Enter Vooruit heeft ambities RKSV komt dit seizoen opnieuw uit in de zesde klasse van het zondag voetbal. Met tegenstan ders als Rijssen Vooruit, Zenderen Vooruit, Lan- geveen en Manderveen belooft het een interres- sante competitie te wor den. Vorig jaar eindigde RKSV nog in de onderste regionen, maar leider Bas Ebbing hoopt deze keer in het linker rijtje te kunnen eindigen. "En misschien een periodeti teltje." Ebbing heeft zijn hoop gevestigd op de aanwezige voetbalkwali teiten. "Ze kunnen best voetballen, maar laten zich te snel uit de tent lokken. Ze moeten niet beginnen te schelden. Ais ze hun eigen spelletje spelen is er niets aan de hand. Rust kan ze red den", aldus Ebbing. Enter Vooruit promo veerde via de nacompeti- tie naar de tweede klasse. Handhaving is dit jaar dan ook het doel, maar volgens de nieuwe trainer Jos Kattenpoel Oude Hee- rink zit er mogelijk meer in het vat. "Met een schuin oog op de toe komst gericht kunnen we misschien wel een rol van betekenis spelen. Maar ik kan dat wel zeggen, het zijn de spelers die het re sultaat moeten neerzet ten." RKSV hoopt linker op rijtje Dinsdag 4 september 2007 De trainer uit Losser heeft dui delijk vertrouwen in zijn nieu we club. "Met spitsen als Mar lijn Rohaan, Wim ten Brinke en Henri Knol scoren we altijd. Als we zorgen dat we het ach terin wat meer dichthouden, hebben we meer kans op meer punten. Eigenlijk is het heel simpel", aldus Kattenpoel Ou de Heerink, die de laatste ze ven wedstrijden van Enter Vooruit in de nacompetitie vanaf de zijlijn meemaakte. Wat hem opviel was het aantal tegendoelpunten. "Ik denk dat er meer uit het elftal te halen is. We krijgen teveel doelpunten tegen. Daar gaan we aan wer ken." Vanwege de nacompetitie be- de voorbereiding dan de ande- spelers nog op vakantie, waar- SC Enschede een 9-1 neder- gon Enter Vooruit wat later aan re clubs. Bovendien waren veel door de bekerwedstrijd tegen laag opleverde. "Toch ben ik optimistisch", zegt de trainer. "Sportclub is een hoofdklasser en het was onze eerste oefen wedstrijd. Ik heb de oefendu els tegen Avanti, Quick'20 en Rood Zwart moeten afzeggen omdat we te weinig spelers hadden. Maar we hebben hard gewerkt. Ik heb ook het tweede getraind en ik moet zeggen dat daar ook jongens inzitten die kunnen doorstromen naar het eerste. Het is een hele goede groep met een fantastische in stelling. Enter Vooruit past me wel. Ik ben zelf ook heel fana tiek en gedreven. Het gaat maar om één ding en dat is op zaterdag die wedstrijd winnen. Daar gaan we voor", aldus Kat tenpoel Oude Heerink die als speler actief was bij Vosta en als trainer diende bij Tubantia, Sportlust Glanerbrug, DOS'19, Oldenzaal, Tilligte, SC Dene kamp, Rood Zwart, Rietvogels en (vorig seizoen) BWO. Wat de trainer vooral mooi vindt aan Enter Vooruit is de entou rage. "Er is een enorme sup port in Enter. De mensen dwe pen de ploeg geweldig op. Op eigen veld beginnen we de wedstrijd eigenlijk al met een 1-0 voorsprong. En ook bij uit wedstrijden gaan er veel men sen mee. Dat zie je niet vaak." John Lohuis verliet de club vanwege zijn werk in Amster dam. William Witten komt over van SC Rijssen. Trainer bij RKSV is Lars Oude Breuil die in februari al bij de club kwam, dus hij kent zijn pappenheimers. "Óf ze licht ontvlambaar zijn? Misschien een enkeling, maar we zijn op de goede weg. Het is nu meer een team dan vorig seizoen. En over dat uit de tent laten lokken: ik tolereer helemaal niks. Ze moeten zich gedragen. Iemand met een grote mond tegen de scheidsrechter haal ik er gelijk uit. Ze hoeven echt geen liever djes te wezen, maar respect moeten ze hebben", aldus de oefenmeester die overkwam van Zenderen Vooruit en zo'n vijftien jaar voetbalde bij Bor- nerbroèk. "Omdat ik in februari ben gekomen hoef ik nu niet opnieuw te beginnen. Ik weet precies wat ik heb. John Loohuis komt terug van Enter Vooruit en daar heeft ie er toch 23 in geschopt. Wat scorend vermogen erbij is natuurlijk nooit slecht." Tegenover de komst van Loohuis staat het vertrek van Martin Isek (Excelsior'31) en Tom Kamerink (derde elftal). Oude Breuil wil de selectie graag aanvullen met eigen jeugd. Op zich is dat zeker mo gelijk, omdat onlangs is beslo ten is het Al-elftal terug te trek ken uit de competitie. "Ze had den een man of twaalf en som migen moesten ook nog eens op zaterdag werken. De jongens gaan nu verdeeld worden. Het zou mooi zijn als ik er vier aan de selectie kan toevoegen. Maar dan moeten ze wel op zondag willen gaan voetballen. Ik heb nu een smalle selectie van vijf tien man. Met die jonge jongens erbij is er wat meer concurren tie. Dat-is alleen maar goed. ft hoop dat we een sportief sei zoen kr ijgen en veel plezier heb ben." (SCuie:

Holtens Nieuwsblad | 2007 | | pagina 26