Holtens Nieuwsblad 3 Werk van God blijft hij wel voortzetten Vrijmarkt HMV met veekeuring Trainingen van trimclub in oktober 3 Annewil Jansen exposeert schilderijen in Boschkamp WN Holten controleert op snelheid Agenda Column VERGADEREN VIEL STEEDS ZWAARDER Dinsdag 4 september 2007 HOLTEN - In samenwerking met haar supportersvereniging houdt de Holtense Muziekver eniging zaterdag 22 september de jaarlijkse vrijmarkt. Deze vrij markt is van 9.00 tot 16.00 voor en rond het gemeentehuis van Holten. De vrijmarkt wordt dit jaar uit gebreid met een wedstrijd rood bont veekeuring. Voor de klein tjes komt er aan de achterzijde van het gemeentehuis een ech te kindertrein. Er is op dit mo ment al veel interesse voor de markt. Er zijn namelijk al zo'n vijftig kramen en grondplaatsen gereserveerd. Er is nog wel een aantal kramen en grondplaat sen beschikbaar. Belangstellen den kunnen daarvoor bellen naar telefoonnummer: 053-433 17 77 of 0622-339401 of mailen naar rezi.organisaties@hemet.nl. Pastoor Wolters stopt HOLTEN - De wintertrimclub begint woensdag 3 oktober aan een nieuw seizoen. Wie één avondje in de week sportief be zig zijn is welkom. De training duurt van 20.30 tot 22.00 uur. Begonnen wordt met een geva rieerde conditietraining onder deskundige leiding. Daarna wordt volleybal gespeeld. De trainingen zijn tot maart 2008 elke woensdag in het gymlokaal aan de Lageweg. Belangstellen den kunnen voor informatie bellen naar 0548-36 35 08. Pastor Wolters: "De vraag van het priesterschap heeft mij wel vijftien jaar beziggehouden. Dat was geen makkelijke tijd." (foto: San- der Scheperman) HEETEN - Pastoor B. Wolters stopt ermee. Hij heeft de kardi naal gevraagd hem per 1 januari te ontheffen van de taak als pas toor en wellicht vertrekt hij ook uit de parochie, maar het 'werk van god' blijft hij voortzetten. B. Wolters wordt op24juni 1942 geboren in Lievelde Gelderland. Op 14-jarige leeftijd stapt hij het bedrijfsleven in als plaatcon- structiewerker-lasser, maar hij Wis en waarachtig. Hèèmo- al van de wieze, kaant van trabad bin'k der mangs van. De wèèreld um óöns hén veraandert zó snel. De ooie vaars uut e vleuig'n, de kor- haan'n neer e strekk'n en de keunefeest'n vuur de duure. Alles veraandert, het lèèven vlug ma duur. De ki nder goat a wier noar schoole. Höölt ter rekke- ning met, want vuur dai der arg in hebt hij ze vuur'n au to vuur zitt'n. De Hoolter wichter goat tèèg'nswoordig net zo mak kelijk noar fiene as noar de oop'nbare schoole. Doaris ök niks mis met, het is van disse tied. Volle aans könnt ze ök neet. De Dorpsskoole is offe e brökk'n, wa mööi verbouwd, mök eerlijke zegg'n. Noar'n Kol stuur ze misschien neet hèn, umdai bange bint det ze ööndem auto komt. Dan bliff ter a neet zö gek völle te kiez'n oaver. De oolders van noe vindt det de wichter van n'aan- dem te vrie wordt gróót e brach. Ie heurt noe zö of en touw wier, Die wichter bint völl te vrie. Zie magt der wal is op e wèèz'n word'n det neet alles kan en mag. Ök van verhaaltjes van de Heere Jezus wordt ze neet slechter. Könnt ze later zelf bekiek'n wat ze der met wilt doo." De euldem mött ter nog eff n an wenn'n. Mie is't good, amoal met, duur en vuur mekaa. Vrieheid, blieheid. Wat det angeet löpp Hoolt'n neet achteran. Die tied, van iedereene in zien eeg'n hukske, hebt ze achter zich e loat'n. Met de draankkeet'n lóópt ze zelfs vuuran. Draank- keet, det woord möw we gauwvergett'n. Het bint ge woon slephutt'n, woet ók wal is een fleske wordt e drunk'n. Wie drunk'n ök wal is een fleske te völle bie va en moo op de delle. Die keet'n wordt, ech woar, oavera vuur gebruukt. De jonge leu könnt ter zelfs no ar de leere. Kiek det hawe neurig! In de keet wordt "het woord" verkondigd. Det mött óónze deepchris- telijke börgers toch an- sprekk'n. Die keet'n mött bliem'n. Ikke, van Til, asse nog e leaft had en de bör- gemeister, bint het hèèmoa met mekaa eens. Zelfs'n döömie hef ter schik an. Wat det betreft is ter neet völle veraandert. Ik heb ge- nog dóömies e kè-nt, diet nen goei'n