Zingen, rappen en jumpen Formule Keunedarts al tien jaar een succes Programma playbackshow: sSSiS~~ Zaterdag vanaf 14.00 uur is het weer Nederlands talig wat de klok slaat in de feesttent tijdens het Meedeinfestijn. Zang, rap en zelfs dans, de playbackshow van de Keune- feesten heeft het donderdag allemaal. Vier deelnemers van de Haarschool vertellen over de nummers die ze playbacken en waarom ze meedoen. Bas Bloemendal (7), Wouter Lam- mers (8) en Jan Ulfman (8) rappen samen het nummer 'Een beetje ver liefd' van Yes-R en daarbij jumpen ze ook nog eens. Een hele choreografie hebben ze bij het nummer gemaakt. "In het begin rapt Wouter en staan wij achter te jumpen, bij het stukje 'Ik ben een beetje verliefd' gaan wij naar voren om te rappen en staat Wouter achter te jumpen", legt Jan uit. Bas heeft er 'zin in, maar hij is ook best een beetje zenuwachtig. "De kinderen uit groep 8 komen niet, die zijn te oud, het gaat tot groep vijf, maar er staan straks wel driehon derd kinderen", zegt hij. Wouter is niet zo bang dat hij wat vergeet. "Ik ken het liedje helemaal uit mijn hoofd, ik luister het elke dag. En als ik toch wat vergeet, dan kijk ik gewoon naar de anderen wat ik moet", zegt hij. Jan durft best met z'n drieën op het podium te gaan staan, maar alleen had hij het niet gedaan. Want als het dan mis gaat, ja, dan sta je daar mooi in je eentje. Alledrie vinden ze vooral het rappen erg leuk, al is het misschien bepaald niet makkelijk om rap te playbacken. Alledrie hebben ze er vertrouwen in dat het goed komt: nog één keer oefenen en dan zit het nummer er wel in. Kaya Willighagen (6) gaat straks wel helemaal alleen op dat podium in de tent staan. En och, ze is best een beetje zenuwachtig, maar ze heeft er vooral veel zin in. Kaya playbackt het nummer Caribean Night van Chipz! Helemaal in haar eentje. "Ik wilde graag alleen meedoen", legt ze uit. En Kaya playbackt niet alleen, ook het hele dansje dat bij het nummer hoort, zal ze laten zien. Hoewel ze er wel zelf het een en ander in heeft aangepast. "Sommige dingen vond ik niet leuk, dus die heb ik veran derd", vertelt Kaya. fend, maar Kaya heeft er vertrouwen in dat het wel goed gaat donderdag. En zo niet? "Dan ren ik gewoon heel hard weg", lacht ze. De playbackshow voor kinderen uit de groepen drie tot en met vijf van de basisscholen begint om 14.45 uur. Tussen de verschillende optre dens door is een pauze. De entree is uiteraard gratis. j Kaya: 'Ik wil een keer meedoen' Tussen alle bouwwerkzaamhe den aan het nieuwe Hanennös én de repetities en optredens door hebben de Holtense Kor- hanen toch tijd gevonden weer een Meedeinfestijn op poten te zetten. De clubkoren zijn alweer druk aan het oefenen. Voor het vierde jaar alweer wordt het meedeinen geblazen op de za terdagmiddag van de Keunefeesten. Vanaf 14.00 uur is het weer Neder landstalig wat de klok slaat in de feesttent. Voor het eerst dit jaar is er ook een dameskoor aanwezig. De Mallumse Deerns komen met 45 dames uit Eibergén en bewijzen dat een smart lappenkoor bestaande uit dames die hun mannetje staan, ook best een feestje kan bouwen. Waarom de Mallumse Deerns, terwijl het koor uit Eibergen (gemeente Berkeiland) komt? "Ja, je wilt als dameskoor ook bekendheid krijgen. En dat is met Berkelleed niet gegarandeerd. Mal- lum is een buurtschap met een eeu wenoude watermolen, wat natuurlijk van past komt", schrijven de dames op hun website. Niemand minder dan Hein Migchel- brink, frontman van de Spitfires, komt tijdens de tweede ronde het Meedeinfestijn opluisteren. De man met de baard uit Ruurlo heeft net een nieuwe cd gemaakt met luister liedjes. En ook die kunnen best mee gezongen worden natuurlijk. Natuurlijk worden de buren niet ver geten en dus zijn ook de Maarkei Mennekes te vinden in de feesttent zaterdag. De acht zangers uit Mar- kelo nemen hun eigen tekst en mu zikale begeleiding mee en dat zorgt voor een heel specifiek geluid, dat ook veel ouderen aan zal spreken. Holtense inbreng is