Blauw Wit wint thuis van Oeken Aardige stap naar zaalcompetitie W Holten wint zaalwedstrijd Holtens Nieuwsblad 15 Opgeven teams schieten om Zaagmolentrofee Kunst Stichting Vrienden Diessenplas biedt groot schilderij aan Regen gele kaarten van scheidsrechter Van den Brink Veiling kerk Tijdens het Hospers- toernooi heeft het dames 1 team van Holten laten zien al een aardige stap te hebben gemaakt in de voorbereiding voor de zaalcompetitie. De eerste serieuze ontmoeting in de voorbereiding was de ontmoeting tegen hoofd klasser LHC. Kortnieuws Holtenaren reizen af naar Bedanda Dinnershow Verschillende bijeenkomsten Espelo in Noaber Dinsdag 11 september 2007 HOLTEN - Blauw Wit heeft de goede opening van de competi tie een vervolg gegeven in de thuiswedstrijd tegen Oeken. In een sportieve wedstrijd kregen de gasten de beste kansen om de score te openen. Dit lukte in de 27e minuut. Blauw Wit dat meer balbezit had besliste de wedstrijd in de laatste 20 minu ten van de wedstrijd. Gerwin Schalk werd de matchwinnaar. Na de onthulling van het score bord ontspon zich op het hoofdveld op 't Vletgoor een ge- lijkopgaande wedstrijd tussen de nummer 1 en 2 van de rang lijst. Blauw Wit had het meeste balbezit en liet de bal goed rondgaan. De gasten uit Oeken trokken zich terug op eigen helft om vanuit een goed georgani seerde defensie toe te slaan. Oe ken wist tot heden geen punt uit Holten mee te nemen. De stra tegie van de rood-blauwen leek te werken want de beste kansen waren voor hen. Luuk Hippman en Dennis Barmentloo kregen dotten van kansen, maar doel man William Kolkman zag tot zijn opluchting telkens de bal niet in het net verdwijnen. De ruststand van 0-0 was dus een logische, maar Blauw Wit niet ongelukkige. Na rust kreeg de Holtense formatie nog meer balbezit en ook een groter over wicht. Een groot deel van die tweede helft speelde zich af op de helft van Oeken. De op een counter loerende spitsen waren echter minder gevaarlijk als voor de pauze. Toch kwam Oe ken onverwacht op voorsprong. Bij Blauw Wit links achterin gaf Bennie Schoemaker simpel een corner weg en uit deze corner scoorde Bram de Waal 0-1Lang duurde de vreugde niet want uit een vrije trap van Gerwin Schalk kwam de bal op de paal. De re bound was voor Arjan Aanstoot 1 -1Vanaf dat moment was Oe ken uitgespeeld. Blauw Wit drong sterk aan en Oeken kon de aanvalsgolven niet meer pa reren. Een strafschop van Ger win Schalk bracht de 2-1 op het bord. Oeken moest toen de ver dedigende stellingen verlaten, maar kon de bakens niet meer verzetten. Het was jammer dat de goed lei dende scheidsrechter Van den Brink teveel naar gele kaarten zocht om zijn prima optreden te onderstrepen. HOLTEN - Stichting Vrienden van Woonzorgcentrum Diessenplas in Holten hebben maandag 10 september officieel een kunstwerk aan de bewoners overhandigd. Het kunstwerk "Vele handen - Licht werk' is gemaakt door de Deventer kunstenaar Patrick Mangnus. Het werk was onderdeel van de lustrumexpositie van Zorggroep De Leiboom, waarvan Diessenplas deel uit maakt. Het werk, dat be staat uit losse delen die offset bedrukt zijn, hangt op een prominente plaats, in de gang richting het restaurant FOTO: SANDER SCHEPERMAN DIJKERHOEK - Schietvereni ging De Zaagmolen Dijkerhoek houdt 4, 5, 16, 17, 18, 19, en 26 oktober de schietwedstrijden om de Zaagmolentrofee. Alleen verenigingen of groepen uit Holten of Dijkerhoek kun nen aan dit toernooi deelne men. Opgave is mogelijk tot en met 28 september bij Henk Beunk (telefoon 0570- 541165) alwaar men ook verdere inlich tingen kan krijgen. De deelname per team zal on geveer 20 minuten in beslag ne men. Dit team speelt al jaren in de hoofdklasse. Holten zal dit team in de competitie echte niet ont moeten, omdat LHC in de A klas se speelt. Beide teams waren aan elkaar gewaagd. Holten moest het nog stellen zonder de in breng van ervaren krachten als Monique Plantinga en Jessica Smit. Ook LHC was duidelijk nog in de opbouwfase. Toch wist HV Holten hield afgelopen zaterdag het Hosperstoemooi. (Foto: Sander Scheperman) Holten bij rust een 7-5 voor sprong te nemen. Ook na rust bleef Holten goed spelen. De voorsprong liep zelfs even op tot 14-10, maar daarna wist LHC met enkele snelle breaks de stand weer gelijk te trekken. In de slotfase leek de wedstrijd in een gelijk spel te eindigen, maar een benutte strafworp door Paulien Schooien leverde Holten vlak voor tijd de 16-15 zege op. Zondag 23 september speelt da mes 1 een dubbel tegen SVWO en Pacelli. HOLTEN - De hervormde ge meente