Gouden prijs appeltjesbrood bakker Otten Henk Veurink neemt afscheid Voortman keukens Nieuwe huisartsenpost Bd voor GRATIS Brochure HOUTHANDEL TEN WINKEL Najaarsweg 40 Tel. 053 - 4616858 www.tenwinkel.nl Dinsdag 11 september 2007 ENTER - Banketbakkers die hun recepten prijs geven kom je niet overal tegen. Echter binnen het samen werkingsverband van zelf standige banketbakkers is het een goede gewoonte. Daardoor ontstaat er een ENSCHEDE - De Twentse huisartsen, ziekenhuizen en ambulancedienst werken steeds nauwer met elkaar samen. Zo openen de huisartsen met ingang van maandag 24 september een nieuwe huis artsenpost in het ziekenhuis Medisch Spectrum Twente (MST) aan de Haaksberger straat in Enschede. Nu nog is die gevestigd aan de Emmastraat. In Almelo bestaan vergevor derde plannen voor de ver huizing van de huisartsen post naar Twenteborg Zie kenhuis. Die wordt naar verwachting in de tweede helft van 2008 geopend. RIJSSEN - "Gute Nacht Freunde, es wird Zeit für mich zu gehen", met die woorden nam Henk Veur ink, leraar Duits, donder dag afscheid van Christelij ke Scholengemeenschap Reggesteyn. Veurink gaat officieel per 1 maart 2008 met pensioen, maar kon vervroegd uittreden en werkte vorige week voor het laatst. Zijn rooster, de laatste week - en de eerste week na de vakantie - was overigens wel een bijzon der exemplaar. De eerste twee uur uitslapen en dan bestond de rest van de dag uit koffiedrinken en klet sen. Een werkweek, die Veurink eigenlijk liever niet heeft: "Geef mij maar een klas om lekker mee te wer ken". Maar dat is nu voorbij, na bijna veertig jaar in het on derwijs, is Veurink vertrok ken. Toch is hij niet bang voor 'het grote gat' waar mee sommige vutters wor den geconfronteerd. Om dat gat te vermijden, ging Veurink namelijk naar een Pensioen In Zicht (PIZ) cursus. Wandelend in het Zuid-Limburgse land schap leerde hij de knop omzetten. De knop naar zijn hobby's bijvoorbeeld: postzegels verzamelen, Formule 1 kijken, fietsen, wandelen en lesgeven. Want Veurinks werk was zijn hobby. "Zoek een baan, die je leuk vindt, dan hoef je nooit meer te wer ken, heeft vroeger iemand gezegd. Ik heb bijna veertig jaar niet gewerkt", vindt Het appeltjesbrood van patissier en broodspecialist Otten gooide hoge ogen en kreeg de Gilde Goudtrofee. bachtelijke banketbakkers in Nederland en ontwikkelt activiteiten tot verdere groei van het ambacht en verbetering van de bedrijfs voering en consumenten waardering voor het ban ketbakkersproduct. Naast de vaktechnische impact van deze wedstrijd is er een achterliggende re de geweest om deze wed strijd te organiseren. In de ze tijd van snelheid en smaakvervlakking wordt het steeds belangrijker je als specialist te laten zien. Temidden van het super- marktgeweld en de prijzen oorlogen zal er ruimte moeten blijven om de con sument met hoogstaande, lekkere en dagverse kwali teitsproducten te blijven verrassen. Banketbakkers van het Gil de zullen dan ook dank baar gebruik "maken van deze uitwisseling van el- kaars lekkernijen om zo doende het eigen, toch a brede assortiment, no{ verrassender te maken. Om de klanten mee te laten vieren in het succes, kar men de specialiteit de ko mende week gratis proeven in de winkel. Tevens g voor deze periode een trak- teerprijs waarmee we ie dereen willen laten meege nieten van het heerlijke Ap peltjesbrood uit onze eigen bakkerij. intensieve productontwik keling met als doel om het allerlekkerste product te bakken. En dat proefje. Patissier en Broodspecialist van Otten