Salland 2de park Casa Familia Sponsoractie voor clubs bij Cl000 Holtens Nieuwsblad Open dag Oudheidkamer met wasmachine uit 1940 Holtens Nieuwsblad 23 in Dorpskerk Bungalows Nieuw vakantiepark begint vorm te krijgen Opbrengst niercollecte Afsluiting overgang Bouw bungalows reformatorisch parasa Familia is ondertussen in volle gang Actie tegen Groot-Vletgaarsmaten Dinsdag 16 oktober 2007 R1ISSEN/ HOLTEN - De kerke lijke inslag is een belangrijke peiler onder het nieuwe bunga lowpark van Casa Familia aan de voet van de Holterberg. Dat stelt directeur Henk van Ben- tem van Casa Familia uit Rijs wijk. "We richten ons op reformatori sche gezindten, al is iedereen welkom in ons park. Maar de zondagsrust is een belangrijk punt. Die zal gerespecteerd moeten worden", aldus direc teur Van Bentem. Op het park van Casa Familia aan de Vianenweg staan inmid dels al enkele bungalows. In to taal worden er 39 luxe vakantie woningen gebouwd. Het ver krijgen van de benodigde ver gunningen had nogal wat voe ten in de aarde, want de proce dures liepen tot aan de Hoge Raad, zo weet Van Bentem die in de herfstvakantie met de ver koop van de bungalows begint. "We hopen de bungalows in het tweede kwartaal van 2008 op te kunnen leveren, zodat we dan onze gasten kunnen ontvan gen." Het bungalowpark Sal land is het tweede project voor Casa Familia dat eerder al in Voorthuizen met de realisatie van een bungalowpark is be- gonnen. Daar is het project in middels gevorderd tot de twee de fase. De Ardennen en Sauer- land zijn andere locaties waar Casa Familia werkzaam is. Het Zeeuwse Yerseke stond ook op de kaart van Casa Familia, maar dat gaat voorlopig niet door. "Daar zijn we er niet uitgeko men", aldus Van Bentem die in Salland wél de vergunningen rondkreeg voor een reformato risch bungalowpark. Dat de keus op het 'rooie' Hol ten is gevallen en niet op het 'christelijke' Rijssen is volgens Van Bentem een gevolg van het feit dat er in Rijssen geen ge schikte locatie voor handen was. "En Rijssen-Holten is na tuurlijk één gemeente", zegt Van Bentem. "Het park bevindt zich in een prachtig natuurge bied en Rijssen ligt als het ware op loopafstand. Want de kerk blijft voor ons belangrijk. Dat spreekt onze achterban aan." De bungalows van Casa Familia tellen twee verdiepingen en zijn geschikt voor zes personen. Ze komen op een ruime kavel van zo'n 500 vierkante meter eigen grond met een bruikbaar vloer oppervlak van circa 95 vierkan te meter. De inhoud van de wo ning bedraagt ongeveer 250 ku bieke meter. De prijzen zijn vanaf 175.000 euro. Als aanne mer is Allure Bouw BV uit Enter gecontracteerd. Bouwteam Va riant uit Werkendam zorgt voor de bouwbegeleiding en advise ring. Naast koop is ook huur mogelijk. HOLTEN - Koor Campanella zal zondag 28 oktober om 14.30 uur een middagconcert geven in de Dorpskerk. Het concert heeft als thema: A Rose Of Love en zal een luchtig en roman tisch karakter hebben. Er wor den koorstukken uitgevoerd van: Antonin Dvorak, George Shearing en Edward Elgar. Het koor staat onder begeleiding van Ian van Dijk en medewer king wordt verleend door pia nist Roel Praas en Contrabassist Andrew Read. De toegangsprijs voor het concert is 5 euro voor volwassenen en 3 euro voor kin deren tot en met 12 jaar. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Momenteel loopt er onder anderen een grote spon soractie voor de plaatselijke sportverenigingen en een kwartetactie waarbij klanten kunnen sparen voor gratis arti kelen. Bij de sponsoractie voor de Hol- tense sportclubs scoren vooral de voetbalverenigingen Blauw Wit en Holten goed, zo meldt Dikkers. In totaal is er 13.000 eu ro voor de Holtense sportclubs te verdelen. In december zal een proefavond voor alle spe ciale kerstproducten worden georganiseerd, met vele nieuwe artikelen. "We gaan zeker niet stilzitten nu de verkoop rond is. Ook de komende maanden ho pen wij dat de klanten onze C1000 weten te vinden. Na de verkoop zullen mijn man, Marco Rensen, en ik ons volle dig gaan richten op onze C1000 in Twello, en proberen iets meer mst in ons gezin te bren gen." HOLTEN - Actiegroep Houdt Holterbroek Groen gaat zater dag 3 november om 11.00 uur actie voeren tegen Groot-Vlet- gaarsmaten. Zij doet dit door op de hoek Dorperdijk - Doorlo- pendedijk een groot 'verkeers bord' te onthullen. Holtenaar en PvdA-Statenlid Wim Dalhuisen gaat het bord onthullen. "Zo ongeveer elke gemeente wil een nieuw industrieterrein. Ter wijl het ene terrein nog lang niet vol is, wordt er in de buurt al weer een nieuwe aangelegd. Ook is er veel leegstand; liever nieuw dan naar een bestaand terrein lijkt het wel", zegt Anton van Beek van de actiegroep. "Een voorbeeld hiervan is Groot-Vletgaarsmaten. Aange toond is dat de behoeftebereke ningen van de gemeente niet kloppen; niemand in de raad wil het horen. In de buurt kun nen ruimtebedrijven terecht en daarmee is Groot-Vletgaarsma ten overbodig; niemand in de raad wil het horen". Daarnaast komt er een landelij ke campagnekrant van Milieu defensie waarin Groot-Vlet gaarsmaten ruim aandacht krijgt. Rijssen-Holten staat vol gens Anton namelijk in de Top 5. De krant wordt huis aan huis bezorgd, zoveel mogelijk door vrijwilligers. De kranten zullen vanaf zater dag 3 november worden ver spreid in Holten. Wie mee wil helpen met de verspreiding, kan zich melden bij Anton van Beek, telefoon 0548-363799. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-hutskranten BV, behorende tot Wegener NV, m samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur. W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreldklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur G.j.M. ter Hedde Directie: J.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Aan de Vianenweg wordt al druk gebouwd aan nieuwe wegen en nieuwe bungalows. Hier komt namelijk het bungalow park Casa Familia met zo'n 39 vakantiewoningen in boerderijstijl. Het gaat om een reformatorisch vakantiepark, waar de zondags rust hoog in het vaandel staat. foto: sander scheperman HOLTEN - De collecte van de Nierstichting heeft in Holten 3933 euro opgebracht. De col lecte werd van 16 tot en met 22 september gehouden. Alle ge vers en collectanten worden be dankt. De nieren zijn van le vensbelang voor een gezond en vitaal leven. Dat is de bood schap die de Nierstichting uit draagt. Elke financiële steun is van welkom op giro 88.000. HOLTEN - Vanwege werkzaam heden aan het spoor worden een spoorwegovergangen tijde lijk afgesloten. Het gaat om de Beukenlaan, Drostendijk, Kei- zersdijk en Zanddijk. Deze wot- den afgesloten in de nacht van woensdag 17 op donderdag 18 oktober 2007, van 00.00 tot 07.00 uur. Verkeer wordt met behulp van borden hiervan op de hoogte gebracht. VERVOLG VOORPAGINA HOLTEN - Deze open dag be gint om 10.00 uur, voor geno digden en vrijwilligers, op de raadszaal van het voormalige gemeentehuis aan de Dorps straat te Holten met de officiële overdracht van de collectie Hol tens Nieuwsbladen. Vanaf 10.30 tot 16.00 uur kunnen begunsti gers en andere belangstellen den terecht in het voormalige gemeentehuis aan de Dorps straat en in de opslagruimte "n Spieker aan de Kerkhofsweg. In het voormalige gemeentehuis aan de Dorpsstraat is de exposi tieruimte met de thema-exposi tie over de Klearwinkel geopend en kan men de prachtige au thentieke burgemeesterskamer bewonderen. In de voormalige raadszaal en elders in het ge bouw zijn op een reeks publica tieborden historische artikelen en historische advertenties uit de Holtens Nieuwsbladen te le- Oudheidkamer Hoolt'n bezit sinds kort een authentiek weefge touw uit 1834. Annie Halleen-Scholten zal om 11.00 uur en om 14.00 uur een demonstratie weven verzorgen. FOTO: SANDER SCHEPERMAN zen. Leden van de werkgroep genealogie zijn aanwezig voor het geven van inlichtingen over stamboomonderzoek en wel licht kunt u informatie krijgen over uw eigen (Holtense) fami lie. De werkgroep bibliotheek zal historische nota's en andere documenten laten zien. In de opslagruimte 'n Spieker zijn alle opgeslagen artikelen en mate rialen te bezichtigen. Zo kan men er de eerste 'bijna volauto matische wasmachine' zien.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 23