Holtens Nieuwsblad 3 Jan Smit, maar ook Stef Ekkel, 3J's en Gebroeders Ko Kom zondag op tijd naar Keunetent Opgeven voor playback t Jumpteam Holten opent Makkelijk Lezen Plein Fokveedag Espelo weer afgelast wegens problemen Fietstocht Schoolkring Dijkerhoek Agenda Column Dinsdag 11 september 2007 HOLTEN - In verband met de drukte die de Keunefeestcom- missie verwacht op zondag én omdat Jan Smit vroeg op de middag optreedt, roept de com missie iedereen vooral op tijd te komen. Er wordt gezorgd voor een an dere opstelling bij de kassa, zo dat de binnenkomende bezoe kers zo snel mogelijk verwerkt kunnen worden, maar het gaat natuurlijk gewoon wat tijd kos ten al die mensen binnen te krijgen. Om te voorkomen dat mensen delen van optredens missen, verzoekt de commissie iedereen vooral op tijd aanwe zig te zijn zondag. De tent is open vanaf 12.30 uur. DIJKERHOEK - Voor de jeugd- playbackshow van buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek op zondag 7 oktober, kan men zich alvast opgeven. Dit kan bij Erik Wechstapel (telefoon 0548- 364034). Dit is mogelijk tot en met 28 september. Ér wordt naar gestreefd om dubbele op gaven te voorkomen. Daarom geldt: wie zich het eerst aan meldt mag het ook uitvoeren. Evenals voorgaande jaren zijn er verschillende leeftijdscatego rieën. Deelname is mogelijk tot en met zestien jaar. Bij opgave, naast leeftijd, ook vermelden de artiest of groep en het nummer wat men heeft uit gekozen. Keunefeesten Jan Smit is de grote trekker op de Keunefeesten. De zondagmiddag is dan ook uitverkocht. HOLTEN - De zeventiende Keu nefeesten worden dit weekend gehouden en dat wordt gevierd met onder andere Jan Smit, de 3J's en Stef Ekkel. Het feest begint zoals gebruike lijk weer vóór het weekend: donderdag is traditioneel de dag voor de jongere jeugd. Zij hebben hun eigen playback- show. In de tent kan de jeugd bovendien genieten van de Ge broeders Ko, Flashback, K- Wis en waarachtig, fees, fees, Keunefees, Hoolten geet wier op zien kop. Het hèèle darp is versierd met Hoolter- en Keunefeesvlagg'n. Zó heurt het ök op het eenigste echte Hoolter fees vuur leu tut tachtig joar en eulder. Noe heur'k oe dè-nk'n, woenneer hebbe wie noe as euldere mè-ns'n wat te zeuk'n op de Keunefeest'n, noet'n zundagmiddag is uutverkoch? Nóh, des nog a loogisch. Doar is vuur de ool- ders met kleine wichter en oppo's (öölderwetse oma's) en opa's nog ne vólle meui- er'n middag um de Keune feest'n te belèèm'n. Det is op de zoaterdagmiddag. Vuur de vèèrde kèèr is der dan a wier, vuur jöönk en ööld, het gróöte Korhanen zangfees. Doar bint nog te vólle Hool ter, Diekerhookers en Splöö- der diet det nog nooit hebt met e maakt. Het wórdt tied dawwe amoal het mesjester- se pak of het nieje klèèdje uut de mött'nball'n haalt en doar is komt kiek'n. Het is meer as de meuite weert en het is nog vuur niks ök. Wat is ter noe meuier as öölder- wets uut goa op de Kalfster- mansweire. Amoa öölde bekèènd'n. Effn lustern no- ar de Korhaan'n, saam'n met de Havenzanger. Wat dach ie van de Markelmennekes en de Mallumse boer'ndèèrns uut Eibarg'n. Met mekaa inheuik'n met de jongs en mèèrkes van al die clubjes en öönz'n eeg'n Cor- rie Konings, Joke Witt'n. Noa de tied met mekaa nen bor rel pakk'n. Det wórdt öölder wetse karmse in ne nieje ver pakking. Ie zöllt zee, ai met mekaa ofsprekt um te goa, dai nen machtigen mööi'n middag hebt. Wie wil noe neet nog één kèèr wier het geveul hemm'n van de Hool ter meimark. Ai de feesweire opkomt, wórdt ter ne foto e maakt. Effn kiek'n noar de vark'nkööpleu en de keun- tjes in de benne. Wat is ter noe meuier um de wichter of de kleinwichter een paar eu ro in de haande te drukk'n en dai ze eff n later wier zeet met ne joekel van ne ijsco of nen groot'n buul petat. Lek ker ravott'n op het spring- kuss'n