Werken met plezier, i is en succes! Golfen? Waarom niet?! Hypotheek Infodag P gek genoeg zaterdag 3 november a.s. rer>te betJ*60 ™adnderi r~ 1 in Holten, Nijverdal en Vroomshoop van 10.00 tot 15.00 uur Het is tijd voor de Rabobank. Y r Rabobank Dinsdag 16 oktober 2007 Als u uw golfvaardigheidsbewijs (GVB) hebt, kunt u op bijna elke baan in Nederland spelen. Een pro fessional leert u dan de kneepjes van het vak. In de begin jaren waren het vaak Engelse Pro's (golfle- raren) die les gaven. Nu komen er hoe langer hoe meer Nederlandse Pro's. In Groot-Brittannië is gol fen een populaire sport die door veel mensen wordt beoefend. En ja, u moet voor het behalen van het golfvaardigheidsbewijs wel een stukje theorie onder de knie krijgen. De trend is wel dat er in Neder land meer golfbanen komen waar u géén golfvaardigheidsbewijs nodig heeft. Zo kunt u met vrienden besluiten een dag te gaan spelen of een personeelsuitje organiseren. Vaak wordt wel een fee (vergoe ding om van de baan gebruik te mogen maken) in rekening gebracht. Net als bij iedere andere sport zijn wel dingen die aangeschaft moeten worden. Schoeisel is belang rijk. Soft spikes geven meer houvast op het gras waarop u loopt. De clubs, de sticks zoals we het per ongeluk wel eens noemen, kunt u huren of in een later stadium aanschaffen. Niet alleen sportzaken verkopen deze artikelen, ook andere winkels met een breed assortiment storten zich op de golfsport. Regelmatig zijn er goede acties. U kunt het zo gek maken als u zelf wilt. En hoe leuk het buiten zijn en spelen ook is, de afsluitende borrel in het clubhuis, eventueel met een hapje, maakt het helemaal af. Topvoetballers verdienen veel geld. We gaan niet met u in discussie of dat terecht of onterecht is. Tiger Woods, de meest beroemde golfer, kan ook goed rondkomen. Zijn jaarlijkse inkom sten worden geschat op circa zeventig miljoen euro. Ruud van Nistelrooy verdient circa veer tien miljoen euro. Misschien voor u een extra stimulans om een extra (oefen)balletje te slaan? Tinka Stertefeld is als vrouw een belangrijke schakel in de mannenwereld van de bieren. Zij zorgt er (mede) voor dat niemand zijn Grolsch bier hoeft te missen, dat de tap in de kroeg niet leeg is en dat de schappen goed zijn gevuld. Kortom, Ttnka is de steun en toeverlaat van ons bierdrinkers. I v~ Hoewel we allemaal wel beseffen wat goed voor ons is, vallen we maar al te vaak terug op oude, slechte gewoontes. We weten dat het anders moet, als we een gezond en energiek leven willen leiden. Want één ding is zeker: werken aan jezelf is werken aan je uitstraling. Je voelt je lekkerder, je straalt dit uit en ontvangt daar weer positieve reacties op vanuit je omgeving. Kor tom: je ontwikkeltje eigen vicieuze cirkel naar gezondheid, welzijn en balans. Bijna ieder een werkt met com puters. De gemiddelde werknemer 3,5 uur per dag. In de ICT is dit zelfs 7 uur per dag. Daarnaast is de computer ook thuis niet meer weg te denken: e-mail, te lebankieren, googlen... de mo gelijkheden worden steeds uit gebreider en we beleven er veel plezier aan. Er is echter ook een keerzijde: ergernissen, stress, rsi- klachten... Dit heeft niet alleen te maken met de hardware, zoals de computer of de muis, maar voor een groot deel ook met de software. Door programma's ei genhandig optimaal in te stellen, verklein je de kans op klachten zoveel mogelijk. Heb jij dat ook wel eens? Dat gevoel van 'dat heb ik toch mooi voor mekaar gekregen!' Of het gevoel van 'YESH'Als iets je gelukt is en je op dat moment even supertrots bent? Toch is het vaak lastig om van jezelf te zeggen waar je goed in bent. Dit is echter wel van belang, om jezelf te leren kennen en waarderen. Doe de test en krijg inzicht in je kwaliteiten, ook voor je werkgever is dit belangrijk. Wist je dat je werkgever - onder bepaalde voorwaarden - bijzondere ziektekosten belastingvrij mag vergoeden? Bijzondere ziektekosten zijn de kosten die niet volgens het basispakket zorgverzekering worden vergoed. De kosten van bijvoorbeeld brillen, kronen, contactlenzen en fysiotherapie zijn vaak niet of niet geheel verzekerd, maar vormen wel een flinke kostenpost die een gat in het huishoudbudget slaan. De moeite waard dus om de mogelijkheden te bekijken! Vraag naar de actievoorwaarden bij Rabobank West Twente REGIO - Golft u al? Zo niet, dan is het vast het proberen waard! Tenminste als u lekker naar buiten wilt, een beetje sportief bent, andere mensen wilt ontmoeten, graag een wedstrijd speelt en het liefst wilt winnen maar tegelijkertijd goed tegen uw verlies kunt. En als u een klein beetje 'balgevoel' hebt, dan wordt u vast helemaal enthousiast Golfen kan bijna iedereen. Het is niet een zwaar lichamelijk spel. Een golfbaan heeft vaak achttien holes. De kunst is om de kleine golfbal met een zo'n min mogelijk aantal slagen in de hole, een gat in de grond, te slaan. Een achttien holes baan loopt u in ongeveer drie uur. De afstand bedraagt dan gemiddeld zes kilometer. Kortom: een halve dag bui ten betekent de andere helft van de dag vaak nog extra energie. Hoewel er genoeg liefhebbers zijn die 'pas' in de avonduren nog een balletje slaan. En als u minder tijd heeft, dan loopt u toch gewoon ne gen holes! Golfen is ook een sociale sport. Vaak speelt u in een flight ('groepje') van twee, drie of vier spelers. En natuurlijk speelt u om te winnen, maar de gezelligheid speelt een grote rol. Door een ingenieus spelsysteem kan een geroutineerde golfer overigens verliezen van iemand die pas zijn golfvaardigheidsbewijs (GVB) heeft behaald. Dit omdat degene die minder goed speelt, meer slagen mag gebruiken om de golfbal in de hole te slaan.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 6