borrel wal wus- s'n te waardèèr'n. In öönze jonge tied, hai ók a wa draankwaag'ns en toen war'n der nog hèèmoal gen slephutt'n, loa' stoa draankkeet'n, wis en waar achtig. De VèèrkMnte Viejkop. blijft studeren. In plaats van op stap te gaan met zijn vrienden, verschanst Wolters zich in de avonduren achter de boeken, om zich op te werken in de me taal. Een leraren opleiding volgt: wis-, natuur- en scheikunde. Veertien jaar lang geeft Wolters les in onder meer deze vakken, maar dan begint het te knagen. Wolters voelt wel wat voor het priesterschap, maar vraagt zich steeds af wie hij is, dat hij dat kan en mag doen. "De vraag van het priesterschap heeft mij wel vijftien jaar beziggehouden denk ik, dat was geen makkelij ke tijd", zegt Wolters nu. Per soonlijke ervaringen gaven hem een duwtje in de rug en uitein delijk begint hij in 1990 met de priesteropleiding Bovendonk in Hoeven Noord Brabant. Een opleiding voor mensen die uit het bedrijfsleven komen en priester willen worden. Op 19 oktober 1996 wordt Wol ters tot priester gewijd door kar dinaal Simonis. "Je ligt dan plat Vijf jaar was Wolters priester in Zevenaar en omstreken. In 2001 kwam hij naar Heeten, Nieuw-Heeten en Holten als pastoor. Toen hij 65 werd rees de vraag: wat nu? De vele avon- ter aarde, je voelt hoe hard de grond is. Misschien wel een symbool voor waar je aan be gint, maar er viel toen zoveel van me af. Dingen waar ik me voorheen druk over had ge maakt waren helemaal niet be langrijk meer. Een voorbeeld: ik spaarde munten en op dat mo ment dacht ik 'Wie gaat er nou geld sparen?' Hoe mooi zo'n hobby ook kan zijn, op dat mo ment dacht ik dat. Ik heb de munten kort daama ook wegge daan", vertelt Wolters. Hij vindt het belangrijk te bena drukken dat hij een gelulddg mens is. Gelulddg omdat hij, HOLTEN - In de ontmoetings ruimte van dorpshuis De Boschkamp in Holten exposeert Annewil Jansen tot en met 27 september diverse acryl en olie verf schilderijen. Naast de expo sitie verzorgt Annewil Jansen komend najaar ook een cursus acryl en olieverf voor de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk Tijdens haar studie aan de lera renopleiding tekenen, heeft ze zich meer toegelegd op de tech niek van het tekenen. Ze wilde graag techniek en inhoud com bineren met elkaar in abstact-fï- guratieve vormen. Ze werkt voornamelijk met acryl en olieverf, door de ver schillende verflagen over elkaar heen te brengen worden kleu ren dieper, intenser en heel ge schikt om te kunnen vertellen op het doek. Veelal krijgen de doeken een meer abstract ka rakter. Waar een paar jaar gele den het landschap als inspira tiebron sterk aanwezig was, is dat nu ook architectuur. Haar reis door Rome is een di recte aanleiding. Contrasten van rijkdom en armoede, devo tie, folkore vormen genoeg in spiratie om tot beelden te ko men. De getoonde werken laten vooral doeken zien uit de serie Zeezicht. De expositie is dagelijks te be zichtigen op kantoortijden aan de Tuinstraat 2 te Holten. De cursus die ze gaat verzorgen wordt gegeven op dinsdag avond in de Boschkamp. Voor meer informatie en opgave kunt zich wenden tot de Stich ting voor Sociaal en Cultureel Werk, telefoon: 0548-36 27 55. den van huis om te vergaderen vielen steeds zwaarder. Wol ters besloot te stoppen als pas toor, maar hij blijft wel pastor zodat hij minder hoeft te ver gaderen en meer bezig kan zijn met zijn taken als priester. met Jezus als inspiratiebron, mensen nabij mag zijn. "Het is mooi, wanneer je met iemand op mag lopen en ze kunt hel pen. Ik heb dan ook heel sterk het gevoel dat ik er niet alleen voor sta, dat ik hulp krijg van boven", legt Wolters uit. Natuurlijk is niet alles koek en ei, ook een pastoor heeft vragen. "Als een stel bij mij komt om hun kindje te laten dopen, ben ik daar wel eens jaloers op. Vaak mag je bij de doop zo'n kindje even vasthouden. Maar wellicht is het ook juist omdat ik dat moet missen, dat ik er zo mee omga". HOLTEN - Nu de scholen weer zijn begonnen heeft WN afde ling Holten de afgelopen