Diepe Hel mikt op 2000 lopers Speurtocht naar paddenstoelen Holtens Nieuwsblad Carlos Flores laat zich kaalscheren op braderie Hollens Nieuwsblad 11 Valkenshow met vele roofvogels Kabouterfeest Debutanten badminton Fietsen kijken Wie is de mol? Scholieren Holterenk aan de slag met geheimen Organisatie hoopt op record aantal deelnemende hardlopers Diepe Hel Holterbergloop Profoto krijgt duizend euro HOLTEN - De braderie die onlangs in de Verzet- straat werd gehouden, heeft 800 euro opge bracht. Dinsdag 9 oktober 2007 HOLTEN - De organisatoren van de Diepe Hel Holterberg- loop hopen dit jaar de grens van tweeduizend deelnemers te kunnen slechten. Nieuw is de Kidsrun die aan het programma is toegevoegd. Daarnaast kun nen de lopers kiezen uit de ge bruikelijke afstanden van twee, vijf en tien Engelse mijlen. De twintigste Diepe Hel wordt za terdag 27 oktober gehouden. Start en finish zijn dit jaar in het centrum van Holten. Van daar uit gaan de lopers zo snel moge lijk 'de berg op' en 'de diepe hel in'. "Het zijn vooral de hoogte verschillen en de schitterende, bosrijke omgeving, die deze loop aantrekkelijk maken", stelt Marja de Jong van de commis sie Diepe Hel Holterbergloop. "Voeg daarbij een uitstekende organisatie en een goede sfeer en zowel lopers als publiek kun nen volop genieten. Normaal gesproken hebben we zo'n 1600, 1700 deelnemers, over al le afstanden, maar dit jaar gaan we voor tweeduizend", stelt een strijdlustige De Jong die ook een aantal toppers aan de start ver wacht van de hoofdact, de tien mijl, tevens een KNAU-wed- strijd. "Maar welke toppers er komen is nog niet bekend. Dat horen we meestal pas vlak van- tevoren. De makelaars van de lopers wachten vaak tot het laatste moment, maar we heb ben de ervaring dat ze wel ko men", aldus De Jong die zelf niet meeloopt, maar haar man, Hans Kaffener, en haar twee kinderen, Koen en Luuk, wel. De start van de Diepe Hel Hol terbergloop is afwisselend in Holten en in Nijverdal. Het ene jaar betreden de lopers de Sal- landse Heuvelrug dus vanuit het centrum van Nijverdal en het andere jaar vanuit Holten. Alle lopers van de Diepe Hel be ginnen dit jaar hun wedstrijd vanaf het Kalfstermansplein, dat midden in het dorp ligt. Bin nen enkele minuten zijn de lo pers het dorp uit en kan het klimmen beginnen. Het par cours gaat over de toeristenweg door de bossen op de Holter- berg en is geheel verhard en ver keersvrij. De schitterende om geving van de Sallandse Heu velrug, waar de Holterberg on derdeel van is, is tevens een ste vige uitdaging voor zowel recre atieve als wedstrijdlopers. Tra ditiegetrouw trekt de langste en zwaarste afstand, de tien mijl de meeste deelnemers. De laatste jaren varieerde dat van bijna 900 tot 1062 lopers in 2005. De organisatie van de Diepe Hel Holterbergloop is in handen van de atletiekverenigingen van Holten en van Nijverdal, AV Holten en Atletics. Voorinschrij ving is mogelijk tot en met 23 oktober. HOLTEN - Gerrit en Jannie Zandvoort geven donderdag 18 oktober om 14.00 uur een spec taculaire roofvogelshow bij Erve Deijk aan de Churchillstraat 19 in Holten. Ze laten verschillende roofvo gels vliegen. Er zijn buizerds, valken, uilen en een gier met een spanwijdte van 2,20 meter. Sinds kort zijn Gerrit en Jannie in het bezit van een witkopzee arend en Siberische Oehoe. Of ze deze laten vliegen is nog een verrassing. Voor meer informatie: telefoon 0548-366169. HOLTEN - Bij de dagcamping aan de Borkeldweg in Markelo zijn woensdag 17 en zaterdag 20 oktober allerlei activiteiten spe ciaal voor kinderen in en rond de informatieboerderij 'n Wit ten. Kinderen kunnen een padde stoelenspeurtocht maken en voor volwassenen en kinderen is er gelegenheid om op bepaal de tijdstippen onder leiding van een gids met een excursie mee te gaan. In 'n Witten zelf, is doorlopend een klankbeeld over de wereld van de schimmels en padde stoelen, een kleine expositie van onder meer paddestoelen en een infokraam. Voor de allerkleinsten is een kleurtafel ingericht. De toegang is gratis. Deelname aan de speurtocht of een excur sie kost 0.50 euro voor kinderen en 1 euro voor volwassenen. Aangeraden wordt om zelf een spiegeltje mee te nemen. Informatie: telefoon 