Nieuwe tenues voor HV Holten Holtens Nieuwsblad 29 Open huis bij Atelier Henk Mulder Informatie over Cliëntenraad Huwelijk Blik, blik, blik en nog eens blik Uitslagen schaken Nordic Walking tweedaagse - Regelingen voor minima Participatie Zorgverzekering Vrijstelling belasting Voedselbonnen Cliëntenraad zet zich in voor iedereen onder het bestaansminimum Bijdrage bril en batterijen Woontoeslag HOLTEN - Na jaren ge speeld te hebben in een oud tenue, kreeg het jon gensteam van Handbal Vereniging Holten dins dag 28 augustus eindelijk een compleet nieuw out fit aangeboden door de Supportersvereniging der Roodzwarten. Dinsdag 18 september 2007 HOLTEN - Wie meer wil weten over de Cliëntenraad: Gerry Ot- ten-ter Harmsel, tel. 0548- 514120, e-mail: computij@xs4all.nl (Gerry, kun nen ze je altijd bellen?) Ja hoor, ik ben bijna altijd bereikbaar op bovenstaand nummer en an ders bel ik de mensen terug. Voor vragen over de voorzienin gen kan men ook elke eerste donderdag van de maand van 18.30 tot 19.30 uur bellen met de Cliëntenraad, tel. 0548- 854882. Men kan ook bellen tij dens de openingstijden van de gemeentewinkel tel. 0548- 854836. Cliëntenraad helpt minima R1JSSEN - Gerry Otten-ter Harmsel is lid van de Cliënten raad Werk en bijstand Rijssen- Holten. De Cliëntenraad zet zich in voor iedereen die onder het bestaansminimum zit of onder de Bijstandswet vallen. „Bijvoorbeeld mensen met een deelhandicap, die deels kunnen werken maar toch niet aan de slag komen en in de IOAW zit ten. Of zelfstandigen met een handicap of ziekte, of door een dip in de branche waarin ze werkzaam zijn onder het be staansminimum schuiven. Dit is de IOAZ In gevallen dat men onder het bestaansminimum zit, vult de gemeente het bedrag aan tot aan het bestaansmini mum. Voor heel veel kosten kunnen burgers op of onder het bestaansminimum toeslagen krijgen. Maar dan moeten die kosten wel aantoonbaar zijn. Bij de Cliëntenraad kan men te recht voor meer informatie hierover. En wordt een beroep op de voorzieningen afgewezen, dan kan men in beroep gaan. Daar bij kan men als men wil bege- EENS PER JAAR De gemeente geeft eens per jaar geld voor maatschappelijke participatie: 100 euro per woon- eenheid. „Mensen beslissen zelf waar ze dit geld aan uitgeven. Dat kan van alles zijn: van een keertje bioscoop of concert tot de contributie van een vereni ging of het houden van een ver- jaarsfeestje als een kroongetal bereikt wordt. Het gaat er om dat men af en toe mee kan doen." COLLECTIEF Mensen die aan de normen vol doen, kunnen bij de gemeente collectief een zorgverzekering afsluiten, en dat scheelt ook al weer 10,00 tot 15,00 euro per maand. SPAARLAMPEN GRATIS Wie onder deze normen valt, kan ook vrijstelling krijgen van de gemeentelijke belasting, krij gen en bijvoorbeeld een setje spaarlampen gratis. VOOR WIE ECHT KRAP ZIT Voor mensen die echt even krap zitten zijn er de voedselbonnen, die in elke winkel in Rijssen in geleverd kunnen worden en waar voedsel voor gekocht kan worden. „Men hoeft er niet voor naar de voedselbank, of ergens anders voor in de rij te staan. Je betaalt met de bon, en ande ren hoeven dat niet te weten", aldus Otten. De voedselbon mag niet ge bruikt worden voor alcohol en sigaretten. leidt worden door de Cliënten raad. „We zijn van mening dat de gemeente er van uit moet gaan dat de klant koning is. Maar de klant moet zich wel keizerlijk gedragen: niet bij het loket dreigen of schelden." Otten-ter Harmsel: „De ge meente doet erg veel. Kom je om welke reden dan ook finan cieel in de problemen, schroom dan niet om contact op te ne men. De enige voorwaarde is dat mensen eerlijk hun situatie moeten uiüeggen en van goede wil moeten zijn om mee te doen, en dat is 99 procent van de mensen in Rijssen-Holten." Zo komen mensen met een bij standsuitkering, of die als stel netto per maand 115 procent van het minimumloon verdie nen, in aanmerking voor een bijdrage bij de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen. Deze vergoeding bedraagt maximaal 250 euro per zelfstan dig huishouden per jaar. De ge bruiksgoederen waarvoor deze vergoeding aangevraagd kan worden zijn: een wasmachine, televisie, bed, koelkast, compu ter, een matras. Het lijstje werd onlangs uitgebreid met een' fiets. Bij de gemeentewinkel is de lijst met gebruiksgoederen waarvoor vergoeding aange vraagd kan worden, verkrijg baar.. BI) ZORGLOKET Zit je aan het bestaansmini mum, bijvoorbeeld iemand met AOW en een klein pensioentje, dan is er de buitengewone bij stand voor aanschaf van een bril, een gehoorapparaat, or thopedische schoenen, de ei gen bijdrage voor erkende (fy- sio)therapieën. „Neem nou