Holtens Nieuwsblad 5 Ed Nissink vertelt over nieuwe tijd Holtens Nieuwsblad Nog enkele dagen tijd om te stemmen op Diessenplas Reisje soos naar Jonge Leu De Dijk Bieb Opening Makkelijk Lezen Plein Film Queen in Boschkamp Kramen met tuinartikelen HOLTEN - Waterschap Rijn en IJssel heropent woensdag 19 september feestelijk de rioolwater zuiveringsinstallatie (RWZI) in Holten. Feestelijke heropening van waterzuivering na renovatie beluchtingsbassin Collecte KWF toch geslaagd Dinsdag 18 september 2007 Schonere waterzuivering De in 2006 en 2007 doorgevoer de verbouwing aan de RWZI was noodzakelijk vanwege aan gescherpte lozingseisen van het Rijk. Er moet steeds meer fos faat en nitraat uit het afvalwater verwijderd worden. Daarnaast moet het waterschap geur- en geluidsoverlast, af komstig van dergelijke installa ties, steeds verder terugdringen. De verbouwing kostte ruim zes miljoen euro. De Provincie Overijssel subsidieerde daarin, mede omdat het waterschap het afvalwater verder zuivert dan wettelijk voorgeschreven, voor een bedrag van ruim 7 ton. De openingshandeling ge schiedt door dijkgraaf Henk van Brink van het waterschap en ge deputeerde Piet Jansen van de provincie Overijssel. Al het water dat mens en bedrijf wegspoelt via het riool komt via een stelsel van transport- en persleidingen terecht in een ri oolwaterzuiveringsinstallatie van het waterschap. In ons werkgebied staan er veertien, waaronder Holten. Een RWZI zuivert het vuile wa ter zodat het uiteindelijk weer zo schoon mogelijk op het op pervlaktewater, in het geval van Holten op de Schipbeek, ge loosd kan worden. Tijdens de renovatie worden aanvullende maatregelen geno men om de gehaltes fosfaat en stikstof totaal in het gezuiverde afvalwater te verminderen. Dit wordt voornamelijk gereali seerd door het uitbreiden en het compleet anders inrichten van het beluchtingsbassin. Hier door wordt schoner water op de Schipbeek geloosd zodat de wa terkwaliteit sterk verbetert. De RWZI Holten is een middel grote zuiveringsinstallatie. De installatie maakt het rioolwater schoon uit de kernen Holten, Markelo, Bathmen, Okken- broek, Loo, Dijkerhoek en Bor- keld. De installatie is in 1977 in bedrijf genomen en heeft een capaciteit die ruim voldoende is om het afvalwater uit genoem de kernen te kunnen verwer ken. In 1998 is de RWZI uitge breid met een extra nabezinkt- ank en een roostergoedinstalla- tie. Ongeveer 75 procent van het aangevoerde afvalwater is afkomstig van huishoudens, de rest van bedrijven. Met de hui dige uitbreiding van de capaci teit van de RWZI Holten zijn ook de werktuigbouwkundige en elektrotechnische installa ties vervangen. HOLTEN - Het reisje van Be jaardensociëteit Holten gaat dinsdag 25 september door. De trip gaat door Twente en komt op filmlocaties van de TV Oost-soap Van Jonge Leu en Oale Groond. Het vertrek is 's ochtends om 9.00 uur bij de Kandelaar. De bedoeling is om rond 17.30 uur weer terug te zijn. De reguliere bijeenkomst van Bejaardensociëteit Holten komt die dag te vervallen. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Wie mee wil, kan bellen met te lefoon 0548-361356. HOLTEN - De Holtengroep ver zorgt lezingen vanuit de bezie ling. Ed Nissink zal vrijdag 28 september spreken over au thenticiteit: 'Welkom in de nieuwe tijd'. De maskers vallen af, conflicten worden scherper en duidelijker, verborgen motivaties zijn steeds moeilijker te hanteren. Mensen hebben andere bedoe lingen dan gedacht, de politiek zet zichzelf voor schut met doorzichtig bedrog, en zelf vra gen we ons vertwijfeld af of dit het leven is wat we werkelijk willen. Status, rijkdom, macht en hiërarchieën verliezen hun gewicht. De lezingen vinden plaats in De Kandelaar aan de Stationsstraat 4 om 20.00 uur. De entree bedraagt 6 euro. Opgeven kan per mail: holten.bezieling@planet.nl of telefonisch bij: Carola Stam, te lefoon 0548-363123 of Gabv Tempelman, telefoon 0548- 362056. Bij opgave vermelden: naam, telefoonnummer en aantal plaatsen. HOLTEN - Na de oproep van de promotor van Oost-Nederland van KWF Kankerbestrijding, Ot- ze Hoogeveen uit Lochem, voor hulp bij de collecte, heeft Hol ten en omgeving zich van de goede kant laten zien. Door diverse aanmeldingen en het collecteren in vrijwel alle straten en buitenwijken is de opbrengst van de collecte prima geweest: 6.022,14 