of een rondje in de drèèimölle. Geleuft mie, zo- atermiddag, het grööte Kor- hanenzangfees, 'n-meuist'n middag van de Keune feest'n. Ie hooft ter hèèmoal gen kaart'n vuur te hemm'n. Zórg ter vuur dai op tied bint. Het kón der wal is vol word'n en dan vis ie wier achter't net. Ie snapt het wa, ik bin der op tied en ai komt maake wie der met mekaa een mööi fees van. Wis en waarachtig, Keunefees, Beeregezellig. De Vèèrkaante Viefkop Town en de drive-inshow. Ton en Gerard Koopmans vor men samen de Gebroeders Ko. In 1997 begonnen zij met het schrijven van nummers. Wie kent bijvoorbeeld de hits 'Ik heb een toeter op m'n waterscooter' of 'Tringeling' niet? Geen won der dus, dat het duo in 2004 én 2005 werd verkozen tot beste feestact van Nederland. K-Town is een gloednieuwe band rondom zangeres Kirsten Walraad. Dit veelzijdige talent heeft internationale faam opge bouwd als zangeres, danseres en actrice. De tent is vanaf 19.30 uur open, de optredens beginnen om 20.30 uur. De toegang is gratis. Ook dit jaar wordt er wel gelet op leeftijd. Door middel van bandjes wordt gecontroleerd aan welke bezoekers alcohol ge schonken mag worden. De vrijdag van de Keunefeesten begint, zoals gebruikelijk, om 16.00 uur met het bedrijvenbor- reluurtje. Om 17.00 uur is dan de officiële opening van de Keu nefeesten door burgemeester Bort Koelewijn. 's Avonds krijgt Holten vanaf 19.30 uur te maken met het eer ste Volendamse tintje op de Keunefeesten: de 3J's komen de tent op z'n kop zetten. Samen met het toporkest The Heinoos beloven zij er een goede start van te maken. Zaterdagmiddag is het om 14.00 uur de tijd voor het Meedeinfes tijn. Met dit jaar voor het eerst een vrouwenkoor. De Mallum se Deems laten horen dat het ook op vrouwenstemmen goed meezingen is. Ook van de partij dit jaar: de Maarkei Mennekes. De solo-optredens worden dit jaar verzorgd door niemand minder dan Spitfire-frontman Hein Migchelbrink en de Hol- tense Joke Witten. Uiteraard is er tijd ingeruimd voor het club jeskoor en geven de Hoolter Korhanen een concert. Dat doen zij echter niet zomaar, want Henk Pleket van de Ha venzangers is ook van de partij. Zaterdagavond kan Holten ge- HOLTEN - Het Makkelijk Lezen Plein in bibliotheek in Holten wordt woensdag 12 september om 14.00 uur feestelijk geo pend. Op dit plein zijn leesboeken, in formatieve boeken, luisterboe- ken en dvd's te vinden voor kin deren die lezen moeilijk vinden. B. Schaap van de Rabobank, de sponsor, zal het Makkelijk Le zen Plein samen met een aantal basisschoolleerlingen openen. Daarna geven leden van het Jumpteam Holten een demon stratie. Daarna kan jong en oud met deze jonge enthousiaste jum pers meedoen om de basispas- sen te leren. ESPELO - De fokveedag in Es pelo die zaterdag 15 september zou worden gehouden, is afge last. Ook op 25 augustus kon de fokveedag al niet doorgaan, we gens MKZ in Engeland. Hier door gelden vervoersbeperkin- gen voor vee. Voor die fokdag waren 141 koeien en 9 kalveren aangemeld. Het evenement werd toen verschoven naar sep tember. Maar door recente veterinaire problemen op meerdere bedrij ven van inzenders heeft de or ganisatie moeten besluiten de fokveedag voor dit jaar af te moeten gelasten. nieten van Beethoven. Deze band staat inmiddels al jaren aan de top van het nationale en internationale entertainment- circuit. De tent is vanaf 20.15 uur open. Zondag is de traditionele fami lie- en clubjesdag én de dag dat Jan Smit voor Holten komt zin gen. Na Jan Smit hoeft echter nie mand de tent te verlaten: Stef Ekkel neemt het moeiteloos van hem over. De band Fragment sluit zon dagmiddag de Keunefeesten af. En dat is aan deze drie Engelse heren wel toevertrouwd. Frag ment wofdt gevormd door drie Engelse heren die in Nederland wonen. Zij weten moeiteloos Anouk met Doe Maar