Holtens 15 Uitstekende wedstrij d ZPC Twenhaarsveld Mountainbike Trophy zoekt waterpoloërs Seizoen zaalcompetitie handballers Holten wintertrimclub Eerste elftal zet zegereeks niet voort na wedstrijd Drienerlo Jeugdraad adviseert Allerlaatste concert Jovink Blauw Wit speelt zaterdag thuis Activiteiten voor jongeren opzetten Dinsdag 18 september 2007 Verlies voor Blauw Wit HOLTEN - Wie een avondje per week anderhalf uur sportief be zig wil zijn, kan van oktober tot en met maart terecht bij de Wintertrimclub. Deze club houdt elke woensdag van 20.30 tot 22.00 uur in het gymlokaal aan de Lageweg een gevarieerde conditietraining. Dit wordt gedaan onder des kundige leiding met daarna een spelletje volleybal. De training is geschikt voor zo wel dames als heren. Ook 50- piussers zijn welkom. Meer informatie: telefoon 0548- 363508. De eerste keer is woens dag 3 oktober. HOLTEN - Na twee wedstrijden op rij gewonnen te hebben kon Blauw Wit afgelopen zaterdag in Enschede de zegereeks niet voortzetten. Tegen één van de kampioenskandidaten was de Holtense formatie met name in het eerste half uur duidelijk de mindere. Na rust bleef Blauw Wit ook lang op de been, maar in slotfase sloeg Drienerlo, dat moeilijk tot scoren komt, toe 0- 1. Op een goed bespeelbaat veld in Enschede trof Blauw Wit een gemotiveerde kampioenskan didaat. Drienerlo ging sterk van start en Blauw Wit moest alle zeilen bijzetten om niet onder de voet gelopen te worden. Drienerlo kreeg kansen om de goed keepende Kolkman te ver schalken, maar de Blauw Wit doelman zag enkele goede kan sen niet in zijn doel verdwijnen. De Blauw Wit verdediging met opnieuw een sterk spelende Gerwin Schalk kon veel aanval len onschadelijk maken, maar de aanvallen hielden niet op van de thuisploeg. Blauw Wit moest zich dus tot verdedigen beperken en kon de aanvallers maar moeilijk bereiken. Trainer Akkerman speelde hierop in door al vroeg een extra midden velder in te brengen voor een aanvaller. Echte kansen kreeg Blauw Wit niet, maar omdat ook Drienerlo niet scoorde hield Blauw Wit hoop op een punt in dit lastige uitduel. Rust 0-0. Na rust kreeg Blauw Wit iets meer vat op het spel en kwam soms ook dreigend voor het doel van Drienerlo. Bij de thuis ploeg viel met name op dat de balvaardigheid en de effectivi teit beter verzorgd waren dan bij Blauw Wit. Bij de Holtense formatie was met name het in spelen en de aanname onvol doende. Hierdoor was het bal bezit vaak van korte duur. De druk op de defensie van Blauw Wit bleef dus hoog. Met minder dan een kwartier te gaan wist de Enschedese formatie toch een gaatje te vinden in de defensie bij Blauw Wit wat verzilverd kon worden 1-0. Martin van Zand wijk kon afronden toen de bal koppend op hem werd terugge legd na een vlotte aanval. In de resterende minuten trok Blauw Wit nog wel ten aanval. De ploeg kreeg enkele comers en kwam ook een aantal malen dr eigend over de flanken. Het be sef dat er misschien nog een ge lijkmaker in zat gaf extra moti vatie. Arjan Aanstoot was nog het dichtst bij een treffer, maar de doelman van de gasten red de bekwaam. Eindstand 1-0. HOLTEN - Het gemeentebe stuur heeft de jeugdraad ge vraagd advies uit te brengen over vrijwilligerswerk door jon geren. „We willen kijken hoe jongeren over vrijwilligerswerk denken en hoe ze gemotiveerd kunnen worden om (meer) vrij willigerswerk te doen. Of jonge ren open staan om een keertje koffie rond te brengen in een verzorgingshuis of te helpen op een kinderdagverblijf', aldus Dominique Mulder. Het advies moet begin december klaar zijn. HOLTEN - Naast de Keunefees- ten, was er zondag nog meer te doen in Holten. Op de Zuurberg werd namelijk de Goossens Mountainbike Trophy gehou den. "We hebben zo'n vijfhonderd deelnemers gehad", zegt orga nisator Henk Vasters. "De fana tiekelingen van onze eigen jeugdgroep waren ook aanwe zig. De anderen kozen voor Jan tje Smit, die niet is komen opda gen". Het parcours werd dit jaar voor een stuk aangepast en dat viel volgens Henk in goede aarde bij de deelnemers. "Bij boerderij De Schutte hebben we enkele jaren een brug gehad. Hiervoor moest behoorlijk afgezet wor den om de brug over te kunnen steken. Met regen werd de brug glad en was deze moeilijk te ne men. Daarom werd nu gekozen om de route aan te passen". Dit maakte het parcours extra "%vï£ In het parcours zaten steile stukken waar zelfs sommige deelne mers van de elite moeite mee hadden. koto, sander sc:i ieperman aantrekkelijk. "Er zat een steil stukje