Zorg bij u in de buurt Carinova Praten helpt... MM dichterbij dan u denkt Cursusprogramma oktober 2007 Het gemis van mevrouw de Groot Verpleging en verzorging direct bij Carinova aanvragen Carinova Informatiebon Nieuw: diëtistenspreek uur in Colmschate! (arinova september 2007 Babymassage, Raalte, Startdatum: 3 oktober Leven met diabetes, Hardenberg (Heemse), Startdatum: 3 oktober Themabijeenkomst 'Peuters, lief maar lastig', Dedemsvaart,Datum: 3 oktober Borstvoeding, de beste start!, Deventer Startdatum: 4 oktober Themabijeenkomst 'Meerlingen (tot 1,5 jr.)', Ommen, Datum: 4 oktober Rondleiding supermarkt, Raalte Datum.- 8 oktober Rondleiding supermarkt, Heino Datum: 8 oktober Themabijeenkomst 'Meerlingen (1,5-4 jr.)', Deventer, Datum: 8 oktober Themabijeenkomst 'Eten, slapen, zindelijkheid', Heeten, Datum: 9 oktober Borstvoeding, de beste start!, Ommen Startdatum: 70 oktober Aanstaande oudervoorlichting, Ommen Startdatum: 11 oktober Kind en veiligheid, Raalte Startdatum: 11 oktober Themabijeenkomst 'Regels en grenzen, Wijhe, Datum.- 17 oktober Mevrouw de Groot is een aantal maanden geleden plotseling haar man verloren. Van het ene op het andere moment is haar hele leven overhoop gegooid. De eerste maanden heeft ze voor haar gevoel in een roes geleefd, maar nu begint de pijn en het gemis steeds meer door te dringen. Ze slaapt slecht en ligt 's nachts urenlang te piekeren. Uiteindelijk heeft ze een afspraak met haar huisarts gemaakt. Die heeft mevrouw de Groot doorverwezen naar het Algemeen Maatschappelijk Werk van Corinova. Zoeken naar oplossingen Belangrijk is dat mevrouw de Groot ontdekt wat ze nodig heeft om beter met het verlies van haar man om te gaan. Voor mevrouw de Groot is dat de steun van de mensen die haar dierbaar zijn. Toch vraagt zij juist deze mensen niet om steun. Zij wil hen niet lastig vallen met haar verdriet. Als zij dat wel gaat doen blijkt dat haar familie en vriendinnen er met haar niet meer over praten omdat zij zo flink overkomt. Ze willen geen pijn bij haar oproepen. Samen met de maatschap pelijk werker zijn nu goede oplossingen gevonden en slaapt mevrouw de Groot al weer een stuk beter en piekert ze minder. Rouwverwerking Hoewel elk rouwproces weer anders kan zijn en ieder mens op zijn eigen manier verdriet verwerkt, helpt het in ieder geval om erover te praten. Bij het Algemeen Maatschappelijk Werk van Carinova kan dit individueel, maar ook in groepsverband. Op verschillende plaatsen in de regio organiseert het maatschappelijk werk groepen voor mensen die hun partner verloren hebben. Op 26 november start er bijvoorbeeld zo'n groep in Ommen. Voor meer informatie of een afspraak kunt u terecht bij het Algemeen Maat schappelijk Werk van Carinova. Telefoon: (0900) 8662 (lokaal tarief). In veel gevallen kunt u direct bij Carinova hulp vragen. Dus zonder indicatie van het CIZ. In de meeste situaties gaat het om verpleeg- technische handelingen zoals wond verzorging of het geven van een injectie, die veelal korter dan drie maanden nodig zijn. U kunt ook denken aan revalidatie na ziekenhuisopname of een operatie. De zorg loopt veelal via de huisarts, maar u kunt ook zelf contact opnemen met Carinova (0900) 8662 (lokaal tarief). r Zorg voor uw welzijn T (0900) 8662 (lokaal tarief) I www.carinova.nl Sinds maandag 17 september is de afdeling Voeding en Dieet van Carinova met een wekelijks maagdarmsprëekuur begonnen in het Carinovagebouw aan de Veldpaperweg 2 in Colmschate. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het algemene nummer van Carinova (0900) 8662 (lokaal tarief). Meld dan dat u een afspraak wilt voor het maagdarmspreekuur in Colmschate. U heeft wel een verwijzing van uw huisarts nodig. Bij veel belangstelling komt er een extra spreekuur. Kijk voor meer informatie op www.carinova.nl. Bathmen looweg 33 C, Bergentheim Burg. Oprelllaan 5-7, Broekland Bouwhuisplein 11, Colmschate Andriessenplein 1, Holterweg 108c, Veldpaperweg 2, Dalfsen Ruitenborghstraat 30, Dedemsvaart Latyrusstraat 12c, Schuttevaer 39, Deventer Zwolseweg 180, Ruijsdaelstraat 33, Enkdwarsstraat 2A, M.G.Gooszenstraat 10, H J.P Fesevurstraat 7, Karei de Grotelaan 9a, Karei de Grotelaan 361, Spuistraat 48, leliestraat 27, Diepenveen Molenweg 7, Gramsbergen Gramsberger State 12, Hardenberg Stationsstraat 2e, Hessenweg 74a, Meteoorlaan 2, Lage Doelen 1, Floralaan 1, Heeten Stevens- kamp 1, Heino Marktstraat 27, Holten Gaardenstraat 31, lemelerveld Ds. C. Keerstraat 1. Luttenberg Harmelinkstraat 13, Marienheem Veenhorst 1, Nieuw Heeten Bathmenerweg 5, Nieuwleusen Burg. 8ackxlaan 265, Olst Averbergen 3c en 9, Ommen Jhr. Van Nahuysstraat 66, van Reeuwijkstraat 50, Raalte Arkelstein 2, De Blekstraat 34, Almelosestraat 40a, Kaagstraat 10a, Marktstraat 65, Schalkhaar Ganzeboomsweg 9, Slagharen Or Willemslaan 150, Staphorst Hoogeweg 30, Wesepe Ds. E Kreikënlaan 3, Wijhe Oranjelaan 18a Bent u benieuwd naar onze diensten? Kijkt u dan op www.carinova.nl of bel met (0900) 8662 (lokaal tarief) Knip uit, vul in en stuur in een ongefrankeerde envelop aan: Carinova, Antwoordnummer 1158, 8100 WB RAALTE. Ik wil meer weten over: O Personenalarmering Naam: O Particuliere zorg O Servicepakketten O Mantelzorg 0 Vrijwilligerswerk Voorletters: Adres: Stuur mij gratis documentatie. Ik wil mij aanmelden als: O alphahelpende 0 vrijwilliger Neem contact met mij op. Postcode: Plaatsj_ Telefoon: de heer/mevrouw

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 19