te verbin den, om dan naadloos over te gaan in U2. De grootste kwali teit van de band is dat ze precies weten wat hun publiek wil. Fragment is reeds uitgeroepen tot de beste live act van Neder land en tot beste horecaband van het jaar. DIJKERHOEK - Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek houdt zaterdag 22 september om 8.45 uur de najaarsfiets tocht. Het vertrek is vanaf Het Bonte Paard. Omdat de echte fietstocht ver derop begint, wordt met auto's naar het beginpunt gereden. Wie geen auto of fietsdrager be zit, kan gebruik maken van (fiets)vervoer. Graag bij opgave aangeven of men hiervan ge bruik wil maken. Onderweg zal een paar keer gestopt worden voor een aantal bezienswaar digheden. Er zal tevens een middagstop zijn voor een geza menlijke maaltijd. De kosten voor de maaltijd zijn voor eigen rekening. Opgave voor deze tocht is mo gelijk tot 20 september 20.00 uur bij Erik Wechstapel. SEPTEMBER NBvP Holten, wereldreis per motor door jacolien en Frank Roskam, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007 Bijeenkomst WD, Bonte Paard, dins dag 11 september 2007, 20:00 NBvP Holten, Zaal Vosman, dinsdag 11 september 2007, 20:00 Keunefeesten, Kalfstermansweide Hol ten, donderdag 13 september 2007 - zondag 16 september 2007 Mountainbike Trophy, Zuurberg Hol ten, zondag 16 september 2007 NBvP Holten, Dijkerhoek en Espelo: excursie, Zaal Vosman, donderdag 20 september 2007, 8:15 Vrije markt, Holten, zaterdag 22 sep tember 2007 Vleesveekeuring, Tuinstraat Holten, zaterdag 22 september 2007 Holterbergherfsttoer, Sporthal 't Mos- sink, zondag 23 september 2007, 9:00 Nationale motocross, Zuurbergcircuit Holten, zondag 23 september 2007, 9:30 Najaarsrit klassieke automobielen, Beusebergerweg 37 Holten, zondag 23 september 2007, 11:00 NBvP Holten, Zaal Vosman, dinsdag 25 september 2007, 20:00 Tuinfeest Diessenplas met Swing Sting Quartet, Diessenplas, woensdag 26 september 2007, 19:30 Braderie Stichting Manos Amigas, Ver- zetstraat Holten, zaterdag 29 septem ber 2007 Dierendag, Natuurdiorama Holter- berg, zondag 30 september 2007 Erwin autocross, Schuppertsweg Hol ten, zondag 30 september 2007, 13:00 OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter- berg, donderdag 4 oktober 2007 Veiling en boekenmarkt, Gebouw Ire ne Holten, zaterdag 6 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 Liberaal café met Sybe Schaap, Res taurant Woody's, maandag 8 oktober 2007, 20:00 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Schietvereniging De Zaagmolen 50 jaar, Bethanië Dijkerhoek, zaterdag 13 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Losse Hoes en Wilgenweard, zaterdag 13 oktober 2007 - zondag 14 oktober 2007 Bazaar, Diessenplas Holten, woensdag 17 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Open dag Oudheidkamer, Holten, za terdag 20 oktober 2007, 10:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest in verwarmde tent, Bon te Paard Dijkerhoek, zaterdag 27 okto ber 2007 - zondag 28 oktober 2007 Concert koor Campanella, Hervormde kerk Holten, zondag 28 oktober 2007, 14:30 NOVEMBER Rondje Holtens Kulturhus, Smidsbelt Holten, zaterdag 3 november 2007 NBvP Holten, lezing door Van Pijkeren over Pieterpad wandeltocht, Zaal Vos man, donderdag 8 november 2007 Korenavond, Holten, vrijdag 16 no vember 2007 Leerlingenconcert MOC, Holten, vrij dag 30 november 2007, 19:30 DECEMBER Kerstmarkt, Smidsbelt, zaterdag 15 december 2007, 12:00 - 21:00 NBvP Holten, kerstviering, Zaal Vos man, dinsdag 18 december 2007 Festival voor niet-professionele kunst schilders en expositie, Natuurdiorama Holterberg, zaterdag 22 december 2007 - zondag 6 januari 2008 Winterstamppotwandeling, Natuurdi orama Holterberg, donderdag 27 de cember 2007

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3