naar bóven in. En zelfs enkele deelnemers van de elite moesten hiervoor afstappen". Jelmer Pietersma won uiteinde lijk bij de elite. Timo de Vrijer werd bij de Nieuwelingen 21ste. Heidi van Ginkel werd vierde bij de Funklasse Dames. Niels Vruwink werd negende bij de Jongens 8-10 jaar. Jorieke Vasters zevende bij de Meisjes. HOLTEN - ZPC Twenhaarsveld zoekt nieuwe waterpoloërs. De ze zomer is een aantal jeugdwa- terpolo try-outs geweest. Tij dens deze try-outs was een flink aantal kinderen enthousiast, maar ze zijn op zoek naar nog meer enthousiaste kinderen die willen waterpoloën. Deze winter start de Holtense Zwemclub met de jeugdwater- polo trainingen. Deze training vindt plaats op de vrijdag van 20.45 tot 21.45 uur in het zwembad van Markelo. De eerste training start op vrijdag 21 september. ZPC Twenhaars- veld-leden mogen gratis mee- trainen. De kosten voor niet-le- den bedragen 7,50 euro. Voor meer informatie kijk op onze si te: www.zpctwenhaarsveld.nl. HOLTEN - Voor de senioren- en juniorenteams beginnen ko mend weekeinde de zaalcom petitie. Op zaterdagavond star ten dames 2 en 3 thuis tegen HHZD 2 en Voorwaarts 4. Na een vlak vorig seizoen zijn beide teams gebrand op een nadruk kelijker rol in de competitie. Zondags starten de heren met een thuiswedstrijd tegen Achil les uit Apeldoorn. Door de on gelukkige degradatie zij de he ren gebrand op een goed sei zoen met het liefst promotie te rug naar de tweede klasse. De heren A jeugd start thuis te gen AAC. Het nieuwe dames A team start thuis tegen het twee de team van Voorwaarts. Hol ten is gezien het niveau direct in de tweede klasse geplaatst. Het team zal moeten bewijzen in deze klasse thuis te horen. HOLTEN - Blauw Wit moet za terdag thuis tegen opnieuw één van de kandidaten voor de titel. Zelos is dan de tegenstander. Deze ploeg heeft evenveel pun ten als Blauw Wit. De wedstrijd op 't Vletgoor be gint om 14.30 uur. HOLTEN - Activiteiten voor jongeren op touw zetten, de kloof tussen jongeren en ge meentelijke politiek proberen te dichten, onderzoeken wat er speelt onder de jongeren in de gemeente en wat deze jongeren willen: de leden van de Jeugd raad Rijssen-Holten gaan ook het nieuwe seizoen enthousiast aan de slag. Twaalf leden telt de jeugdraad momenteel. „Het streven is te komen tot vijftien, zestien leden", vertelt pr-vrouw Dominque Mulder. Het bestuur wordt gevormd door voorzitter Mark Beunk, secretaris Michelle Haarman, penningmeester Jan Jaap Meendering en Dominque Mulder, die de pr doet. De leden zijn tussen de 15 en 23 jaar en meer leden zijn van harte wel kom. Belangstellenden kunnen mailen naar de jeugdraad: jeugdraad.rh@gmail.com De Jeugdraad Rijssen-Holten is géén stroming en heeft géén politieke voorkeur. „We staan open voor iedereen", bena drukt Mulder. „Het zijn echt niet alleen studenten die mee doen, maar ook scholieren en jongeren die een baan hebben. I e hoeft ook niet persé lid van de Jeugdraad te worden: meehel pen bij bijvoorbeeld activiteiten kan altijd." Jongeren vanuit alle geloofsovertuigingen, of zon der, kunnen zich aansluiten. „De jeugdraad is net een leerbe- drijfje: je leert vergaderen, sa men werken, je ziet hoe organi saties in elkaar zitten." Van scholengemeenschap De Waer- denborch lopen elk jaar twee leerlingen hun maatschappelij ke stage bij de jeugdraad. Een doel van de Jeugdraad Rijssen- Holten is de kloof tussen jonge ren en politiek te dichten. „Jon geren moeten zich meer bewust worden van politiek en de poli tiek moet zich meer bewust worden van wat er onder jonge ren leeft. De politiek wil beleid maken voor jongeren, maar moet dan ze wel eerst weten wat er speelt." RUSSEN - Jovink en de Voeder bietels vieren in 2007 het vijfi- tenjarig bestaan en hebben in die periode een enorme reputa tie opgebouwd. De Achterhoek- se rockband staat bekend om de combinatie van humor en rockmuziek. Jovink the Voe derbietels is uitgegroeid van een lokaal Achterhoeks duo naar een populaire band die speelt voor uitverkochte zalen. Jovink is vrijdag 21 september voor het allerlaatst te bewonderen in Lucky Rijssen. HOLTEN - Ondanks dat Jan Smit het afgelopen zondag heeft laten afweten, kon dat zeker de pret niet drukken. De bezoekers van de Keunefeesten vermaakten zich dan ook opperbest met onder andere de band Fragment, Erik Huizebosch en Stef Ekkel. Natuurlijk hoort daar een drankje bij. Er werd dan ook goed doorgetapt. F0T0 sander scheperman

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15