r^p W Holten nogmaals naar Olst Scholieren op voeten en fietsen naar school Holtens Nieuwsblad 19 Eenvoudige zege voor handbalherenteam Uitslagen wedstrijden ponyclub Bergruitertjes kinderen Driedubbele beenbreuk Martijn Tiekink zet wedstrijd stil Uitslagen BC Holten 5 Blauw Wit Evensong Campanella Hardlopen Verkennen parcours Diepe Hel Holterbergloop Holtenaren nemen punten mee uit Wilp Dinsdag 2 oktober 2007 HOLTEN - Jongens en meisjes in de leeftijd van 9 tot 12 jaar die willen leren springen kunnen ook dit seizoen naar de nieuwe Springgroep van SV Bato. De lessen zijn elke donderdag van 17.00 tot 18.00 uur in de gym zaal aan de Rietbergstraat. Met behulp van de lange mat, springkussen, trampoline, dub bele trampoline, kast, bok en de tumblingbaan worden specta culaire sprongen aangeleerd. Aan de eerste twee lessen kan vrijblijvend worden meegedaan om te ontdekken hoe leuk springen is. Voor vragen, Ma- rietje Eggink: 0548-36 60 30. HOLTEN - Wederom geen pun ten voor W Holten dit week end, maar ook geen puntverlies na de wedstrijd tegen Overwe- tering. Wel was er groot mense lijk leed bij de ploeg van de W dat nog veel erger aanvoelt dan verlies. Martijn Tiekink brak in de zestigste minuut op drie plaatsen zijn onderbeen. Hier na werd de wedstrijd abrupt ge staakt omdat er gewacht moest worden op de ambulance en het slachtoffer niet mocht be wegen. De staking gebeurde bij een 1-0 achterstand, die vlak voor het fatale moment was gevallen. Holten begon slecht aan de wedstrijd en was het eerste kwartier een beetje zoekende. De gastheren uit Olst speelde Holten in deze fase van het kast je naar de muur en de ploeg mocht zich gelukkig prijzen met het goede keeperswerk van Joop van de Vosse. De doelman sleepte de roodzwarten door het eerste spervuur en zodoen de kon Holten meer vat krijgen op de wedstrijd. Dit resulteerde in een paar goede kansen voor de ploeg van Peter Harthoorn. Met de brilstand op het score bord konden de ploegen aan de thee. Vlak na de vijftien minu ten bijkomen leek Holten nog niet helemaal wakker. Vijf mi nuten na rust mocht de spits namelijk veel te makkelijk weg draaien in de zestien en kon hij van dichtbij de bal langs Van de Vosse plaatsen. Maar de tegengoal was slechts een aai vergeleken met de kei harde tik die de ploeg tien mi nuten later op de neus kreeg. Een afvallende bal viel voor de voeten van Bulsink en Tiekink. Beide spelers praatten niet met elkaar en zo kwam het dat bei den vol voor de bal gingen. Tiekink, die waarschijnlijk een verwoestende knal in gedachte had, raakte in zijn doelpoging medespeler Bulsink. Een secon de later was er paniek op het veld en was iedereen druk geba rend om medische hulp. Spe lers trokken wit weg bij het zien van het gebroken been van de verdediger. Extra sneu was het dat de speler diezelfde ochtend nog van het veld was geplukt bij het tweede om de weggevallen Verkuil te vervangen. Een uur na het drama ging de brancard de ambulance in op weg naar de operatietafel in Deventer. Hier werd de diagnose van een driedubbele breuk gesteld. Holten zal dus nog een keer op bezoek moeten in Olst om het restant van 35 minuten in te ha len. HOLTEN - Koor Campanella verzorgt zondag 7 oktober een Evensong in de Dorpskerk in Holten om 19.00 uur. Het the ma is Stel je vertrouwen in de Heer, gebaseerd op psalm 37. Een Evensong is een soort ve sperviering, een zang- en bezin ningsbijeenkomst. Tijdens de Evensong is er ook gemeente zang naast de door Campanella gezongen hymnes. Het orgel zal worden bespeeld door Henk Linker en het koor staat onder leiding van Jan van Dijk. HOLTEN - BC Holten 5 moest naar Raalte om te spelen tegen Kwiek 2. Harrie Menkhorst en Me Bijen verloren in drie games en Henk Zeeman en Marie Die- penbroek kwamen niet verder dan twee games. Henk en Har rie wonnen in drie games, met 23-21. De dames wonnen in drie games, ook hier werd de derde gewonnen (21 -19)De ge mengd dubbel van Alie en Har rie werd gewonnen met 21 -9, de tweede game ging verloren. De derde werd gewonnen: 21-14. HOLTEN - De Diepe Hel Holterbergloop start zaterdag 27 oktober vanaf Kalfstermansweide. Om alvast te oefenen, werd afgelopen zondagmiddag het parcours al verkend. Zo werd de vijf en tien mijl al gelopen. De bedoeling is om zaterdag 13 oktober nog een met belangstellenden het parcours te lopen. Voor meer informatie: www.diepehelholterbergloop.nl foto johan bolink HOLTEN - De Haarschool heeft vorige week mee gedaan met het landelijke thema: Op voeten en fietsen naar school. De kin deren werden in deze week ge stimuleerd om zoveel mogelijk te voet of per fiets naar school te gaan. De achterliggende