Nido de winter door Motocrossweekend op Zuurberg Holtens Nieuwsblad 7 helpt ^'nter ^ecco zor&voor extra mankracht bij Nido ANBO begint seizoen met dia's over China inschrijving Fietstoertocht over Holterberg Uitzendbureau zorgt voor personeel in hoogseizoen autocross Slechte eerste helft W Holten Vrije markt Dinsdag 18 september 2007 HOLTEN - ANBO Holten houdt donderdag 27 september om 14.30 uur in De Boschkamp een bijeenkomst. Christien Kronenberg uit Hol ten zal een diapresentatie geven over China. Verder staan de vol gende bijeenkomsten gepland: donderdag 25 oktober een geza menlijke bijeenkomst van beide ouderenbonden; donderdag 29 november komt schaapsherder Hans Abbink uit Eibergen ver tellen over zijn werk; donderdag 20 december houdt de ANBO een kerstmiddag. RUSSEN/ HOLTEN - Adecco gaat gedurende de winter maanden zo'n 125 personeels leden voor Nido aantrekken. Het gaat niet alleen om mede werkers op de afdelingen as semblage en magazijn, maar ook om hoog opgeleide technici als tekenaars en constructeurs. De bedoeling is dat het perso neel elk jaar weer terugkeert bij Nido. Daarom is tussen beide partijen ook een contract gete kend voor een periode van drieënhalf jaar. Volgens Theo Spijkerman, de regiomanager van Adecco, heeft Nido elk jaar gedurende zeven maanden ex tra persoijeel nodig. "Nido is echt een seizoensbedrijf. Het is voor hen niet mogelijk om al het personeel voor vast aan te ne men. Ze maken echt een sei zoensproduct en de opdrach ten stromen binnen. Nido is het magazijn voor heel Europa. Er is vooral veel vraag vanuit ge meenten. Daar komen ze er achter dat onderhoud nodig is", zegt Spijkerman die vooral te vreden is over de langere ter mijn van de samenwerking. "Uitzendwerk wordt vaak ge zien als een invulling van 'piek- ziek', maar dit soort situaties leert dat het ook verder kan gaan. We zijn echt een partner- in-business. Het is echt een sa menwerkingsverband om zo veel mogelijk continuïteit over meerdere jaren te hebben", al dus Spijkerman van Adecco. Directeur Han Leemhuis van Nido is ook verheugd met de sa menwerking. "In het verleden hebben we veel aparte leveran ciers gehad van werknemers. Dan waren we altijd heel druk om de seizoensbehoefte goed in te vullen en nu doet Adecco dat, dus daar zijn we blij mee." Nido bestaat al 58 jaar en er werken zo'n 230 personeelsleden in vaste dienst. De omzet bedroeg vorig jaar zo'n 60 miljoen euro en gezien de vorige winter die zacht was tekent Leemhuis voor een zelfde prestatie dit jaar. Hoe vaker de gladheid bestreden moet worden, des te meer ma chines er nodig zijn en des te groter de slijtage is, wat weer meer onderhoud vergt. Leem huis: Het beste voor ons bedrijf is een goeie kwakkelwinter, met temperaturen om en nabij het vriespunt en een hoge vochtig heid." HOLTEN - MAC de Holterberg houdt zondagmiddag 30 sep tember, mits het weer meezit, de laatste Erwin Autocross van dit jaar op het terrein van de fa milie Van Coeverden aan de Schuppertsweg in Holten. De aanvang zal zijn om 13.00 uur. De inschrijving hiervoor is dins dagavond 18 september om 20.00 uur in het Stuurhuus aan de Beusebergerweg. HOLTEN - Wielervereniging Holten houdt een toertocht op de weg en een veldrit. Op zon dag 23 september kunnen tus sen 9.00 en 10.30 uur de race fietsers op pad voor een tocht van 80 of 110 kilometer en de ATB'ers voor een tocht van 35 of 50 kilometer. De start is bij sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 in Holten. De laatste kilometers van beide afstanden zullen het meest zwaar zijn want de finale speelt zich af op de Luttenberg, Hel- iendoornseberg en tenslotte de Holterberg. De Holterberg- herfsttoertocht voldoet aan de twee sterrennorm van de Ne derlandse Toer Fiets Unie. Naast de racefietsers kunnen er ook ATBers aan het vertrek ver schijnen want dankzij de mede werking van enkele landeigena ren op de Holterberg, is het weer mogelijk geworden om een mooie heuvelachtige route uit te stippelen. De deelnamekosten bedragen 2,50 euro voor de 80 kilometer route en 3,00 euro voor de an dere afstanden. Een herinne ring is tegen meerprijs beschik baar. Ook fietsers die geen lid zijn van een toervereniging kunnen aan de verschillende tochten deelnemen en zij beta len 1 euro extra voor een dag verzekering. HOLTEN - Een ronduit slechte eerste helft heeft Holten afgelo pen zondag de kop gekost. Na twintig minuten stond er al een 3-0 achterstand op het score bord in Hattem. Na de rust wisten de roodzwar ten Hattem nog het vuur aan de schenen te leggen. Met nota be ne den man werd er volop druk gezet en kwam Holten nog te rug tot 3-2. In de eerste helft kon Holten de statistieken wel naar zich toetrekken, maar niet de tussenstand. Het overwicht aan balbezit werd niet uitgedrukt in doelpunten. Individuele voeten lagen ten grondslag aan de snel le achterstand. Verkeerd dek ken, een lange bal die vrij gege ven mocht worden en een vrije doorgang voor de Hattemse