euro. Uit de vrijwilligers zal een co mité worden gevormd, dat van af volgend jaar de collecte in Holten zal organiseren. Wie de collectant heeft gemist, kan alsnog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrijding in Am sterdam. Met het geld dat de collectanten hebben opge haald, kan KWF haar missie waarmaken: minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kanker patiënten. KWF dankt iedereen voor zijn of haar bijdrage aan de collecte. Voor meer informatie: www.kwfkankerbestrijding.nl. Bellen kan ook: 0800-0226622. RUSSEN - De Dijk treedt vrijdag 28 september op in Lucky Co in Rijssen. De Dijk is natuurlijk niet meer weg te denken uit de vaderlandse muziek industrie. De zaal gaat 20.00 uur open en het concert begint om 21.00 uur. Tickets: 19 euro in de voor verkoop en 21 euro aan de kas sa. Holtens Nieuwsblad is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranten BV, behorende tot Wegener NV, in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad. Stichtingsbestuur: W.H. Beyers, secretaris, Kollingserf 4, 7451 XC Holten. Klachten bezorging: Tel. 055 - 538 90 53 Abonnementen: tel. 053-4842 383 of e-mail: abonnementen@whk.wegener.nl Abonnementen worden na 15 december automatisch met een jaar verlengd. Eindredacteur Peter Bulthuis Tel: 0548-597 370 Fax: 0548-597 369 Mail: p.bulthuis@whk.wegener.nl Adres Holtens Nieuwsblad: Haarstraat 100, 7462 AT Rijssen. Persberichten: holtens.nieuwsblad@whk.wegener.nl Inleveradres: Blokker Van de Maat, Smidsbelt 7, 7451 BI Holten (tot donderdags.) Advertentie-adviseur Brenda Zieleman Tel: 0548-597350 Mobiel: 06-51198351 Fax: 0548-597359 Mail: b.zieleman@whk.wegener.nl Commercieel regiodirecteur C.j.M. ter Hedde Directie: ).V. Munsterman Algemeen hoofdredacteur: M.G.). Jochemsen Druk: Wegener Nieuwsdruk Twente Algemene voorwaarden www.wegenerhuisaanhuiskranten.nl HOLTEN - Jumpteam Holten liet een mooi staaltje jumpstyle zien tijdens de opening vorige week woensdag van het Makkelijk Le zen Plein in de bibliotheek van Holten. Het plein helpt mee om leesproblemen en analfabetisme terug te dringen. Lezen, schrijven en het kunnen omgaan met (digitale) informatie wordt immers steeds belangrijker. foto: sander scheperman HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van de Boschkamp wordt donderdag 20 september om 20.15 uur de film The Queen gedraaid. Entree bedraagt 3,50 euro. The Queen werpt een blik ach ter de schermen van het Engel se koningshuis tijdens de na sleep van Diana's dood. Hoofd rolspeelster Helen Mirren kreeg een Oscar als beste actrice. BATHMEN - Op de braderie maandagmorgen 24 september in Bathmen, zullen twee kra men gevuld staan met tuinjrlan- ten, tweedehands tuinartikelen en tuinboeken en tijdschriften. Deze kramen van de Rotaryclub Bathmen - de Schipbeek op de Bathmense kermis steunen Projecten die allemaal gericht zijn op het welzijn van kinderen over de hele wereld. HOLTEN - Wordt Diessenplas het beste woonzorgcentrum van Nederland? Deze vraag houdt de bewoners van het Holtense huis dagelijks bezig. De datum van de uitslag nadert en de spanning stijgt. Nog een paar dagen en dan kan er niet meer worden gestemd. "Dan kunnen we alleen nog maar duimen voor een goede uit slag", zegt bewoner Bijlsma. De heren Bijlsma en Hendrik- sen wonen allebei in de aan- leunflats van Diessenplas. Zij zijn erg nieuwsgierig waar dit avontuur eindigt. "Ik heb mijn familie uiteraard enthousiast gemaakt en zij hebben gestemd op ons mooie huis", zegt Hend- riksen. "Ik mobiliseer echt ie dereen", voegt Bijlsma eraan toe. "Mijn dochter werkt in het Leids Universitair Medisch Centrum bij de KNO-afdeling. Zelfs daar hebben alle artsen op ons gestemd. Mooi, hè?" Dat de heren fanatiek zijn, is wel dui- De heren Bijlsma en Hendriksen zijn het erover eens: Diessen plas is het beste woonzorgcentrum van Nederland. delijk. Afgelopen zondag heb ben zij tijdens een brunch van de stichting Welzijn Ouderen het woord gevraagd en de Dies senplas gepromoot. Beide he ren zijn het er over eens dat Diessenplas bij de top drie van woonzorgcentra van Nederland behoort. Er kan nog tot 20 sep tember 12.00 uur gestemd wor den op Diessenplas. Stemmen kan via www.bouwcollege.nl of met een stembiljet dat af te ha len is bij Diessenplas.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 5