Scouting Waardenborch op zoek naar nieuwe leiding Gezellige kaboutermiddag Koopzaterdagavond bij Ten Hove Kindermode THE READ SHOT Onze collectie is we artikelen. Van S.Com Kousen met linten, b< miiUots, Mooie basic s verschillende kleuren. Bouwstraat 7a - Rijssen - 0548 540033 6 dagen geopend Rijssen Haarstraat 54 T. 0548 - 512 652 Postkantoor Rijssen Dinsdag 16 oktober 2007 24 HOLTEN - De Scouting Waar- denborchgroep Holten is naarstig op zoek naar drie nieuwe leiders. Door verschil lende oorzaken zit de scout- groep, met tien jongens van elf tot en met veertien jaar, zon der leiding. "Helaas is het zo dat onze scouts momenteel zonder lei ding zitten", zegt Sascha Koershuis van Scouting Hol ten. "Alle leiding die er was is om verschillende redenen ver trokken; vanwege verhuizin gen en de werkkring. Tot nu hebben we het op kunnen vangen door leiders van ande re groepen en oudere scouts in te zetten als tijdelijke krach ten. Maar om de groep goed te laten draaien is één vaste teamleider nodig met hulp van twee extra leiders die el kaar eventueel kunnen afwis selen", aldus Koershuis die zelf al vijfjaar leidster is van de welpen en kabouters. "Ik heb er heel veel plezier om met die jonge kinderen om te gaan, maar een oudere groep doe ik liever niet." De Waarden- borchgroep bestaat sinds be gin jaren zestig. Elke zaterdag morgen komen de leden bij een. Tegenwoordig gebeurt dat in de blokhut St. Joris- borch aan de Liezenweg in Holten. De blokhut wordt ge deeld met BE St. Joris Overijs sel, een scoutinggroep voor jongens en meisjes in de leef tijd van zes tot dertig jaar met een lichamelijke handicap. Scouting Waardenborchgroep Holten telt momenteel onge veer dertig leden. Er is een welpen- en kaboutergroep met jongens en meisjes van zeven tot en met elf jaar, een scoutgroep met jongens en meisjes van elf tot en met veertien jaar, een RSA-groep met jongens en meiden van veertien tot achttien jaar en een STAM-groep voor leiding en oud-leden vanaf achttien jaar. "In alle jaren dat de Waardenborchgroep bestaat hebben wij al vele bestuursle den en leidinggevenden zien komen en gaan. Vaak stoppen All Star Johart Crüyff Noble Bltie Geox l Clarks Humberto Björn Borg Esprit Mephisto Greve #:>!t=CCCM Gattino Geox Twins Track-Style Brakkies Compagnucci Van Bommel Gabor Le Coq Tommy Hilfiger All Star Esprit SPM Bronx Hogl JJ Bladelli Clarks Ecco Verhulst X-sensible Johan Cruyff Jochie Froxy Bo-Bell Piedro De scoutinggroep in Holten is vaak aanwezig bij activiteiten om demonstraties te geven. FOTO: JOHAN BOUNK mensen omdat zij een gezin netje starten of door hun werk geen tijd meer hebben", zegt Koershuis. "Als teamleider stuur je je team aan in het be denken van opkomsten en communiceer je met de ou ders via ouderavonden, e- mail, nieuwsbrieven en indien nodig op afspraak. Nieuwe lei ders krijgen na drie maanden een cursus aangeboden via Scouting Nederland om hun vaardigheden bij te spijkeren, wat over scouting te leren en contacten op te doen met on der leiding van andere groe pen. Als de scoutgroep zou verdwijnen zou dat betekenen dat er een belangrijke schakel tussenuit valt. Kinderen die te oud worden voor de welpen en kaboutergroep kunnen niet verder en zullen daardoor ge noodzaakt zijn te stoppen met scouting", aldus Koershuis. (info: 06-51116991). ESPELO - Kinderboerderij Dondertman maakt zich op voor het bezoek van de inmid dels bij velen bekende kabou ters Appie, Eppie, Okkie en Ukkie. In een toepasselijk de cor verzorgt het ludieke viertal zaterdag 20 oktober een als vanouds oergezellige middag met drie komische avonturen. Stuk voor stuk thema's die jong en oud ongetwijfeld veel vermaak bieden. De voorstellingen (14.00 - 15.00 - 16.00 uur) worden gra tis aangeboden, wel geldt de normale entreeprijs van de kinderboerderij. Gratis par keergelegenheid is ruim schoots aanwezig. Teneinde een optimale uit voering te bewerkstelligen heeft Dondertman voor pro fessionele headsets en een grimeur gezorgd. Ook het be kende Ploplied is meerdere malen te horen en alle kinde ren mogen dan spontaan met Appie, Okkie, Eppie en Ukkie meedansen en -zwaaien. Wie wil mag na afloop zelfs om een handtekening vragen. Om de kaboutermiddag extra glans te geven mogen de kin deren verkleed als kabouter naar de kinderboerderij ko men. Kinderboerderij Dondertman is vanwege de herfstvakantie ook volgende week alle dagen - dus ook maandag - geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Haarstraat 44 - Rijssen www.rijssen.readshop.nl MEER DAN LEZEN ALLEEN

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 24