iac) Jachensen30jaar.nl Wijkagent Bert van Eijk voelt zich thuis SR Schuitemaker neemt Epoke over broeken zaterdag 22 september is het zover. Dan bestaan we 30 jaar oatgaan we vieren meteen éénmalige spectaculaire jubileumACTlEvan 30% KORTING op de gehele collectie! Natuurlijk vieren we ons jubileum ook met al onze medewerkers. Daarom sluiten op zaterdag 22 september al onze winkels om 16 uur maar gaan we al om 8 uur open. zoals gezegd ontvangt u uitsluitend op zaterdag 22 september 30% kortingtussen8.00en 10 uur. Daarna, tussen 10 en 11.30 uur, wordt dat 20% korting op de gehele nieuwe collectie, dus zet de wekker en zorg dat u op tijd in één van onze winkels bent waar de nieuwe herfst- en wintercollectie al op u wacht. Tot dan! ■hensen Amersfoort, Almelo, Deventer, Doetinchem, Ede, Enschede, Hengelo, Zeist, Zutphen BY JAC HENSEN pakken vanaf €V35^ r"tïm€399' -"vanaf k €69,95 c*r tjfjtiPnO 13 welk jubileumfeest begint nu om 08.00 uur 's ochtends? 30% ES Z-2 QUALITY SINCE '77 Wijkagent Bert van Eijk woont in Holten en werkt in Rijssen. rs ar RIJSSEN - Zo'n 3,5 jaar geleden in verliet Bert van Eijk'zijn'Holten 'ft om wijkagent te worden in Rijs- i- sen centrum. Destijds had hij i. daar niet zoveel oren naar. Hoe ik gaat het nu? is "Het gaat goed in Rijssen. We pi hebben het druk", zegt Van Eijk. Er Hij bedoelt daarmee niet zozeer k- dat er veel criminaliteit is, maar dat er in zijn wijk altijd wel wat te doen is. "In mijn wijk heb ik 31 bijvoorbeeld de middenstand. Daarvoor zijn we onder meer 11 druk met het Keurmerk Veilig 'P Ondernemen, maar ik ben er i ook elke twee a drie vergaderin gen bij om de contacten te hou den. Die contacten zijn overi- - gens heel goed. Tussendoor loop ik natuurlijk ook wel eens bij de ondernemers binnen en het zijn er nog al wat hier", legt Van Eijk uit. In het centrum heeft hij ook veel met de jeugd te doen. De pro blematiek die in Rijssen be stond is hij samen met zijn col lega's op een succesvolle ma- oier te lijf gegaan. Van Eijk be strijdt dan ook de onlangs door ondernemers geuite kritiek dat I politie onvoldoende op treedt tegen hangjeugd in het eentrum. "Ik weet waar de klachten vandaan komen. Het gaat vooral om de koopavond. Er is dan veel jeugd in het een- hum, dat is altijd al zo geweest. Ik denk zelfs dat er heel wat hu welijken uit zijn ontstaan. De Politie zit de jeugd op de huid, t. in de goede zin van het woord. Ie We praten veel met ze en daar iie reageren ze goed op, ze zijn ge- n. willig. Als wij ze vragen weg te Kaan, dan gaan ze ook", zegt Van Eijk. De klachten richten zich vol gens de wijkagent vooral op jeugd die zich ophoudt in de deuropening van winkels. "Maar het is niet alleen aan ons, we moeten het samen doen. Winkeliers kunnen ook zelf eens gaan praten met die jonge ren. En dan niet met een kwaaie kop er heen gaan, maar gewoon op een normale manier uitleg gen waarom ze in de weg staan. Reageren ze dan niet, dan kun nen ze ons bellen en dan komen we ook", zegt Van Eijk, die vindt dat er op het moment, samen met Pandll en de jongerenwer kers, voldoende wordt ingezet op de jeugdproblematiek. Een ander punt van kritiek dat hem onlangs ter ore kwam, was dat er te weinig wordt gecontro- leerd op fout parkeren. "Dat snap ik dan niet. We zetten er inderdaad niet teveel op in om twee