er tijdens het vierde Meedeinfestijn weer genoeg: Joke Witten treedt op als solo-artiest en vanzelfsprekend laten de Korha- nen weer van zich horen. De club- korerr, die weer een kwartier bezit mogen nemen van het podium, zijn Ze koos voor Caribean Night omdat ze dat een heel mooi liedje vindt. Ze heeft nog niet zo heel veel geoe- Er zal wellicht aan gememoreerd worden, maar echt wat bijzon ders wordt er niet van gemaakt, het jubileum van de Keunedarts. Toch wil organisator André Schu- chard wel even terugkijken. Het begon allemaal tien jaar gele den, de Keunefeesten draaiden al een paar jaar en waren uitgegroeid tot een echt dorpsfeest. In een ver gadering kwam ter sprake dat het ei genlijk wel goed zou zijn in de week voor de Keunefeesten alvast wat te organiseren, om iedereen alvast een beetje op te warmen. Er werd ge vraagd naar ideeën. "Ik had al heel wat jaren ervaring in het organiseren van darttoernooien, dus ik stelde voor een darttoernooi te organise ren", vertelt Schuchard. En zo werd het Keunedarttoernooi, dat altijd de zondag voorafgaand aan de Keune feesten wordt gehouden, geboren. Al die jaren is het aantal deelnemers heel wisselend geweest. Deels door de concurrentie van de kermis in La ren, die altijd de week voor de Keu nefeesten en dus tegelijk met het darttoernooi is. "En darters zijn toch over het algemeen feestbeesten, die gaan naar Laren", lacht Schuchard. Een ander probleem was dat er vooral in het begin veel deelnemers van buiten Holten waren. "Het kostte 2,50 om mee te doen en je kon een bekertje winnen. In Holten zijn meer van dat soort toernooien en als je dat vaker doet, heb je het wel een keer gezien, dus besloten wij prij zengeld ter beschikking te stellen", vertelt Schuchard. Maar het moet wel gezellig blijven, benadrukt hij. Het darten om de Keu- netrofee moet een Holtens feestje blijven. "Wij zoeken dus geen top pers die de prijzen komen wegha len, maar er moeten wel mensen op afkomen. Daar moeten we dus een middenweg in zoeken", legt Schu chard uit. Tot noch toe lijkt dat heel aardig te lukken: het toernooi is nog altijd op gezet volgens dezelfde formule. Bij het Bierlokal am Bahnhof wordt op vijf borden gegooid om de trofee en het prijzengeld. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 euro, het prijzengeld minimaal 225 euro. Inschrijven kan zondag tot 13.30 uur bij het Bierlo kal, vanaf dan begint het toernooi. al druk aan het oefenen. Zo ook Rianne Paalman en Marieke Pasop van Club Tiet Zat. Zij zijn er dit jaar voor de derde keer bij. "Het is gewoon altijd erg gezellig, ook op de oefenavonden", legt Paalman hun deelname uit. Het zingen van de da mes is namelijk naar eigen zeggen maar zo-zo. De voorpret daarente gen is enorm. Peter Rietman van de Kelderblaffers is er ook voor de der de keer bij en ook hij komt voor de gezelligheid. Of hij ook stiekem van zingen houdt? "Nee, ik houd stiekem van een biertje", grapt hij. En echt moeilijk is het niet, want er wordt gewoon eenstemmig gezongen. "Vo rig jaar hebben ze geprobeerd het tweestemmig te doen, maar dat is er niet helemaal uitgekomen", weet Rietman. Als klap op de vuurpijl geven de Kor- hanen een optreden weg samen met niemand minder dan Henk Pleket van de Havenzangers. Daarna resten al leen nog de zinderende finale en de schorre kelen. Wouter: 'Ik luister elke dag'. 1. Bosschoof 2. Dijkerhoek 3. Regenboog 4. Haarschool 5. Holterenk Pauze 6. Bosschoof 7. Holterenk 8. Haarschool 9. Dijkerhoek 10. Regenboog Wie heb ik aan de lijn? He Jabbe Dabbe Doe Mijn vader is 'n Tovenaar Caribean Night Chi Chi Wah De brugsmurf blouse Cowboy Girls Een beetje verliefd Funny fun Chi Chi Wah Mariël «ana Mijerman, Loes Steunenberg en Anne Rechterschot Etin Jongman Kaya Willighagen Leonie Bannink en Daniek Brands Femke, Frederieke, Femke en Jessica Rianne, Wendy, Isabel Wouter Lammers, Bas Bloemendal en Jan Ulfman Jony Meijerman Sanne Schuttert en Brit Kaaijk

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 41