spits, gaven de thuisploeg alle ruimte om binnen twintig mi nuten uit te lopen naar een comfortabele 3-0 voorsprong. Holten had zelf kleine kansen via onder andere Edwin Kna pen, maar moest vooral toezien hoe de thuisploeg achterover leunde en in de counter erg ge vaarlijk was. In de tweede helft wijzigde trai ner Peter Harthoorn het elftal op meerdere posities en werd er va banque gespeeld. Na een kleine vijf minuten had dit al re sultaat. Een prachtig uitgespeel de aanval werd door invaller Freek Knapen keurig binnenge- tikt. Het geloof kwam weer te rug bij de Holten-spelers en de tegenstander werd over het hele veld vastgezet. Middenvelder Arno Knapen schoot een kwar tier na de rust de bal vanuit een corner strak in de winkelhaak. Met nog een half uur te spelen leek de thuisploeg te wankelen. Terwijl Holten leek de 3-3 te gaan maken verloor Tim Wis- sink op het middenveld even zijn hoofd. Hij wilde zich los 'schoppen' nadat hij werd vast gehouden en kreeg terecht een rode kaart van de uitstekende scheidsrechter. Hierna moest Holten met tien man proberen de gelijkmaker te forceren. Wonderwel bleken de keune- darpers hier ook nog toe in staat en wisten zij de Hattemers in de verdrukking te brengen. Via een prachtige vrije trap van Erik Bal- tus leek Holten de gelijkmaker te maken, maar de keeper pa reerde op gelijkwaardige wijze. Holten speelde alles of niets en moest ook een hoop kansen toestaan aan de gastheren. Koetsier liet in die fase nog maals zien dat hij ballenpakker nummer één is en hield Holten zo in de wedstrijd. Tien minu ten voor tijd werd Holten be roofd van een strafschop. Freek Knapen werd door de doelman van Hatten getorpedeerd, maar kreeg tot ieders verbazing geen vrije bal of strafschop. Via cor ners en ballen van de zijkant was Holten nog een paar keer gevaarlijk, maar kon het niet voorkomen dat de Hattemers de punten thuis hielden. Een slechte eerste en een goede tweede helft zijn raadgever voor Holten voor volgende week als Holten thuis moet aantreden tegen,ZAC uit Zwolle. De oud- ploeg van legende Bep Bakhuijs heeft drie punten meer dan de Holtense ploeg. HOLTEN - Er wordt zaterdag 22 september van 09.00-16.00 uur een grote Vrijmarkt gehouden op de Smidsbelt en rondom het gemeentehuis. Deze markt wordt gehouden in samenwer king met de Supportersvereni ging van de Holtense Muziek vereniging. Dit jaar wordt het uitgebreid met een wedstrijd Roodbont veekeuring. Er zijn nog een zeer beperkt aantal kra men- of grondplaatsen beschik baar. De plaatsen dienen wel te worden gereserveerd, aange zien er wat minder ruimte is in verband met de veekeuring. Voor kraam- of plaatsbespre king kan men contact opnemen met het volgende telefoonnum mer: 053-4331777 en/of 0622- 339401 of e-mail: rezi.organisa- ties@hetnet.nl HOLTEN - Nido Universal is een echt seizoensbedrijf. Soms is er erg veel personeel nodig, en op sommige maanden juist niet. Nido en uitzendbureau Adecco hebben daarom de handen ineengeslagen. Adecco zal ervoor zorgen dat Nido ook in hun hoogseizoen vol doende personeel heeft. foto: sander scheperman HOLTEN - Een grote groep le den van Motor- en Automobiel club de Holterberg is momen teel druk in de weer om het cir cuit de Zuurberg in perfecte staat te brengen voor de te orga niseren motocross op zaterdag 22 en zondag 23 september. De uitwisselingscross wordt za terdag gehouden tussen rijders van diverse motorclubs uit de omgeving, namelijk Borculo, Markelo, Harfsen, Holten, Lo- chem, Ruurlo, St.Isidorushoeve en Vorden. Aan de start komen de klassen 65 cc, 85 cc, MX2 en 40+ klasse. Van deelnemers zijde bestaat er grote belangstelling voor dit evenement, er worden dan ook meer dan tweehonderd rijders aan de start verwacht. Voor zondag staat er een Natio nale motocross op het pro gramma. Aan de start verschij- derd deelnemers strijden om de punten. Het precieze aantal deelnemers is niet bekend om dat er 's morgens voor de start moet worden ingeschreven. Het mooie circuit de Zuurberg staat altijd garant voor prachti ge motorsport. En de organisatie verwacht, op zowel zaterdag als zondag, een flinke publieke belangstelling, met name omdat er zoveel re gionale rijders aan de start ver schijnen. De trainingen beginnen beide dagen om 9.30 uur en de wed strijden beginnen om ongeveer 11.30 uur al naar gelang het aantal inschrijvingen. Op zaterdag is de toegang gratis, op zondag bedraagt deze voor volwassenen 5 euro en voor de jeugd tot en met veertien jaar 2 euro. Kinderen tot en met acht jaar hebben gratis toegang. Ook zijspannen zullen aan de start verschijnen tijdens het mo tocrossweekend op de Zuurberg. foto: iohan bounk nen alle soloklassen, MX1, MX2, MX3 en de zijspartklasse. Deze laatste klasse zal gecombineerd worden met de zijspannen van de uitwisselingscross. Ze rijden echter wel voor hun eigen kam pioenschap. Er zullen ook deze dag zeker meer dan tweehon-

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 7