Excelsior gaat voor de bovenste vijf SV Enter wil degradatie ongedaan maken s.v. EXCELSIOR '31 Gerard Geerdink Johan- nink begint aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer van Excelsi- or'31. De doelstelling is hetzelfde als vorig jaar: bij de eerste vijf eindi gen. "Maar of dat ook lukt blijft afwachten", zegt de oefenmeester. In de voorbereiding ging het niet zo goed. We moeten voorzichtig zijn." Joop Jongman is na 28 jaar weer terug als trai ner in Enter. Kende de oefenmeester destijds een mooie periode bij Enter Vooruit, nu is Jongman aan de slag bij SV Enter. "Ik heb vijf jaar Enter Vooruit getraind en dat was een hele mooie periode", weet Jongman nog. "Enter ken ik wel een beetje, dus was het wat makkelijker om ja te zeggen tegen SV Enter. Als Enternaren iets willen en de kop er voor zetten, dan kunnen ze ook heel ver komen." www.heutink.ni heutink Dinsdag 4 september 2007 Excelsior won weliswaar de oe fenwedstrijd tegen zondag hoofdklasser SC Enschede met 2-1, maar verloor daarna onder andere van DOVO (4-1) en voor de beker van PH (3-2). Twee slechte resultaten, maar de trai ner heeft wel verklaringen. "De groep is nog niet compleet, van wege blessures en andere oor zaken." Wat de blessures betreft is Peter Scheppink zeker een aantal weken uitgeschakeld. Hij viel tegen PH uit met een (vol gens Geerdink Johannink) 'be hoorlijke knieblessure'. Verder heeft Erwin Leutink een fikse trainingsachterstand opgelo pen door een ontsteking aan zijn voet. "Maar dat lijkt minder ernstig", aldus de trainer die te gen PH ook Nick Hoekstra mis te wegens een vakantie. Beter nieuws voor Geerdink Johan nink is de revival van Jamo Belt man. De verdediger is na een jaar revalideren weer hersteld van zijn kruisband- en kraak beenproblemen in de knié. Een andere Beltman, Martijn, heeft Excelsior verlaten voor HSC'21. Ook Hubert Dijk (gestopt), Ar jan Schooten (gestopt), Arno Luby (lager elftal), Hans Baan (gestopt), Gerwin Schalk (Blauw Wit Holten) en reservekeeper Alex Calkhoven (SWN) zijn er niet meer bij in de selectie. Daartegenover staan vijf aan winsten: aanvaller Gerald Jan sen is overgekomen van SVZW, verdediger Coen Zwollo van Sparta Nijkerk, middenvelder Bas Boksenbeld van Go Ahead Eagles, Dennis Sepp van SC En schede en aanvaller Jan Borg huis uit de eigen gelederen. Van de nieuwelingen gaat de meeste aandacht uit naar Dennis Sepp die in Rijssen weer met zijn maatje van vroeger, Erwin Looms, is herenigd. "De ver wachtingen zijn hoog en er wordt het een en ander van die twee verwacht. Maar het elftal is niet alleen Sepp en Looms. Het moet een collectief zijn. Ik ben blij met Dennis en het is ook een hele goeie voor de groep. De uitdaging voor die twee is dat ze het nog een keer laten zien en die uitdaging gaan ze gewoon aan. Dat is heel knap. Het team krijgt nu toch een wat ander gezicht en dat kost tijd. De voorbereiding verloopt wat minder, maar ik verwacht dat we op tijd klaar zijn. Bij de eer ste vijf meedoen moet lukken. Maar dat wordt ook verwacht." De uit Hengevelde afkomstige longman was vorig seizoen trai ner bij Haarlo. Bij SV Enter moet hij proberen de degradatie van vorig jaar ongedaan te maken. Enter degradeerde naar de vier de klasse en wil dolgraag weer terug naar de derde klasse. Jong man wil dat uiteraard ook, maar waakt ervoor om extra druk op de selectie te leggen. "We hoe ven niet direct te promoveren. We moeten eerst zien dat we weer een team krijgen, waar we nog jaren mee door kunnen. Pas na een wedsttijd of tien kun je zeggen wat er mogelijk is. Ze zijn vorig jaar op een sneue manier gedegradeerd, maar ik doe niet aan allerlei voorspellingen." Echte versterkingen heeft Jong man er niet bijgekregen. Inte gendeel, met het vertrek van oud FC Twentespeler Arno Kna pen heeft de club in ieder geval aan ervaring behoorlijk ingele verd. Jongman wenst er niet al te zwaar aan te tillen. "Qua naam is het natuurlijk wel een aderla ting, maar qua voetbal denk ik niet, want hij is vaak geblesseerd geweest. De tijd zal het uit moe ten wijzen." Nieuw in de eerste selectie zijn drie jeugdspelers: Rutger Rutjes, Osia Dijkstra en Bas ten Berge zijn overgekomen vanuit de Al. "Het hoort een beetje bij de cultuur van de club, de opleiding heeft de prioriteit. Het is prettig als er jongens van de Al aan het eerste kunnen mi- ken. We hopen dat we ze er voor vast bij kunnen houden. De jon ge jongens moeten het in de toe komst toch doen. Alles wat hier speelt komt uit de eigen club. Dat is wel mooi." In de voorbereiding presteerde Jongman wisselend met zijn nieuwe club. Van Juliana werd met 3-0 gewonnen, terwijl ook Diepenheim werd verslagen (4- 0), maar de wedstrijd tegen Hengelo leverde een 4-1 neder laag op. "Maar voorlopig heb ben we geen blessures, we gaan fit de competitie in", aldus Jong man. VO! KAMP IOSSFa aTAU..Am* m$$£w 'M regio ooi

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 29