Holtens Nieuwsblad 20 'Ik was donders ondeugend, maar niet gemeen' Beleef het mysterie van de nacht Bromfietsen gestolen uit loods Vèèrkaante Viefkop in boekvorm Column HOLTEN-Op de boer derij aan de Evertjesweg 1 komt in augustus 1947 Ger- rit Jan Jansen ter wereld. Roepnaam Gerrit, in het dialect Gert PROFIEL: GERRIT JAN JANSEN Agenda Dinsdag 16 oktober 2007 HOLTEN - Bij Natuurdiorama Holterberg is in de herfstvakan tie (13 tot en met 28 oktober) van alles te doen en te beleven. Zaterdagavond 27 oktober wordt een bijzondere avond. Om 21.30 uur kan men deelne men aan Het Mysterie van de Nacht. Deze tocht door de don kere Holterberg staat in het te ken van het donker en de verha len van de Holterberg. Reserve ren gewenst. Natuurdiorama Holterberg is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur, zondags van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: natuurmuse um: 0548-361979 of kijken op de website: www.museumholter- berg.nl HOLTEN - Nabij de brandweer garage aan de Waagweg in Hol ten bleek vrijdag 12 oktober in braak te zijn geweest in een loods. In maart dit jaar is daar ook ingebroken en gereedschap weggenomen. Er stonden toen oude motoren, die zijn toen blij ven staan. Nu is er weer inge broken, maar de oude motoren waren reeds elders onderge bracht. Wel werd uit de loods vier oude bromfietsen; twee van het merk Mobylette EEG, een van Mobylette met liggende tank en een bromfiets merk Suhl een Duitse bromfiets weg genomen. Ook werd een aan hanger, een gesloten bagagewa gentje, ontvreemd. Wis en waarachtig hè'k ter nen hèèkel an at ze mie het bos in stuurt. Toch gebuurt det mangs en det hooft neet altied vekèèrt te wèèr. Vaake kömm ie der starker wier uut. Lèèst de kraant'n der mar op noa. Harm uut Riess'n wörd'n vuur'n tiedje terugge het bos in e stuurt met het börsbeeld van Belcampo. Nanns mögge den bloot neerzett'n. Noe mag'n gröt- ts'n schriever, diet de ge meente óóit hef e had, in Riess'n in de bibliotheek stoa. Harm vrögg zich of woet den kop noa de ten toonstelling mött bliem'n. De börgemeister gif het ant woord in de kraante. Bord zóch noa móóie ideeën bie de opening van't nieje ge- meentehuus. Dit is het ei van Columbus. Doar heurt e thuus, Belcampo, in Riess'n op't gemeentehuus. Ie könnt Harm neet vuur de tweede kèèr met den kèèrl het bos in stuur'n. Zóó dach Gert van't Nöss ok. Hij lött zich neet langer het bos in stuur'n. Wie kent amoal de meining'n diet ter bint oaver het HJ Waansikt- racee. Ik kan mie hèèl good begriep'n, det t'unr in't ver- kèèrde halsgat schött, noet garage Stukker begint te mekkern. Ai kiekt noar den kroam doar urn de duure hen, dan vroag ie oe of woe- Bazaar, Diessenplas Holten, woensdag 17 oktober 2007, 14:30 - 21:00 Voor Gert van Eertjes is Holten alles voor hem: "Ik ben hier geboren, heb hier mijn hele leven met plezier doorgebracht, ik ga niet meerweg." foto: sander scheperman "En internationaal ook, want een Chinees kan geen Gerrit uitspre ken", zegt Van Eertjes. Als bij naam droeg hij Van Evertjes, naar het erf waar hij geboren rumme of doar niks an wórdt e doane. De gemeente is a tied'n gangs. Det mött vuur de leu zóó rap meugelijk achter de rugge wèèr. Ai zóó lange in de rotzooi zit, geet ter de wille zóó gangswieze wal of. Het is good dai zóó of en touw in 'n emmer bloast. Hebt ze in de road wier zinnige dinge te beproat'n. Wat dè-nk ie der van ai lèèst det op alle kampèèrterrein'n in de ge meente de vaste sleurhutt'n zestig vèèrkaante meter meugt wèèr, behalve op'n Haspel. Die leu stuurt ze met 54 meter het bos in. Noe hekket idee det disse leu zich neet mar zóó n'bos in loat stuur'n. Doar heurj nog wa meer van, diet kómt der wis en waarachtig starker wier uut, ak ze good kenne. Ge lukkig bint der ók wier móóie dinge. De wichter wordt bie dagcamping 'n-Witt'n an de Borkeldweg 'n -bos in e stuurt um paddesteule te zeuk'n en as't an de atletiek- club lig stuurt ze ongeveer tweiduuzend hardlóöpers 'n- bos in met de Diepe Helloop. As leste, mi-nder móói, wörd'n mie kluppie met drei-nulle duur Hoarle het bos in e