onthulde zijn specialiteit aan zijn colle ga's. Liet is in zijn omgeving het alom bekende Appel tjesbrood. Duidelijk uitge legd kregen de collega's waar het geheim van het succes schuilt. Verse appels omhuld van een suiker laagje met kaneel wordt voorzichtig gemengd met een zacht kwarkdeeg. De buitenkant omhuld met knapperige amandelen en wordt daarna gebakken. Het is een heerlijke trakta tie voor bij de koffie of broodmaaltijd. Het appeltjesbrood van Pa tissier en Broodspecialist van Otten is door de colle ga's beoordeeld in de hoogste klassering van vak manschap, smaak en uiter lijk geplaatst. De Gilde Goud Trofee is uitgereikt door voorzitter Cor IJkelenstam uit Utrecht. Heerlijk Heerlijk is het Gilde van de betere am- kast. Wat Veurink gaat doen met al die vrije tijd? Veurink: "Vrijwilligers werk. Ik wil wat voor de sa menleving betekenen. Ik zit te denken aan het bege leiden van mensen die in een bejaarden- of verzor gingstehuis zitten en die naar het ziekenhuis moe ten voor onderzoek en een sneldienst. Ik mag graag autorijden en als er van daag nog een pakketje naar Rotterdam moet wor den gebracht, wil ik dat best doen. Ik hoef daar niets aan te verdienen, als ik de onkosten maar ver goed krijg." Veurink. Niet gewerkt mis schien, maar wel heel waf meegemaakt. Het begon allemaal op de lagere school in Ane. De toenma lige bovenmeester vond dat Veurink naar de MULO in zijn geboorteplaats Har- denberg moest gaan en zo geschiedde. Vandaar ging het naar de Kweekschool in Emmen. Veurink begon zijn loopbaan in Schoone- beek. Via Elim en militaire dienst kwam hij in Rijssen terecht. We schrijven 1969 als Veurink wordt verwel komt op de Willem-Alexa- nderschool. Twaalf jaar la ter volgt de overstap naar het voortgezet onderwijs. De LTS Rijssen werd Reg- geland en later Regge steyn. Het vbo kwam en ging. De basisvorming deed zijn intrede, centraal lesgeven werd ouderwets. In middels wordt er hard gewerkt aan het NOVO: Nieuwe Onderbouw Voortgezet Onderwijs, een verandering die Veurink aan zich voorbij laat gaan. Op verschillende lokalen heeft hij zijn stempel ge drukt. Lokaal 42 bijvoor beeld, op de LTS, had een muur die zo gammel was, dat Veurink zijn leerlingen regelmatig moest waar schuwen de muur met rust te laten, uit angst dat het hele ding om zou vallen. Of lokaal 63, waar heel wat ke ren het glas uit de deur sprong, wanneer Veurink weer eens gespeeld kwaad, of echt geïrriteerd, te hard met de deur gooide. En lo kaal 103, waar de bureau stoel staat, die na een her niaoperatie speciaal voor hem werd gemaakt. "De fi nancieel directeur heeft me toegezegd dat ik hem thuis krijg", vertelt Veur ink. Zijn mentorklas, K2b, nam op eigen initiatief af scheid. De enorme kaart hangt bij hem thuis aan de Leraar Henk Veurink; "Gute Nacht Freunde, es wird Zeit fiir mich zu gehen". ApeldoornEindhoven Elburg Eist OldenzaalRijssen Steenwijk Zeist WWW.VOOftlfiailkeilkenS.III Al 35 jaar een begrip in uw regio! RUSSEN Nijverheidsstraat 40, tel. OS48-53 55 55 Ma-wo 09.00 -18.00 Za 09.30 - 17.00 Do en Vr koopavond tot 21.00 uur OLDENZAAL Essenfaan 123,Tel. 0541-53 62 75 Di-vr 09.00 -17.30 Za 09.30 - 17.00 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Vraag naar de voorwaarden in de showroom TEN WINKEL. Afm.: 400x250 Wanddikte 28mm incl. Hang- en sluitwerk incl. cilinderslot Zonder luifel incl. echt glas Afm.: 294x200 Wanddikte 28mm incl. dakbedekking incl. echt glas incl cilinderslot incl. hang- en sluitwerk

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 14