De stormloop op de kaarten is mede te danken aan de komst van Jan Smit. DONDERDAG 13 T/M ZONDAG 16 SEPTEMBER 2007 Herman missie u tainer Het artiestenhonk straalt nu nog een serene rust uit. Tij dens de Keunefeesten is het er een komen en gaan van art/etsen en geluidsmensen. Borreluurtje voor bedrijven Na het succes van de voor gaande jaren wordt ook dit jaar tijdens de Keunefeesten het bedrijvenborreluurtje gehou den. Afgelopen jaar deden ruim vijfhonderd personen mee. Tijdens het borreluurtjes dat vrij dag 14 september om 16.30 uur begint worden de Keunefeesten officieel geopend door voor zitter Coen van Hoevelaak. -M Het programma wordt mu- S zikaal omlijst door muziek WvjjgB van het Duo HBK. Evenals andere jaren wordt er een koud buffet op- gediend. De entree van deze middag bedraagt 7,00 euro per persoon. Hiervoor kan men gebruik maken van het- koud buffet. Consumpties kosten 1,50 euro per stuk en kunnen be taald worden met munten die u ter plaatse kunt aanschaffen. Belang stellenden kunnen een antwoordfor mulier downloaden op de site van de Keunefeesten: www.keunefeesten. nl. Het formulier moet voor 11 sep tember weer in het bezit zijn van het secretariaat. De kaarten liggen dan klaar bij de kassa van de tent. Voorzitter Coen van Hoevelaak met de geluidsmensen gesproken. Na het optreden komen de artiesten hier weer terug en dan wordt er met koffie of een drankje altijd nog een nagezeten", vertelt Hoes. Elke avond staat een andere vrijwil liger van de schietvereniging achter de bar. "Het zijn elk jaar dezelfden die dat graag willen doen, dus men sen vinden is gelukkig geen pro bleem", zegt Hoes. Dat wil echter niet zeggen, dat ze ook alle artiesten kennen. Hoes: "We hebben een keer gehad dat Huub Hangop een optreden zou doen. Nou, die man ziet er echt uit alsof hij 's nachts onder de brug slaapt. Hi] kwam binnen en ging zitten en wij waren allemaal wat overdonderd dat hier zomaar een vreemde bin nenstapte. Nou, op een gegeven moment werd duidelijk dat het Huub Hangop was. En toen ging-ie zich opladen voor het optreden. Stond hij daar wat te bewegen en zich onder tussen om te kleden, dat was een show op zich. En het optreden? Dat was fantastisch." h verband met de drukte die de Keunefeestcommissie verwacht op zondag én omdat Jan Smit vroeg op de middag optreedt, roept de com missie iedereen op zondag vooral °P tijd te komen. Er wordt gezorgd voor een andere opstelling bij de kassa, zodat de binnenkomende bezoekers zo snel mogelijk verwerkt kunnen worden, maar het gaat na tuurlijk gewoon wat tijd kosten al die mensen binnen te krijgen. Om te voorkomen dat mensen delen van optredens missen, verzoekt de com missie iedereen zondag vooral op tijd aanwezig te zijn. Bij de meeste tentfeesten is er voor de artiesten een plekje achter het podium, of een con- waar ze zich om moeten kleden en voorbereiden op hun optreden. Bij de Keunefeesten is dat anders: in de kelder onder de muziekkoepel kunnen zij rus tig zitten, een kop koffie of een biertje drinken en een praatje maken met elkaar. Het is eigenlijk het zenuwcentrum van de Keunefeesten: drie dagen lang is het er een komen en gaan van artiesten en geluidsmensen. Voor Jan Smit wordt zelfs een heel hekwerk achter de tent opgebouwd, zodat hij rustig van de tent naar de koepel kan lopen. De kelder van schietvereni ging De Eendracht is ook een rustpunt voor de arties ten. Een wat vreemde kleedkamer misschien •-als er dames en heren zijn, kunnen de dames zich omkleden bij de schietbanen - maar wel een gezellige. Dat zeggen de artiesten zelf ook, weet coördinator Frans Hoes. "Sommige artiesten ko men hier vaker, soms wel vier keer en die laten ook weten dat ze het op prijs stellen dat ze hier kunnen zitten zonder steeds gestoord te worden." Een artiest die aankomt op de Keu nefeesten, wordt vaak langs de kant van de weg al opgevangen door Jan Herman ten Velde of Coen van Hoe velaak. Zij begeleiden de artiest dan naar de kelder van de schietvereni ging, waar een tafel uitgezocht kan worden - de tafel het dichtst bij de bar is wel gereserveerd voor eigen personeel natuurlijk - en waar het pak opgehangen kan worden aan de balk langs de muur. "Dan kunnen ze een kop koffie krijgen en even gezellig met elkaar klet sen. Er wor den afspra- r ken gemaakt 'W Uf'jÊOüi over wanneer Plf jH het optreden begint, hoe lang de sets zijn en er wordt Toch kwam het succes niet helemaal onverwacht; als je Jan Smit binnen haalt, weet je dat er veel publiek komt. En daarom is de commissie dit jaar extra vroeg begonnen met de kaart verkoop, in de vakantie, een stille periode. En dat was te merken: de eerste maandag na de vakantie liep het storm en werden in twintig mi nuten honderden kaarten verkocht. En zeker negentig procent daarvan, zo bezweert de commissie is in han den van Holtenaren. Daaronder ook driehonderd kinderkaarten. Jan Smit treedt op zondagmiddag op, een moment van de dag, dat iedereen kan komen. Kinderen tot twaalf jaar mochten altijd gratis mee naar bin nen, maar om het bezoekersaantal in de gaten te houden - en dat moet weer, in verband met de veiligheid in de tent - heeft de Keunefeestcom- missie dit jaar besloten ook kinder kaarten uit te geven. Wie nog naar de Keunefeesten wil en niet in het bezit is van een kaartje, doet er goed aan er nu één te kopen: zowel de zondag middag als de passe-partouts zijn al uitverkocht. De Keunefeestcommissie zelf is ook wat verrast door het succes van de voorverkoop. Uiteraard wijst de commissie Jan Smit aan als een van de oorzaken van de run op de kaart jes. Maar het lijkt er ook op dat het de commissie is gelukt een nieuwe doelgroep aan te boren. Resultaat is echter wel dat een aantal Holtenaren geen kaarten meer kan krijgen voor de Keunefeesten. "We zijn dit jaar nog gebonden aan de locatie; het is voor ons niet mo gelijk er even tien meter tent bij aan te zetten. We hebben te maken met veiligheidsvoorschriften en daar hou den we ons natuurlijk aan", legt Jan ten Velde namens de com- uit.

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 35