ie mand die batterijen voor een gehoorapparaat nodig heeft. Die dingen kosten op jaarbasis 100,00 tot 120,00 euro. Voor mensen op het minimum is dat een hindernis. Zij kunnen met de nota naar het Zorgloket en krijgen de batterijen vergoed. En dat geldt ook voor een bril of contactlenzen bijvoorbeeld." Mensen in de gemeente Rijs sen-Holten, met een eigen huis en een hypotheek, die door wel ke oorzaak dan ook op het be staansminimum terecht zijn ge komen, kunnen in aanmerking komen voor woontoeslag. „Het 'opeten van de eigen wo ning' gebeurt niet meer. „Het gaat altijd om mensen die door ziekte, doordat een bedrijf fail liet is gegaan of door domme pech op dat bestaansminimum terecht zijn gekomen. Uitzon dering is als je hierop terecht bent gekomen doordat je met justitie in aanraking bent ge weest", legt Otten uit. „Maar als je met een hypotheek en rente zit, en door onschuld in de problemen bent gekomen, wordt bekeken of men in aan merking komt voor woontoe slag. Want zouden deze men sen op den duur moeten ver huizen, dan moeten ze naar een huurhuis en dat is ook duur. Dan moet er voor deze mensen huursubsidie aangevraagd wor den." DIJKERHOEK - Het is een traditie om met een blikken huwelijk de tuin vol te gooien met blikjes. Dat hebben Hendri en Angelique Rensen uit Dijkerhoek geweten. Het was dan ook even schrikken toen ze vrijdag de gordijnen open deden. Maar liefst 17 duizend blikjes werden er door vrienden in de tuin gekieperd. Hun kinderen Siem, Jip en Ties en natuurlijk de kinderen uit de buurt zullen er zeker plezier aan beleven. HOLTEN - Atelier Henk Mulder aan de Oranjestraat 29 in Hol ten (achter Makelaardij Stuk- ker) houdt zaterdag 22 en zon dag 23 september open huis. Iedereen is dan welkom tussen 10.00 en 17.00 uur om werk te bekijken van cursisten van vorig jaar. Daarnaast kan men vragen stellen aan Henk en informatie inwinnen over de schildercur sus. De kunstschilder van tradi tionele ambachtelijke schilde rijen met olieverf op acryl, geeft vanaf de eerste week van okto ber namelijk weer schilderles sen. Deze zijn zowel bedoeld voor beginners als gevorderden. De cursussen worden overdag en 's avonds gehouden op maandags en dinsdags. Bij vol doende deelname, is er ook een Hiervoor waren voorzitter Ton- nie Brands en secretaris Freek Koopman van de Supporters vereniging en trainer Tristan Dorlas van het jongensteam uit genodigd om bij de penning meester van HV Holten een kop koffie te drinken. Daarna werd de prachtige nieu we outfit op gepaste wijze over handigd door Tonnie Brands aan Tristan Dorlas. Deze outfit bestaat uit shirts, broeken en een fraaie tas. Het bestuur bij monde van pen ningmeester Henk Jansen be dankte de supporters voor deze gulle actie en hoopt dat dit voor de jongens aanleiding mag zijn tot goede prestaties in de ko mende seizoenen. Het jongensteam is blij met de nieuwe kleding. mogelijkheid om de cursus op donderdags te houden. Verder zijn er workshops van een dag mogelijk. Hiervoor hoeft men zelf geen materiaal te bezitten. Aan het einde van de dag gaat men met een eigenge maakt schilderij naar huis. Voor meer informatie: www.henkmulder.com of tele foon 06-53837281. HOLTEN - De eerste ronde van de interne schaakcompetitie. De favorieten, Ton van Oijen, Martijn Hage en Gerrit Luggen- horst, lieten geen steek vallen. Eén partij eindigde in remise en wel tussen Dinant en Bertus van Beek. Jan Schepemian - Dick van de Griendt, 1-0: Johan Klein Teeselink - Erik Bosman, 0-1; Karl Heinz Leisten - Martijn Ha- ge, 0-1; Henk van Beek - Ton van Oijen, 0-1Dinant van Beek - Bertus van Beek, V4 - W, Gerrit Luggenhorst - Gerrit Stevens, 1- 0; Ronald Klein Teeselink - Wim Kees van Rijssen, 1-0. HOLTEN - De VW houdt sa men met de Wilgenweard uit Nijverdal voor de tweede keer de Nordic Walking tweedaagse Sallandse Heuvelrug. Het eve nement vindt dit jaar plaafs op 13 en 14 oktober. Er is al volop animo voor deze tweedaagse die liefhebbers uit het hele land trekt. De eerste dag wordt ge start vanaf 't Lösse Hoes in Hol ten voor tochten door het Na- tionaal Park. De tweede dag is De Wilgenweard in Nijverdal het startpunt; de tochten lopen onder meer door de nieuw ont wikkelde natuur van de Groene Mal en langs de Regge richting landgoed Schuilenburg. Elke dag kan er gekozen worden uit tochten van ongeveer 10 of 18 kilometer. Deelnemers kunnen kiezen of ze één dag of beide da gen willen wandelen. Ook een all inclusive arrangement be hoort tot de mogelijkheden. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met de VW Hel- lendoorn-Nijverdal, telefoon 0548-612729.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 29