt zich bewust van uw eigen gedrag. Deze groepscursus bestaat uit 8 -10 bijeenkomsten van 2 uur. Er kunnen maximaal 10 deelnemers meedoen. Meer weten? Bel (0900) 8662 (lokaalt tarief) of kijk op www.carinova.nl Carinova geeft ook assertviteitstrainingen voor kinderen. Bathmen looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30 Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M G.Gooszenstraat 10, H.J P Fesevurstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48;Leliestraat 27, Diepenveen AAolenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lag'e Ooelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens kamp 1, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, Lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1, Luttenberg Harmelinkstraat 13, Mariënheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg Backxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Raalte Arkelstem 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Marktstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Dr Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E Kreikenlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a. Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: 0 Personenalarmering O Particuliere zorg O Servicepakketten O Mantelzorg O Vrijwilligerswerk Stuur mij gratis documentatie. Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Naam: Voorletters: Adres: de heer/mevrouw Postcode: Plaats: Van 2 t/m 10 november vindt op initiatief van Salland verzekeringen voor de tweede keer de Week van de Zorg plaats. De zorgverzekeraar werkt hierin samen met een groot aantal zorginstanties in Overijssel en Gelderland. De Week van de Zorg is een week waarin zorgverleners en consumenten op een actieve en informatieve manier bij elkaar gebracht worden. Van een hockeydinic door Minke Booij tot internet cafés voor ouderen, van gratis sporten bij Health City tot gezonde films voor kinderen. Carinova doet vanzelfsprekend ook mee en verzorgt o.a. rondleidingendoor supermark ten in Raalte en Deventer onder leiding van een Carinova-diëtist. Meer informatie is te vinden op de websites www.carinova.nl en www.sailand.nl Palliatieve zorg is er om ongeneeslijk zieke mensen een zo hoog mogelijke kwaliteit van leven te geven. Carinova biedt deze zorg. Er is natuurlijk aandacht voor de lichamelijke klachten die iemand heeft, maar ook voor de psychische, sociale en/of spirituele problemen. Palliatieve zorg Mevrouw Ekkel, huisarts te Deventer, werkte onlangs intensief met Carinova samen bij de zorg voor een stervende vrouw: "Ze kon niets meer, alleen nog wat met haar ogen bewegen. Haar moeder kon de verzorging met meer aanDokter Ekkel zorgde ervoor dat er contact werd gelegd met de verpleegkundige palliatieve zorg van Carinova. Het leidde ertoe dat de situatie snel verbeterde: "De wijkverpleeg kundigen gingen twee keer per dag langs om haar te verzorgen. Ze kreeg een goed bed en werd netjes verzorgd." Telefoon: Veei praten Bij palliatieve zorg is er aandacht voor de patiënt en voor zijn of haar naasten. Daarbij trekken de huisarts en de wijkverpleegkundige samen op. De Coördinator van Carinova hoort van de wijkveipleegkundigen dat patiënten veel vragen hebben als het einde nadert. "We zijn soms anderhalf uur met de patiënt bezig. Niet alleen voor de lichamelijke verzoiging, maar vooral ook om te praten en vragen te beantwoorden." Die zorg stopt niet na het overlijden. Mevrouw Ekkel: "We gaan meestal een of twee keer bij de nabestaanden langs." Carinova biedt part ners de mogelijkheid om gesprekken te hebben met een wijkverpleegkundige.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 8