Fragment Stef Ekkel Gebroeders Ko mm KEUNEFEESTEN HOLTEN VAN DONDERDAG 13 T/M ZONDAG 16 SEPTEMBER 2007 eunefeesten Holten Fragment wordt gevormd door drie Engelse heren die in Nederland wonen. Direct na hun schooltijd besloten de drie om van hun hobby hun beroep te maken. Met slechts drie man op het podium weet Fragment de grootste zalen plat te spelen. Zo lag Ahoy al twee keer aan hun voeten. Zij weten moeiteloos Anouk met Doe Maar te verbinden, om dan naadloos over te gaan in U2. De grootste kwaliteit van de band is dat ze precies we ten wat hun publiek wil. Frag ment is reeds uitgeroepen tot de beste live act van Neder land en tot beste horeca band van het jaar Ton en Gerard Koopmans vor men samen de Gebroeders Ko. In 1997 begonnen zij met het schrijven van nummers. In 2001 braken de gebroeders landelijk door met 'Boswande ling' en sinds die tijd zijn ze niet meer weg te denken uit het Nederlandse feestcircuit. Wie kent bijvoorbeeld de hits ik heb een toeter op m'n wa terscooter' of 'Tringeling' niet? Geen wonder dus, dat het duo in 2004 én 2005 werd ver kozen tot beste feestact van Nederland. De geboren Kampenaar Stef ekkel kreeg het Nederlands talige levenslied met de pap lepel ingegoten in het café van zijn ouders. Toch gaf hij pas in 1994 zijn eerste optreden. Dat bleef echter niet zonder gevolg: 'Op 'n terrasje' werd uitgebracht en stond die zo mer wekenlang in de Neder landse Top20. In 2002 tekent Ekkel zijn eerste platencon tract en vanaf dan is hij niet meer weg te denken uit de wereld Het derde weekend van septem ber staat bij alle Holtenaren in het geheugen gegrift. Dat bete kent namelijk Keunefeesten. Dit jaar is alweer de zeventiende editie en niemand minder dan Jan Smit, de 3J's en Stef Ekkel, komen Holten een feest bezor gen. Het feest begint zoals gebruikelijk weer vóór het weekend: donderdag is traditioneel de dag voor de jonge re jeugd. Zij hebben weer hun eigen playbackshow, waarvoor natuurlijk al druk geoefend wordt. In de tent kan de jeugd bovendien genieten van de Gebroeders Ko, Flashback, KTown en de Drive Inn show. De tent is vanaf 19.30 uur open, de optredens beginnen om 20.30 uur. De toegang is weer gratis. Ook dit jaar wordt er wel weer gelet op leeftijd. Door middel van bandjes wordt gecontro leerd aan welke bezoekers alcohol geschonken mag worden. De vrijdag van de Keunefeesten be gint, zoals gebruikelijk, om 16.00 uur met het bedrijvenborreluurtje. Om 17.00 uur is dan de officiële opening van de Keunefeesten door burgemeester Bort Koelewijn. 's Avonds krijgt Holten vanaf 19.30 uur te maken met het eerste Volen- damse tintje op de Keunefeesten: de 3JS komen de tent op z'n kop zetten. Samen met The Heinoos en Beethoven, beloven zij er een goede start van te maken. Zaterdagmiddag is het om 14.00 uur de tijd voor het inmiddels ver trouwde Meedeinfestijn. Met dit jaar voor het eerst een vrouwenkoor. De Mallumse Deerns leden horen dat het ook op vrouwenstemmen goed mee zingen is. Ook van de partij dit jaar: de Maarkei Mennekes. Acht zangers met hun eigen muzikale begelei ding en vooral eigen geluid. De solo-optredens worden dit jaar verzorgd door niemand min der dan Spitfire frontman Hein Migchelbrink en de Holtense Joke Witten. Uiteraard is er tijd inge ruimd voor het clubjes koor en natuurlijk geven de Holter Korhanen een concert. Dat doen zij echter niet zomaar. Wie zaterdag middag klanken ontdekt die aan de Havenzangers toebehoren, heeft niet teveel gedronken en mankeert ook niets aan de oren. Zaterdag- t avond kan Hol ten genieten van Beethoven. De tent is vanaf 20.15 uur open. Zondag is de traditionele familie- en clubjesdag én de dag dat Jan Smit voor Holten komt zingen. Deze Volendammer behoeft natuurlijk geen introductie meer. Na Jan Smit hoeft echter nie mand de tent te verlaten: Stef Ekkel neemt het moeiteloos van hem over. De band Fragment sluit zondagmid dag de Keunefeesten af. En dat is aan deze drie Engelse heren wel toe vertrouwd. Zondag is de tent vanaf 13.00 uur open. K-Town is een gloednieuwe band rondom zangeres Kirsten Walraad. Dit veelzijdige talent heeft.internatio nale faam opgebouwd als zangeres, danseres en actrice. Dus in de spot lights is zij helemaal in haar element. Haar geweldige stem wordt onder steund door vier topmuzikanten en het kan niet anders of K-Town wordt dé nieuwe pop/rock sensatie. De beste en mooiste covers in een fan tastische show. The Heinoos werd opgericht tij dens de millennium wisseling in een enorme feesttent in Hardenberg. Als noodoplossing, omdat de band van zanger en bassist Remko Keizer een optreden had staan, maar dat niet waar kon maken. Het optreden van de gevormde gelegenheids band werd een groot succes en The Heinoos waren geboren. Later wordt Jan Kolkman (Normaal) aan de for matie toegevoegd en vinden er nog enkele wisselingen plaats. Anno 2004 spelen Remko Keizer, Erik van 't Holt, Marco Mepschen en Jan Kolkman als The Heinoos. In 2005 bestond de band vijf jaar, volgens de bandleden nog maar het begin. Beethoven staat inmiddels al jaren aan de top van het natio nale en internationale entertain- mentcircuit. Of het nu in Ne derland, Duitsland, Portugal, Curacao of Azië is, de spirit van de groep werkt magneti serend op haar publiek. Wie een optreden heeft meege maakt, kan zich niet onttrek ken aan de enorme energie en magie van dit zestal en zal zich verliezen in de heftige party waarmee Beethoven je omgeeft. De 3 J's behoefen nog nauwelijks introductie. Na jaren als gitarist naam te hebben gemaakt, voelde Jaap Kwakman de behoefte om weer eens lekker in de kroeg te gaan spelen met een paar goede bekenden. Hij belde oud-collega van de bekende coverformatie Jen Rog Jaap de Wille en het bevriende zangtalent Jan Dulles en de 3 J's waren een feit. Dat was ongeveer vijf jaar geleden. Het succes moge duidelijk zijn.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 37