in Holten houdt zater dag 6 oktober een veiling en boekenmarkt in en rondom ge bouw Irene. Wie hiervoor wat ter beschik king wil stellen, kan donderdag 13 september een huis aan huis verspreide folder aan het raam hangen. Meer informatie: H. Koopman, telefoon 0548-362066. HOLTEN - Voor het eerst in de geschiedenis van W Llolten maakte afgelopen vrijdag een zaalvoetbalteam haar opwach ting maakte om in competitie verband te spelen. De tegen stander was Colmschate 4 en aangezien deze tegenstander vorig jaar vierde eindigde in de competitie verwachtte we een moeilijke wedstrijd. Onder lei ding van scheidsrechter Freek Koopman ging de wedstrijd ge lijk op met als belangrijke me dedeling dat het eerste doel punt gescoord werd door Thijs Vincent. Met rust stond het 5-4 in het voordeel van W Holten. De tweede helft begonnen we erg sterk mede doordat we kon den beschikken over een fitte selectie met drie wisselspelers tegenover een wisselspeler van de tegenstander. Dit voordeel moesten we dan ook ten volste benutten en het tempo hoog houden. Halverwege de tweede helft waren we uitgelopen tot een 10-4 voorsprong en een overwinning lag dan ook in het verschiet. De laatste paar minu ten kwam Colmschate nog goed terug tot 10-7, maar verder dan dat kwamen ze niet en zodoen de is de eerste wedstrijd in de geschiedenis afgesloten met een overwinning. Een beter be gin dan dit konden ze zich niet bedenken. INFORMATIEAVOND HOLTEN - Een groep Holtena ren gaat in januari 2008 voor de derde keer naar het Afrikaanse dorp Bedanda. De deelnemers logeren bij gastgezinnen thuis in traditionele huishoudens van de Balanta stam. De reis wordt georganiseerd door Cathrien Jongen, Loura Spek en Paul Akkerman in sa menwerking met de gastgezin nen. De reis staat in verband met de Stichting Vrienden Hol ten Bedanda, die allerlei projec ten voor het dorp organiseert, bijvoorbeeld het drinkwater project De Gevulde Waterkruik. De groepsgrootte is ongeveer tien. De reis duurt tweeënhalve week. Wie belangstelling heeft, is van'harte welkom op de info- avond op donderdag 20 sep tember om 20.00 uur. Het adres is: Helhuizerweg 3, in Holten. Telefoon: 0548-366558. Graag vooraf even bellen. VOOR JONGENS EN MEIDEN HOLTEN - Stichting voor Soci aal en Cultureel Werk voor Hol ten heeft een nieuwe kinder club opgenomen in het pro gramma: De Dinnershow. De Dinnershow is voor jongens en meiden die ervan houden in de schijnwerpers te staan. Dan sen, zingen, koken, toneel en excursies zijn de kernwoorden van deze nieuwe cursus. Er wordt twaalf weken lang ge werkt aan de voorbereiding van een Dinnershow waarin familie en vrienden worden uitgeno digd en heerlijk kunnen genie ten van een zelfbereid diner, met als toegift een spectaculaire show. De Dinnershow start op don derdag 20 september en vindt wekelijks plaats van 16.00 tot 17.30 uur. Voor meer informa tie: stichting, Tuinstraat 2, Hol ten, telefoon 0548-36 27 55. PASSACE HOLTEN HOLTEN - Passage Holten heeft haar programma voor het sei zoen 2007/'08 gereed. De bij eenkomsten worden gehouden in De Kandelaar om 20.00 uur. Donderdag 6 september houdt de vereniging een Fietstocht. Daarna komt ds. Van Beesten uit Mariënberg op donderdag 27 september vertellen over de zending. P. Janse uit Hellen- doom komt donderdag 25 okto ber langs om te praten over de Oost-Orthodoxse kerk. Na de pauze Iaat hij dia's zien van ico nen. Ds. J. Buitenliuis uit IJssel- stein vertelt donderdag 29 no vember over Een lach en een traan in de zorg. Maandag 17 december wordt de Kerstavond verzorgd door Joke Verweerd uit Deventer. De Nieuwjaarsbij eenkomst vindt donderdag 3 ja nuari om 10.00 uur plaats in de Kandelaar. De jaarvergadering staat donderdag 31 januari ge pland. Na het huishoudelijke gedeelte volgt het project van Passage: Gelijke kansen wereld wijd. G. Kraa uit Bomerbroek, vertelt donderdag 28 februari over De leu en de sproake in Overiessel. De creatieve middag begint om 14.00 uur. Donder dag 6 maart om 14.00 uur is er ook een creatieve middag. Me vrouw W.C. de Bruine uit Nij- verdal geeft donderdag 27 maart uitleg "Over het levens boek". Wat jevan jezelf voor 't nageslacht op kunt schrijven. Het seizoen wordt afgesloten met een reisje, hele dag. Belang stellenden en nieuwe leden zijn van harte welkom. ESPELO - Het lifestyle magazine Noaber heeft deze maand een groot verhaal over Espelo. No aber is een kleurrijk magazine over de warmte en saamhorig heid van het oostelijke platte land.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 15