stuurt. Vief weds- tried'n, ééne maagere pu- nte, doa köi'n bos neet met uutkömm'n. Wie blieft ver- trouw'n höóld'n det iederene der starker uutkump. Wis en waarachtig. De Vèèrkaante Viefkop werd, in het dialect werd dat ver basterd tot Eertjes. Zijn jeugd tot en met de lagere school, die hij doorbrengt op de School met de Bijbel, omschrijft Van Eertjes is een woord als 'ge weldig'. "Ik was donders ondeu gend, maar niet gemeen. Had al tijd humor in de klas en zat dan ook meestal achterstevoren", lacht hij. Het deerde zijn school- canière niet: Van Eertjes was een goede leerling. Na de zesde klas, vertrekt hij dan ook naar de HBS in Almelo en dan gaat het mis in het leven van de dan twaalfjarige Gert. Zijn moeder wordt in sep tember '59 ziek en overlijdt in de eerste maand van het volgende jaar. Als jongste van vier, die ook nog eens de pubertijd op zijn pad vindt, is het zwaar voor Van Eer tjes. Hij zoekt zijn eigen weg, wordt een echte puber en krijgt moeilijkheden op school. Uitein delijk gaat hij terug naar de ULO in Holten. Aan het eind van de rit haalt hij toch zijn MEAO diploma en krijgt een 'prachtig, mooie baan' bij een society accountants kantoor in Amsterdam bij Nieu- wenhuis, Jansen en Oosterhuis. Oosterhuis is de opa van Trijntje, die later bekend wordt als zange res. "Ik was derde assistent en mocht het koffertje met attribu ten dragen. Ik vond het helemaal niets", vertelt Van Eertjes. Hij pakt zijn biezen en komt terecht bij Vaassen en Schoenmaker in Deventer. In de plasticfabriek komt hij voor het eerst in aanra king met kunststof. "Maar toen was ik nog echt recalcitrant hoor", bekent Van Eertjes. Toch gaat het hem goed: in '72 trouwt hij met Berta Bekkemens, hij rijdt een auto van de zaak, bezoekt beurzen in het buitenland en leert naar eigen zeggen een vak- We schrijven 1984 als het bedrijf opvolgingsproblemen krijgt. Van Eertjes besluit de oplossing niet af te wachten en neemt ontslag. „Ik had toen iemand moeten vra gen, hoe gaan we verder? Maar ik zocht nog steeds zelf de oplossin gen", vindt Van Eertjes. Hij krijgt een baan als vertegenwoordiger en trekt met verpakkingsmateri aal langs slachterijen en vleesver werkingsbedrijven. Het bedrijf waar hij voor werkt heeft echter Naam: Gerrit Jan Jansen Bijnaam: Gert van Evertjes Geboren: 28-08-1947 In: de Beuseberg, in de boer derij waar hij nu woont Huwelijkse staat: getrouwd torrijden met Berta Bekkernens Kinderen: Erwin en Agnes Hobby's/ passies: CJV, SV Holten, paasvuur, karbit schie ten, autocross, carnaval, mo- een heel andere filosofie dan Van Eertjes en na 3,5 jaar staat hem dat zo tegen, dat hij vertrekt Ruim twee jaar is hij werkzaam in de golfkartonsector als hij via Fenny van der Wijk, de voorzitter van Gemeentebelangen, in con tact komt met diens man Roelf. Van Eertjes zit op dat moment in de PR-commissie van GB. Het gaat goed, de partij groeit van twee naar vier en zelfs naar zes zetels en dus vraagt de voorzitter Van Eertjes meer te doen. "Ik ver telde dat ik dat niet wilde, dat ik voor mezelf wat wilde beginnen, al was het maar een patatkraam. Ze zei me dat ik eens met Roelf moest gaan praten", vertelt Van Eertjes. Dat doet hij en in 1991 begint hij zijn eigen bedrijf: Per- fon in Goor. "Toen ging er een heel andere wereld voor me open", aldus Van Eertjes. Hij heeft, naar eigen zeggen, een 'su- permooie tijd'. In 1999 verkoopt hij zijn aandeel in het bedrijf en in 2002 stopt hij helemaal. Hij raakte bevriend met een Hong Kong Chinees en heeft er nog steeds goede contacten. Inmiddels is Van Eertjes druk met de Ploppcap, het dekseltje op het glas, dat moet voorkomen dat er tijdens het uitgaan drugs, of andere nare dingen in "je drankje worden gegooid. "Als je geluk hebt, krijg ik vanmiddag nog een telefoontje van een mo gelijke distributeur", zegt Van Eertjes. En waarachtig, het tele foontje komt: Paardekoper gaat met Van Eertjes en de Ploppcap in zee. Er hebben zich ook al meerder sponsoren aangediend; het wachten is op de grote lance ring. En is, als het aan Van Eertjes ligt, vast in Holten. Want