0548 362620 of www.ivnmarkelo.nl HOLTEN - Fotoclub Profoto krijgt van het Prins Bemhard Cultuurfonds duizend euro voor het project Van analoog naar digitaal. Bijna alle leden van Profoto hebben in de afge lopen twee jaar de overstap van analoge naar digitale fotografie gemaakt. De clubdoka heeft door deze ontwikkelingen zijn functie als doka verloren. Daar naast waren er nog geen moge lijkheden voor digitale fotobe werking en presentatie. Daar om werd het project Van ana loog naar digitaal opgezet voor de aanschaf van een laptop, de (dure) benodigde software, een callibratieapparaat en een prin ter. De investering loog er niet om: er was totaal drieduizend euro nodig om alles te kunnen aanschaffen. De uit 25 leden be staande fotoclub kon zelf dui zend euro investeren en voor de overige tweeduizend euro werd een beroep gedaan op het Prins Bemhard Cultuurfonds en het projectenfonds van een bank. ESPELO - Bij kinderboerderij Dondertman wordt zaterdag 20 oktober het Kabouterfeest gehouden. De kabouters Ap- pie, Eppie, Okkie en Ukkie zor gen die middag voor veel ver maak voor jong en oud met drie voorstellingen: 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Kinderen mogen verkleed als kabouter komen. De voorstellingen zijn gratis, wel geldt de normale entreeprijs. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur W.H. Beyers, secretaris, Kollingseff 4,7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 053 - 4842 446 of verspreidklachten@whk.wegener.nl Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@vyhk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail; p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BL Holten (tot donderdags.) Advertentie- adviseu r Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur: C.J.M. ter Hedde Directie: j.V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.]. jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Het nieuwe seizoen is weer begonnen voor de bad minton en dat betekende voor een aantal jeugdleden dat het de eerste keer was dat ze in competitie verband een wed strijd hadden. De partijen van jeugd BC Hol ten 1 werden vrij snel afgewerkt, maar er werd geen partij ge wonnen door de spelers. Eindstand 8-0 Flits Wierden. HOLTEN - De politie houdt een fietsdagkijkdag op donderdag 1 november. Wie zijn of haar fiets kwijt is geraakt, kan hier van 16.00 tot 19.30 uur kijken of de ze ertussen zit. Wie de vermis sing heeft aangegeven bij de po litie, wordt verzocht de aangifte mee te nemen. De fietsen zijn te bezichtigen op het Politiebureau van Rijssen, aan de Molenstalweg 17 a. Ondanks het slechte weer, toch een goed bedrag te noemen. Ook was er een inzamelingsac tie met een bodembedrag van 300 euro voor het kaalscheren van Carlos Flores, een van de bestuursleden. Dit bedrag werd aan het eind van de middag ge haald. Het doel van de braderie was om geld in te zamelen voor projecten van de Stichting Manos Amigas in Colombia. De stichting heeft ten doel: Het verbeteren van de leefomstan digheden van ontheemde of kansarme families in Colombia; Het ondersteunen van organi saties in Colombia die het doel ondersteunen; Projecten te on dersteunen en uit te voeren ge richt op het doel, waarbij deze projecten voldoen aan de vol gende aspecten: duurzame ont wikkeling van het milieu, plaat selijke participatie door de ge meenschap, continuïteit, en daarnaast aandacht schenken aan de situatie van kinderen; In Nederland aandacht te vragen voor deze veel voorkomende problematiek in Colombia. Buurtbewoners en vrijwilligers hielpen mee om de braderie in de Verzetstraat in Holten een succes te maken. HOLTEN - De Holterenkschool vult het thema Geheimen op eigen wijze in. De kinderen werden geconfronteerd met een schatkist. Daarna kregen zij de opdracht mee: Wie is de mol? Zij moeten op zoek naar wie de mol is, gebaseerd op het populaire tv-program- ma. N atuurlijk is het uiteindelijk de bedoeling om kinderen te interesseren in het lezen van leuke boeken. foto: sander scheperman Carlos Flores liet zijn hoofd kaalscheren voor het goede doel. Het was onderdeel van de braderie die in de Verzetstraat werd gehouden.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 11