ge dachte is, dat zo weinig moge lijk ouders hun kind per auto naar school brengen. De kinde ren leren daardoor ook eerder zelfstandig aan het verkeer deel te nemen in plaats van op de achterbank van de auto van hun ouders. Het aantal kinde ren dat zelfstandig naar school gaat, neemt in rap tempo af. De verkeersouders van de Haar school hadden voor elke groep een fraaie 'thermometer' ge maakt. De kinderen die te voet of per fiets kwamen, mochten een sticker op de thermometer plakken. Kinderen, die gingen carpoolen met andere ouders mochten ook een stikcer plak- HOLTEN - In de uitwedstrijd te gen HCD '97 hebben de heren opnieuw een eenvoudige zege geboekt. De thuisploeg kon slechts met zes spelers aantre den waardoor het voor Holten een makkie werd. Binnen een kwartier leidde Holten met 10- 1. Vooral via de breaks liep het uitstekend. HCD zag kans iets terug te komen, maar toen Hol ten de draad eenmaal oppakte liep het simpel uit naar een 15-7 ruststand. Na rust kreeg de thuisploeg geen enkele kans meer. Toen ook nog een HCD speler licht geblesseerd raakte, maakte de scheidsrechter er na een kwartier in de tweede helft een einde aan en werd de 23-7 stand van dat moment geno teerd als eindstand. ken. De auto moet dan wel op afstand van de school worden geparkeerd. In de loop van de week werden er steeds meer sti ckers geplakt. De school sloot op deze manier aan bij het pro ject De Verkeersslang welke een paar jaar geleden is uitgevoerd. Voor hun inzet werden de kin deren beloond met een cadeau tje, door de verkeersouders Syl via Jurjens en Erika Wolff. HOLTEN - Voor ponyclub de Bergruitertjes was er zaterdag 22 september een wedstrijd in Heino. Myrthe Barvelink be haalde hier met Nightmare in de klasse L categorie E een eer ste prijs. Beau Barvelink behaal de in die categorie, met haar po ny Xarola, een tweede plaats. Britt Barvelink behaalde met Beukenhofs Sundra in de klasse L categorie D een vierde plaats. Zaterdag 29 september was de eerste dag van het jaarlijkse Herfst Indoor Luttenberg. Kim Hiebrink was daar met haar po ny Marlotte. Zij behaalde in zo wel het klassieke als progressie ve klasse L categorie E parcours maar liefst twee keer een eerste prijs. Dit leverde haar een fina leplaats op voor zondag 30 sep tember. Hier behaalde zij de vierde plaats van de klasse L HOLTEN - Blauw Wit begon stormachtig aan de wedstrijd tegen Wilp en probeerde de te genstander direct te overbluf fen. Al snel leek de 0-1 te vallen, maar deze werd nog vanwege buitenspel afgekeurd. In de achtste minuut was het wel raak. Jurrian Paalman werd op rechts diep gestuurd. Hij speel de de bal hard en laag voor het doel waar Remon Müller bij de tweede paal op de goede plek stond om de bal tegen de tou wen te jagen. Blauw Wit ging door en bleef snel storen in de opbouw van Wilp waardoor de bal snel werd veroverd of Wilp werd gedwongen de lange bal te geven. Dit leverde diverse kan sen op. In de 17e minuut schoot Niels Hoekman op doel, maar de bal werd geblokt. Bij het uit verdedigen werd de bal hard op de borst van een andere verde diger geschoten en rolde daarna het doel in voor de 0-2. Wilp probeerde door strijd te le veren terug in de wedstrijd te komen. Na een half uurtje spe len werd de spits van Wilp op de zestien meter aangespeeld. Hij kreeg even een fractie teveel ruimte en wist zich goed vrij te draaien en schoot direct op goal voor de aansluitingstreffer 1-2. In de laatste minuut voor rust werd de bal fraai in de verre hoek gedraaid: 2-2. Een poging van Remon Müller was daarna raak: 2-3. Bij een diepe bal van Wilp dook William voor de bal en had deze klem. De spits kwam echter met een sliding hard in op de keeper en wist de bal zo alsnog in het doel te werken. Dit doelpunt werd natuurlijk afgekeurd, maar William moest met een dubbele bloedneus flink ver zorgd worden maar kon uitein delijk gelukkig verder. Maarten Kruimelaar ontweek op het middenveld een tackle en speelde de bal achter de ver dediging. Harald kon deze bal oppikken en richting doel gaan. Alleen voor de keeper faalde hij niet en scoorde de 2-4. Bij de volgende hoekschop werd een vrije trap aan Blauw Wit gege ven vanwege duw en trekwerk. Dat de bal nog direct uit de hoekschop het doel in draaide was daarom niet meer van be lang. Kort voor tijd ging Jurrian nog een keer diep en legde de bal panklaar voor Harald die zijn tweede van de middag leek te maken. De grensrechter con stateerde echter buitenspel. OVERWINNING Na afloop van de verkeersweek op de Haarschool, werden de kinderen beloond met onder meer een reflectorset.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19