week diverse snelheidsmetingen ge houden. Op diverse punten zijn 511 voertuigen gecontroleerd, hier van reden 408 voertuigen te snel. Vooral in de 30 kilometer zones werden vele overtreders gesignaleerd met als topsnel heid 77 kilometer per uur. Navraag bij de officier van Justi tie leert dat de bewuste rijder, indien hij of zij officieel was ge controleerd minstens een boete van 500 euro had gekregen. De resultaten van deze metingen zijn aan de politie gemeld met het verzoek hier een vervolg aan te geven. WN afdeling Holten zal de komende weken intensief blijven controleren. SEPTEMBER Overijsselse Molendag. Bezichtigen van molen De Hegeman, Dijkerhoek- seweg 22, Dijkerhoek. 10.00 -16.00 uur. Zaterdag 8 september Holten Nationale nachtvlindernacht. 'Natuur- diorama Holterberg, Holterbergweg 12, Holten. 20.00 uur. Vrijdag 7 sep tember Huis Verwolde weer bewoond. 'Bewo ners' van huis Verwolde uit 1890, ver tellen in authentieke kledij uit die tijd over hun werk en leven. Huis Verwol de, J. Emilelaan 4, Laren. 13.00 -17.00 uur. Zondag 9 september Keunefeesten Holten met een uitge breid feestprogramma, waar zowel oud als jong aan deel kan nemen. Feesttent op de Kalfstermansweide. Aanvangstijden zijn voor de diverse dagen verschillend. Donderdag 13 tot en met zondag 16 september. Goossens-Merida Mountainbike Tro phy. MAC circuit op de Zuurberg in de Beuseberg, Evertjesweg 3, Holten. De start is om 09.15 uur. De laatste groep start om 15.20 uur. Gratis toegang. Zondag 16 september Film The Queen met Helen Mirren in een Oscarwaardige hoofdrol. Ont moetingsruimte van dorpshuis de Boschkamp., Tuinstraat 2, Holten. 20:15 uur. Donderdag 20 september. Grote Vrijmarkt. In het centrum op de Smidsbelt in Holten. 09.00 -16.00 uur. Gratis toegang. Zaterdag 22 septem ber. Motocross-weekend. Zuurbergcircuit in de Beuseberg te Holten, zaterdag 22 en zondag 23 september za 22 sep tm zo 23 sep. Landlord Tea en rondleiding door Huis Verwolde J.Emilelaan 4 in Laren. Rondleidingen 14.00 en 15.00 uur, Landlord Tea om 16.00 uur. Vooraf reserveren 0547- 361812. Zaterdag 22en zondag 23 september Holterbergherfsttoer en Holterberg- herfstveldrit. Holterbergherfsttoer. De start en de finish zijn bij sporthal 't Mossink, Keizersweg Holten. Starten tussen 09.00 - 10.30 uur. Zondag 23 september. Nationale motocross, met zijspannen, MX1, MX2, MX3. Zuurbergcircuit, in de Beuseberg te Holten. 09:30 uur. Zondag 23 september Najaarsrit. Toertocht voor klassieke au to's. Clubhuis 't Stuurhuus, Beuseber- gerweg 37, Holten. 11.00 uur. Zon dag 23 september Workshop koeien schilderen en of te kenen. Zuivelboerderij Effink Stokku- mervlierweg 6, Markelo, 09.30 uur. Reserveren: 0547-260319. Zaterdag 29 september Erwin autocross. Clubkampioenschap van MAC de Holterberg. Crossterrein aan de Schuppertsweg te Holten, 13.00 uur. Zondag 30 september. Dierendag vieren op de Holterberg. Diverse activiteiten in het kader van Dierendag. Natuurdiorama Holter berg, Holterbergweg 12, Holten, 11.00 -17.00 uur. Zondag 30 septem ber OKTOBER Dierendag, Natuurdiorama Holter berg, donderdag 4 oktober 2007 Veiling en boekenmarkt, Gebouw Ire ne Holten, zaterdag 6 oktober 2007 Jeugdplaybackshow buurtvereniging Schoolkring Dijkerhoek, Bonte Paard, zondag 7 oktober 2007 NBvP Holten, Anne van der Meiden over Twentse verhalen, Zaal Vosman, woensdag 10 oktober 2007 Nordic Walking tweedaagse, Holter berg, zaterdag 13 oktober 2007 - zon dag 14 oktober 2007 Roofvogelshow, Erve Deijk, Churchil- Istraat 19 Holten, donderdag 18 okto ber 2007, 14:00 Herfstwandeling Vrienden van het Hoolterpad, Camping Holterberg, zondag 21 oktober 2007 Diepe Hel Holterbergloop, Centrum Holten, zaterdag 27 oktober 2007 Mysterie van de nacht, Natuurdiora ma Holterberg, zaterdag 27 oktober 2007 Rocktoberfest in verwarmde tent, Bon te Paard Dijkerhoek, zaterdag 27 okto ber 2007 - zondag 28 oktober 2007 Concert koor Campanella, Hervormde kerk Holten, zondag 28 oktober 2007, 14:30.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 3