Holtens Nieuwsblad 30 Drie zakenmensen zetten krant op voor Holten Twee journalisten van het allereerste uur Komst van Zakengids Gemeentelijke pagina Holtens nieuws wil je niet missen, toch?! Archief van kranten naar oudheidkamer Nieuwste ontwikkeling stichting Drie zakenmensen uit Holten vonden in 1949 dat er met hun clientèle regelmatig gecommuni ceerd diende te worden om ook al in die tijd "de waar aan de man te brengen". Kort bestek Dinsdag 16 oktober 2007 Het Stichtingsbestuur van het Holtens Nieuwsblad zal zater dag 13 oktober het gehele kran tenarchief officieel overdragen aan de Oudheidkamer Hoolt'n. Dit wordt gedaan tijdens de open dag van de jubilerende oudheidkamer, die een dag eer der precies 20 jaar bestaat. Om dit te vieren wordt zowel in het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat en in de op slagloods 'n Spieker aan de Kerkhofsweg een open dag ge houden. ledereen is welkom om eens een kijkje te nemen. Er staan tal van exposities en demonstraties op het program ma. De jongste ontwikkelingen die nen te vermelden, dat per 1 april 2007 Henk Beijers, Mans Klein Velderman en Jan Wans- ink uittreden en Jan Herman ten Velde, Bert Wansink, Mark van de Maat en Peter Bulthuis (journalist) toetreden tot het stichtingsbestuur, samen met de nog zittende Herman Belt man. Uiteindelijk vindt het stich tingsbestuur dat het Holtens Nieuwsblad het medium van maatschappelijke verbonden heid is tussen de inwoners van Holten op sport-, cultureel- en zakelijk gebied en zet zich in voor de instandhouding hier van. Holtens Nieuwsblad Het 25-jarig jubileum van het Holtens Nieuwsblad werd gevierd met een receptie in Hotel Holterman. Aan de grote tafel zitten v.l.n.r. de heren Kers, Wiggers, Beijers, Klein Velderman, Wansink en Herman Beltman. Het waren Henk Beltman met een kleermakerij en dames- en herenmodewinkel, Herman Klein Velderman met een sme derij en kachel-/ sanitairwinke! en Derk Wansink met een mo lenaarsbedrijf en kruideniers winkel. Deze heren waren natuurlijk veel te druk met hun eigen za ken en moesten op zoek naar een paar goede journalisten, welke met hart en ziel wekelijks bereid waren de krant van de nodige kopij te voorzien en dan natuurlijk moest de krant poli tiek en kerkelijk in balans zijn. Zo werden de heren Wim Be ijers, ambtenaar ter secretarie van de gemeente Holten, en Jan Wiggers, dagbladinspecteur, benaderd. En met succes, beide heren schreven hun eigen verhalen en verdeelden hun werkgebied en werkzaamheden, zodat er een evenwichtige sterke krant met boeiende verhalen ontstond. Het mooie hiervan was, dat zo wel Beijers als Wiggers volledige vrijheid van schrijven hadden en dat ze daarom het Holtens Nieuwsblad ook als hun krant beschouwden. Dit alles bracht natuurlijk ook veel administratief werk met zich mee. Ook hier hadden de oprichters rekening mee gehouden, name lijk opa Beltman (gepensio neerd stationschef) verzorgde vele jaren met z'n vrouw, oma Beltman, de vele administratie ve werkzaamheden vanuit hun woning aan de Kolweg 19, des tijds. Er dient overigens vermeld te worden dat de verdienste van de beide journalisten altijd geen vetpot was. Als er een bescheiden winst was, werden er vergoedingen uitbetaald. Geen winst geen vergoeding. Dit ging echter in een goede sfeer, het was toch hun krant, nietwaar? In die jaren werd de krant ge drukt bij drukkerij Veldhuis in Raalte. Op 17 december 1976 werd het Holtens Nieuwsblad verkocht aan Uitgeversmaatschappij Van der Loeff b.v. te Enschede, wat later Wegener Huis-aan-Huis- kranten werd. STICHTINGSBESTUUR Op 18 maart 1952 werd er een officieel stichtingsbestuur van het Holtens Nieuwsblad opge richt bestaande uit: Henk Belt man - Herman Klein Velder man - Derk Wansink - Wim Be ijers - Jan