Boekenmarkt nu in twee grote tenten Jaarreisje Bejaardensociëteit Uitgifte van start De Meenhorst Holtens Nieuwsblad 14 Toeristenbelasting gaat met twee cent omhoog Feest Diessenplas tweede in verkiezing beste Nederlandse zorgcentra Tiende veiling en rommelmarkt hervormde gemeente Holten Radio 350 over Diessenplas Kort nieuws Aanvragen bouwvergunning Aanvragen kapvergunningen Ontwerpbeschikking Bouwvergunningen Vergunningen APV Werkzaamheden Aalpolsweg Wijkavond kern Holten Burgerpanei vaker raadplegen HOLTEN-Deuitgifte van appartementencom plex De Meenhorst gaat eindelijk van start. Dinsdag 2 oktober 2007 HOLTEN/ RIJSSEN - De toeris tenbelasting gaat volgend jaar in de gemeente Rijssen-Holten iets omhoog. Nu bedraagt de kosten nog 0,77 euro per per soon per nacht. Dit wordt 0,79 euro. Deze belasting geldt sinds 2003 in de gemeente en wordt geheven voor het houden van een verblijf met overnachting door bezoekers van de gemeen te in hotels, pensions, vakantie onderkomens, mobiele kam- peeronderkomens, niet be roepsmatig verhuurde ruimten en op vaste standplaatsen. HOLTEN - Na het geweldige succes van vorig jaar (opbrengst 13.000 euro) houdt de veiling commissie van de Nederlands Hervormde Gemeente in Hol ten zaterdag 6 oktober 2007 al weer de tiende veiling/ boeken marktdag in en om het gebouw Irene. Het doel voor dit jaar is: Vereni gingswerk Ned. Hervormde Ge meente. Alle verenigingen moe ten soms hard werken om za ken financieel gerealiseerd te krijgen. Wij hopen hen een klein handje te kunnen helpen om eens wat extra's te kunnen doen. Het kan aanschaf van materiaal zijn of het uitnodigen van de spreker die je zo graag had willen hebben. De vereni gingen zijn inmiddels allemaal geïnformeerd. De boekenmarkt (achtduizend stuks) is al een begrip geworden in Holten en omgeving. Op zich niet verwonderlijk, want alle minder goede boeken van een jaar daarvoor worden vernie tigd. Per onderwerp of serie worden de boeken voor een aantrekkelijke prijs aangebo den. Per rubriek is alles keurig gesorteerd. Aanvang boeken markt 9.00 uur De veiling wordt bezocht door gemiddeld 150 enthousiaste bezoekers. Eigen lijk te weinig voor zo'n groot dorp.Voor Holten is een veiling eigenlijk een uniek gebeuren. Soms heb je een kast voor 5 eu ro en een andere keer een schil derij voor 100 euro of men zit letterlijk voor een euro op de eerste rij. Om de kwaliteit van de veiling niet verloren te laten gaan worden er maximaal 150 goederen geveild. Hoe meer mensen hoe leuker en span nender de veiling. Vanaf 10.00 uur bezichtiging. De veiling start om 13.30 uur. Er zullen weer ruim driedui zend oliebollen worden gebak ken. Tevens zijn alle artikelen die binnen zijn gekomen maar niet worden geveild, verzameld in een grote tent. Omdat het gymnastieklokaal aan de Tuin straat is afgebroken, worden er twee tenten gehuurd met in to taal 500 vierkante meter opslag ruimte. Voldoende voor de boe kenmarkt en rommelmarkt. Inlichtingen: Johan Veneklaas Slots telefoon 0548-364067, Herman Koopman, telefoon 0548-362066. HOLTEN - Het programma Midweekspecial van Radio 350 zendt woensdag 3 oktober om 20.00 tot 21.00 uur een verslag uit over het feest bij Diessenplas rond hun behaalde tweede plaats. Hierin onder meer een interview met Bea Kieskamp van Diessenplas. Het program ma is in Holten te luisteren op de frequenties: 105.2 MHz en op.de kabel 104.1 MHz. HOLTEN - Bejaardensociëteit Holten maakte afgelopen dins dag haar uitgesteld&jaarreisje. De bus vertrok om 9.00 uur van af de Kandelaar met chauffeur Frank Huffenzenter naar Twen te. Het eerste bezoek werd ge maakt in de Gildenwerkplaats, het Dinkelwerk in Beuningen, waar de koffie klaarstond. Daarna konden de reizigers al les bezichtigen. Mooie sieraden en schilderijen, gemaakt door Karin Veldhuis uit Tubbergen en prachtige beelden, gemaakt uit steen. Ook werden er kaarsen gemaakt in verschillende soorten, die men kon kopen. De leden van de bejaardensoos vertrokken daarna richting res taurant 't Sterrenbos waar een uitgebreid diner klaargemaakt was. Na lekker gegeten te hebben, ging de reis verder voor de rou te van het programma longe Leu en Oale Groond. Een medespeler uit de serie gaf goed