Wedstrijd stop door blessure Holtens Nieuwsblad 15 op verzoek Nieuw assortiment Unicef Jongeren overleven in Ardennen Klim Pieter van Wieringen in uitzendingen Radio 350 Gebroken enkel zorgt voor staking wedstrijd Blauw Wit - Floralia Scholieren laten eigen kunstwerken zien uur later HOLTEN - In een spor tief duel moest scheids rechter Van der Velde de wedstrijd Blauw Wit - Haarlo enkele minuten na rust staken. Kort nieuws Vergunningen gemeente AED-apparaat naar andere hangplek Cursus EHBO kan van start gaan Expositie Krebbers Dinsdag 9 oktober 2007 HOLTEN - Radio 350 gaat Pieter van Wieringen volgen tijdens zijn trip naar de top van de Kili manjaro. Pieter hoopt met de klim geld op te halen voor de Clini- Clowns. De eerste uitzending is zondag 14 oktober om 14.15 uur. Daarna zal maandag 15 ok tober om 21.15 uur, woensdag 17 oktober om 20.15 uur en zondag 21 oktober om 14.15uur contact met hem worden ge zocht. Radio 350 is te beluiste ren op de 105.2 MHz en via de kabel op de 104.1 MHz. Martijn Forkink, de laatste man van Sp. Haarlo, werd door een eigen speler zodanig geraakt dat hij waarschijnlijk zijn enkel ge broken heeft. Na onderling overleg is besloten het duel te staken. Na een rommelige be ginfase nam Blauw Wit steeds meer het initiatief. Hierdoor had Sp. Haarlo vele overtredin gen nodig. Blauw Wit haalde te weinig rendement uit de vele vrije trappen. De grootste kans was voor de goed spelende Re- mon Müller, hij draaide goed weg bij zijn tegenstander en schoot direct op doel, doch de doelman van Sp. Haarlo re ageerde attent. Blauw Wit zette de tegenstander nog eerder on der druk om zodoende de ver diende voorsprong af te dwin gen. Toch duurde het tot vlak voor rust voordat de voor sprong een feit was. Het was wederom Remon Muller die zijn tegenspeler uitspeelde en 'met een steekbal Harald Beid- man bediende, deze schoot hard de 1-0 binnen. Even later had Blauw Wit weer moeten scoren doch het schot van Niels Hoekman was te zacht. De eni ge kans voor Sp. Haarlo was en kele seconden voor de rust, de verdediging lette even niet op zodat een aanvaller van Sp. Haarlo alleen op doelman Kolk man af kon gaan, gelukkig voor Blauw Wit was hij zelf net zo verrast zodat hij hopeloos faal de. In de tweede helft werd Har ald Beldman vervangen door Rolf van Kreij. Blauw Wit speel de vol op de aanval. Het was in valler Rolf van Kreij die in de diepte aangespeeld werd, met zijn snelheid omspeelde hij een aantal spelers van Sp. Haarlo. Om de aanvaller alsnog af te stoppen raakte een speler van Sp. Haarlo medespeler Forkink op een zodanige ongelukkige manier dat deze waarschijnlijk zijn enkel gebroken heeft. Hij werd met een ambulance naar het ziekenhuis in Deventer af gevoerd. Kort na rust werd het duel dus gestaakt bij een 1-0 tussenstand. HOLTEN - Het verzoekplaten- Programma van Radio 350 'Op Verzoek Met Fred' is voortaan een uur korter. Het programma wordt zondags uitgezonden en duurt nu van 13.00 tot 15.00 uur, in plaats van 12.00 tot 15.00 uur zoals altijd het geval was. Radio 350 is te beluisteren op 105.2 MHz en op de kabel op de MHz. HOLTEN - Unicef heeft dit na jaar een nieuw verkoopassorti ment van kaarten en cadeaus samengesteld. Kaarten om de beste wensen over te brengen, agenda's en kalenders met fo to's van lachende kinderen. Prachtig briefpapier of waterle liekaarsen. Speelgoed zoals een speelmat met onder meer heli kopter, auto, vorkheftruck en een vrachtwagen. Schattige ba byartikelen zoals de knuffelbeer en een 'muziekschaap' met een slaapliedje. Dick Bruna heeft speciaal voor Unicef de illustra tie gemaakt voor Nijntje-bestek, Nijntje-mokken en Nijntje-bor- den. Elke aankoop zorgt voor blijde gezichten. Niet alleen hier maar ook in de 155 ontwikke lingslanden waar Unicef actief is. Want met de verkoopop brengst helpt Unicef kinderen op het gebied van gezondheids zorg, voeding, schoon water, en onderwijs. Verkoop: Beldman Holterenkstraat 22 - telefoon 363193; Bogaard Churchil- lstraat 41 - telefoon 362398; Os- sewaarde Erve Broekhuis 20 - telefoon 365086; Piek Churchil- lstraat 105 - telefoon 363004; Stam Erve Broekhuis 23 - tele foon 655037; Trotsenburg Houtweg 27 - telefoon 362823; Bekkemens Erve Lukensveld 38 - telefoon 366603; Wereldwin kel, vrijdags op de markt. AANVRAGEN EN VERLEEND Aanvraag vergunning Oude Stationsweg 13, het bou wen van een toegangspoort Oude Stationsweg 13, het intern verbouwen van de woning Borkeldsweg 85, kappen 5 bo men; Vianenweg 59, kappen 1 boom; Winkelbergweg 2, kap pen 4 bomen Ontwerpbeschikkingen waarbij burgemeester en