Wiggers met als pro deo administratief medewerker opa Beltman. BETAALDE KRACHT Na verloop van zo'n 10 jaar na men de administratieve werk zaamheden zo toe, dat er naar een betaalde kracht werd uitge zien en gevonden in de heer Gerrit Kers, oud VW beheerder van Holten. HERMAN BELTMAN Toen op 2 augustus 1962 Henk Beltman plotseling overleed, werd zijn zoon Herman Belt man benaderd om z'n vader op te volgen en tot op heden maakt hij nog steeds deel uit van het Stichtingsbestuur. KLANKBORD Op verzoek van de nieuwe eige naar van het Holtens Nieuws blad bleef het hele Stichtingsbe stuur instant met als doel, om als adviseur en klankbord voor het grote krantenconcern uit Enschede te dienen, echter zon der zeggenschap. WISSELINGEN IN BESTUUR In januari 1979 nam Henk Be ijers de plek van z'n vader over in het stichtingsbestuur. Vervolgens nam Mans Klein Velderman in januari 1980 de plek van zijn vader over en dit deed Jan Wansink in januari 1982 de plek van z'n oom. TABLOIDFORMAAT Sinds 1 januari 2007 wordt het Holtens Nieuwsblad op tabloid formaat gemaakt, waardoor het een handzamere en makkelijk leesbare krant met kleurendruk geworden is. Wim Beijers was ambtenaar ter secretarie van de gemeente Holten, en werd benaderd om voor het Holtens Nieuwsblad te gaan schrij ven. Vanaf het begin tot de jaren 1985 waren de abonnementen bijna dekkend voor de gemeen te Holten, hierna begonnen op zeggingen binnen te komen en de advertentie-inkomsten terug te lopen. Ook ontstonden in die jaren meerdere gratis huis-aan- huiskranten. Totdat het stich tingsbestuur met het idee kwam om naast het Holtens Nieuwsblad een Zakengids in het leven te roepen, een gratis huis-aan-huiskrant in Holten bij.niet-abonnees van het Hol tens Nieuwsblad, Markelo, La ren en Bathmen, zodat de ad verteerder een groter attentie- gebied kreeg en zodoende er meer geadverteerd ging wor den. De Zakengids was het Hol tens Nieuwsblad zonder kopij en dit gaf de krant weer een po sitief financieel gezicht. Ook Jan Wiggers, dagbladinspecteur, ging voor de Hoolter Kraante schrijven. Beiden hadden de volledige vrijheid om te schrijven. Daarom beschouwden ze het Holtens Nieuwsblad ook als hun krant. Toen de fusiegemeente Rijssen- Holten een feit werd, begon het gevecht om het plaatsen van de openbare gemeentelijke aan kondigingen, die zou voor het Holtens Nieuwsblad het einde van haar bestaan betekenen als zij deze niet mocht plaatsen in het Holtens Nieuwsblad. In 2002 heeft het stichtingsbe stuur met de financiële mensen van Wegener Huis-aan-huis- kranten zich met sterke argu menten verdedigd voor het be houd van het Holtens Nieuws blad, wat door burgemeester Jan Lonink is beloond door het plaatsen van de gemeentelijke aankondigingen. Helaas moet het Stichtingsbe stuur constateren, dat de ge meente de laatste paar jaar het gemeentenieuws niet meer via het Holtens Nieuwsblad publi ceert. Hopelijk verandert dit nog eens weer terug in het Hol tens Nieuwsblad, want de krant staat onder druk. Elke week ai het nieuws thuis bezorgd. U hoeft er de deur niet voor uit, u kunt ADSL en internet missen als kiespijn, zelfs de stroom kan uitvallen, u heeft altijd het laatste nieuws leesbaar in uw handen, uit de omgeving van Holten, Espelo, Dijker- hoek. En de kosten? Een bekeuring minder per jaar en u zit ge beiteld... Vul de bon in en stuur deze op naar: Holtens Nieuwsblad Postbus 692,7500 AR Enschede t.a.v. serviceafdeling Of lever de bon in bij: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7,7451 BL Holten Dhr/ mevr: Adres: WoonplaatsPostcode: Telefoon: Bankrekening: Handtekening: 49,50 euro per jaar (betaalwijze: per acceptgiro) 47,80 euro per jaar (betaalwijze: automatisch)

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 30