uitleg en vertelde van de vele locaties waar het program ma was opgenomen. Terug in het restaurant werd een quiz gedaan over de deel nemers uit de serie. Drie dames en een heer wasten alle twaalf vragen goed te beant woorden. HOLTEN - Ondanks dat Diessenplas tweede is geworden in de verkiezing van beste Zorgcentra in Nederland, werd er afgelopen woensdag goed feest gevierd met het Swing String Quartet. HMV kwam met de majorettes langs voor een serenade. De dag ervoor werd de delegatie die naar de prijsuitreiking in Utrecht ging al uitgezwaaid door de leerlingen van de Haarschool en de bewoners van ZoZijn. Bea Kieskamp: "We werden onthaald alsof we nummer een waren geworden!" foto: johan bolink GEMEENTENIEUWS - Postweg 35, vergroten recre atiewoning - Vianenweg 235, plaatsen tuin huisje - Keizersweg 22, bouwen ber ging - Kolweg 9, vergroten van de woning - Postweg 102, vergroten van de recreatiewoning en oprichten berging - Dorpsstraat 65, kappen van drie bomen - Enkweg 11, kappen van negen bomen - Mossinkserf achter nummer 21, kappen van vijf bomen Oude Hellendoornseweg 12, verbouwen/ vergroten woning. - Oude Stationsweg 13, plaatsen dakkapellen - Winkelbergweg 21, vergroten recreatiewoning - Verkoop kerstkaarten, NH- kerk Holten, van 15 oktober tot 15 december. - Nationale voedselactie, Dor- kas Hulp Nederland, 8 en 10 no vember in de gemeente. - Innemen standplaats, Salland Verzekeringen, vrijdagen in 2008, parkeerplaats Tuinstraat. - Plaatsen reclameborden, Bi zon Media Groep, van 5 tot 15 mei, in de gemeente. WEGAFSLUITING HOLTEN - Wegens werkzaam heden wordt de Aalpolsweg, tussen Beusebergerweg en Sprengenweg, tot en met 12 ok tober afgesloten voor het ver keer. Een wegafsluiting kan lan ger duren als de werkzaamhe den dat noodzakelijk maken. GEMEENTEBIJEENKOMST HOLTEN - Voor de inwoners van de wijk kem Holten wordt dinsdag 30 oktober om 19.30 uur een vyijkavond gehouden in het gemeentehuis aan de Smidsbelt. Inwoners van deze wijk ontvangen hebben hier voor een uitnodiging ontvan gen. VIA WEBSITE HOLTEN/ RIJSSEN - Het bur gerpanel van de gemeente zou vaker geraadpleegd moeten worden. Dat staat in de pro grammabegroting over 2008. Proefsteeksgewijs werden bur gers gevraagd om zitting te ne men in het burgerpanel. Via de website van de gemeente kun nen zij inloggen om daarna een mening te geven over beleids ontwikkelingen waarop de ge meente graag wil weten hoe het publiek erover denkt. Het moet het draagvlak van het gemeentelijk beleid vergroten door de burgers er bij te betrek ken. Een ander middel is om twee wijkavonden per jaar te gaan houden en jaarlijks een klantte- vredenheidsonderzoek te laten uitvoeren. aantal op de uitgifteavond niet wordt geloot, kan 35 euro in schrijfgeld terugkrijgen. Ook wie naar aanleiding van de loting geen keus heeft kunnen maken, kan 35 euro terugkrij gen. Het appartementencomplex bestaant uit winkelruimte op de begane grondvloer, tien appar tementen op de eerste en twee de verdieping met bergingen en een aantal parkeerplaatsen in het souterrain. De ontwikkeling en realisatie is in handen van bouwbedrijf Roosdom Tijhuis in Rijssen. De appartementen variëren in oppervlakten van 112 vierkante meter tot 161 vierkante meter inclusief balkon, berging en parkeren. De prijzen variëren van 285.000 euro tot 415.000 euro, vrij op naam. Al enkele jaren ligt het bouwter rein aan de kruising Dorpsstraat - Kolweg braak, maar komt er schot in de bouw. De uitgifteavond staat gepland voor donderdag 1 november. Wie mee wil doen, kan op dë website van de gemeente: www.holten.nl een inschrijffor mulier uitprinten. Deze dient uiterlijk 11 oktober om 12.00 uur persoonlijk te worden ingeleverd te worden bij makelaarskantoor Vincent aan de Dorpsstraat 33. Het inschrijfgeld bedraagt 50 euro per persoon en dient uiter lijk 18 oktober op de rekening van de gemeente bijgeschreven te zijn. Ook wie zich ooit eerder heeft ingeschreven moet zich op nieuw inschrijven. Zij krijgen niet automatisch een uitnodiging voor de uitgifte avond. Wie op basis van het punten- De voorkant, zoals het appartementencomplex De Meenhorst er uit moet komen te zien.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 14