Holten, dat is hem alles. "Ik ben hier gebo ren, heb hier mijn hele leven met plezier doorgebracht, ik ga niet Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Film Ober, Boschkamp, donderdag 18 oktober 2007, 20:15 Totaalleegverkoopdag, Winkel Zwar- tepad 8 en loods Jeurlinkswegzaterdag 20 oktober 2007 Open dag Oudheidkamer, Holten, za terdag 20 oktober 2007, 10:00 Kabouterfeest, Kinderboerderij Don- dertman Meester Bosweg Espelo, za terdag 20 oktober 2007, 14:00 - 16:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 ANBO Holten: gezamenlijke bijeen komst ouderenbonden, Boschkamp, donderdag 25 oktober 2007, 14:30 Passage Holten: P. Janse over Oosterse orthodoxse kerk, Kandelaar, donder dag 25 oktober 2007, 20:00 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest, Bonte Paard Dijker- hoek, zaterdag 27 oktober 2007 Concert koor Campanella, Hervormde kerk Holten, zondag 28 oktober 2007, 14:30 Wijkavond Holten, Gemeentehuis Hol ten, dinsdag 30 oktober 2007, 19:30 Halloween op Holterberg, Natuurdio rama Holterberg, woensdag 31 okto ber 2007, 17:00 - 20:00 meer weg. ik ken alle menselijke verhouding hier, ik ken de men sen en dat is wel eens makkelijk", zegt Van Eertjes. En de mensen hier bevallen hem goed. "Ze zou den wel wat meer ondernemend mogen zijn, maar Holten heeft een goede bevolking", vindt Van Eertjes. Het Holtens Nieuwsblad hoort daarbij volgens hem. "Het Holtens Nieuwsblad moet hét communicatiemiddel worden in Holten, zoals het dat vroeger was. En wij moeten met zijn allen een module vinden waardoor dan kan en dat kan zat", vindt Van Eertjes. Hij stelt voor het Hol tens Nieuwsblad tot een gratis krant te maken. De Holtense bedrijven en middenstand moeten zorgen dat dat betaal baar is, door er hun schouders onder te zetten. "En er zijn er best die dat willen", weet Van Eertjes. HOLTEN - Mans van Sangel geeft een boek uit met als titel De Vèèrkaante Viefkop 2006. Het boek is uiteraard in het Hol tens dialect. Het is een boek ge worden dat weergeeft wat er in Holten in 2006 zoal gespeeld heeft. Alle hoofdstukken heb ben in het Holtens Nieuwsblad gestaan. Wie interesse heeft, wordt ge vraagd om een mailtje te sturen. Hieraan zit geen enkele koop verplichting vast. Er wordt al leen een bericht teruggestuurd wanneer het boek in de boek winkel te verkrijgen is. Mailen kan naar t.deijk@hetnet.nl. NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Handbaltoemooi basisscholen, Mos- sink, donderdag 8 november 2007, 17:00 - 19:00 Korenavond, Holten, vrijdag 16 no vember 2007 V&T Holten: ds. Astrid Douma over geestelijke verzorging in ziekenhuis, Irene, dinsdag 20 november 2007, 20:00 Zangavond Holtens Mannenkoor, Hol ten, vrijdag 23 november 2007 ANBO Holten: schaapherder Hans Ab- bink, Boschkamp, donderdag 29 no vember 2007, 14:30 Passage Holten: ds. J. Buitenhuis over een lach en traan in de zorg, Kande laar, donderdag 29 november 2007, 20:00 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 Passage Holten: kerstavond door joke Verweerd, Kandelaar, maandag 17 de cember 2007, 20:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 ANBO Holten: kerstmiddag, Bosch kamp, donderdag 20 december 2007, 14:30 Festival voor niet-professionele kunst schilders en expositie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 27 de cember 2007 JANUARI Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 3 janu ari 2008 Passage Holten: nieuwjaarsbijeen komst, Kandelaar, donderdag 3 janu ari 2008, 10:00 Nieuwjaarsreceptie buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard Dijkerhoek, dinsdag 8 januari 2008 V&T Holten: drs. A.M. Wachters-van der Grinten-over paradijsverhaal in Bij bel, Kandelaar, dinsdag 15 januari 2008, 20:00 Passage Holten: jaarvergadering, Kan delaar, donderdag 31 januari 2008, 20:00 Gert van Evertjes OKTOBER V&T Holten: excursie naar ISN Vumus Emre Moskee in Almelo, Kandelaar, dinsdag 16 oktober 2007, 19:00 Kindervoorstelling Het Snotmysterie, Boschkamp, woensdag 17 oktober 2007, 14:00 - 15:00

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 20