redenen. Een is dat het geen hoge prioriteit heeft en twee: door de bouw van het ge meentehuis en de verplaatsing van de markten zijn de parkeer plaatsen veelal vol. En dan gaan mensen op zoek naar andere plaatsen om hun auto neer te zetten. Dan kunnen wij wel bonnen uit gaan delen, maar dat lijkt mij geen goede reclame voor het centrum van Rijssen als winkellocatie. Als er overlast is voor winkelpanden of als FOTO: SANDER SCHEPERMAN hulpverleningsdiensten er niet door kunnen, bekeuren we na tuurlijk wel", legt Van Eijk uit. De wijkagent voor Rijssen cen trum reageerde onlangs in een brief aan de Habi op de geuite kritiek. "Kritiek mag, maar het moet wel gegrond zijn. Deze kritiek vond ik niet gegrond en op het moment dat de kritiek geuit werd, had ik naar mijn ge voel onvoldoende gelegenheid een weerwoord te geven, dus dat heb ik later in een brief ge daan", verklaart Van Eijk. Want hoewel hij er in het begin niet veel zin in had, is Van Eijk enthousiast geworden over zijn wijk. "In het begin was het na tuurlijk onwennig. Je maakt, met al je vooroordelen, de over stap naar een iets andere cul tuur. Maar toch zijn er veel raakvlakken. De gemiddelde Rijssenaar is gastvrij, gemoede lijk en makkelijk om mee te pra ten", vindt Van Eijk. Of hij Holten mist, vindt hij niet belangrijk. "Holten is me nog steeds lief, ik woon er en ik blijf er ook wonen. Maar ik ben wijk agent voor Rijssen centrum en RIJSSEN - SR Schuitemaker Machines in Rijssen heeft het importeursschap van Epoke overgenomen. Schuitemaker is vanouds bekend als producent van landbouwmachines, zoals voer-, mesttank- en silagewa- gens. Schuitemaker voert al enkele ja ren een twee sporen-strategie om de afhankelijkheid van de landbouwsector en de daarmee gepaard gaande seizoensaccen ten te verkleinen. Dat beleid re sulteerde er onder meer al in dat Schuitemaker recentelijk geprofileerde staalplaten uit de eigen koudwalserij leverde ten behoeve van vrachtwagens voor het Belgische leger. On langs verkreeg Schuitemaker eenzelfde opdracht van Merce des Benz, dat een kleine 1.000 vrachtwagens aan de Duitse de fensie levert. Met de overname dat doe ik met heel veel plezier. Zoveel plezier, dat hij nu al zegt het jammer te vinden dat poli tieagenten volgens de huidige regeling maar acht jaar wijk agent in een wijk kunnen zijn. "Je bent toch jaren bezig goede contacten op te bouwen. Ver trouwen kost tijd. En net als je van die contacten kunt oogsten, moet je weg. Dat vind ik jam mer", aldus Van Eijk. van het Epoke importeurschap begeeft Schuitemaker zich nu ook op het gebied van gladheid bestrijding. Manager Hans Bar- velink van Schuitemaker Indus trial: "Veel van onze klanten, zo als loonbedrijven, houden zich 's winters ook bezig met glad heidbestrijding. Dat doen ze in opdracht van wegbeheerders, zoals gemeenten, provincies en Rijkswaterstaat. Voor Schuite maker sluit de verkoop, het on derhoud en de service van win- termachines dus goed bij de klantgroep van loonbedrijven aan". Vanuit mijn verleden (Barvelink was voorheen ook werkzaam in de gladheidbe strijding evenals SR-collega Tonny Eeftink) heb ik ook veel affiniteit met gladheidbestrij ding". Schuitemaker neemt ook personeel van Jongerius winter- machines over. Ma.C r»

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 13