wethouders het voornemen hebben vrijstel ling van het bestemmingsplan/ vergunning te verlenen. Artikel 15 Wet op de Ruimtelijke Ordening Holten Valkenweg 9, bouwen bijge bouw Artikel 19, lid 2 Wet op de Ruim telijke Ordening Rijssen Hoek parallelweg Markelose- weg-Langstraat in Holten en een perceel tussen de Brekeld- laan en de Turfweg in Rijssen, aan te leggen carpoolplaats De Haspel in Holten met boscom- pensatie op een perceel tussen de Brekeldlaan en de Turfweg. Verleende vergunningen Meester Bosweg 2, bouwen overkapping Manenschijnsweg 19, wijzigen te bouwen bedrijfswoning Fazantenweg 2, kappen bomen APV/ Drank- en Horecawet Wet op de Kansspelen Exploi tatievergunningen Langstraat 6, Drank en Horeca- vergunning, Bospark De Hoge Haspel BV. Vergunningen APV Levende kerststal, Stichting Kinderboerderij Dondertman, 23 en 26 december 2007, Mees ter Bosweg 5 in Holten Rondje Holtens Kultur(hus), Programmaraad Kulturhus Holten, 3 november 2007, ge meentehuis Holten Schenken zwakalcoholische dranken, W.H. Fronenbroek, 23 en 26 december, Meester Bos weg 5. HARTMASSACE HOLTEN - De AED (hartmassa geapparaat) die bij de Liezen- boerderij aan de Larenseweg hing, is verplaatst. De nieuwe hangplek is het pand van de Fietswereld, aan de kant van de Larenseweg. Voor meer info over AED's, check de website: www.ehbo- holten.nl VOLDOENDE DEELNAME HOLTEN - Er zijn voldoende deelnemers om de EHBO-cur- sus door te laten gaan. Uit erva ring weet de EHBO dat mensen zich laat aanmelden. Soms zelfs wanneer de cursus al is gestart. Er wordt maandag 22 oktober gestart en er wordt snel door het programma gegaan. De EHBO roept belangstellen den op om zich snel aan te mel den, zodat er voldoende lesboe ken kunnen worden besteld. Meer informatie: Johan Schup- pert, voorzitter@ehbo- holten.nl, www.ehbo-holten.nl, telefoon 0548-367722. PASTEL EN OLIEVERF HOLTEN - Voor de tweede keer exposeert I. Furste - Krebbers uit Holten in de huisartsenprak tijk. Krebbers volgde een oplei ding aan de AKI in Enschede. In de jaren '65 tot en met '81 woonde zijn in West-Afrika, waar zij zich toelegde op het schilderen van portretten. Te rug in Nederland maakt zij be halve portretten ook kleurrijke landschappen. Haar voorkeur gaat uit naar portretteren van mensen en dieren. De technie ken zijn pastel, olieverf en ge mengd. De expositie is te be zichtigen van 1 oktober tot en met eind januari. DIJKERHOEK - Basisschool Dijkerhoek stond afgelopen vrijdag in het teken van de jaarlijkse Floralia. Scholieren hadden zelf leuke knutselwerken gemaakt die tijdens deze dag werden tentoongesteld. Verder waren er verschillende spelletjes te doen en natuurlijk het Rad van Avontuur. foto: johan bounk HOLTEN - Negen jongeren die regelmatig jeugdhonk de Lie- zenboerderij in Holten bezoe ken hebben een zeer geslaagd survivalweekend in de Belgi sche Ardennen gehad. Dit survivalweekend werd geor ganiseerd door Elixer Jeugd werk Projekten in samenwer king met het jongerenwerk van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten. Er zijn dat weekend diverse uit dagende activiteiten onderno men. Op vrijdag stond klimmen en abseilen van een dertig me ter hoge rots centraal en is er 's avonds na het spelen van een levend Stratego in het bos geno ten van de gezelligheid rond het kampvuur. De jongeren ston den zaterdag voor dag en dauw op voor een pittige mountainbi ke toch van maar liefst 2,5 uur. Na het mountainbiken over Enkele jongeren van de Liezenboerderij hebben meegedaan aan een survivalweekend in de Ardennen. steile hellingen, rotsen en door ren zelf hebben georganiseerd de modder, stonden er drie sa- en begeleidt. Na een heerlijk menwerkingsopdrachten op maaltijd hebben de jongeren 's het programma, die de jonge- avonds laat nog een heftige dropping met gps van 5 kilome ter gelopen. Na 3,5 uur zwoegen in het pikkedonkere bos, natte weilanden en door de modder plassen kwamen ze weer aan op de camping. Zondag, de laatste dag, hebben de jongeren 14 ki lometer gekanood over rivier de Ourthe. Het hele weekend is er overnacht op een camping in het plaatsje Sinsin en hebben de jongeren alles zelf gedaan: koken en afwassen. Tijdens dit weekend stonden lef hebben, gezelligheid, je eigen grenzen verleggen, elkaar helpen, door zettingsvermogen en samen werken centraal. Het doel van dit survivalweekend is dat de jongeren deze competenties weer in kunnen zetten in hun vrijwilligerswerk in het jeugd honk, maar ook in hun dagelijk se leven. Voor meer informatie: www.seeyouholten.nl

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15